[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 04 kwie 2018, 16:16

Brawo Newone, w końcu ktoś bez spiny pisze normalnie. Co do Pana Panie MaciekConti to w ogole nie chce mi sie dyskutować a mieszkanie od Projektanta obieram w poniedziałek jeśli już to pana interesuje. Chce Pan mi ponosić poziomice że tak to interesuje?

I proszę czytać ze zrozumieniem. Ja nie napisałem NIGDZIE że projektant ma opóźnienia. Napisałem wyraźnie, że Kupiłem prawie 8 miesięcy wcześniej, budynek już był budowany, gdzie adma ledwo zaczęła doły kopać. U Admy już mieszkam od końca grudnia, a to dopiero będę odbierał. Więc albo ja nie piszę po Polsku albo Pan nie potrafi czytać. 3 lata pan śledzi, no ja na osiedlu mieszkam 10, więc nie będę się licytował, a to dlatego, że ja nie sledzę, bo żyje, pracuje i spełniam się korzystając z życia a nie szukając wszędzie poparcia swoich teorii :)

Co do mego wykształcenia, nie czuję potrzeby się tłumaczyć, ale proszę bardzo, budowlańcem nie jestem, ale w rodzinie mam świetnego-tak mojego tatę. Projektuje takie budynki itp. Widział kartki które wisiały w klatkach miedzy innymi ma żmigrodzkiej bo tam mieszkałem. Powiedział krótko-życzę powodzenia. :)

CO NIE ZMIENIA FAKTU, ŻE NIE PODOBA MI SIĘ TO, ŻE TAK SIĘ BUDUJE. Ja nigdzie nie napisałem że to popieram. Ale z tym się nie wygra, tam są takie pieniądze, że można sobie pisać. Są warunki zabudowany na budynek 9 kondygnacyjny więc taki powstanie. Zakład?

Osz...drodzy lokatorzy Solińskiej, właśnie "Guru forum" nas pouczył jak jeździć na skrzyżowaniu równorzędnym. Oczywiście tyczy się to tylko nas mieszkańców 1 i 3 bo wszyscy inni już to wiedzą. Dziękujemy :)

Dyskusja i kłótnia nic nie wnosi i odbiega się od tematu. Mi wystarczy, rówieśnicy mnie lubili w szkole :) a i z nikim nie muszę walczyć.

P.S. Projektant drugie mieszkanie oddaje mi PRZED TERMINEM
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 05 kwie 2018, 8:50

newone pisze:w kwestii imisji myślę, że warto zainteresować się obowiązującym orzecznictwem http://orzeczenia.lublin.sa.gov.pl/content/$N/153000000000503_I_ACa_000614_2011_Uz_2013-01-15_001
Właściciele nieruchomości położonych na terenach miejskich muszą zawsze liczyć się z możliwością zmiany nasłonecznienia ich nieruchomości w miarę rozwoju budownictwa i zabudowy gruntów sąsiednich. Jednakże w sytuacji gdy wzniesienie budynku zakłóca ponad przeciętną miarę, korzystanie z nieruchomości sąsiedniej, właścicielowi takiej nieruchomości przysługuje roszczenie odszkodowawcze
Generalnie ważną kwestią jest tutaj wykazanie, że imisja zakłóca korzystanie z nieruchomości ponad przeciętną miarę. Interpretacja pojęcia "przeciętna miara"musi wynikać z warunków miejscowych oraz od społeczno - gospodarczego przeznaczenia rzeczy. Społeczno-gospodarcze przeznaczenie nieruchomości wynika głównie z przeznaczenia nieruchomości wg planów zagospodarowania przestrzennego.

Myślę, że Adma trzymała się przepisów, bo na oko odległość między blokami nie jest mała (porównując inne inwestycje, też w innych miastach) - ale wszystko można zweryfikować, są od tego ludzie. W kwestii technicznej specjalistą nie jestem.

Co do lucrum cessans to nawet nie będę się wgłębiać w temat - wymagałoby to dowodu/ opinii biegłego rzeczoznawcy. Jeśli ma pan ją w swojej dyspozycji to chętnie przeczytam.

Liczę, że udostępni nam Pan wspomniane przez Pana symulacje i dane wskazujące na złamanie prawa, aby uprawdopodobnić, że pisze Pan na podstawie faktów.


Z tego co wiem, SMP zwróciła się do Admy na wniosek niektórych mieszkańców bloków nr 9 i 11 przy Żmigrodzkiej, bo to te bloki zostaną przesłonięte wieżowcami - Solińską 5 i 6.
Według przepisów WT i par 13 rozporządzenia MI (według mnie) lokatorzy mieszkań środkowych w dwóch klatek bloku nr 11 maja tylko szanse formalnie występować, ponieważ mają okna tylko na stronę zachodnią i to im bezpośrednio będzie to ciążyło.
Tak więc, analiza nasłoneczniania i zacienianie będzie dotyczyła tylko tego bloku i konkretnych mieszkań, a właściwie rzędnych ich okien.
Tu występuje jednak dwa aspekty weryfikacji:
1. analiza komputerowa, polegająca na symulacjach, np. w programie AutoCADa z nakładką analemmyczną (to ważne i tu się okaże czy Adma dołożyła staranności w symulacjach, a właściwie ich projektant, i wyniki są skalibrowane o położenie np. geograficzne Rzeszowa w sensie spełnienia kryteriów nasłonecznienia sąsiadującego bloku nr 11...
2. analiza z obmiarów(bo nie do końca wierzy się w symulacje komputerowe, wystarczy, że blok fizycznie stoi gdzie indziej, niż na rysunkach w projekcie (wbrew pozorom zdarza się to wcale nierzadko), czyli faktyczny stan, tu trzeba poczekać aż attyka wieżowca będzie gotowa i zapłacić, np za taką usługę geofizykowi morskiemu aby takich pomiarów w rzeczywistości dokonał i zrobił symulację rzeczywistego nasłonecznienia. Bardzo rzadko się to stosuje, jednak jak sprawa ma mieć bieg sądowy to warto to sprawdzić.
To na razie tyle w kwestii jaka zapewne się pojawi w tym sporze.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: robwert30 » 05 kwie 2018, 13:28

Dziwna sprawa ze dopiero teraz ludzie sie obudzili troche za pozno. Raczej nic nie wskuracie ktos wydal pozwolenie na poctawie czegos a nie ze dostal prezent
robwert30
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 09 mar 2018, 10:57

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: robwert30 » 05 kwie 2018, 13:29

Moze ktos ma mozliwosc dodac kilka zdiec z budowy??
robwert30
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 09 mar 2018, 10:57

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Koscik » 05 kwie 2018, 13:43

Z wtorku 3 kwietnia:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2018, 10:29 przez Koscik, łącznie zmieniany 1 raz
Koscik
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Na forum od: 19 sty 2017, 22:13

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Koscik » 06 kwie 2018, 6:53

Z czwartku, 5 kwietnia:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2018, 10:30 przez Koscik, łącznie zmieniany 1 raz
Koscik
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Na forum od: 19 sty 2017, 22:13

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nowalokator » 06 kwie 2018, 14:39

Koscik nie wyswietla zdjec...
Nowalokator
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 22 sty 2018, 14:51

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PaniA. » 06 kwie 2018, 23:41

Witam sąsiadów i sąsiadki. :) Załączam po zdjęciu każdego z bloków z dnia 4 kwietnia.
Załączniki
b5_5.jpg
Blok nr 5
b5_5.jpg (281.5 KiB) Przeglądany 4020 razy
b6_1.jpg
Blok nr 6
b6_1.jpg (351.89 KiB) Przeglądany 4020 razy
PaniA.
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 06 kwie 2018, 23:20

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Koscik » 10 kwie 2018, 10:30

Wybaczcie, już poprawiłem linki do zdjęć :)
Koscik
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Na forum od: 19 sty 2017, 22:13

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Artur_73 » 12 kwie 2018, 8:13

Zdjęcia z dnia 11 kwietnia 2018 r.
Zamontowano pierwsze okna.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (117.03 KiB) Przeglądany 3316 razy
Artur_73
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 84
Na forum od: 12 sty 2018, 12:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości