[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TOPERWOJ » 24 lip 2018, 20:48

nowynowa pisze:Czy wie ktoś do którego piętra są tynki na budynku 5?


Jak byłem na budowie w tamta środę to kończyli 1 piętro i mieli wchodzić na 2 i 3 to pewnie robią już te piętra :)
TOPERWOJ
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 04 lut 2018, 21:09

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 25 lip 2018, 10:57

Do dewelopera i Zarządcy budynku Solińska 1

Z racji iż mamy już 25 lipiec 2018, a budowa miała się zakończyć w październiku 2017 mogli by Państwo podać kiedy zamierzacie to wszystko zakończyć wokół budynków 1 i 3. Blok Solińska 1 ma ok. pół roku, a sprawa wygląda tak:
- winda zepsuła się już chyba 50-raz, teraz widzę, że na dłużej, bo kartka wisi. Byłem świadkiem chyba z 5 razy jak ze środka nie mogli wyjść ludzie i dzwonili telefonicznie po pomoc. Tydzień temu jak wyjeżdżałem na wakacje musiałem z góry targać bagaże i najlepsze baaaaaaaa !!!! wczoraj i dziś winda znów nie działa i trzeba było wszystkie torby z powrotem na górę targać !!!!! nie po to ktoś kupował mieszkania na piętrach 4,5,6,7 żeby codziennie po 3-4 razy wchodzić bez windy, jakbyśmy wiedzieli to pewnie byśmy na parterach kupili mieszkania. Albo to raz a dobrze naprawcie, albo wymieńcie całą windę, bo to cyrk na kółkach, niektórzy mają dzieci i wózki, a takie dźwiganie codziennie nie jest super !!!!
- domofony to katastrofa, domofony na początku chyba przez 3 miesiące nie zamykały drzwi, a teraz w ogóle spaliła się cała instalacja. Brawo :) można się chociaż dowiedzieć kiedy domofony znów będą działać i czy będą działać już normalnie ??? cyrk na kołach.
- w wielu miejscach kostka brukowa się zapadła i po deszczu stoi tam woda - m. in. plac zabaw, czy zaszczyci ktoś nas i to naprawi ????
- przy robieniu wykończeń murków widzę, że poszło się Wykonawcy na łatwiznę i zamiast docinać kostkę przy samym murku zostało to "zakryte" piaskiem :) pięknie to wygląda. Jak to już tak duży problem był z docięciem kostki to można było tam może nawieść ziemi w te szpary i jakoś ubić ? ten piasek po prostu wyparuje.
- w środku jak już są tak piękne upragnione tabliczki dajecie z nr pięter to może i dajcie tabliczki z oznaczeniami pomieszczeń, a będzie super, tutaj duży plus tylko szkoda, że tak późno
- czy deweloper albo Zarządca może kupić zwykłą tablicę korkową na ogłoszenia ??? bo oklejanie szyb ponad pół roku po oddaniu budynku nie jest dobrym pomysłem. Koszt takiej tabliczki to pewnie 30-50zł, a może wszystko ładnie uporządkować.
- o drobnych sprawach typu wiszące kable nad wejściami do klatek, czy kabel w śmietniku (pewnie na oświetlenie) i wielu innych drobnych sprawach nie będę się rozpisywał, bo liczę, że takie proste sprawy w końcu zostaną ukończone.

Sytuacja z windą tak mnie wk*****, że postanowiłem napisać post. Nie jest miło dźwigać tony bagaży i jeszcze iść z dzieckiem, a sytuacja nie zdarzyła się pierwszy raz, jednak dziś w taki upał musiałem 3 razy wchodzić i schodzić po bagaże, woda z człowieka się leje, a winda do odwołania jak na złość nieczynna.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PawełzRzeszowa » 25 lip 2018, 12:53

MaciekContii pisze:A teraz zagadka: Solińska 5 lub 6
7 mieszkań na kondygnację x 9 kondygnacji = 63 mieszkania x średnia ilość osób/mieszk 3 = 189 mieszkańców + dodatkowo dwie (a chyba trzy, bo parter i poziom "0" z garażem podziemnym) kondygnacje , a więc: 12 kondygnacji ...dzielone na jedną windę. (nie wliczam zabawy dzieci w windzie.


I tu nasuwa się kolejne pytanie odnośnie windy i usterek w Solińskiej 1. Czy w naszych blokach będzie taki sam model windy. Jeśli tak to jak deweloper się zabezpieczy ,żeby nie było takich sytuacji . Może po prostu niech kupi "COS LEPSZEGO" i sprawdzonego - czego nie można powiedzieć o tych windach w oddanych budynkach........
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Alutka » 25 lip 2018, 12:58

Drodzy sąsiedzi bloków Admy. Ja bym wam proponowała zebrać się w kilka osób i udać się do biura admy zadajac spotkania z dyrektorem. Wydaje mi się że jak pójdziecie większą grupa to nie będą się wykrecac, a zawsze argument że postarajcie się żeby media się tym zainteresowały będzie mocny. Widzę że developer nie kwapi się z poprawkami z tego może też tytułu że budynek budował inny wykonawca a tu się pali jeszcze robota nad 5 i 6 żeby zdążyć do końca roku. Nie wiem czy developer nie zdaje sobie sprawy z tego że nie tędy droga, nie kończąc jednej inwestycji dobrze, a zaczynając kolejne. Mało wam pieniędzy. Zajmijcie się dobrze swoimi poprzednimi nabywcami.Co do 5 i 6 w takim pośpiechu budowlanym jak sąsiedzi nie będą sobie dosłownie przez sufity wpadać do mieszkań to bedzie lux. Developerze drogi zainteresuj się tym co się dzieje na twojej poprzedniej inwestycji i skończ ja w końcu tak jak trzeba, a kolejnym klientom nie mydl oczu że wszystko super pięknie i zgodnie ze sztuką budowlaną bo zamiast Michała anioła mamy Picassa z całym tym wykonaniem.
Alutka
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 25 lip 2018, 12:48

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 25 lip 2018, 16:34

Co do windy ... Wczoraj dzwoniłem bo gość był między piętrami. To nie jest wina firmy. Otis robi jedne z najlepszych wind i to nie ulega wątpliwości. Ale to że serwis jest tragiczny i nie mają pojęcia co się dzieje to inna sprawa. Wczoraj powiedziałem serwisantowi żeby wyłączyli windę jak nie mają pojęcia co się dzieje bo będą jeździć co godzinę. A jakbym sam się tam zaciął to wyjdę razem z drzwiami. Naszym błędem bylo to, że tylko dzwonimy a nie poszło żadne pismo. Trzeba zarządać protokołów z naprawy i jak się zepsuje znowu to tylko pismo i z grubej rury.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mrsoze » 25 lip 2018, 22:15

Orientujecie się, jak wygląda 6 w środku? gdzie już z czym doszli itp?
mrsoze
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 30 mar 2018, 13:04

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 25 lip 2018, 23:30

Winda w nowym bloku Projektanta na ul. Żmigrodzkiej ma również awarie co kilka dni. Jeśli działa to strach nią jechać bo zachowuje się jak nawiedzona. Marka widny ta sama. Serwis to Lift. Nie wiem jakim cudem nowa winda może tak często się psuć?? Może ktoś po prostu nie umie jej ustawić?
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 26 lip 2018, 7:27

I jeszcze a propos- wind:
1. Windy Otisa czy Orony to podobna, średnia półka (ale w ramach tej półki są także klasy, które skutkują nie tylko jakością windy, ale i jakością serwisu)
2. Każdy typ dźwigu osobowego ma swoje resursy, np. ilość cykli (to kontroluje licznik windy) włączenia urządzenia. Skutkuje to np. przymusowymi wymianami lin windy. Dlatego tak ważne jest obciążenie ilościowe wind, bo to spory koszt. Powiem tylko, że zdarza się niekiedy, że trzeba wymieniać liny już po 1,5 roku. Przy takim obciążeniu jak w nowych wieżowcach Admy (7 mieszkań na kondygnację) problem na pewno wystąpi. Pytanie tylko jakie są zapisy w umowie: Lift-Adma, i na jakie okresy zapewnione jest serwisowanie bezpłatne. Zazwyczaj jest to wliczone w cenę dźwigu w 5 latach, a pobiera się opłaty od mieszkańców na bieżące sewisowanie. Ale może być różnie.
3. W nowych blokach SMP są przeważnie Orony i one są bardzo czułe na zanieczyszczenia. Ogólnie Lift przeciąga jak najdłużej chwilę odpalenia dźwigu właśnie ze względu na syf budowlany na klatkach. Pytanie tylko, kto ma czyścić prowadnice, i urządzenia (np elektronikę) dźwigu z tego brudu i czy to nie wpływa na gwarancję.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tokara » 26 lip 2018, 11:56

Alutka, jak to się mówi w kupie siła :) zawsze jak jest więcej osób to jest większa siła przebicia. Dobrze, że chociaż zmienili tą firmę sprzątającą. Teraz przynajmniej w miarę czysto na klatce schodowej.
tokara
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 26 lip 2018, 11:51

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lokator13 » 26 lip 2018, 13:29

Za nami kolejny miesiąc a developer nadal nie kończy prac przy inwestycji na Solinskiej.
Adma potrafi wziąć pieniądze od mieszkańców ale nie wywiązuje się z umowy
Nadal niedoróbki zarówno na zewnątrz jak i w klatkach.
Pleśń w komórkach, brudne drzwi i klamki w komórkach po malowaniu (przecież wykonawca powinien to wyczyścić przed oddaniem budynku)
Latarnie na zewnątrz obok placu zabaw maja niebezpiecznie wystajace elementy, a tam bawią się dzieci!
Nadal niepomalowana elewacja z widocznymi roznymi odcieniami szarości
Propozycja dla developera: Wreszcie skończyć prace na Solinskiej.
Dobrym dopingiem.będzie artykuł w lokalnej prasie. Temat jest bardzo ciekawy i z pewnością zainteresuje media.
Lokator13
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 05 wrz 2017, 22:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości