[ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: złomek » 08 maja 2017, 18:11

Tak myślałem, że wsadzę kij w mrowisko :D

gstudio pisze:Poważnie nie wiesz w czym problem ? Informować o opóźnieniach można w nieskończoność i jeśli budowa nie rozpocznie się nawet za 2 lata będzie to dla Ciebie w porządku ? Gratuluję ... (To może też Ci coś sprzedamy i będziemy odwlekać dostawę w nieskończoność ?) ;)

Skoro było to do przewidzenia, jak twierdzisz, to czemu developer nie poinformował o tym fakcie w momencie przedsprzedaży ? O innych tutaj wymienionych rzeczach również ? Jeśli uważasz że to "normalne" wskaż proszę inną z realizowanych inwestycji z taką ilością "niespodzianek" i opóźnieniami na starcie ?

Skoro nie potrzebujesz współczucia to na pewno życzymy bardzo dużo cierpliwości - ciekawe jakie opóźnienie, w stosunku do planu, będzie w momencie oddawania kluczy.
Pozdrawiam


Nie, 2 lata nie byłyby dla mnie w porządku, ale w związku z tym, że mam świadomość, że NG kończy właśnie jedno olbrzymie przedsięwzięcie, spora część mojej rodziny siedzi w budowlance i wiem, że z terminami różnie bywa, oraz na chwilę obecną lokalizacje inwestycji innych deweloperów mi się nie podobają, to powiedzmy, że wziąłem to pod uwagę i niespecjalnie mnie fakt opóźnienia grzeje. Zresztą zawsze można podziękować prawda? Może w tym czasie pojawi się coś w fajniejszej lokalizacji? I ja mieszkania tam nie kupiłem (bo kto przy zdrowych zmysłach kupowałby mieszkanie, które jeszcze nie istnieje?) - ja sobie tam zarezerwowałem. Mam gdzie mieszkać, na głowę mi nie kapie, kontakt z deweloperem mam. Mój post był z mojego (być może przyszłego mieszkańca) subiektywnego punktu widzenia.

pomelo pisze:Złomek gratuluję podejścia. Dobrze, że cokolwiek wybudują tak? Jak można sobie w ten sposób z ludzi robić sobie jaja nie rozumiem, i w dodatku się na to godzić.


Nie wiem jakim cudem wywnioskowałeś, że interesuje mnie ""cokolwiek", ale zazdroszczę siły dedukcji. Mnie nie interesuje "cokolwiek" - mnie interesuje schludny, nowoczesny, ale nie przebajerzony dobrze wykończony projekt i liczę na CO NAJMNIEJ taki poziom wykończenia jak ostatni etap Naszego Gaju oraz wyciągnięcia wniosków z popełnionych błędów (np. nieszczęsne garaże, czy nieszczególne płytki na korytarzach).

ozzymir pisze: Może Ciebie informował. U mnie kontakt od sprzedaży urwał się w styczniu.
Nie mam nikomu tego za złe, bo sam bym się ze wstydu spalił jakbym w takiej firmie pracował i musiał świecić oczami za swoich przełożonych i ich brak zdecydowania. Dla mnie firma jest skreślona, będę ją każdemu odradzał - głównie za mydlenie oczu obietnicami i stratę pół roku mojego czasu, który mogłem skoncentrować na innej inwestycji. Gdybym był niemiły mógłbym powiedzieć, że zostałem wielokrotnie okłamany.


Albo miałeś wyjątkowego pecha (w co wątpię), albo coś delikatnie ściemniasz. Może napiszesz mi, że nic nie wiesz o zmianie w projekcie oraz możliwości przeskoczenia o dwa piętra, o których informacje były rozsyłane w połowie kwietnia?

I żeby nie było - wiem, że N.G. też ma jakieś wtopy (przeczytałem calutki wątek o Naszym Gaju) i gdyby nie możliwość przeskoczenia w piętrach, to na zmianę w wysokości bloków patrzyłbym bardziej krytycznie, ale jest sens się denerwować, krytykować i bić pianę jak ktoś nawet pewnie nie jest zainteresowany kupnem tam mieszkania? Przez nerwicę szybciej do grobu się wprowadzicie.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2017, 18:31 przez złomek, łącznie zmieniany 1 raz
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pomelo » 08 maja 2017, 18:19

Widocznie nie każdy jest tak wyrozumiały jak Ty. Jeżeli ktoś nie jest w stanie czegos rozpocząć to po co w ogóle robi przedsprzedaż i daje ludziom złudne nadzieję że wprowadzą się wtedy kiedy zamierzali? Może inni ludzie nie mają możliwości mieszkać w innym miejscu, zmieniają miejsce zamieszkania i robią wszystko pod termin przeprowadzki (praca/sprzedaż mieszkania)? Nie wiem jaki masz cel w tak zaciekłej postawie. Uważasz że podnoszenie bloku i cen jest ok, twoja sprawa ale nie wmawiaj ludziom że jest to w porządku.
pomelo
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 04 mar 2017, 19:50

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: złomek » 08 maja 2017, 18:56

pomelo pisze:Widocznie nie każdy jest tak wyrozumiały jak Ty. Jeżeli ktoś nie jest w stanie czegos rozpocząć to po co w ogóle robi przedsprzedaż i daje ludziom złudne nadzieję że wprowadzą się wtedy kiedy zamierzali? Może inni ludzie nie mają możliwości mieszkać w innym miejscu, zmieniają miejsce zamieszkania i robią wszystko pod termin przeprowadzki (praca/sprzedaż mieszkania)? Nie wiem jaki masz cel w tak zaciekłej postawie. Uważasz że podnoszenie bloku i cen jest ok, twoja sprawa ale nie wmawiaj ludziom że jest to w porządku.


złomek pisze:I żeby nie było - wiem, że N.G. też ma jakieś wtopy (przeczytałem calutki wątek o Naszym Gaju) i gdyby nie możliwość przeskoczenia w piętrach, to na zmianę w wysokości bloków patrzyłbym bardziej krytycznie, ale jest sens się denerwować, krytykować i bić pianę jak ktoś nawet pewnie nie jest zainteresowany kupnem tam mieszkania? Przez nerwicę szybciej do grobu się wprowadzicie.


Nadal sądzisz, że moja postawa jest zaciekła? Jak można robić plany pod coś co nie istnieje? Czy sprzedałbyś mieszkanie zanim wprowadziłbyś się do nowego? Ja nie. Ba! Wystawiłbym aktualne dopiero po przeprowadzce. A jak nie mają możliwości mieszkania w innym miejscu, to nawet terminowe oddanie mieszkania niewiele by im raczej pomogło, co nie? Wtedy się szuka czegoś co już istnieje. Serio nie bierzecie w ogóle argumentu, że budownictwo jest jednak obarczone pewnym ryzykiem? Dzisiaj jesteś bogaty jutro spłukany. Rynek jest ostry, o opinie w dobie internetu nie trudno... BTW... I wiem, że i sam NG wie, że przy następnej inwestycji jednak będzie pod czujniejszym okiem rezerwujących jeśli chodzi o terminy, bo to jest ich niestety pięta achillesowa (tu staram się być obiektywny).

I nie wmawiam, że coś jest w porządku. Wyrażam swoją opinię. I jak dla mnie nikt nie musi jej podzielać, a dialog który prowadzimy raczej pozwoli wyciągnąć deweleporowi wnioski, że pomimo dużej konkurencji czasami warto się wstrzymać z ogłoszeniem do momentu aż wszystko będzie jasne, bo jak w każdej dyskusji znajdą się takie osoby jak ja (realiści?), optymiści (z wątku o Naszym Gaju dałoby się wywołać do odpowiedzi pewną osobę), czy pesymiści wieszczący od razu koniec i co byś nie robił, to nie dogodzisz ;)
EOT
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ziom_82 » 08 maja 2017, 20:27

Witam, również nie dokońca rozumiem tego 'bicia piany' przez niektórych średnio zainteresowanych samym zakupem. Również mam zarezerwowane mieszkanie w Parkowej, byłem o JEDNYM zmianie terminu informowany, podpisywałem JEDEN aneks do umowy o zmianie terminu, a sama ostatnia zmiana wysokości budynku jest mi na rękę, bo uważam, że dwa piętra wyżej będzie ładniejszy widok. Nie rozumiem jaki interes mają niektórzy w tym dmuchaniu balona o nierzetelności dewelopera i oszukiwaniu zainteresowanych.
Tam nikt mieszkania jeszcze nie kupił. Jedynie odpłatnie zarezerwował. A przy aneksie można się zwyczajnie wycofać bez straty.
Deweloper informuje o wszystkim pisemnie (email) plus potwierdza telefonicznie.

Aktualna obsuwa terminu wynosi 4 miesiące. Pierwotnie zakładano końcówkę stycznia 2017. Aktualnie jest to koniec maja 2017.
Podejrzewam , że termin ten jeszcze ulegnie zmianie, ale podchodzę do tego tak, że na fajne mieszkanie w fajnej okolicy można poczekać.
Oczywiście zdrowo rozsądkowo. Przy kolejnej zmianie terminu też zacznę się powolutku interesować innymi inwestycjami.
A tak zapytam co takiego wybudowało się w Rzeszowie w dobrych lokalizacjach przez te ostatnie 3 miesiące ? Serio pytam, bo może o czymś nie wiem ? A analizuje rynek co jakiś czas. Szukałem ale naprawdę o fajne ustawne mieszkanie w dobrej lokalizacji ORAZ CIEKAWEJ ARCHITEKTURZE samego budynku jest ciężko. Bo niby co ? Te pseudo akademiki przy Wisłoku co teraz ruszają ? No bez jaj.

Reasumując, dajmy im jeszcze czas myślę, że będzie ok.
Ziom_82
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 08 mar 2017, 13:41

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gstudio » 08 maja 2017, 23:46

złomek pisze:
pomelo pisze:Widocznie nie każdy jest tak wyrozumiały jak Ty. Jeżeli ktoś nie jest w stanie czegos rozpocząć to po co w ogóle robi przedsprzedaż i daje ludziom złudne nadzieję że wprowadzą się wtedy kiedy zamierzali? Może inni ludzie nie mają możliwości mieszkać w innym miejscu, zmieniają miejsce zamieszkania i robią wszystko pod termin przeprowadzki (praca/sprzedaż mieszkania)? Nie wiem jaki masz cel w tak zaciekłej postawie. Uważasz że podnoszenie bloku i cen jest ok, twoja sprawa ale nie wmawiaj ludziom że jest to w porządku.


złomek pisze:I żeby nie było - wiem, że N.G. też ma jakieś wtopy (przeczytałem calutki wątek o Naszym Gaju) i gdyby nie możliwość przeskoczenia w piętrach, to na zmianę w wysokości bloków patrzyłbym bardziej krytycznie, ale jest sens się denerwować, krytykować i bić pianę jak ktoś nawet pewnie nie jest zainteresowany kupnem tam mieszkania? Przez nerwicę szybciej do grobu się wprowadzicie.


Nadal sądzisz, że moja postawa jest zaciekła? Jak można robić plany pod coś co nie istnieje? Czy sprzedałbyś mieszkanie zanim wprowadziłbyś się do nowego? Ja nie. Ba! Wystawiłbym aktualne dopiero po przeprowadzce. A jak nie mają możliwości mieszkania w innym miejscu, to nawet terminowe oddanie mieszkania niewiele by im raczej pomogło, co nie? Wtedy się szuka czegoś co już istnieje. Serio nie bierzecie w ogóle argumentu, że budownictwo jest jednak obarczone pewnym ryzykiem? Dzisiaj jesteś bogaty jutro spłukany. Rynek jest ostry, o opinie w dobie internetu nie trudno... BTW... I wiem, że i sam NG wie, że przy następnej inwestycji jednak będzie pod czujniejszym okiem rezerwujących jeśli chodzi o terminy, bo to jest ich niestety pięta achillesowa (tu staram się być obiektywny).

I nie wmawiam, że coś jest w porządku. Wyrażam swoją opinię. I jak dla mnie nikt nie musi jej podzielać, a dialog który prowadzimy raczej pozwoli wyciągnąć deweleporowi wnioski, że pomimo dużej konkurencji czasami warto się wstrzymać z ogłoszeniem do momentu aż wszystko będzie jasne, bo jak w każdej dyskusji znajdą się takie osoby jak ja (realiści?), optymiści (z wątku o Naszym Gaju dałoby się wywołać do odpowiedzi pewną osobę), czy pesymiści wieszczący od razu koniec i co byś nie robił, to nie dogodzisz ;)
EOT


Witam, każdy ma inne podejście i inne cele związane z mieszkaniem stąd takie rozbieżność zdań.

Uważam że duża ilość osób planująca zakup mieszkania traktuje je jako inwestycję przynoszącą zysk i jeśli ktoś finalnie pozbawia Cię go przez rok (uwzględniając wszystkie opóźnienia) to to nie jest w porządku - bez względu na uzasadnione powody czy nieudolność.
Podobnie jest w przypadku zmiany miejsca zamieszkania, wynajmowania na czas opóźnień czegoś innego itp.

Każdemu psuje to plany, terminy i co najważniejsze - generuje straty, większe lub mniejsze - ale zawsze i to jest głównym powodem "frustracji" większości osób.
złomek - skoro jesteś związany z budownictwem doskonale wiesz że nie jest to profesjonalne podejście do realizacji inwestycji a tłumaczenie developera realizacją innej ? - Proszę Cię, chyba doskonale wiedzieli co robią i jakie mają możliwości.

(ps. każdy z nas mógł by rozpocząć przedsprzedaż mieszkań których nie ma po czym zacząć szukać działki, uzyskiwać pozwolenia ect. - ale czy mamy godzić się na takie postępowanie?)

Reasumując - Nie sprzedaje się czegoś czego się nie ma... I nie będzie problemu ;)
A mieszkania się oczywiście sprzedadzą - rynek jest nienasycony i w Rzeszowie sprzeda się wszystko ledwo pojawią się wizualizacje, niestety... ale wszystko do czasu.
gstudio
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 33
Na forum od: 23 gru 2016, 18:48

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pomelo » 09 maja 2017, 15:28

Wiadomo, każdy robi jak chce i jak uważa za słuszne. Nie każdy może po prostu czekać, a np kolejny miesiąc wynajmu mieszkania to też koszty.
pomelo
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 04 mar 2017, 19:50

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: złomek » 09 maja 2017, 16:14

gstudio pisze:
Witam, każdy ma inne podejście i inne cele związane z mieszkaniem stąd takie rozbieżność zdań.

Uważam że duża ilość osób planująca zakup mieszkania traktuje je jako inwestycję przynoszącą zysk i jeśli ktoś finalnie pozbawia Cię go przez rok (uwzględniając wszystkie opóźnienia) to to nie jest w porządku - bez względu na uzasadnione powody czy nieudolność.
Podobnie jest w przypadku zmiany miejsca zamieszkania, wynajmowania na czas opóźnień czegoś innego itp.

Każdemu psuje to plany, terminy i co najważniejsze - generuje straty, większe lub mniejsze - ale zawsze i to jest głównym powodem "frustracji" większości osób.
złomek - skoro jesteś związany z budownictwem doskonale wiesz że nie jest to profesjonalne podejście do realizacji inwestycji a tłumaczenie developera realizacją innej ? - Proszę Cię, chyba doskonale wiedzieli co robią i jakie mają możliwości.

(ps. każdy z nas mógł by rozpocząć przedsprzedaż mieszkań których nie ma po czym zacząć szukać działki, uzyskiwać pozwolenia ect. - ale czy mamy godzić się na takie postępowanie?)

Reasumując - Nie sprzedaje się czegoś czego się nie ma... I nie będzie problemu ;)
A mieszkania się oczywiście sprzedadzą - rynek jest nienasycony i w Rzeszowie sprzeda się wszystko ledwo pojawią się wizualizacje, niestety... ale wszystko do czasu.


Zgadzam się z tym, że różne osoby widzą, to różnie. Ja przedstawiłem jak to wygląda z mojego punktu widzenia.
Zresztą tak jak napisał Ziom 82 i ja - w większości najwięcej biją pianę osoby, które zapewne nawet nie myślą o zakupie tam mieszkania...
Co do profesjonalizmu - oczywiście, że nie wygląda, to dobrze w oczach klientów, ale z drugiej strony opóźnienia zdarzają się nawet profesjonalistom, a czasem opóźnieniom są winni sami klienci (oczywiście nie w tym przypadku). Bywa różnie. Powtórzę się, bo już to napisałem - mam nadzieję, że NG wyciągnie wnioski, żeby uniknąć podobnej nerwówki w przyszłości.
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ziom_82 » 09 maja 2017, 16:37

Tak obsuwy się zdarzają. Ja np. ostatnio miałem dostać prenumeratę czasopisma 22 kwietnia a otrzymałem ją 8 maja. Dwa tygodnie na zwykłą gazetę. :)
A jak mi się zepsuło auto to ASO powiedziało mi, że naprawa nastąpi końcem sierpnia bo mają obsuwę na fabryce w Holandii. Na gazetę poczekałem, ale samochód naprawiłem poza ASO. Zdrowo rozsądkowo :)
Ziom_82
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 08 mar 2017, 13:41

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ziom_82 » 09 maja 2017, 18:14

gstudio pisze:
(ps. każdy z nas mógł by rozpocząć przedsprzedaż mieszkań których nie ma po czym zacząć szukać działki, uzyskiwać pozwolenia ect. - ale czy mamy godzić się na takie postępowanie?)




Kolego, przy przedsprzedaży = " przez co rozumiem, że przychodzę do biura, podpisuję umowę rezerwacyjną, opłacam opłatę rezerwacyjną itd." wszystkie działki były w posiadaniu NG , oraz NG development posiadał pozwolenie na budowę, które udostępniał rezerwującym do wglądu.
Ziom_82
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 08 mar 2017, 13:41

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pomelo » 09 maja 2017, 18:24

Jakieś przekazanie działek było, i trwało to bardzo długo...pozatym zezwolenie muszą dostać od nowa bo zmienili projekt.
pomelo
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 04 mar 2017, 19:50

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości