[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JarekS » 16 lis 2017, 21:16

marcinw pisze:
JarekS pisze:Jesli mowa o plusach to należy również wspomniec o czynszu.... mile panie w biurze sprzedaży Admy informuja o kwocie w granicach 370 pln + prąd za mieszkanie 62m2,SM Projektant za podobne mieszkanie liczy sobie 330 +prąd + gaz (ogrzewanie).

Minus to jedna winda na duuzo wiecej lokali mieszkalnych (b5, b6)

Jeśli chodzi o opłaty to nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo ja tylko wstępnie dowiadywałem się odnośnie tego, ale w Admie jeśli chodzi o opłaty łączne to dostałem informację:
"Szacunkowe koszty zarządu zależą od metrażu mieszkania.np .49,80 m2- 298,01 zł + wywóz śmieci 1 os- 10 zł, 2 os -18zł , 3os- 26zł itd. + zaliczka na wodę i ścieki ( wliczone jest 8,08 - 4m3).W tych kosztach wliczony jest również MPEC."
Ale co i jak konkretnie i ile z tym MPEC-em to nie wiem :)


No właśnie, podejrzewam , że przy metrażu około 60m2 razem ze śmieciami,woda i dodatkami zrobi sie z tego 500 + prąd (4 os. rodzina) :)

Zastanawia mnie jak sobie poradzi jedna winda w obsłudze 63 mieszkań w bud. B5 i B6? Jeśli chodzi o B2 i B3 liczba mieszkań przypadającą na jedną windę (40)jest jeszcze znośnia ...
JarekS
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 15 lis 2017, 22:15

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kuba85 » 16 lis 2017, 23:43

Ja również pytając w biurze Admy otrzymałem szacunkowe koszty czynszu, przy czym analizując na spokojnie poszczególne składowe, zauważyłem błąd przy zaliczce na wodę i ścieki (4m3) - 8,08zł. Jak 4m3 może kosztować 8,08zł jak m3 wg cennika MPECu to koszt ponad 8zł. Poza tym w tych wyliczeniach brak jest kosztu utrzymania miejsca parkingowego czyli jakieś dodatkowe 50-60zł.
Kuba85
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 08 lis 2017, 14:43

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pepino » 16 lis 2017, 23:56

JarekS pisze:Jesli mowa o plusach to należy również wspomniec o czynszu.... mile panie w biurze sprzedaży Admy informuja o kwocie w granicach 370 pln + prąd za mieszkanie 62m2,SM Projektant za podobne mieszkanie liczy sobie 330 +prąd + gaz (ogrzewanie).

Minus to jedna winda na duuzo wiecej lokali mieszkalnych (b5, b6)


hmm to mamy spore rozbieżności, SMP za mieszkanie 61m2 - 200pln, oczywiście + prąd + gaz (ogrzewanie),

co do ADMY to kwestia braku info co do wysokości czynszu śmiało powinna się znaleźć po stronie minusów - skoro mieszkania są odebrane, to koszty utrzymania, które są już naliczane powinny być znane właścicielom...

BTW
Faktycznie jako klient aktualnie mam mocno negatywne nastawienie do developera ADMA, to jak to nastawienie i opinie jakimi się dzielę będzie wyglądało w przyszłości zależy nadal tylko i wyłącznie od ADMY :!: - wystarczy sprawnie usunąć uwagi zgłoszone podczas odbiorów, ogarnąć otoczenie, dopilnować by akty notarialne były w terminie, wypłacić należne odsetki za opóźnienie inwestycji i gotowe. Będziemy już tylko wspominać, że na początku było nieco pod górkę a finalnie skończyło się ok :)

Mam nadzieję, że przedstawiciele ADMY zaglądają tutaj na forum, bo jak nie zmienia podejścia to będą tracić klientów, sam dzieląc się wrażeniami z I etapu, przy okazji pozbawiłem ADMĘ klientów w II etapie - znajomi nie uwierzyli w obietnice o terminowym zakończeniu inwestycji...
pepino
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 23 maja 2016, 20:26

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JarekS » 17 lis 2017, 0:14

pepino pisze:
JarekS pisze:Jesli mowa o plusach to należy również wspomniec o czynszu.... mile panie w biurze sprzedaży Admy informuja o kwocie w granicach 370 pln + prąd za mieszkanie 62m2,SM Projektant za podobne mieszkanie liczy sobie 330 +prąd + gaz (ogrzewanie).

Minus to jedna winda na duuzo wiecej lokali mieszkalnych (b5, b6)


hmm to mamy spore rozbieżności, SMP za mieszkanie 61m2 - 200pln, oczywiście + prąd + gaz


Info odnosnie czynszu uzyskałem wczoraj telefonicznie od SMP, mieszkanie dokladnie 65 m2 -okolo 330pln plus dodatki w zależności od liczby osob, plus prąd i gaz. Nadal się zastanawiam co wybrać,tu logoterma tam niski blok,tu miejsce postojowe a w SMP nie zawsze (A11 tylko wynajem 125 pln miesiac)

Osobiście nie przeszkadza mi miesiąc, dwa opoznienia- wkoncu to deweloperka,ale pod warunkiem że wszystko jest zrobione jak należy....a na tym forum juz dawno nie widzialem pozytywnego komentarza na temat Admy a więc wątpliwości się nasilają
JarekS
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 15 lis 2017, 22:15

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ksilver » 17 lis 2017, 10:38

Faktycznie jako klient aktualnie mam mocno negatywne nastawienie do developera ADMA, to jak to nastawienie i opinie jakimi się dzielę będzie wyglądało w przyszłości zależy nadal tylko i wyłącznie od ADMY :!: - wystarczy sprawnie usunąć uwagi zgłoszone podczas odbiorów, ogarnąć otoczenie, dopilnować by akty notarialne były w terminie. Będziemy już tylko wspominać, że na początku było nieco pod górkę a finalnie skończyło się ok :)

Mam nadzieję, że przedstawiciele ADMY zaglądają tutaj na forum, bo jak nie zmienia podejścia to będą tracić klientów, sam dzieląc się wrażeniami z I etapu, przy okazji pozbawiłem ADMĘ klientów w II etapie - znajomi nie uwierzyli w obietnice o terminowym zakończeniu inwestycji...[/quote]



Marzę o takim rozwiązaniu ..... 1000% prawdy, miejmy nadzieje że ktoś to czyta z przedstawicieli Admy, najlepiej by było jak by jeden z prezesów się tym zainteresował.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 15:11 przez ksilver, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rolf » 17 lis 2017, 14:52

A wiecie coś o tych odsetkach ? Chyba po to właśnie zrobili nam teraz odbiory nieskończonej inwestycji żeby tych odsetek nie płacić ?
Rolf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 25 maja 2016, 12:45

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Casio » 17 lis 2017, 20:38

JarekS pisze:
pepino pisze:
JarekS pisze:Jesli mowa o plusach to należy również wspomniec o czynszu.... mile panie w biurze sprzedaży Admy informuja o kwocie w granicach 370 pln + prąd za mieszkanie 62m2,SM Projektant za podobne mieszkanie liczy sobie 330 +prąd + gaz (ogrzewanie).

Minus to jedna winda na duuzo wiecej lokali mieszkalnych (b5, b6)


hmm to mamy spore rozbieżności, SMP za mieszkanie 61m2 - 200pln, oczywiście + prąd + gaz


Info odnosnie czynszu uzyskałem wczoraj telefonicznie od SMP, mieszkanie dokladnie 65 m2 -okolo 330pln plus dodatki w zależności od liczby osob, plus prąd i gaz. Nadal się zastanawiam co wybrać,tu logoterma tam niski blok,tu miejsce postojowe a w SMP nie zawsze (A11 tylko wynajem 125 pln miesiac)

Osobiście nie przeszkadza mi miesiąc, dwa opoznienia- wkoncu to deweloperka,ale pod warunkiem że wszystko jest zrobione jak należy....a na tym forum juz dawno nie widzialem pozytywnego komentarza na temat Admy a więc wątpliwości się nasilają


To może ja się wypowiem jako przyszły lokator budynku nr 5 :) Fakt, panie w biurze nie sprawiają wrażenia jakby chciały udzielać wyczerpujących informacji na temat opóźnień Inwestycji. To jest błąd Developera, że jednak nie prowadzi jasnej i przejrzystej komunikacji z przyszłymi lokatorami. Pomimo tego nie skreślałbym tego developera. Pracuje w branży budowlanej i z doświadczenia wiem, że opóźnienia na Inwestycjach często się zdarzają. W przypadku budowy bloków uważam, że jest to z jednej strony trochę na plus (oczywiście dla osób, które mogą poczekać 2-3 miesiące dłużej na wymarzone własne M). Na plus z tego względu, że obecnie buduje się wszystko na szybko, co później nie zawsze na dobre wychodzi. Wolę aby developer miał opóźnienie, budynek trochę "osiadł" niż wprowadzić się do mieszkania, które jest wybudowane w pół roku. Wykończyć je, a później patrzeć jak pęka. W przypadku bloków już oddanych to też moim zdaniem developer popełnił błąd, bo wpuścił lokatorów do budynku, który nie był skończony. Mam nadzieje, że w przypadku kolejnych budynków wyciągnie wnioski. Co do ceny mieszkań to moim zdaniem jest tu na +. Proszę sprawdzić podobne Inwestycje w innych lokalizacjach Rzeszowa. Jak tam kształtują się ceny. Po drugie tu już wiemy jak będzie wyglądać otoczenie. Przy innych inwestycjach mieszkaniowych w Rzeszowie można zauważyć, że jeden sąsiad drugiemu patrzy w okno, bo ktoś zaraz wcisnął jeszcze jeden blok bardzo blisko. Jeżeli ktoś myli o rodzinie to też tą lokalizacje może zaliczyć na plus. Jest komunikacja autobusowa w pobliżu, szkoły, przedszkole, sklep, przychodnia, park a w przyszłości osiedlowa galeria, w której zapewne znajdą się niezbędne usługi.
Teraz coś w temacie czynszu. Z informacji jakie uzyskałem z biura, to wygląda to tak, że budynek jest oddawany lokatorom. To oni decydują jako wspólnota czy chcą zarządzać budynkiem i usługami niezbędnymi do jego funkcjonowania sami czy powierzyć to spółdzielni projektant. Koszty czynszu są szacowane na poziomie ok. 5- 5,5 zł/m2 w obu przypadkach + prąd. Osobiście byłbym za tym, aby przekazać to spółdzielni, gdyż po upływie gwarancji zapewni nam większe bezpieczeństwo w sprawie bieżących napraw, infrastruktury i usług niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania itp.
Podsumowując, nie uważam że tak do końca powinno się sugerować negatywną opinią osób które się tu wypowiadają, tzn. jak najbardziej wziąć je pod uwagę przy wyborze developera ale myślę, że można się zastanowić i wziąć poprawkę na to, iż wiele osób pod wpływem emocji może wypisywać negatywne komentarze, a po przemyśleniu i upływie czas może zmienić zdanie, że w sumie to nie tak źle.
Casio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 17 lis 2017, 20:13

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ewkaaa » 18 lis 2017, 15:11

Czy ktoś wie o co chodzi z tymi windami? chodzi mi konkretnie o budynek Solińska 3.. winda wieczorem w piątek podobno działała, a dzisiaj na weekend już nie działa, jakby była całkowicie odpięta od prądu... ? jeśli ktoś celowo wyłącza widne na weekend to już jest cha.. a jak się psuje tak często to już ktoś powonień przyjechać i to naprawić nie zależnie od tego czy weekend czy nie.. brak sił.
ewkaaa
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 11 paź 2017, 18:50

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ksilver » 18 lis 2017, 18:41

Winda działa jak chce, często się zawiesza, z tego co zauważyłem. Jestem co dziennie i jest problem. Na ta chwilę nikt się tym nie zaja.
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pusheen » 18 lis 2017, 19:51

Winda nie działa już od czwartku rano. Panie z biura zapewniały ze to chwilowy problem, ale jak się okazało winda nie działa do dziś i nie wiadomo kiedy będzie sprawna.
Pusheen
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 25 paź 2017, 22:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Hejo i 34 gości