[ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 09 lut 2016, 0:55

pom11 pisze:Wiadomo tyle, że na pewno droga nie zostanie wybudowana dopóki nie zakończy sie budowa budynków C1 i C2, bo podczas budowy droga z płyt będzie pełniła funkcję drogi technologicznej


Gdzieś na forum czytałem z miesiąc temu(?) że miasto ma tą droge w planach. Ale nikt nie uzależniał jej startu od budowy kolejnych budynków.

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8601
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 09 lut 2016, 13:01

Ja byłbym bardziej zadowolony z połączenia z rondem przy stacji Auchan (kontynuacja drogi obok budynków C). Raczej tam gdzie się kończy ta z płyt, nikt nie zrobi możliwości skrętu w lewo jadąc od strony Łańcuta, a to jest najbardziej upierdliwe obecnie ;). Niby auchan jest blisko, ale w praktyce jadąc Olbrachta i do Lwowskiej to jest ~4,5 km w jedną stronę. Jadąc do sklepu da się to skrócić przez Królowej Marysieńki, albo właśnie drogą z płyt. Wracając już nie ma wyjścia, trzeba jechać pod skrzyżowanie Olbrachta/Lwowska gdzie dodatkowo światła w lewo nie są zbyt łaskawe dla tego kierunku (krótko trwają, długo się czeka). Mając połączenie osiedla z parkingiem Auchan dałoby się w miarę sprawnie wyjechać na/wrócić z kierunku wschodniego.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 721
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 09 lut 2016, 16:16

Na logikę zazwyczaj droga prywatna łączy się gdzieś z publiczną ;).

Wg mnie wszystko zależy od celu w jakim jedziemy. Dojazd do miasta jest dobry, jedzie się Olbrachta i w sumie żadna alternatywa nie jest potrzebna, jest też kilka "skrótów". Problemem jest właśnie wyjazd na wschód i powrót ze wschodu bo trzeba nadrabiać trochę drogi. Do tego pozornie blisko położony sklep, okazuje się być dość daleko jeśli chce się do niego jechać samochodem, a i obecnie pieszo chyba nie bardzo się da to bezpiecznie zrobić. Z jednej strony budowa nowych bloków i ogrodzony teren, a idąc płytami do Lwowskiej trzeba iść potem kawałek poboczem przy dość ruchliwej drodze.

Myślę, że ta odnoga od ronda przy Auchan powstała właśnie w celu takiego połączenia w przyszłości. Jeśli chodzi o to czy chce się "kluczyć" zamiast jechać prosto to tak jak mówię - zależy od celu podróży. Jeśli jadę na wschód/zachód drogą 94 to lepiej z płyt, ale jeśli wracam ze wschodu lub jadę do/z Auchana to lepsze jest połączenie przez to rondo. Po prostu połączenie z rondem kosztowałoby mniej i byłoby przydatne w większej ilości sytuacji niż połączenie tam gdzie idą płyty.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 721
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 09 lut 2016, 16:40

Pomysł może i niezły ale ma jedną wadę: Auchan jest w gminie Krasne a osiedle w Rzeszowie i o ile pewnie miasto postarało by się pomóc w budowie tej drogi do granicy miasta tak może się okazać że brakujący odcinek granica - droga istniejąca to biurokratyczny tor przeszkód i kwestia finansowania bo czemu gmina Krasne miała by dokładać do drogi z której nie będą korzystać jej mieszkańcy tylko inni
Prędzej te drogę z płyt z czasem na normalną przerobią z wyjazdem tylko na Łańcut

Co do fotek ze środka szalu nie ma, szkoda że nie wrzuciłeś ze środka mieszkania z 2-3 zdjęć

A czy ta droga przy Auchan nie powstała jako dojazd do niezrealizowanej rozbudowy tego centrum o nowe "hale" m.in sportową itp ?
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: loocals » 09 lut 2016, 17:12

Z tego co z mapki widać Auchan wybudował drogę do granicy z miastem. Czyli tylko Ferenc jest tu stroną i mieszkańcy sami sobie mogą to wytargować w ratuszu. Deweloper tam ma działek jeszcze dużo do samego Auchana osiedle będzie na 6tyś osób. Z tego co wiem to ten plan osiedla co Pisul wklejałeś to jest połowa osiedla. Droga prędzej czy później na pewno będzie.
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: iamRZE » 09 lut 2016, 18:06

Po stronie gminy Krasne brakuje ok. 20m
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 09 lut 2016, 20:55

Ze środka nie mam zbyt wielu, robione bez większej uwagi :).
Załączniki
IMG_1252.JPG
IMG_1252.JPG (36.94 KiB) Przeglądany 7716 razy
IMG_1251.JPG
IMG_1251.JPG (37.29 KiB) Przeglądany 7716 razy
IMG_1247.JPG
IMG_1247.JPG (53.37 KiB) Przeglądany 7716 razy
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 721
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 09 lut 2016, 20:55

Balkon.
Załączniki
IMG_1253.JPG
IMG_1253.JPG (87.07 KiB) Przeglądany 7713 razy
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 721
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ra77le » 09 lut 2016, 20:58

Nooo już myślałem ze tylko ja zostawiłęm kaloryfer pod oknem... duzo ludzi wiesza na ścianie :)
Chyba taka moda jak z telewizorami :P
ra77le
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 09 mar 2015, 10:01

Re: [ul. Olbrachta] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 09 lut 2016, 21:41

Tak było to nie ruszałem ;). W sumie w trakcie budowy nie byłem tam nawet, z nikim się nie kontaktowałem itp. Dopiero na odbiorach widziałem mieszkanie pierwszy raz ;). Dla mnie spoko w zimie, można sobie podstawić krzesło i grzać nogi gapiąc się przez okno, popijając piwko :D
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 721
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości