[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lokator13 » 07 gru 2017, 11:23

Dzięki za info. Szkoda że developer nie przekazuje nam takich informacji.
W akcie not jest informacja że przeniesienie własności ma nastąpić do końca grudnia... oczywiście nie ma sie co łudzić że tak będzie. Pewnie najwczesniej w lutym to będzie procesowane.
W tym punkcie również brawa dla naszego developera i podziękowania za i informowanie nas na bieżąco o realizacji.
Profesjonalizm i lata praktyki Adma development widoczny.jest na każdym kroku budowy.
Czy polecam komuś tego developera NIE
Czy jeszcze kiedyś kupię od niego mieszkanie NIE
Lokator13
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 05 wrz 2017, 22:31

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 07 gru 2017, 12:51

Lokator13 pisze:Dzięki za info. Szkoda że developer nie przekazuje nam takich informacji.
W akcie not jest informacja że przeniesienie własności ma nastąpić do końca grudnia... oczywiście nie ma sie co łudzić że tak będzie. Pewnie najwczesniej w lutym to będzie procesowane.
W tym punkcie również brawa dla naszego developera i podziękowania za i informowanie nas na bieżąco o realizacji.
Profesjonalizm i lata praktyki Adma development widoczny.jest na każdym kroku budowy.
Czy polecam komuś tego developera NIE
Czy jeszcze kiedyś kupię od niego mieszkanie NIE


O ile mnie dobrze pamięć nie myli w akcie notarialnym jest zapis, że jeżeli nie uda się przenieść własności do 31.12 to deweloper ma prawo skorzystać z dodatkowych 120 dni i dopiero po tym czasie są konsekwencje (nie pamiętam gdzie to dokładnie jest, ale jest na pewno taki zapis), czyli tak naprawdę w najgorszym wypadku przeniesienie wychodzi na koniec kwietnia 2018.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rolf » 07 gru 2017, 13:38

A kiedy oficjalnie będzie można się wprowadzić i wymienić zamki w drzwiach ? po odbiorze budynku ? wie ktoś czy jest już wyznaczony termin odbioru ?

Tak w ogóle to ciekawe ile jeszcze budynki 1 oraz 3 i najbliższa okolica będą wyglądały jak plac budowy - to jakaś kpina ze strony dewelopera, leci już 7 miesiąc po tym jak cała inwestycja powinna być zakończona, a tu w dalszym ciągu końca nie widać !!
Rolf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 25 maja 2016, 12:45

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ksilver » 07 gru 2017, 15:59

ksilver pisze:
Czesiek pisze:a czego nie dostałeś? jeśli chodzi o klucze do do klatek i skrzynki samemu trzeba odebrać z mieszkania nr 9 w bloku 1, wcześniej dzwoniąc pod numer podany na drzwiach wejściowych do bloku



Dzięki za info. Ale dziwne .... to tam biuro zrobili kolejne :D



Dla informacji : dziś odebrałem klucze do własności wspólnej (drzwi klatki i kosz na śmiecie) dla budynku nr 3 są do odebrania w biurze.
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niebywale » 08 gru 2017, 11:52

Dzięki za informacje ksilver. Kto by pomyślał - Adma nie dała znać, że jest to możliwe...

Z innych informacji:
1) W budynku 3 zaczęli układać płytki w przejściu z parkingu podziemnego do windy / klatki / pomieszczeń lokatorskich.
2) W garażu podziemnym tworzą się ogromne kałuże wody
3) Wczoraj na korytarzach nie działało oświetlenie główne ani oświetlenie awaryjne - ktoś zna przyczyny?
niebywale
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 21 lis 2017, 17:31

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Alternatywy 2 » 08 gru 2017, 13:23

Poziom mojego zachwytu ADMĄ jako wykonawcą naszych mieszkań, tuż po tzw. odbiorze, stopniał u mnie tak samo szybko jak pierwszy tegoroczny śnieg. Coś co miało stanowić odbiór mieszkania, zostało przeprowadzone w warunkach typowo roboczych - z zegarkiem w ręku. Przed naszymi drzwiami zastaliśmy kilku facetów (owszem, sympatycznych – ale nie o to tu chodzi), którzy w pośpiechu zamiatali wnętrze mieszkania i z grubsza przecierali futrynę wejściowych drzwi. Roboty zakończyli wyniesieniem kilku zbędnych materiałów jakie znalazły się wewnątrz naszego M, tłumacząc że „tam zrobiony był taki SKŁADZIK odpadków z innych mieszkań … I to wszystko w dniu odbioru!!! Wewnątrz zauważyliśmy mokrą ścianę (świeżo po wkuciu i zamontowaniu skrzynki do sterowania podłogówką). Zresztą chwilę musieliśmy odstać wewnątrz naszego „gniazdka” żeby pył po zamiataniu opadł i widoczność zrobiła się lepsza! :shock:
Wraz z nami do M udała się Pani (chyba pracownik biura), która nie mogąc się dodzwonić do jakiegoś ważnego faceta z budowy, wydawała się coraz bardziej poddenerwowana sytuacją. Ciekawe, umawiasz się na dany dzień i godzinę a tu takie jaja. Ten niedostępny, tamtego nie ma - kolejny nie odbiera!
W mieszkaniu górę wzięło rosnące z każdą chwilą zdziwienie przedstawicielki, biura której zgłaszało się kolejne błędy wykonawców… Co ważne, nie były to jakieś wyssane z kija uwagi, tylko rzeczy za które wcześniej zapłaciliśmy jako zmiany lokatorskie wykonywane na etapie budowy. Nagroda Nobla dla tego, kto dowie się teraz jak wygląda podłogówka w tych mieszkaniach – bo jak już tu wcześniej wielu z Was słusznie zauważyło… dokumentacji nie ma. No… firma wykonująca się zawinęła i… taka sytuacja. Zapytam – a co mnie to g**** obchodzi!? Podobnie rzecz się ma z instalacją elektryczną i wod-kan. Żadnej dokumentacji fotograficznej…
Sprawdzanie zgodności wykonania ze zgłaszanymi wcześniej zmianami lokatorskimi, tak „zmęczyło” Panią z biura, iż ta – by przyspieszyć tą farsę zaczęła dopytywać: „Coś jeszcze? Coś jeszcze?”. Poczułem się niczym w sklepie spożywczym, gdzie podają ci ser żółty w plastrach i pytają…co jeszcze! Istny kabaret. Może dla nich to „sztuka” – kolejne mieszkanie… ale dla mnie nie! Płacę więc chyba mam prawo by skontrolować co odbieram?

Balkon!

To jak dla mnie majstersztyk! Coś co miało być ozdobą tych mieszkań, wszak piękne widoki tam mamy, stało się zmorą. Ten odstęp szkła od płyty balkonowej jest tak duży, że odbiór tego cuda to chyba po pijaku ktoś klepnie. Chociaż może lepiej niech w takim stanie tam się nie zjawia, bo jeszcze się mu noga poślizgnie i wjedzie w tą szczelinę prowadzącą szybciej niż windą na sam dół. Psa bym tam nie zostawił samego, nie mówiąc już o dziecku! Co to za projektant wykazał się taką „inwencją” i o co mu chodziło!? Wystarczyło 15 cm dłuższą szybę zamówić – mleczną i byłby temat z głowy. Strach wychodzić na te balkony, ale może w biurze nikt im tego jeszcze nie zgłaszał? Z pozycji biura widać mniej….
Płytki na balkonie, wraz z ich „przepięknym” kolorem masakrują oczy. Może to jest nawiązanie tematyczne do koloru drewnianej zagrody przy bloku i wewnętrznych parapetów, bo to także krzyk (mody). Co więcej, pierwotnie zapewniano, że będą szare a parapety białe… Teraz się okazuje, że niektórzy zrobili po swojemu…więc można było? Co dzień to inna wersja płynąca z biura. Tynki wewnętrzne to (jak na moje oko) nie cementowo wapienne (jak oznajmia Standard Wykonaniu Lokali), lecz cemetowe. Kolejny „wielki plus”, bo gładź w takim przypadku musi zostać położona – patrz, kolejne koszty.
Moje rozczarowanie potęguje fakt, że miesiąc wcześniej miałem okazję być przy odbiorze mieszkania znajomej na innym osiedlu. Tam na daną godzinę czekała już na nią 3 osobowa komisja, lokale były wcześniej przygotowane. Ba! Dla nowej lokatorki przewidziany był także szampan, lista wykonawców z kontaktami telefonicznymi, fachowo objaśniono tematy techniczne…wręczono dokumentację foto instalacji. Odbyło się też spotkanie z zarządcą budynku, wręczone zostały gadżety od tamtego dewelopera… no jakby inny świat. Szkoda… bo tu tak fajnie się zapowiadało i bliski byłem kupna drugiego mieszkania….
Alternatywy 2
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 08 gru 2017, 12:36

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rolf » 08 gru 2017, 14:39

Wybierając mieszkanie u Admy myślałem że jako ich pierwsza inwestycja deweloperska będą bardzo starać się żeby wszystko było lepiej niż bardzo dobrze żeby zachęcić przyszłych klientów - niestety pomyliłem się ;]
Co więcej podejżewam że deweloper nie wyciągnie z tego wniosków i dalej będzie robił jak robi - duża część mieszkań w nowych blokach jest już sprzedana. Wyższy standard = lepsi pracownicy = wyższe koszta. Po co mają przepłacać jak mogą zarobić więcej a ludzie i tak kupią ?
Świetlanej kariery im nie wróżę, jak rynek się troszkę nasyci to ludzie zaczną wybierać mądrzej a nie brać to co jest ;]
Rolf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 25 maja 2016, 12:45

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 08 gru 2017, 16:01

Z innej beczki.
Czy komuś działają poprawnie logotermy? czy wie ktoś jak to ustawić ??? na klatce odkręcam 2 zawory i grzejniki zaczynają grzać, temperatura dochodzi do 22-24 stopni, bawiąc się sterownikiem w salonie ustawiam np na 16 lub 18 i nic, grzejniki nadal grzeją jak szalone, czy coś można zrobić z tym? czy brak zaworów termostatycznych jest główną przyczyną tego stanu? może ktoś może pomóc rozwiązać problem.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rolf » 08 gru 2017, 16:47

bartek86 pisze:Z innej beczki.
Czy komuś działają poprawnie logotermy? czy wie ktoś jak to ustawić ??? na klatce odkręcam 2 zawory i grzejniki zaczynają grzać, temperatura dochodzi do 22-24 stopni, bawiąc się sterownikiem w salonie ustawiam np na 16 lub 18 i nic, grzejniki nadal grzeją jak szalone, czy coś można zrobić z tym? czy brak zaworów termostatycznych jest główną przyczyną tego stanu? może ktoś może pomóc rozwiązać problem.


Nie wiem czy u mnie działają poprawnie, nie zdążyłem jeszcze przetestować. Podobno w obecnej 3 (w 1 chyba też) ok 2 tyg temu była firma, która to ustawiała i powinno już od tej pory działać. Od tego czasu jak już coś nie działa to trzeba zgłaszać to bezpośrednio do tej firmy - niestety nie pamiętam nazwy, najlepiej zapytaj w biurze :)
Rolf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 25 maja 2016, 12:45

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Alternatywy 2 » 08 gru 2017, 18:10

Rolf pisze:
bartek86 pisze:Z innej beczki.
Czy komuś działają poprawnie logotermy? czy wie ktoś jak to ustawić ??? na klatce odkręcam 2 zawory i grzejniki zaczynają grzać, temperatura dochodzi do 22-24 stopni, bawiąc się sterownikiem w salonie ustawiam np na 16 lub 18 i nic, grzejniki nadal grzeją jak szalone, czy coś można zrobić z tym? czy brak zaworów termostatycznych jest główną przyczyną tego stanu? może ktoś może pomóc rozwiązać problem.


Nie wiem czy u mnie działają poprawnie, nie zdążyłem jeszcze przetestować. Podobno w obecnej 3 (w 1 chyba też) ok 2 tyg temu była firma, która to ustawiała i powinno już od tej pory działać. Od tego czasu jak już coś nie działa to trzeba zgłaszać to bezpośrednio do tej firmy - niestety nie pamiętam nazwy, najlepiej zapytaj w biurze :)


Zgadza się, też to zauważyłem. Choć w pierwszej chwili myślałem, że to celowe aby przyspieszyć proces schnięcia ścian... ;) Na innych osiedlach instruują nowych lokatorów co należy ruszać a co nie.. żeby nie uszkodzić czegoś, bo to jest równoznaczne z utratą gwarancji-ale nie u nas! Może to "ukryty dodatek" w postaci sauny a my...niewdzięczni narzekamy :D
Alternatywy 2
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 08 gru 2017, 12:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kolejorz i 99 gości