[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Casio » 30 mar 2018, 14:41



Takie wezwania to może sobie Spółdzielnia pisać a Adma nie ma obowiązku się do nich ustosunkowywać :) Po drugie żądają opracowania na podstawie czego, bo jakiś sąsiad się poskarżył? Jeżeli miejscowy plan zagospodarowania lub decyzja o warunkach zabudowy dopuszcza budynki jakie buduje Adma i Adma dysponuje pozwoleniem na budowę, które jest aktualne to Adma może im je udostępnić do wglądu w biurze, a nie przesyłać i na tym się to skończy.
Casio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 17 lis 2017, 20:13

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 31 mar 2018, 12:42

Hehe po wpisach od razu można wywnioskować kto ma ból dupy :), wspulczuje całej rodzinie :)
Co do zacieniania , poczytaj definicje co to znaczy w prawie budowlanym. Nie ma mowy o zacienianiu. Nie dostaliby pozwolenia na budowę. A Projektant jako przykładną spółdzielnia musiała wytyczyć pismo na prośbę jakiegoś roszczeniowca. Podejrzewam że zawracał im dupę od miesięcy. Co do pisania pierdol na temat czasu oddania budynku przez projektanta to informuje, że zakupiłem tam drugie mieszkanie 8 miesięcy wcześniej niż u admy. Realia są takie że na Solińskiej 1 mieszam już 4 miesiąc w wykonczonyn mieszkaniu, a na lokal od projektanta czekam nadal. Więc przestań człowieku pisać pierodly bo słabo mi się robi. Wesołych Świąt i życzę Ci żeby chociaż jajko było dobrze ugotowane :) Sort za literówki czy ort ale pisze z tel.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Inka » 31 mar 2018, 15:14

A tak, najlepiej napisać na kogoś, kto krytykuje inwestycje, że ma ból dupy, że jest biednym pachołkiem , który niczego nie rozumie i nie stać go na nic, tak tak kupujcie te dziuple (mieszkania) w wysokich cenach, na obrzeżach wielkiej wioski (Rzeszów), a co tam, że bloki stoją za blisko jeden obok drugiego, a co tam, że nie ma skrawka zieleni, że są niedoróbki, bierzcie kredyty na 30 lat i kupujcie szybko bo za miesiąc mieszkania będą jeszcze droższe, bo deweloperzy muszą zarobić jeszcze więcej, a kto jest niezadowolony to ma po prostu ból dupy.
Inka
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 04 gru 2016, 15:36

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mariola91 » 02 kwie 2018, 8:39

Witam serdecznie,
nie jestem z rzeszowa ale szukam właśnie mieszkania i chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje m2 w tych nowych blokach Admy i jakie są opłaty?, czy ktoś może mi pomóc? Bardzo proszę.
Pozdrawiam
Mariola91
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 02 kwie 2018, 8:33

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nowalokator » 02 kwie 2018, 15:55

Chyba w tym temacie najlepiej sie udac do biura admy...
Nowalokator
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 22 sty 2018, 14:51

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 03 kwie 2018, 7:22

Inka pisze:A tak, najlepiej napisać na kogoś, kto krytykuje inwestycje, że ma ból dupy, że jest biednym pachołkiem , który niczego nie rozumie i nie stać go na nic, tak tak kupujcie te dziuple (mieszkania) w wysokich cenach, na obrzeżach wielkiej wioski (Rzeszów), a co tam, że bloki stoją za blisko jeden obok drugiego, a co tam, że nie ma skrawka zieleni, że są niedoróbki, bierzcie kredyty na 30 lat i kupujcie szybko bo za miesiąc mieszkania będą jeszcze droższe, bo deweloperzy muszą zarobić jeszcze więcej, a kto jest niezadowolony to ma po prostu ból dupy.


Popieram, to głos rozsądku w tym wątku.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 04 kwie 2018, 11:18

Nie demagogię tylko pisze jak jest, kupiłem dwa mieszkania, jedno od Admy drugie od projektanta, i wszystko co napisałem jest prawdą, na tamto czekam nadal, budynek inwestycyjny numer 14, a zaczęli go budować przynajmniej 6 miesięcy wcześniej. Widziałem to z okna, i jedna i drugą budowę bo mieszkałem od kilkunasty miesięcy na Żmigrodzkiej. W mieście takie są realia, wszystkim coś będzie nie pasować, najchętniej byś chciał być w mieście i tu mieszkać, ale blok mieć z dala od siebie 200 metrów. Zapomnij, albo kompromis albo wieś i święty spokój. I naprawdę zluzuj człowieku, łatwiej się żyje. Zaraz nie będzie Ci pasować że jest sklep lub go nie ma, albo za wąska ulica bo już się robią korki. Ciągle będzie coś. Też widziałem błędy Admy, ale i usterki grube na mieszkaniach od Projektanta. Łącznie z sypiącymi się sufitami. Nie mniej jednak, nie zamieniłbym tego osiedla na inne. Może lepiej nasz gaj? i Z okna moloch Agaty Meble? Ale zapomniałem, przecież jesteś najmądrzejszy, więc wygłoś ostatnie słowo i skończ.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 04 kwie 2018, 11:23

Inka pisze:A tak, najlepiej napisać na kogoś, kto krytykuje inwestycje, że ma ból dupy, że jest biednym pachołkiem , który niczego nie rozumie i nie stać go na nic, tak tak kupujcie te dziuple (mieszkania) w wysokich cenach, na obrzeżach wielkiej wioski (Rzeszów), a co tam, że bloki stoją za blisko jeden obok drugiego, a co tam, że nie ma skrawka zieleni, że są niedoróbki, bierzcie kredyty na 30 lat i kupujcie szybko bo za miesiąc mieszkania będą jeszcze droższe, bo deweloperzy muszą zarobić jeszcze więcej, a kto jest niezadowolony to ma po prostu ból dupy.



Nigdzie nie napisałem że ktoś jest biednym pachołkiem, ani że go nie stać na cokolwiek. Pokaż w którym miejscu? Mieszkania w wysokich cenach? 4400? No naprawdę, nie wiem czy gdziekolwiek w Rzeszowie można kupić taniej, budują się już nawet po 6000 zł. Po co kłamiesz i manipulujesz? No ale tak, pisz bzdury, poparcie masz buntownika i się adorujcie nawzajem.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 04 kwie 2018, 14:56

TomekRzeszow pisze:Nie demagogię tylko pisze jak jest, kupiłem dwa mieszkania, jedno od Admy drugie od projektanta, i wszystko co napisałem jest prawdą, na tamto czekam nadal, budynek inwestycyjny numer 14, a zaczęli go budować przynajmniej 6 miesięcy wcześniej. Widziałem to z okna, i jedna i drugą budowę bo mieszkałem od kilkunasty miesięcy na Żmigrodzkiej. W mieście takie są realia, wszystkim coś będzie nie pasować, najchętniej byś chciał być w mieście i tu mieszkać, ale blok mieć z dala od siebie 200 metrów. Zapomnij, albo kompromis albo wieś i święty spokój. I naprawdę zluzuj człowieku, łatwiej się żyje. Zaraz nie będzie Ci pasować że jest sklep lub go nie ma, albo za wąska ulica bo już się robią korki. Ciągle będzie coś. Też widziałem błędy Admy, ale i usterki grube na mieszkaniach od Projektanta. Łącznie z sypiącymi się sufitami. Nie mniej jednak, nie zamieniłbym tego osiedla na inne. Może lepiej nasz gaj? i Z okna moloch Agaty Meble? Ale zapomniałem, przecież jesteś najmądrzejszy, więc wygłoś ostatnie słowo i skończ.


Nadal czekam na terminarz twoich "wprowadzek" i oczekiwań mieszkania w SMP. Że niby SMP nie oddawała mieszkań systematycznie..., a zrobiła to Adma wg ciebie.
Tak się dla ciebie głupio złożyło, że znam bardzo dobrze sytuację na Słonecznym i jestem w stanie, co do miesiąca opisać 3 lata wstecz działalności Admy, SMP czy innych deweloperów, którzy tam kupili działki..., tak wiec czekam na dowód na twoja tezę.

I jeszcze rada: jeśli już używasz demagogii i ad personam w stosunku do mojej osoby, to przynajmniej bez epitetów.

A propos-jeśli jesteś z wykształcenia architektem, to może łaskawie wytłumaczysz, co to jest linijka słońca lub zjawisko analemmy? Wszyscy na tym skorzystamy.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: newone » 04 kwie 2018, 15:37

w kwestii imisji myślę, że warto zainteresować się obowiązującym orzecznictwem http://orzeczenia.lublin.sa.gov.pl/content/$N/153000000000503_I_ACa_000614_2011_Uz_2013-01-15_001
Właściciele nieruchomości położonych na terenach miejskich muszą zawsze liczyć się z możliwością zmiany nasłonecznienia ich nieruchomości w miarę rozwoju budownictwa i zabudowy gruntów sąsiednich. Jednakże w sytuacji gdy wzniesienie budynku zakłóca ponad przeciętną miarę, korzystanie z nieruchomości sąsiedniej, właścicielowi takiej nieruchomości przysługuje roszczenie odszkodowawcze
Generalnie ważną kwestią jest tutaj wykazanie, że imisja zakłóca korzystanie z nieruchomości ponad przeciętną miarę. Interpretacja pojęcia "przeciętna miara"musi wynikać z warunków miejscowych oraz od społeczno - gospodarczego przeznaczenia rzeczy. Społeczno-gospodarcze przeznaczenie nieruchomości wynika głównie z przeznaczenia nieruchomości wg planów zagospodarowania przestrzennego.

Myślę, że Adma trzymała się przepisów, bo na oko odległość między blokami nie jest mała (porównując inne inwestycje, też w innych miastach) - ale wszystko można zweryfikować, są od tego ludzie. W kwestii technicznej specjalistą nie jestem.

Co do lucrum cessans to nawet nie będę się wgłębiać w temat - wymagałoby to dowodu/ opinii biegłego rzeczoznawcy. Jeśli ma pan ją w swojej dyspozycji to chętnie przeczytam.

Liczę, że udostępni nam Pan wspomniane przez Pana symulacje i dane wskazujące na złamanie prawa, aby uprawdopodobnić, że pisze Pan na podstawie faktów.
newone
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 12 cze 2017, 15:10

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości