[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PawełzRzeszowa » 17 wrz 2018, 12:40

Tak z innej bajki . Dużo dopłacaliście do zrobienia tynków na sufitach. Z tego co ostatnio widziałem i się dowiedziałem zostają płyty betonowe z prześwitami na ich łączeniach. Jestem ciekawy czy wszyscy tak macie a jeśli poprosiliście o otynkowanie sufitu to ile zawołał deweloper za ten rarytas ?
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Artur_73 » 17 wrz 2018, 12:46

Z tego co wiem to łączenia płyt mają być gipsowane.
Artur_73
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 84
Na forum od: 12 sty 2018, 12:11

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 17 wrz 2018, 12:54

Adma także nie robi tynków na sufitach?
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TOPERWOJ » 17 wrz 2018, 14:22

Witam
Z tego co mi wiadomo w mieszkaniach są robione tynki gipsowe na sufitach też. Jedynie w łazience są robione tynki cementowo wapienne na ścianach sufit pozostaje bez tynku. Tak przynajmniej jest w budynku numer 5.
TOPERWOJ
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 04 lut 2018, 21:09

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: robwert30 » 17 wrz 2018, 17:37

Stan deweloperski to ściśle określony zakres prac(ale nie ma ściśle określonego zakresu w przepisach prawa budowlanego) nie jestem przekonany do końca czy mogą sobie tak po prostu nie tynkować sufitów.
Chociaż u naszego dewelopera jeśli oni czegoś bardzo chcą na pewno się da a klient nie ma nic do gadania może się tylko zgodzić :lol: :lol: :lol: :lol:
Spokojnie czekać na odbiór i cieszyć się, że kupił mieszkanie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja jednak poszukam czy coś na ten temat jest w dokumentach, które otrzymałem przy podpisaniu aktu notarialnego.
robwert30
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 09 mar 2018, 10:57

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 18 wrz 2018, 7:07

Niestety to teraz co raz częstszy proceder. Nawet przez myśl mi nie przyszło, żeby doprecyzować w umowie deweloperskiej gdzie te tynki mają być a gdzie ich nie będzie... Także nauczka na przyszłość i radze o to zadbać, bo moj fachman nie zrobił tego w gratisie przy gładziach.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rysiek99 » 18 wrz 2018, 12:20

robwert30 pisze:Stan deweloperski to ściśle określony zakres prac(


Pokaz nam jakas prawna definicje stanu deweloperskiego ?

Definicja stanu deweloperskiego nie jest nigdzie jednoznacznie określona. Przy podpisywaniu umowy z deweloperem trzeba zawsze dokładnie ją przestudiować i dowiedzieć się w jakim standardzie otrzymamy mieszkanie. Każdy deweloper może mieć własną definicję stanu deweloperskiego.

Po co mam placic 2x ? za tymk na suficie a pozniej za przykrycie go podwieszanym ? lepiej nie placic w cenie mieszkania za ten tynk i pieniadze przeznaczyc na podwieszany .
rysiek99
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 09 mar 2018, 16:17

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 18 wrz 2018, 20:29

Ja tam pierwsze slysze ze ma nie byc tynkow na suficie. Ja np nie zamierzam podwieszac sufitow
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 19 wrz 2018, 7:45

Zabawne jest sformułowanie typu: oszczędzę na tynkowaniu bo se walnę G/K (w konsekwencji pomniejszę kubaturę swojego mieszkania o np.: 5m3 przez taki zabieg).
Świetnie, tylko że prawo budowlane jasno mówi o wysokościach pomieszczeń w kondygnacjach mieszkalnych i sugerowanie, że czymś naturalnym jest obniżanie nietynkowanych sufitów jest niedopuszczalne, choć wygodne dla dewelopera. Pisałem o tym z jakich powodów.
Po drugie-nie każdy ma małomiasteczkowy gust i toleruje G/K z ledami jak to większość teraz klepie.
Po trzecie- jeśli się coś zasłania, to istnieje właśnie to co zostało zasłonione w sposób fizyczny, czyli nieotynkowane sufity. Zastosujmy tę samą logikę i zasłaniajmy nieotynkowane ściany G/K(a co)
Po czwarte-jeśli ktoś, kiedyś zmieni zdanie (a nóż wyedukuje się bardziej estetycznie) i będzie chciał oglądać tynk na swoim suficie, i zedrzeć tekturowe paskudztwo, to ma bardzo trudne zadanie. Powodzenia w tynkowaniu zamieszkałych pomieszczeń.
A jakby miał tynki pod spodem...to by było do czego wracać... .

I jeszcze jedno - zdarza się, że deweloper oddaje bez tynków całość lokalu, ale jest to zapisane w umowie. Tak więc i m2 i m3 są wiadome i kupujący się na to zgadza. Taki stan rzeczy zdarza się np. w szeregówkach czy domach. I nazywa się to także stan deweloperski. Bo - jak ktoś słusznie zauważył - nie ma definicji obowiązujacej w prawie takiego stanu.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rysiek99 » 19 wrz 2018, 12:11

MaciekContii pisze:Zabawne jest sformułowanie typu: oszczędzę na tynkowaniu bo se walnę G/K (w konsekwencji pomniejszę kubaturę swojego mieszkania o np.: 5m3 przez taki zabieg).
Świetnie, tylko że prawo budowlane jasno mówi o wysokościach pomieszczeń w kondygnacjach mieszkalnych i sugerowanie, że czymś naturalnym jest obniżanie nietynkowanych sufitów jest niedopuszczalne, choć wygodne dla dewelopera. Pisałem o tym z jakich powodów.
Po drugie-nie każdy ma małomiasteczkowy gust i toleruje G/K z ledami jak to większość teraz klepie.
Po trzecie- jeśli się coś zasłania, to istnieje właśnie to co zostało zasłonione w sposób fizyczny, czyli nieotynkowane sufity. Zastosujmy tę samą logikę i zasłaniajmy nieotynkowane ściany G/K(a co)
Po czwarte-jeśli ktoś, kiedyś zmieni zdanie (a nóż wyedukuje się bardziej estetycznie) i będzie chciał oglądać tynk na swoim suficie, i zedrzeć tekturowe paskudztwo, to ma bardzo trudne zadanie. Powodzenia w tynkowaniu zamieszkałych pomieszczeń.
A jakby miał tynki pod spodem...to by było do czego wracać... .

I jeszcze jedno - zdarza się, że deweloper oddaje bez tynków całość lokalu, ale jest to zapisane w umowie. Tak więc i m2 i m3 są wiadome i kupujący się na to zgadza. Taki stan rzeczy zdarza się np. w szeregówkach czy domach. I nazywa się to także stan deweloperski. Bo - jak ktoś słusznie zauważył - nie ma definicji obowiązujacej w prawie takiego stanu.


Takich glupot to ja jeszcze nie slyszalem :D

U siebie w suficie mam miec zamontowane naglosnienie do multiroom , mam miec tam zamontowane klimatyzatory , mam miec wielopunktowe oswietlenie , i wiele innych bajerow pod Alexa, jak na ten wiek przystalo .

Nie kazdy ma wielko-wiejski gust i chce miez zyrandol na srodku :D

Acha dodam tez ze pomniejszajac kabature mniej placimy za ogrzewanie :D a nie ma dla mnie roznicy czy moj sufit jest 8 cm nizej czy wyzej :D

Podsumowujac : Chcesz miec otynkowany sufit musisz sobie za to zaplacic i otynkowac bo w cenie mieszkania tego nie bylo , a jak ktos chce podwieszany to tez musi sobie zaplacic i podwiesic .
rysiek99
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 09 mar 2018, 16:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości