[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 12 sty 2019, 21:04

Z tego co mi wiadomo, to po połowie z deweloperem to się płaci przy podpisywaniu umowy deweloperskiej. Przy przeniesieniu własności płaci nabywca całość (chyba, że jest inaczej u innych deweloperów). Z tego co mi się obiło o uszy, to wyższą i to dość sporo płaci się opłatę notariuszowi, jeśli mieszkanie jest obciążone kredytem hipotecznym (wchodzą jakieś dodatkowe opłaty). Nie pamiętam kwot, bo jak mi znajomi o tym mówili, to nie bardzo przywiązywałam do tego wagę. Oni kupowali za gotówkę i byli bardzo zszokowani jak dowiedzieli się ile zapłacili u tego samego notariusza przy mieszkaniu tej samej wielkości (ta sama cena) Ci co brali kredyt. Różnica była spora.
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krynk » 12 sty 2019, 21:49

delf pisze:a w innych mieszkaniach jak ustawiliscie temperature ??


Ja mam ustawione tez na 16 I dosyc fajnie rozgrzewa mieszkanie, w trakcie remontu żeby nie chodzic w kurtce wystarczy, ale będę miał chwile wolna to czas rozgryźć ta logoterme.

U kogos po odbiorze juz poprawki zostaly wykonane?
Krynk
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 08 sty 2019, 0:09

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 12 sty 2019, 22:23

Z ustawieniem na wyższą nie ma problemu ale niżej jak np na 14 się nie da a tyle bym chciał żeby grzało max 12/14 i tak przez 24 h i częste wietrzenie mieszkania . Wydaje mi się ze jest ustawiona jakaś blokada jednak i minimum to 16 więc tak już od kilku dni grzeje. U mnie już stolarka wyregulowana , klamki i wszystkie zaślepki pozakładane , musieli wykuć jedną rzecz i to już tez zrobione, Pracownik jakiś uruchomił przy mnie kaloryfery , logoterme itd
JEszcze kilka drobnych rzeczy ale jak narazie widze co jakiś czas ze cos tam robią
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maxdm87 » 12 sty 2019, 22:54

Witam wszystkich sąsiadów... może ktoś się wypowiedzieć na temat stanu wykonania części wspólnym czyli klatki, schody, garaże podziemne.. winda... chodzi mi głównie o bud 5.?
maxdm87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 08 lis 2017, 15:36

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 15 sty 2019, 15:08

Hej. Jakie papiery potrzebne są dla notariusza ??? Chodzi mi o osoby co mają kredyt na mieszkanie . Wiem że trzeba umowę kredytową i co jeszcze ;)?
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mrsoze » 15 sty 2019, 15:54

Jeszcze jest potrzebne oświadczenie banku o wpisaniu hipoteki.

U mnie w PKO BP wyglądało to tak: z protokołem odbioru poszedłem do banku, w ciągu 2 czy 3 dni przygotowali oświadczenie. Zabrałem od nich oświadczenie i zawiozłem do notariusza (razem z umową kredytową, którą mają skopiować i mi oddać).

U notariusza mówili, żeby to dostarczyć na kilka dni przed aktem notarialnym, żeby był czas na ewentualne poprawki.

No i pytałem ile się czeka w Rzeszowie na wpis hipoteki i powiedziano mi, że z pół roku. Teoretycznie można to przyspieszyć pisząc pismo do sądu.
mrsoze
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 30 mar 2018, 13:04

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 15 sty 2019, 23:40

Mam nadzieje ze to wszystko tyle nie potrwa , ponieważ przynajmniej ja mam przez ten czas podwyższoną ratę kredytu.
Mam pytanie odnośnie logotermy. Jak to się oblicza mniej więcej , jak wyliczyć koszt . Mam wrażenie ze strasznie szybko nabija się ten licznik. Grzejemy coś ok tygodnia na minimalną tem 16 stopni a na liczniku ponad 2000 , nie wiem jak to się ma do póżniejszych rachunków . Byłby ktoś w stanie to jakoś opisac :) ? myśle ze takie objaśnienie nie tylko mi się tu przyda . Pozdrawiam :)
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 16 sty 2019, 0:32

delf: masz świeże mieszkanie tak ? chcesz zamieszkać? to najpierw to mieszkanie osusz :) czyli logoterma ma chodzić !!! rachunki przyjdą ci pewnie duże, możesz mieć np zużycie na poziomie 4-5GJ, ale już za rok jak będziecie wszyscy mieszkać pewnie spadnie do 2-3GJ. Jak czytam że ty chcesz dać 10-12 stopni to się za głowę łapie, odebrałeś mieszkanie to chyba chcesz je wykończyć? na mokre chcesz się wprowadzić. Jak zamieszkasz w takim to od razu będziesz przeziębiony. U mnie rok temu grzałem 22 i było mi zimno (powietrze w mieszkaniu było mokre), w tym roku mam 21 i jest mi gorąco. Macie nowe mieszkania, wszystko jest mokre, sąsiedzi obok nie mieszkają jeszcze, nic nie zrobisz, trzeba grzać minimum te 16 stopni, nie chcesz chyba jakieś grzyba za jakiś czas? strasznie tutaj narzekacie ;) po co odbieraliście w takim razie mieszkania ??? jak blok się ogrzeje to gwarantuje Ci że za rok będzie o niebo lepiej, nic nie poradzisz, budynek musi przejść przez pierwszą zimę i tyle w temacie. Co do temperatury są chyba takie przepisy lub to tylko przepisy SM Projektant, że minimalna temperatura to właśnie chyba 16 stopni. Chodzi o to, że jak stoją takie puste mieszkania co mają 10 stopni to powoduje to, że twój sąsiad za ścianą musi grzać 2 razy więcej z twojego powodu, więc uczciwiej jest jak każdy chociaż ma te 16 stopni, to nie jest dużo :) w takiej temperaturze nie da się zamieszkać. Na logoterme teraz nie ma co patrzeć, bo jedni mogą mieć zużycie 5, a inni 3 i nic nie poradzisz. Nikt wam nie odda ciepłych mieszkań.

Co do podwyższonej raty to pisze się wniosek do sądu, jak się uda to w ciągu 2-3 miesięcy ci obniżą, ale .... teraz w Rzeszowie jest mega dużo mieszkań kupowanych i pewnie w porównaniu do poprzedniego roku jest tego jeszcze więcej, więc czas może się wydłużyć. Jak dobrze pamiętam to jeszcze później trzeba było chyba czekać 2-3 miesiące aż bank to zaakceptuje (pewnie zależy od banku), więc pewnie minimum koło czerwca 2019 Ci obniżą (mogę się mylić, ale jakoś tak miałem).
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: a1chemik » 16 sty 2019, 13:55

mrsoze pisze:Jeszcze jest potrzebne oświadczenie banku o wpisaniu hipoteki.

(...)

No i pytałem ile się czeka w Rzeszowie na wpis hipoteki i powiedziano mi, że z pół roku. Teoretycznie można to przyspieszyć pisząc pismo do sądu.


W 2017 roku składałem wniosek do sądu o wpis do hipoteki i też mówiono mi że to trwa pół roku.

wniosek złożyłem przełomem październik/listopad, a przed wigilią go odebrałem.

Po prostu nie czekałem na odpowiedź z sądu pocztą tylko po 3 tygodniach od złożenia zadzwoniłem i grzecznie zapytałem, Pani powiedziała, że już jest wszystko przygotowane i mogę odebrać osobiście albo wyślą mi to pocztą, ale że pocztą to może im zejść nawet z 2 miesiące :) - zgadnij jaką opcje wybrałem :)
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 627
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 16 sty 2019, 15:56

[quote="bartek86"]delf: masz świeże mieszkanie tak ? chcesz zamieszkać? to najpierw to mieszkanie osusz :) czyli logoterma ma chodzić !!! rachunki przyjdą ci pewnie duże, możesz mieć np zużycie na poziomie 4-5GJ, ale już za rok jak będziecie wszyscy mieszkać pewnie spadnie do 2-3GJ. Jak czytam że ty chcesz dać 10-12 stopni to się za głowę łapie, odebrałeś mieszkanie to chyba chcesz je wykończyć? na mokre chcesz się wprowadzić. Jak zamieszkasz w takim to od razu będziesz przeziębiony. U mnie rok temu grzałem 22 i było mi zimno (powietrze w mieszkaniu było mokre), w tym roku mam 21 i jest mi gorąco. Macie nowe mieszkania, wszystko jest mokre, sąsiedzi obok nie mieszkają jeszcze, nic nie zrobisz, trzeba grzać minimum te 16 stopni, nie chcesz chyba jakieś grzyba za jakiś czas? strasznie tutaj narzekacie ;) po co odbieraliście w takim razie mieszkania ??? jak blok się ogrzeje to gwarantuje Ci że za rok będzie o niebo lepiej, nic nie poradzisz, budynek musi przejść przez pierwszą zimę i tyle w temacie. Co do temperatury są chyba takie przepisy lub to tylko przepisy SM Projektant, że minimalna temperatura to właśnie chyba 16 stopni. Chodzi o to, że jak stoją takie puste mieszkania co mają 10 stopni to powoduje to, że twój sąsiad za ścianą musi grzać 2 razy więcej z twojego powodu, więc uczciwiej jest jak każdy chociaż ma te 16 stopni, to nie jest dużo :) w takiej temperaturze nie da się zamieszkać. Na logoterme teraz nie ma co patrzeć, bo jedni mogą mieć zużycie 5, a inni 3 i nic nie poradzisz. Nikt wam nie odda ciepłych mieszkań.


Troszkę źle mnie zrozumiałes. Nie narzekam na to że przyjdą rachunki duże bo wiadomo że mieszkanie jest teraz wyziębione jak cały blok i to oczywiste że rachunek będzie duży . Pytanie moje brzmiało jak to wyliczyć ile już zużyłem bo wydaje mi się że strasznie szybko się nabija ten licznik że grzeje nie cały tydzień na 16 stopni a już jest grubo ponad 2000 nabite , stąd moje pytanie czy to dużo czy to mało
i jak to wychodzi finansowo .Co oznacza te ponad 2000 itd. W kwestii ogrzewania mieszkania zgodzę się w 100 % ale co mi radził fachowiec który odbierał mi mieszkanie to żeby ustawić temperaturę na ok 12-15 stopni skoro nikt na razie nie będzie tam mieszkał i często wietrzyć mieszkanie przez otwieranie okien w dzień a na noc oczywiście je zamykać jak jest mróz żeby nie wychładzać mieszkania i tak najszybciej wszystko wyschnie i pozbędziemy się wilgoci i mówił tez ze błędem jest ustawianie temperatury na np 25 czy 30 stopni jak to robią niektórzy i jeszcze najgorszą rzeczą jest że nie otwierają okien bo tak wilgoci się nie pozbędziemy na pewno Na razie nie zamierzam tam się wprowadzać a to druga kwestia.A jeśli chodzi o grzanie mojego mieszkania by sąsiad nie musiał grzać dwa razy mocniej to niech sąsiedzi wogle zaczną grzać przynajmniej na moim piętrze bo prąd już mają od dawna , szybciej jak ja ,ale logotermy wyłączone ,na liczniku zero i wychodzi na to że wogle nie grzeją . Więc fajna opcja było by żeby ustawić nawet te minimalne 16 stopni żeby sobie chodziło i żeby zrobił to każdy nawet jeśli nikt tam nie zamierza się szybko wprowadzać ;) Nie mogę oczywiście nikogo do tego zmusić i tym bardziej nie chce się tutaj z nikim kłócić i robić jakiejś gówno burzy tutaj ;) Pozdrawiam
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości