[ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mala_mi » 12 sty 2019, 18:34

Czy możecie powiedzieć coś na temat dewelopera i współpracy z nim? Przymierzam się do zakupu mieszkania w innej inwestycji i zastanawiam się czy się w to pakować. Dlatego prosiłabym osoby które już kupiły mieszkanie, mają jakieś doświadczenia z tym deweloperem, mieszkają w bloku wybudowanym przez tego dewelopera o opinię i odpowiedzenie na poniższe pytania.

1. Czy dotrzymuje terminów?
2. Jak z usterkami? Czy było ich dużo? Jak do tego odniósł się deweloper? Czy usunął wszystkie zgłoszone przez was usterki?
3. Czy gdybyście drugi raz mieli kupić mieszkanie to czy zdecydowalibyście się na tego dewelopera?
4. Czy metraż mieszkania według planu znacznie różnił się od gotowego mieszkania i jak było z ewentualną dopłatą?
5. Jak z ewentualnymi zmianami w mieszkaniu (przestawianie ścian, dokładanie / likwidacja kontaktów)? Czy nie ma problemu czy zmiany są dodatkowo płatne?

Dzięki!
mala_mi
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 21 sie 2018, 11:21

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ramram » 22 sty 2019, 23:22

Witam wszystkich,
czy ktoś z tu obecnych, może mi powiedzieć kiedy mniej więcej można się spodziewać zakończenia robót i oddania do użytku budynku 5 (etap IV) ? Pozdrawiam,
ramram
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 22 sty 2019, 23:19

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marcusos » 12 kwie 2019, 7:47

Odnośnie dewelopera:
Firma rodzinna, ojciec z synem. Dość przystępni, można z nimi porozmawiać. Osiedle Olbrachta to pierwsza ich tak duża inwestycja. Terminów raczej dotrzymują, ewentualne opóźnienia nie przekraczają kilku tygodni. Usterek jest niedużo, raczej drobnych, nie słyszałem żeby nie chcieli poprawiać. Metraż mieszkania okazał się większy o pół m2 - trzeba było dopłacić. Jest to opisane w umowie deweloperskiej. W trakcie budowy umawiałem się na zmianę ścianek działowych (za darmo, bo nie były jeszcze postawione) i ogrzewanie podłogowe (oprócz zwykłych grzejników). Przestawianie i dokładanie kontaktów/TV/LAN - zrobił "prywatnie" instalator z budowy (kontakt od dewelopera). Zmian w trakcie budowy trzeba pilnować pod względem terminu - bo jak wybudują ściany i założą instalacje, to demontaż/rujnacja ścian oczywiście kosztuje.
Dobre opinie o jakości budynku wyrażali też ludzie ze spółdzielni mieszkaniowej Nowe Miasto, którzy są zarządcami. A ci mają porównanie.

Te forum staje się puste, bo mieszkańcy przenieśli się na zamkniętą grupę facebookową "Mieszkańcy Osiedla Olbrachta Krasne".
marcusos
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 30 kwie 2017, 22:02

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: scroll » 28 maja 2019, 11:18

Czy ktoś z mieszkańców może napisać jakie są koszta czynszu?
Wyszły jakieś niedociągnięcia po wprowadzeniu się?
scroll
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 02 sie 2018, 9:28

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marcusos » 09 cze 2019, 8:18

Czynsz zależy od powierzchni mieszkania. Dla 62 m2 to jakieś 260 zł. W tej kwocie jest woda i fundusz remontowy.
Niedoróbek budowlanych było niewiele, u mnie poprawiali malowanie poręczy balkonowych i regulowali drzwi. W ramach gwarancji, oczywiście.
marcusos
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 30 kwie 2017, 22:02

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: scroll » 10 cze 2019, 12:18

Co jest nie tak z tymi mieszkaniami co zostały? Niby cena ok, szybko sie rozeszły a zostały 4 i od dłuższego czasu nie sa sprzedane.
scroll
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 02 sie 2018, 9:28

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 11 cze 2019, 6:37

Pewnie to, że mieszkania są duże a rodzinie z dziećmi może brakować windy. Ja tam mieszkam sam i mi to nie przeszkadza, ale rodzinie z dziećmi wnoszenie zakupów, wozkow itp może utrudniać funkcjonowanie ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: scroll » 11 cze 2019, 10:25

Jak jest z bramami garażowymi? Głośne są? Widze że te mieszkania co zostały mają okna nad wjazdem do garażu.
scroll
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 02 sie 2018, 9:28

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marcusos » 16 cze 2019, 21:59

Ponoć poddasze jest w stanie surowym, czyli trzeba będzie włożyć dodatkowe 20 tysięcy. Ale można to zrobić nawet za kilka lat.
marcusos
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 30 kwie 2017, 22:02

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: scroll » 23 wrz 2019, 13:12

Termin oddania planowany był na czerwiec/lipiec. Mamy już wrzesień a mieszkańcy nadal nie dostali kluczy i dalej nie ma oficjalnego terminu ich przekazania. Bloki stoją i wyglądaja na skończone. Czyżby developer miał jakieś problemy?
scroll
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 02 sie 2018, 9:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości