[ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mala_mi » 12 sty 2019, 18:34

Czy możecie powiedzieć coś na temat dewelopera i współpracy z nim? Przymierzam się do zakupu mieszkania w innej inwestycji i zastanawiam się czy się w to pakować. Dlatego prosiłabym osoby które już kupiły mieszkanie, mają jakieś doświadczenia z tym deweloperem, mieszkają w bloku wybudowanym przez tego dewelopera o opinię i odpowiedzenie na poniższe pytania.

1. Czy dotrzymuje terminów?
2. Jak z usterkami? Czy było ich dużo? Jak do tego odniósł się deweloper? Czy usunął wszystkie zgłoszone przez was usterki?
3. Czy gdybyście drugi raz mieli kupić mieszkanie to czy zdecydowalibyście się na tego dewelopera?
4. Czy metraż mieszkania według planu znacznie różnił się od gotowego mieszkania i jak było z ewentualną dopłatą?
5. Jak z ewentualnymi zmianami w mieszkaniu (przestawianie ścian, dokładanie / likwidacja kontaktów)? Czy nie ma problemu czy zmiany są dodatkowo płatne?

Dzięki!
mala_mi
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 21 sie 2018, 11:21

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ramram » 22 sty 2019, 23:22

Witam wszystkich,
czy ktoś z tu obecnych, może mi powiedzieć kiedy mniej więcej można się spodziewać zakończenia robót i oddania do użytku budynku 5 (etap IV) ? Pozdrawiam,
ramram
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 22 sty 2019, 23:19

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marcusos » 12 kwie 2019, 7:47

Odnośnie dewelopera:
Firma rodzinna, ojciec z synem. Dość przystępni, można z nimi porozmawiać. Osiedle Olbrachta to pierwsza ich tak duża inwestycja. Terminów raczej dotrzymują, ewentualne opóźnienia nie przekraczają kilku tygodni. Usterek jest niedużo, raczej drobnych, nie słyszałem żeby nie chcieli poprawiać. Metraż mieszkania okazał się większy o pół m2 - trzeba było dopłacić. Jest to opisane w umowie deweloperskiej. W trakcie budowy umawiałem się na zmianę ścianek działowych (za darmo, bo nie były jeszcze postawione) i ogrzewanie podłogowe (oprócz zwykłych grzejników). Przestawianie i dokładanie kontaktów/TV/LAN - zrobił "prywatnie" instalator z budowy (kontakt od dewelopera). Zmian w trakcie budowy trzeba pilnować pod względem terminu - bo jak wybudują ściany i założą instalacje, to demontaż/rujnacja ścian oczywiście kosztuje.
Dobre opinie o jakości budynku wyrażali też ludzie ze spółdzielni mieszkaniowej Nowe Miasto, którzy są zarządcami. A ci mają porównanie.

Te forum staje się puste, bo mieszkańcy przenieśli się na zamkniętą grupę facebookową "Mieszkańcy Osiedla Olbrachta Krasne".
marcusos
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 30 kwie 2017, 22:02

Poprzednia

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości