[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rafullo » 03 gru 2018, 15:28

NIewiem jak Adma ale Developres w takim przypadku oddaje część kasy. 0,2 m2 x przyjmijmy 4500 zł (nie wiem po ile było za metr) = 900 zł.
Piechotą nie chodzi:)
Rafullo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Na forum od: 05 kwie 2018, 7:47

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dzilong » 03 gru 2018, 16:44

Do 5, a przynajmniej do mnie, żadne pismo jak na tą chwilę nie dotarło, ale między budynkami od początku była różnica czasowa więc obstawiam że w 5 zaczną się odbiory jak w 6 skończą
Awatar użytkownika
dzilong
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 09 maja 2018, 18:48

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: robwert30 » 03 gru 2018, 17:03

Pismo o odbiorach a gdzie pismo o zakoczeniu budowy?? To tak troche nie po koleji bedzie!! Na odbior wszystko ma byc zakonczone nie tylko mieszkania ale i czesci wspolne w srodku i na zewnacz a chyba do tego jeszcze daleko tak wynika ze zdiec. Wiec jaki odbior sie pytam?? Ktos tu kogos robi w balona i ewidentnie szukaja idiotow ktorych mozna wykorzystac. Prosze oczekujcie oswadczenia o zakoczeniu inwestycji od dewelopera.
robwert30
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 09 mar 2018, 10:57

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mrsoze » 03 gru 2018, 19:48

Rafullo pisze:NIewiem jak Adma ale Developres w takim przypadku oddaje część kasy. 0,2 m2 x przyjmijmy 4500 zł (nie wiem po ile było za metr) = 900 zł.
Piechotą nie chodzi:)


Jest dokładnie tak samo. Ponad tysiąc zł do zwrotu. Dokładnie nie pamiętam.
mrsoze
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 30 mar 2018, 13:04

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 03 gru 2018, 19:58

W 5 nieskonczona elewacja , balkony , nie wszedzie połozne płytki. Nigdzie nie powstawiane oprocz parteru i chyba pierwszego pietra dzrzwi tak samo jest z koloryferami. Szafy te drewniane na korytarzach nie ma tez nigdzie . Tynki jak narazie w opłakanym stanie , nic nie pomalowane . od 4 pietra wszystko mokre strasznie . I przedewszystkich jak chcą oddawac mieszkania jak kolo bloku doslownie nic nie jest zrobione. Inwestycja za ktorą płacimy to chyba całość a nie tylko mieszkanie w środku. Samego sprzątania i kosmetyki jest tam na bite dwa jak nie trzy tygodnie. Nie rozumiem tak samo czego nie działają w 5 zadne pochlaniacze wilgoci czy nagrzewnice skoro od polowy bloku w gore mało co widac na scianach miejsc suchych a wieszkosc to jedna wielka wilgoć ... Odnosnie tego co napisalem pewne info na temat wykonywanych prac
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 03 gru 2018, 20:44

Tak każdy płaci i to nie mało, ale jesli stan jest taki jak opisano powyżej to nie zazdroszczę. Ale zawsze można nie podpisać protokołu odbioru i tyle,
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: artur123 » 03 gru 2018, 20:47

Witam sąsiadów.
Również otrzymałem pismo o pomiarze mieszkania i możliwości odbioru w dniach 17.12 - 17.01. Budynek 6. Czy w związku z tym ma ktoś jakiś pomysł co dalej, biorąc pod uwagę, że budowa nie jest skończona?
artur123
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 03 gru 2018, 20:42

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: icetruck » 03 gru 2018, 22:26

Jak najbardziej można odebrać lokal w momencie kiedy budowa samego budynku nie jest jeszcze skończona.
Jako właściciel zyskuje się czas - można rozpocząć wykończenie wcześniej. Z minusów od momentu odebrania klucza trzeba będzie prawdopodobnie płacić za utrzymanie mieszkania.

Z tego co się kiedyś orientowałem, zgodnie z prawem "normalna" ścieżka powinna wyglądać tak, że budowa całości zostaje zakończona, budynek dostaje zezwolenie na użytkowanie i dopiero wtedy powinny się zacząć odbiory indywidualne.
Praktyka jest jednak zupełnie inna - deweloper chce jak najszybciej "pozbyć się" kosztów utrzymania lokalu, a właściciele śpieszą się z wykończeniem i jest im to również na rękę.

Gdybym nie miał ekipy wykończeniowej gotowej wejść "na szybko" tylko umówioną np. na wiosnę, to bym mieszkania nie odbierał, tylko zasłaniał się oczekiwaniem na zakończenie budowy i zezwolenie na użytkowanie.
Odbiór polecam oczywiście z kimś kto się na tym zna i najlepiej żeby miał uprawnienia - żeby w ogóle ocenić czy w lokalu da się cokolwiek robić, czy wszystko dopiero "dojrzewa" i schnie.

Jeżeli się gdzieś mylę to proszę mnie poprawic (nie jestem klientem ADMY, wpadłem tu po sąsiedzku).
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 03 gru 2018, 22:54

Gołym okiem widac ze pod samym blokiem jest pracy ze hej i jak narazie to wygląda jak pobojowisko . Ja czekam az pismo przyjdzie i do mnie ale nie sądze zeby przyszlo ze odbior przed swietami bo to co napisalem przedtem to jest info 100 % jak wyglada budowa . Na dzien dzisiejszy poki nic tam nie grzeją itp to nie bylo by opcji co kolwiek zaczynac, na sufitach skrapla sie woda i malo wogle na scianach widac jasnych miejsc ktore są suche , Jesli odbior mial bym w styczniu to i tak biore fachowca . Wiekoszsc firm ktore specjalizują sie w odbieraniu mieszkań maja sprzęt do pomiaru wilgotnosci i tynków i wylewek . I nie mam pojecia jak w praktyce wyglada mieszkanie / czy nawet robienie remontu w bloku ktory nie dostał pozwolenia na uzytkowanie , to warto tez doczytac w razie wu gdyby cos sie stalo np :)
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: elCzaporro » 03 gru 2018, 23:01

Odbiór mieszkania z mokrym tynkiem nie wróży niczego dobrego :/
elCzaporro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 139
Na forum od: 03 lut 2017, 22:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości