[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rafullo » 19 sie 2018, 12:53

Headspace, przeczytaj kilka ostatnich stron (a nawet kilkanaście) to bedziesz wiedział co na pewno nie przemawia za admą. Gdybym ja wybierał to adma i developer z osiedla korona byli by ostatnimi na których bym zwracał uwagę. Ale to swoimi pieniędzmi ryzykujesz.
Rafullo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Na forum od: 05 kwie 2018, 7:47

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Alutka » 19 sie 2018, 15:18

Co przemawia? Eee... ciężko znaleźć. Tak to poczekasz na mieszkanie dłużej niż trzeba, developer po odebraniu przez Ciebie swojego gniazdka wypnie się na Ciebie jeśli chodzi o naprawę tego co spartaczył. Proszę zobaczyć opinie na temat pierwszej inwestycji. Druga inwestycja też będzie miała opoznienia. Do tego nie ma co liczyć że skończą ja do końca tego roku. Kontakt z developerem jest super do póki przelewają się twoje transze i nie interesujesz się za bardzo swoim mieszkaniem. Jeśli się interesujesz za bardzo wszystkim to możesz być pewien że będą Cię traktować jak najgorsze zło.
Alutka
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 25 lip 2018, 12:48

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: robwert30 » 19 sie 2018, 15:46

Dokładnie jak poprzednik nie wolno o nic pytać i mieć jakieś oczekiwania na zapytania odpowiadają po paru dniach i na kwestie które im odpowiadają reszta bez odezwy. W przypadku gdy masz czelność być dociekliwy i uzyskać odpowiedz wszyscy się obrażają i informują że jesteś niegrzeczny i bee jak w przedszkolu nie wolno o nic pytać.
Nie ma z kim porozmawiać o sprawach technicznych osoby za to odpowiedzialne w mojej opinii nie posiadają odpowiednich kompetencji ponieważ
np. kierownik nie zajmuje się budową tylko załatwianiem fuch dla swoich ziomali inspektor mam wątpliwości czy w ogóle był chodź raz na budowie tylko składa podpisy.
Jeżeli po tym jak Panie w biurze się obrażą nadal będziesz oczekiwać odpowiedzi mogą ewentualnie zaproponować rozwiązanie umowy to tak żeby udowodnić profesjonalizm tego dewelopera.
Pozdrawiam
robwert30
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 09 mar 2018, 10:57

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 19 sie 2018, 19:55

TOPERWOJ pisze:No teoretycznie należą się odsetki ale niestety deweloper podczas podpisywania umowy deweloperskiej zastrzegł sobie w aktach, że jeżeli odda budowę do końca kwietnia 2019 nie należą nam się żadne odsetki. A dokładnie nie nawet kiedy odda budowę tylko kiedy zostanie mieszkanie przepisane na własność, czyli bez żadnych kar deweloper ma na to czas do końca kwietnia 2019.



Przepraszam a w którym miejscu w umowie jest taki zapis ?? ja tam nic takiego nie widze ... Jesli bym mogl prosic o jakies wskazówki to chetnie jeszcze raz przejrzeć . Natomiast wiem od prawnika , ze deweloper musi miec bardzo ale to bardzo powazne argumenty dlaczego nie wyrabia się z pracą i jak najbardziej nam nalezą odsetki. A jesli od czasu terminu odebrania mieszkania minie 120 i dalej nie odbierzemy, wedle prawa mozemu zrezygnowac bez zadnych konsekwencji ...
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mrsoze » 19 sie 2018, 20:49

Termin oddania (koniec 2018) + 120 dni, o których piszesz, daje właśnie koniec kwietnia 2019. Prosta matematyka.
mrsoze
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 30 mar 2018, 13:04

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: robwert30 » 19 sie 2018, 21:16

mrsoze
czytaj ze zrozumieniem koniec roku 2018 przekazanie mieszkań i taka data jest w akcie notarialnym, natomiast po 120 dniach opóźnienia możesz odstąpić od umowy a nie od karnych odsetek za opóźnienia to są dwie różne kwestie.
Nie rozumiem jak można mylić te kwestie i skąd bierzecie takie informacje??
W prowadzacie ludzi w błąd a deweloper jak czyta takie bzdury to klaszcze w ręce i za brzuch się trzyma ze śmiechu, że ludzie tak łatwo rezygnują ze swoich praw.
Za każdy dzień po terminie 31.12.2018r nabywcy należą się karne odsetki za opóźnienia i straty inne np. za wynajem w dalszym ciągu innego mieszkanie,
dojazdu do pracy bo mielibyśmy bliżej itd..
Natomiast te 120 dni do zabezpieczenie dewelopera bo przed upływem tego okresu nie możemy rozwiązać umowy deweloperskiej jest to jasno napisane
więc jak to co niektórzy łączą z odsetkami??
Nie analizował waszej umowy prawnik nie rozmawialiście na ten temat z prawnikiem :lol: :lol: :?: :o :o :o
robwert30
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 09 mar 2018, 10:57

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TOPERWOJ » 19 sie 2018, 22:31

Tak się składa, że nie dość że prawnik,przynajmniej moją umowę przeanalizował dosyć dokładnie, to był ze mną podczas jej podpisania i dość dokładnie analizował ją z Panią notariusz. I z tego co pamiętam poruszony był właśnie m.in. temat tych 120 dni i wynikło z tego, że termin oddania mieszkania i przepisania go na własność ma być do końca grudnia 2018. Jeżeli jednak przeniesienie własności a zarazem oddanie mieszkania nie nastąpi do końca grudnia 2018 mamy wyznaczyć deweloperowi 120 dniowy termin na przeniesienie własności ( czyli do końca kwietnia 2019). Jeżeli natomiast deweloper nie przeniesie dalej tej własności możemy wtedy albo jak nam nie zależy na mieszkaniu odstąpić od umowy lub jak chcemy dalej to mieszkanie czekać aż odda i dopiero wtedy zacząć ubiegać się od odsetki. Tak przynajmniej zinterpretował to prawnik i Pani notariusz kto wie może się mylili są przecież mądrzejsi od nich. W ogóle ten akt jest sformułowany tragicznie oczywiście na korzyść dewelopera ale każdy miał jego wzór mógł sobie przeczytać skorzystać z porady prawnika itp.

"Delf" zapis ten przynajmniej u mnie w akcie jest na stronie 19 ( paragraf 12 pkt 3)

I nie żebym bronił dewelopera bo też już mam go po dziurki w nosie z tą budową i osobiście jeżeli jeszcze raz miałbym kupować mieszkanie to na pewno nie w Admie. Ale niestety kupiłem i pewnie już tego nie cofnę. Ale patrząc na to jak znajomi kupowali u innych deweloperów to też każdy miał jakieś opóźnienie i problemy z deweloperem. Ja osobiście jeżeli chodzi o kontakt z biurem, zmiany lokatorskie, wejścia na budowę, kontakt z kierownikiem budowy nie miałem żadnego problemu. Zmiany wykonane w 100% z wejściem nie było żadnego problemu kierownik też ok.

Jeżeli chodzi o oddanie budowy "robwert30" też będę cisną dewelopera żeby był to grudzień 2018 i żeby cała inwestycja była skończona a nie tylko jej część. Osobiście wątpię żeby nagle ADMA się ocknęła i przyśpieszyła coś ale miejmy nadzieje że się jej uda.

PS od robienia afery na forum jest Pan MaciejConti wiec nie odbierajmy mu tej fuchy :D swoją drogą już dawno się nie udzielał :D
Pozdrawiam
TOPERWOJ
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 04 lut 2018, 21:09

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pawcio » 19 sie 2018, 22:47

Z terminem oddania jest dokładnie tak jak napisał TOPERWOJ
Pawcio
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 08 maja 2017, 12:51

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 20 sie 2018, 20:05

TOPERWOJ pisze:Tak się składa, że nie dość że prawnik,przynajmniej moją umowę przeanalizował dosyć dokładnie, to był ze mną podczas jej podpisania i dość dokładnie analizował ją z Panią notariusz. I z tego co pamiętam poruszony był właśnie m.in. temat tych 120 dni i wynikło z tego, że termin oddania mieszkania i przepisania go na własność ma być do końca grudnia 2018. Jeżeli jednak przeniesienie własności a zarazem oddanie mieszkania nie nastąpi do końca grudnia 2018 mamy wyznaczyć deweloperowi 120 dniowy termin na przeniesienie własności ( czyli do końca kwietnia 2019). Jeżeli natomiast deweloper nie przeniesie dalej tej własności możemy wtedy albo jak nam nie zależy na mieszkaniu odstąpić od umowy lub jak chcemy dalej to mieszkanie czekać aż odda i dopiero wtedy zacząć ubiegać się od odsetki. Tak przynajmniej zinterpretował to prawnik i Pani notariusz kto wie może się mylili są przecież mądrzejsi od nich. W ogóle ten akt jest sformułowany tragicznie oczywiście na korzyść dewelopera ale każdy miał jego wzór mógł sobie przeczytać skorzystać z porady prawnika itp.

"Delf" zapis ten przynajmniej u mnie w akcie jest na stronie 19 ( paragraf 12 pkt 3)

I nie żebym bronił dewelopera bo też już mam go po dziurki w nosie z tą budową i osobiście jeżeli jeszcze raz miałbym kupować mieszkanie to na pewno nie w Admie. Ale niestety kupiłem i pewnie już tego nie cofnę. Ale patrząc na to jak znajomi kupowali u innych deweloperów to też każdy miał jakieś opóźnienie i problemy z deweloperem. Ja osobiście jeżeli chodzi o kontakt z biurem, zmiany lokatorskie, wejścia na budowę, kontakt z kierownikiem budowy nie miałem żadnego problemu. Zmiany wykonane w 100% z wejściem nie było żadnego problemu kierownik też ok.

Jeżeli chodzi o oddanie budowy "robwert30" też będę cisną dewelopera żeby był to grudzień 2018 i żeby cała inwestycja była skończona a nie tylko jej część. Osobiście wątpię żeby nagle ADMA się ocknęła i przyśpieszyła coś ale miejmy nadzieje że się jej uda.

PS od robienia afery na forum jest Pan MaciejConti wiec nie odbierajmy mu tej fuchy :D swoją drogą już dawno się nie udzielał :D
Pozdrawiam



U mnie tez tak pisze to fakt , ale ja nadal upieram się nad tym co napisalem przedtem ze termin deweloper ma do konca grudnia i po tym płaci odsetki. 120 dni to fakt ze do tego czasu moze ewentualnie przeciagac ale nie ze bez zadnych konsekwencji ... Z tego co troche napisales to by wychodzilo ze definitywnie czas ma do konca kwietnia. Nie czas definitywnie ma do konca grudnia, a maksymalnie jego opoznienie przed ktorym nie mozemy zrezygnowac z umowy jest te 120 dni
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tommek » 22 sie 2018, 20:23

Uwaga!!

Czy ktoś nosi się z zamiarem rezygnacji z mieszkania w tej inwestycji ??

Jeśli tak, poproszę o informację na priv.

Dziękuję.
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 81 gości