[ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vigo » 17 mar 2018, 16:30

Jako mieszkaniec od paru lat bloku budowanego przez Mak Dom nie mogę powiedzieć aby wykonie było kiepskie, złe czy bardzie złe. Twierdze że jakość była bardzo przyzwoita. Patrząc na to że nadal budują technologia wygląda tak samo więc nie sądzę aby coś specjalnie się zmieniło. Patrząc na znajomych którzy kupowali mieszkania u innych deweloperów to tu osiedle wychodzi przeciętnie. Dla mnie problem że poza blokami nie ma tu nic. Ktoś powie że cisza i spokój. Jest to napewno duży plus osiedla lecz brak podstawowej infrastruktury społecznej, zaczynając do kiosku, sklepu, żlobka, przedszkola, szkoły, boiska dla dzieci, poczty czyni osiedle mocno zacofanym. Teraz patrząc że całe osiedle pobitno/wilkowyja jak wygląda
(poza cześcią mieszkalną też nic nie ma) to w perspektywie paru następnych lat niewiele się tu zmieni. Osobiście drugi raz zastanowił bym się nad kupieniem mieszkania w tym rejonie Rzeszowa.
Vigo
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 17 mar 2018, 16:15

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: oko_oko » 17 mar 2018, 21:38

W teorii nie ma nic ale w praktyce jest ile 7 minut do Auchana gdzie robisz zakupy, masz pocztę, fryzjera, kantor, restaurację, pralnię i co byś jeszcze chciał. Przedszkole ok. 800m jedno ul. Władysława Stanio a drugie na ul. Mazowieckiej - troszkę dalej. Szkoła będzie w 2019/2020 na ul. Bałtyckiej więc spokojnie, trzeba dać troszkę czasu :)

W bloku C3/C4 mają być lokale usługowe - powinno coś ruszyć.
oko_oko
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 57
Na forum od: 13 lis 2016, 19:54

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pom11 » 18 mar 2018, 11:51

Vigo pisze:Jako mieszkaniec od paru lat bloku budowanego przez Mak Dom nie mogę powiedzieć aby wykonie było kiepskie, złe czy bardzie złe. Twierdze że jakość była bardzo przyzwoita. Patrząc na to że nadal budują technologia wygląda tak samo więc nie sądzę aby coś specjalnie się zmieniło. Patrząc na znajomych którzy kupowali mieszkania u innych deweloperów to tu osiedle wychodzi przeciętnie. Dla mnie problem że poza blokami nie ma tu nic. Ktoś powie że cisza i spokój. Jest to napewno duży plus osiedla lecz brak podstawowej infrastruktury społecznej, zaczynając do kiosku, sklepu, żlobka, przedszkola, szkoły, boiska dla dzieci, poczty czyni osiedle mocno zacofanym. Teraz patrząc że całe osiedle pobitno/wilkowyja jak wygląda
(poza cześcią mieszkalną też nic nie ma) to w perspektywie paru następnych lat niewiele się tu zmieni. Osobiście drugi raz zastanowił bym się nad kupieniem mieszkania w tym rejonie Rzeszowa.

Zgadzam się z kolegą. Od 3 lat mieszkam na tym osiedlu i brakuje tutaj infrastruktury. Mam nadzieję że to się poprawi w przeciągu kilku lat. Przydałby się już jakiś sklep spożywczy. Mam nadzieję że podłączenie do Lwowskiej i obwodnicy też w końcu powstanie. Na plus to rzeczywiście cisza i spokój, dużo miejsc parkingowych, duże odległości między blokami i bezpiecznie. Wydaje mi się że idealne miejsce do życia dla młodego małżeństwa z dziećmi. No i cena też jest ok, za narożne, 63m z dużym balkonem mieszkanie oraz miejscem postojowym w garażu podziemnym zapłaciłem 298 tys
pom11
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 17 sie 2015, 15:01

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vigo » 18 mar 2018, 14:52

oko_oko pisze:W teorii nie ma nic ale w praktyce jest ile 7 minut do Auchana gdzie robisz zakupy, masz pocztę, fryzjera, kantor, restaurację, pralnię i co byś jeszcze chciał. Przedszkole ok. 800m jedno ul. Władysława Stanio a drugie na ul. Mazowieckiej - troszkę dalej. Szkoła będzie w 2019/2020 na ul. Bałtyckiej więc spokojnie, trzeba dać troszkę czasu :)

W bloku C3/C4 mają być lokale usługowe - powinno coś ruszyć.


Jak kupowałem mieszkanie też byłem takim optymistą ja ty. Słyszałem bajeczki od dewelopera że lokale usługowe będą niedługo w bloku C1. Obecnie bloki C1 i C2 stoją a teraz krążą pogłoski o usługach w C3/C4, za pare lat pewniew W20 będą :). Jeszcze większą bajką dewelopera była planowana budowa przez miasto kompleksu szkolnego obok bloku 4. Obecnie stoi tam kościół o którego nikt nie prosił, a będzie kosmiczne sanktuarium. Obecnie mam małe dzieci i sprawy żłobka przedszkola, szkoły sa dla mnie istotne. O szkole na osiedlu można zapomnieć. Przedszkole jest może i niedaleko ale jest to przedszkole prywatne i nie każdego stać wydać co miesiąc ok 800 zł za czesne. Przedszkole na Mazowieckiej jest jakieś 2-2,5 km od osiedla makdomu. Najbliższy żłobek publiczny jest jakieś 5 km od osiedla. Normalnie spacerkiem z dzieckiem można skoczyć. Szkoła na Bałtyckiej pewnie będzie, ale pewnie będzie to szkoła nierejonowa, katolicka i może i płatna. - żadna to zasługa miasta - zwykły interes. Dobrze że jest ten Auchan bo było by kiepsko z zakupami. Problem jest taki że od 5-6 lat nie ma zwykłego chodnika do sklepu(teraz się to trochę poprawiło),nie mówiąć o drodze aby dojechać samochodem(trzeba jechać na około). Generalnie nie mam żalu do dewelopera bo on jest od sprzedaży mieszkań ale miasto powinno zadbać o podstawowe potrzeby nowych prężnie rozwijających się osiedli i młodych mieszkańców.
Vigo
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 17 mar 2018, 16:15

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 18 mar 2018, 15:31

^^ A ja odwróce sytuacje. Dlaczego miasto (twór abstracyjny, bo chodzi o mieszkańców miasta) ma budować, Wam jakaś infrastrukturę, bo ktoś wybudował sobie bloki w szczerym polu, a działkę kupił pewnie za jakieś grosze? Sorry, ale są osiedla w Rzeszowie które mają po 20,30,40 i 50 lat, a które są znacznie bliżej centrum, gdzie infrastruktura degraduje się i trzeba $$$ na modernizacje, skąd na to pieniedze? Pamiętam lata 90' jak moje osiedle budowano też w szczerym polu, mineło 25 lat i osiedle sporo się zmieniło na plus, ale wciąż brakuje choćby porzadnej drogi, która w planach jest od 40 lat.

A teraz jakiś deweloper wybuduje 5 bloków w szerym polu i wszyscy oczekuja, że miasta ma im postawić szkołe, przedszkola, żlobki, przychodnie, drogi dojazdowe, parki i najlepiej jeszcze kolejke nadziemna :) Troche rozwagi.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2018, 15:33 przez PzD91, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 18 mar 2018, 15:32

Kupując mieszkanie na osiedlu budowanym w szczerym polu tuż przy granicy administracyjnej miasta raczej to logiczne, infrastruktura bedzie powstawała lata.
W mieście jest masa potrzeb i to bliżej centrum, miasto nie ma budżetu z gumy i nie wybuje dla 5 bloków szkoły, przedszkola, żłobka w kilka lat.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 18 mar 2018, 16:06

Miasto jest od budowania infrastruktury, choćby był to jeden blok na największym zadupiu.
To nie deweloper powinien dbać o drogi, przedszkola, sklepy, no litości.
Niech włodarze miasta się cieszą, że ktoś im te szczere pola zabudowuje, a nie wypinają się na nowych mieszkańców.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marti » 18 mar 2018, 17:31

Ja uważam że jest to zadanie miasta. W końcu na coś te podatki ludzie oddają i czegoś moga oczekiwać. A w mieście słyszy się tylko o budowie okrągłej kładki, nowego targowiska , wisłokostrady, spalarni śmieci, nowej obwodnicy czy nowych światełkach na rynku. Miasto na tzw inteligentny system transportowy wydało ponad 500 mln zł który i tak się nie poprawił. Gdyby część takich pieniędzy przeznaczyć na budowę szkół, żłobków, przedszkoli pewnie nikomu by nie brakło. Z drugiej strony miasto sprzedając ziemie pod zabudowę osiedla powinno planować z kupującym również jakieś działania pozwalające mieszkańcom normalnie funkcjonować. Niestety w mieście każdy gdzieś coś buduje a miasto ze swojej strony niewiele robi, bo nie musi. To jest zwykła wolna amerykanka.
marti
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 18 mar 2018, 17:11

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 18 mar 2018, 17:54

Oczywiście, że miasto powinno inwestować w infrastrukturę i to się dzieje, tyle że, wszystkich inwestycje nie jest w stanie zrealizować w kilka lat.
Dlatego kupując mieszkanie w bloku w szczerym polu trzeba mieć świadomość, że pełna infrastruktura będzie powstawała latami. Na tym osiedlu miasto też wybudowało ulicę, która ma zapewnić komunikację z tymi budynkami.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 18 mar 2018, 19:53

flyRZE pisze:Oczywiście, że miasto powinno inwestować w infrastrukturę i to się dzieje, tyle że, wszystkich inwestycje nie jest w stanie zrealizować w kilka lat.
Dlatego kupując mieszkanie w bloku w szczerym polu trzeba mieć świadomość, że pełna infrastruktura będzie powstawała latami. Na tym osiedlu miasto też wybudowało ulicę, która ma zapewnić komunikację z tymi budynkami.


Pełna zgoda.
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości