[ul.Strażacka] Szklane tarasy (5 budynków)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Strażacka] Osiedle Szklane tarasy (5 budynków)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mgdenek87 » 21 lut 2017, 17:30

Marcin.ku pisze:
sd666 pisze:Czepianie się o złej jakości drogę dojazdową... No kuźwa. Mają zrobić nowy asfalt dla ciężarówek z budowy obok? Trochę pomyślunku...


Marcin.ku pisze: Wybacz, ale kto Ci pisze o nowej drodze i asfalcie? Chodzi tylko i wyłącznie o kilka wywrotek żwiru, aby zalepić 20cm dziury. Developer otrzymał nakaz naprawy drogi od zarządu dróg miejskich i się z tego nie wywiązał. Jeśli Tobie nie przeszkadza jazda tym serem szwajcarskim, to już inna kwestia, ja do zawieszenia nie chce dokładać przez zwykłe skąpstwo.


Z tego co ja sie orientuje to droga jest gminy Rzeszow, wiec nie wiem czy wysypanie żwiru w te nasze dziury to zadanie dewelopera. Moze trzeba by go zapytac?

Marcin.ku pisze: Oczywiście widziały gały co brały i nikt nie może mieć tu pretensji oprócz tego, co pisałem od początku, czyli nieprawdziwych informacji podawanych nas stronie o 'najwyższej jakości użytych materiałów'. Gdyby nie ten wpis, podszedłbym do tematu jak ty, ale skoro ludzie pytają o opinię to im ją piszemy, żeby wiedzieli za co się zdecydują płacić kredyt kolejne 20 lat. Czy to nie fair?


Mieszkam w tym samym bloku D/E i ja nie widze razaco tanich materialow. Wedlug mnie to materialy jak wszedzie. Tak jak wczesniej wspominalam, ja problemow nie mialam i poki co nie mam. Mam nadzieje, ze tak zostanie :)


Marcin.ku pisze: Też uważam, że nieźle się mieszka, a nawet bardzo dobrze. Głównie jednak to zasługa miejscówki, przynajmniej jak dla mnie ;)


Ja też jestem zadowolona z miejsca gdzie mieszkam, ale mysle ze jednak to nie tylko zasluga miejscowki, ale chociazbu duzego tarasu, na ktorym uwielbiam siedziec :)

Ktos wyzej pisal na temat zniechecenia znajomej do zakupu. Moze niech ta znajoma zasiegnie szerszej opini, bo wiem, ze nie tylko ja jestem zadowolona z bloku, w ktorym mieszkam. A ze woda sie leje - no leje bo blok kaskadowy :) to jak sie ma nie lac :)
Mgdenek87
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 13 lut 2017, 11:00

Re: [ul.Strażacka] Osiedle Szklane tarasy (5 budynków)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: guzik » 21 lut 2017, 21:40

Ktos wyzej pisal na temat zniechecenia znajomej do zakupu. Moze niech ta znajoma zasiegnie szerszej opini, bo wiem, ze nie tylko ja jestem zadowolona z bloku, w ktorym mieszkam. A ze woda sie leje - no leje bo blok kaskadowy :) to jak sie ma nie lac :)

A to, że elewacja wygląda jak wygląda po roku a deweloper mówi, że to nasza (mieszkańców) wina to Pani nie przeszkadza?
Oczywiście, że trzeba sięgnąć szerszej opinii - przynajmniej 4-5 różnych mieszkańców. Szczególnie, że deweloper też ma tu swoje mieszkanie (lub mieszkania).

A jak się mieszka - jak w każdym bloku. Osiedle jest ładne i nowe więc teraz mieszka się dobrze. Choć ściany są z papieru (podobno to problem większości dzisiejszych bloków).
Ale jeśli nie poprawi się tego, co jest spartolone (szczególnie zalewanie elewacji i tarasów - i nie chodzi o kaskadowość, a o brak odwodnienia tarasów i źle zrobione parapety!) to za parę lat nie będzie się tak dobrze mieszkać w obskurnym bloku. Bo jeśli teraz deweloper nie wykaże dobrej woli i nie naprawi tej usterki, to problem będzie się ciągnął za mieszkańcami przez kolejne lata. A nie po to się kupuje nowe mieszkanie, żeby co roku poprawiać elewację... albo żeby codziennie czyścić parapety - bądźmy poważni!

Czekamy więc na to co zrobi. I na pewno nie omieszkamy napisać tego czy jednak się zreflektował za wcześniejszą arogancję i zadbał o swoich klientów, czy dalej pójdzie w zaparte i zrzuci problem za złe wykonanie/projekt na nas.

Każdy może popełnić błędy. I nie ma takiego dewelopera, któremu nie zdarzają się wpadki i który nie oszczędza. Ale faktyczną klasę i kulturę deweloper pokazuję poprzez podejście do swoich klientów. Zobaczymy jak będzie w tym przypadku. Naiwnie chciałbym wierzyć, że jednak deweloper przemyśli sprawę i postara się dojść z nami do porozumienia. Tak byłoby lepiej i dla nas i dla niego - bo po co sobie robić zła renomę na rynku.
A renomę i klasę wyznaczają zawsze klienci.
guzik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 81
Na forum od: 08 mar 2015, 12:14

Re: [ul.Strażacka] Osiedle Szklane tarasy (5 budynków)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 21 lut 2017, 22:36

guzik pisze:
... Bo jeśli teraz deweloper nie wykaże dobrej woli i nie naprawi tej usterki, to problem będzie się ciągnął za mieszkańcami przez kolejne lata. A nie po to się kupuje nowe mieszkanie, żeby co roku poprawiać elewację... albo żeby codziennie czyścić parapety - bądźmy poważni!


Ze zdjęć wyżej elewacja balkonów nachylona kilka % od pionu. Taki był rozumiem zamysł architekta. Nowoczesna bryła.

Obrazek

Normalne że deszcz + to co w powietrzu może zostawiać ślady zwłaszcza po zimie i tym czym u nas palą co mniej zamożni mieszkańcy. Ale czy to wina dewelopera? Wątpię. Na mojej nowej blachodachówce po zimie brud i do kogo mam mieć pretensje :lol: Deszcz spłucze... Podobnie z parapetami u mnie. To deweloper ma Ci parapety czyścić i zmieniać geometrie balkonu? Jak ktoś na siłę szuka to znajdzie i dziurę w całym. Wczoraj byłem na myjni z autem dziś auto brudne. To też mam wylewać żale na właściciela myjni samochodowej po forach i żądać reklamacji?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Strażacka] Osiedle Szklane tarasy (5 budynków)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: guzik » 21 lut 2017, 23:24

pisul pisze:
Normalne że deszcz + to co w powietrzu może zostawiać ślady zwłaszcza po zimie i tym czym u nas palą co mniej zamożni mieszkańcy. Ale czy to wina dewelopera? Wątpię. Na mojej nowej blachodachówce po zimie brud i do kogo mam mieć pretensje :lol: Deszcz spłucze... Podobnie z parapetami u mnie. To deweloper ma Ci parapety czyścić i zmieniać geometrie balkonu? Jak ktoś na siłę szuka to znajdzie i dziurę w całym. Wczoraj byłem na myjni z autem dziś auto brudne. To też mam wylewać żale na właściciela myjni samochodowej po forach i żądać reklamacji?


A przypatrzyłeś się elewacji i parapetom z bliska? Chodzi o to, że są źle wykończone i właśnie w tych miejscach brud spływa po elewacji. Nie czepiam się, że elewacja ogólnie będzie się brudzić z deszczu czy śniegu. To normalne - nie tylko przy tej bryle. Tylko w takim wypadku cała elewacja powinna robić to mniej więcej równomiernie. A tutaj są zacieki dokładnie na łączeniu parapetów - na całym budynku.

Chciałbyś mieszkać w budynku, który tak wygląda po roku z myślą, że będziesz to spłacał 30 lat? Gwarantuję Ci, że deszcz tego nie spłucze...
I nie - nie czepiam się dewelopera o bryłę budynku ale o arogancję względem mieszkańców jaką się wykazał.

No i do tego nie powiesz mi, że brak odwodnienia takich tarasów przy tej bryle + to wykończenie parapetów jest normalne. Widziałem różne budynki i różne formy. Ale nie widziałem, żeby nowy budynek tak wyglądał po roku.

A skoro nie wierzysz, to daje Ci małą próbkę w załączniku.
Więcej zdjęć (np. jak odpada elewacja z balkonu itd.) nie wrzucam, bo może uda się znaleźć jakieś rozwiązanie i deweloper to poprawi.

I nie wylewamy żali tylko piszemy jak jest. Ludzie kupuja mieszkania i czesto spłacają całe życie, więc niech widzą. :)
Załączniki
img1.jpg
img1.jpg (339.11 KiB) Przeglądany 6155 razy
Ostatnio zmieniony 24 lut 2017, 21:48 przez guzik, łącznie zmieniany 1 raz
guzik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 81
Na forum od: 08 mar 2015, 12:14

Re: [ul.Strażacka] Osiedle Szklane tarasy (5 budynków)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mgdenek87 » 22 lut 2017, 13:00

guzik pisze:
Ktos wyzej pisal na temat zniechecenia znajomej do zakupu. Moze niech ta znajoma zasiegnie szerszej opini, bo wiem, ze nie tylko ja jestem zadowolona z bloku, w ktorym mieszkam. A ze woda sie leje - no leje bo blok kaskadowy :) to jak sie ma nie lac :)

guzik pisze: A to, że elewacja wygląda jak wygląda po roku a deweloper mówi, że to nasza (mieszkańców) wina to Pani nie przeszkadza?


Szczerze? Nie przeszkadza mi bo mieszkam w mieszkaniu a nie w elewacji :) przechodzę, wchodzę i jestem w mieszkaniu :)
guzik pisze: Oczywiście, że trzeba sięgnąć szerszej opinii - przynajmniej 4-5 różnych mieszkańców. Szczególnie, że deweloper też ma tu swoje mieszkanie (lub mieszkania).


To zależy do którego mieszkania się podejdzie :) bo wiem dobrze, ze jest wielu ludzi zadowolonych z mieszkania tak jak ja :)
guzik pisze: A jak się mieszka - jak w każdym bloku. Osiedle jest ładne i nowe więc teraz mieszka się dobrze. Choć ściany są z papieru (podobno to problem większości dzisiejszych bloków).
– otoz to, większość blokow, a nie ten jedyny :) większość nowego budownictwa ma „papierowe” sciany :)

guzik pisze: Ale jeśli nie poprawi się tego, co jest spartolone (szczególnie zalewanie elewacji i tarasów - i nie chodzi o kaskadowość, a o brak odwodnienia tarasów i źle zrobione parapety!) to za parę lat nie będzie się tak dobrze mieszkać w obskurnym bloku.


Wedlug mojej opinii oraz opinii kilku znajomych z branzy budowlanej wlasnie kaskadowość powoduje brudzenie elewacji, bo nawet na zdjęciu które wstawiles widać, ze nawet czola balkonow sa pod skosem, wiec woda która spada z blachy brudzi :) gdyby balkony były proste – problemu by nie było, wiec jednak bryla wpływa na to ze sa zacieki :) a odwodnienia tarasu? Nawet gdyby były to nie wplywaja nijak na czystość elewacji w budynku, który jest kaskadowy :)

guzik pisze: Bo jeśli teraz deweloper nie wykaże dobrej woli i nie naprawi tej usterki, to problem będzie się ciągnął za mieszkańcami przez kolejne lata.


Dajmy szanse, spotkanie już dzisiaj :)

guzik pisze: Czekamy więc na to co zrobi. I na pewno nie omieszkamy napisać tego czy jednak się zreflektował za wcześniejszą arogancję i zadbał o swoich klientów, czy dalej pójdzie w zaparte i zrzuci problem za złe wykonanie/projekt na nas.


Przyznam szczerze, ze ja tez czekam na to spotkanie z ciekawoscia :) a jeszcze bardziej niż samo spotkanie ciekawi mnie reakcja ludzi „krzykaczy” jak zareagują gdy zalozmy dogadamy się z deweloperem :) czy wtedy rownie wylewnie napisza o dobrych rzeczach jak pisali o złych ? ciekawe…

guzik pisze: Każdy może popełnić błędy. I nie ma takiego dewelopera, któremu nie zdarzają się wpadki i który nie oszczędza. Ale faktyczną klasę i kulturę deweloper pokazuję poprzez podejście do swoich klientów. Zobaczymy jak będzie w tym przypadku. Naiwnie chciałbym wierzyć, że jednak deweloper przemyśli sprawę i postara się dojść z nami do porozumienia. Tak byłoby lepiej i dla nas i dla niego - bo po co sobie robić zła renomę na rynku. A renomę i klasę wyznaczają zawsze klienci.


Ja również naiwnie wierzę, że w przypadku załóżmy dogadania się z deweloperem pojawi się kilka osob, które to opisza :)

A tak w ogole to zastanawiam się dlaczego tyle uwag znajduje się wlasnie w tym watku, który dotyczy nowej inwestycji a nie naszego bloku :) może moderatorzy przeniosą te wpisy do jakiegoś innego watku? :) z wizualizacji widać, ze tamte budynki maja inne bryly PROSTE :), wiec może tam tego problemu nie będzie, wiec po co siac fale hejtu, która dotyczy innej inwestycji? :) najwiecej uwag jest dotyczacych elewacji a nie samych mieszkan :) idzie wiosna, może i lepsze nastroje pojawia się u burzliwych sasiadow :) a jeśli nie, to zapraszam sasiadow na mój taras na wieczornego drinka dla rozluźnienia! :)
Mgdenek87
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 13 lut 2017, 11:00

Re: [ul.Strażacka] Osiedle Szklane tarasy (5 budynków)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: guzik » 23 lut 2017, 10:41

Mgdenek87 pisze:Ja również naiwnie wierzę, że w przypadku załóżmy dogadania się z deweloperem pojawi się kilka osob, które to opisza


Oczywiście, że opiszę. Wczoraj było spotkanie i deweloper w końcu zachował się jak trzeba. Przedstawił problemy i zaproponował rozwiązania, oraz obiecał, że dołoży wszelkich starań aby wszystko było w porządku.
Na razie są to obietnice - czekamy więc na oficjalne pismo w tej sprawie i pierwsze efekty.

Ale jest to dobry krok i podejście na jakie mieszkańcy liczyli. Teraz poczekamy na realizację zapewnień i efekty.
guzik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 81
Na forum od: 08 mar 2015, 12:14

Re: [ul.Strażacka] Szklane tarasy (5 budynków)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mgdenek87 » 24 lut 2017, 17:09

Ja tez bylam na spotkaniu wspolnoty. Powiem szczerze, ze nie spodziewalam sie takiego obrotu sprawy :) Deweloper wypowiedzial sie na kazdy temat z duzym spokojem. To dla niego duzy plus. Ogolnie tak jak wczesniej mowilam, ja problemow nie mam, ale chyba osobom, ktore zglaszaly problemy powinno wystarczyc to jakie rozwiazania zaproponowal deweloper :)

swoja droga nie zazdrosze mu jako czlowiekowi takiej sytuacji, w ktorej staje na wprost duzej grupy ludzi, ktorzy maja roszczenia :)

ale wiem tez, ze jest wiecej osob zadowolonych z mieszkania w tym budynku :) także, podsumowujac ja polecam zakup mieszkania w nowej inwesytcji :)
Mgdenek87
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 13 lut 2017, 11:00

Re: [ul.Strażacka] Szklane tarasy (5 budynków)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: guzik » 24 lut 2017, 22:07

Mgdenek87 pisze:ktorzy maja roszczenia :)

Przede wszystkim - stanął przed dużą grupą, bo wcześniej nie dopilnował pewnych spraw i nie chodzi tu o roszczenia, tylko o naprawienie błędów, do których sam się przyznał, co w takim razie także Pani słyszała. Usunięcie usterek i znalezienie sposobu na brudzenie elewacji przez obróbki blacharskie (a przynajmniej zminimalizowanie tego efektu) i zalewanie tarasów w dół to nie nasze roszczenia, a realny problem, który na szczęście deweloper postanowił zlikwidować. Forma budynku jest ładna, ale jak widać sprawiła problemy także jemu.
A że deweloper, żeby jednak pokazać się z dobrej strony, dodał od siebie kilka dodatkowych rzeczy do usprawnienia, to tylko na plus dla niego.

Myślę, że tym co pokazał ludzie byli pozytywnie zaskoczeni. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że obietnice zostaną dotrzymane.
Ja bardzo pochwalę dewelopera, jeśli tylko wszystko zostanie zrobione zgodnie ze sztuką. Wiemy, że też mu zależy na opinii i zaufaniu klientów. A my nie chcemy działać na jego szkodę, bo to nie jest w niczyim interesie. My chcemy tylko, żeby nam się tu dobrze żyło i żeby budynek też służył nam wiele lat.
guzik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 81
Na forum od: 08 mar 2015, 12:14

Re: [ul.Strażacka] Szklane tarasy (5 budynków)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: SZKLANE TARASY » 27 lut 2017, 17:06

Wrzucamy kilka świeżych zdjęć z budowy osiedla IV etap Szklanych Tarasów przy ul. Strażackiej !
Załączniki
16990831_1242810772465366_811122317_o.jpg
16990831_1242810772465366_811122317_o.jpg (288.58 KiB) Przeglądany 5684 razy
17016349_1242810619132048_434250543_o.jpg
17016349_1242810619132048_434250543_o.jpg (410.44 KiB) Przeglądany 5684 razy
17036171_1242810929132017_516112453_o.jpg
17036171_1242810929132017_516112453_o.jpg (200.06 KiB) Przeglądany 5684 razy
SZKLANE TARASY
Deweloper
Deweloper
 
Posty: 95
Na forum od: 23 lut 2017, 12:50

Re: [ul.Strażacka] Szklane tarasy (5 budynków)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kres » 27 lut 2017, 22:49

Pytanie do SZKLANYCH TARASÓW jak bedzie wygladała kwestia dojazdu do inweatycji?
Kres
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 102
Na forum od: 17 lut 2016, 16:41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości