[ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Sindus » 20 mar 2019, 18:00

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 21 mar 2019, 7:55

No powiem szczerze, że fajnie to zaczyna wyglądać. Szczególnie bez aut i korka na Paderewskiego ;) Dwie uwagi niech poprawią przepustowość drogi w okolicy, alternatywne dojazdy. Oraz spora liczna nasadzeń, drzew i bedzie miód malina :lol:
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kacu » 21 mar 2019, 8:25

Wąskim gardłem w tej okolicy zdaje się być skrzyżowanie Witolda/Paderewskiego, więc dziwię się że jeszcze nikt nie przemyślał sytuacji i nie zostało przebudowane na rondo. Na poszerzenie Paderewskiego do 2 pasów ruchu raczej nie ma szans, więc rondo mogło by realnie poprawić sytuację w tym rejonie. Alternatywne dojazdy też są potrzebne, ale patrząc na mapę ciężko mi powiedzieć jak mogłyby być poprowadzone, a realnej alternatywy do dalszego ciągu obwodnicy południowej (tj. odcinka od Sikorskiego do wyjazdu na Łańcut) raczej nie ma...
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mm9393 » 22 mar 2019, 0:38

Myśle że w związku z budową Dzielnicy Parkowej największy ból dupy mają Ci którzy dojeżdżają tą drogą niż jej przyszli mieszkańcy. Do obwodnicy jest już bliziutko, wiec mieszkańcy DP szybko sie z Paderewskiego wydostaną. Poza tym jeżdżę tam o godzinie 15:00 codziennie, czasem tez w innych godzinach i jeszcze korka do miejsca budowy DP nie widziałem, a o 7-8 i 16-17 to jest w całym Rzeszowie bez względu na lokalizacje. Ludzie stoją w korkach na Kwiatkowskiego, Przemysłowej i innych ale pożalić się trzeba. Na prawde nikt nie każe wam mieszkać i pracować w mieście. Uprzedzam że w każdym mieście w godzinach szczytu są korki!.
mm9393
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 23 wrz 2018, 19:24

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Akari » 22 mar 2019, 9:24

A kiedy są planowane pierwsze odbiory mieszkań ktoś coś wie ??
Akari
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 19 lip 2018, 18:37

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dStan » 22 mar 2019, 9:46

mm9393, ja za to myślę, że przyszli mieszkańcy jeszcze tam nie mieszkają i nie doświadczyli tego jeszcze, więc ból dupy dopiero może się zacząć. Czego oczywiście im nie życze! No offence ;)
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawelc » 22 mar 2019, 10:14

W pierwszych blokach już są odebrane mieszkania z tego co mi wiadomo. Co do korków to byłem tam ostatnio kilka razy rano w godzinach 7:30-8:30, korków do wyjazdu do obwodnicy nie ma praktycznie w ogóle, więc trochę chyba demonizujecie. Najdłużej od dzielnicy parkowej do obwodnicy jechałem około 2 minuty, to było w piątek około 7:40. Dziś też tam byłem o 8:30 i "korek" to był jeden samochód przy samej obwodnicy, ale z emerytem na pokładzie i chyba miał problemy ze znalezieniem jedynki ;)
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bogdanoo » 22 mar 2019, 10:42

^^
Jadąc w kierunku obwodnicy obok ST55 tak można to w miarę szybko zrobić. Problem pojawia się jak jedziesz w 2ga stronę, czyli na biedronkę i makro - tam życzę powodzenia jadąc w godzinach 7.30-8.10. Korek znajdujący się przy szkole też mieszkańców nie dotyczy. Schody wam się zaczną dopiero jak oddane zostaną wszystkie mieszkania i z tego 1nego pana dziadzia przy obwodnicy zrobi się N tych samochodów będących głównie z Dzielnicy Parkowej i bloków Developresu.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawelc » 22 mar 2019, 10:49

bogdanoo pisze:Jadąc w kierunku obwodnicy obok ST55 tak można to w miarę szybko zrobić. Problem pojawia się jak jedziesz w 2ga stronę, czyli na biedronkę i makro - tam życzę powodzenia jadąc w godzinach 7.30-8.10. Korek znajdujący się przy szkole też mieszkańców nie dotyczy.

Z dzielnicy parkowej raczej nie widzę sensu wyjazdu w kierunku Witolda skoro można znacznie szybciej wyjechać do obwodnicy i dalej tędy dojechać w okolice makro itp. Więc tak jak ktoś napisał wcześniej, mieszkańców tego osiedla takie problemy nie będą dotyczyć.

bogdanoo pisze:Schody wam się zaczną dopiero jak oddane zostaną wszystkie mieszkania i z tego 1nego pana dziadzia przy obwodnicy zrobi się N tych samochodów będących głównie z Dzielnicy Parkowej i bloków Developresu.

Odnoszę wrażenie, że co chwilę pada tu sugestia, że te nowe osiedla zakorkują ruch obecnych "kilku domków", których mieszkańcy wiosą spokojny i wesoły żywot kilka metrów dalej. Przecież już teraz Słocina jest jednym z największych rzeszowskich osiedli. Ten jeden dziadzio nie mieszka tam obecnie sam, tylko reprezentuje blisko 8 tysięcy dzisiejszych mieszkańców osiedla Słocina. Ich liczba nie zwiększy się teraz N-krotnie, co najwyżej urośnie o kilkanaście procent. To będzie 1.2 dziadzia zamiast 1 dziadzia :D
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bogdanoo » 22 mar 2019, 11:17

Oddanie tych 2 dużych inwestycji, jakimi są Dzielnica Parkowa i bloki Developresu na pewno nie przyniesie poprawy płynności Paderewskiego, która już teraz jest bardzo ruchliwa. Dodatkowo nie jest możliwe jej większe odkorkowanie, co najwyżej poszerzenie drogi (od strony szkółki ogrodniczej) i tyle.
I te kilka domków, o których wspominasz nie stanowią problemu, bo oprócz domków otoczonych blokami, jest cała masa dojeżdzająca z Malawy, Chmielnika, Górnej Słociny, Matysówki - i oddanie tych 2ch inwestycji, ściśnie wąską drogę do granic wytrzymałości (pisząc obrazowo, upcha pod sam korek), bo jak słusznie zauważyłeś lepiej jechać bezpośrednio w stronę obwodnicy niż przez Witolda, a jeżeli obecnie przyjmuje się w budownictwie 1,5 samochodu na mieszkanie, i w tych 2ch inwestycjach będzie (tutaj się pewno pomylę, bo nie liczyłem) 800 mieszkań, gdzie spora część to będą rodziny z dziećmi, łatwo wyobrazić sobie, jak odbywać się będzie transport: mąż swoim, żona swoim samochodem. W skrócie, chodzi mi o to, to że teraz jest fajnie i szybko nie znaczy że tak będzie za parę lat. Bo później znowu minie X lat (10-20), na budowę obwodnicy z Sikorskiego do Krasnego/Lwowskiej.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości