[ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 04 wrz 2017, 16:49

^^ 8,5 m2 na pokój dla dziecka to nie jest tak źle. W szklanych tarasach są sypialnie poniżej 7 m2.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2957
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toya » 04 wrz 2017, 17:32

swiety pisze:^^ 8,5 m2 na pokój dla dziecka to nie jest tak źle. W szklanych tarasach są sypialnie poniżej 7 m2.

Tylko, że dzieci mają to do siebie, że szybko rosną. Wiecznie przedszkolakami nie będą, a nastolatki będą potrzebować więcej przestrzeni. Sama kupuję mieszkanie i martwię się, że pokoje 9,5 - 11 m2 będą maleńkie. Poniżej takiego metrażu nie zdecydowałabym się wcale na zakup.
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 269
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 04 wrz 2017, 18:29

elCzaporro pisze:Też patrzyłem na to mieszkanie, ale cena mnie odstraszyła całkiem skutecznie :)


Ja też kombinowałam przesuwanie ścianek w tym mieszkaniu (tzn. ten sam układ tylko odbicie lustrzane), ale ostatecznie zrezygnowałam, bo dla mnie jeszcze jeden mankament zdyskwalifikował to mieszkanie, a mianowicie kuchnia jako ściana w pokoju. Przy prawie 70m2 mieszkaniu układ nie jest rewelacyjny.

Przy takiej cenie,(jak zauważył elCzaporro), chciałoby się kupić ładne, funkcjonalnie zaprojektowane mieszkanie.

Natomiast argument, że w Szklanych Tarasach są sypialnie poniżej 7m, nie jest argumentem za akceptacją sypialni o powierzchni poniżej 10m, tylko kolejnym przykładem ABSURDU na rynku mieszkaniowym. Proponuję swiety abyś wszedł do sypialni o wielkości 8m2, najlepiej umeblowanej i spróbował sobie tam wyobrazić pokój dla 16-latki.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2017, 18:38 przez leirion, łącznie zmieniany 2 razy
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: złomek » 04 wrz 2017, 18:34

Toya pisze:Mi się wydaje, że pokoje 8,5 m2 będą ciasne. Najchętniej przesunęłabym ścianki i zrobiła 2 ładne sypialnie zamiast 3 małych. Może na powiększenie salonu z aneksem by wystarczyło. Chociaż nie wiem czy takie zmiany są możliwe? Przy takim metrażu, dwie łazienki są zbędne, więc zrobiłabym garderobę. Ale to moje subiektywne odczucie, bo mam tylko synów :lol:
Ogólnie osiedle wg mnie bardzo ładnie się zapowiada, więc jeżeli lokalizacja odpowiada, to z pewnością warto tam zamieszkać.


Wydaje mi się, że żadna ze ścian pomiędzy sypialniami i pokojem dziennym nie będzie nośna, więc pewna dowolność. Jedynie o czym trzeba pamiętać, to to, że te kreski przerywane to belka nośna. Niezwykle ustawne mieszkanie- można zaszaleć.

@Rekin, nie przesadzałbym. Mam teraz mieszkanie z oknami od południa i jest dla mnie tragedia, więc co kto lubi. Przy dzisiejszych materiałach i oknach korzyść z tej "darmowej" energii będzie pomijalna. Dlatego teraz wybrałem mieszkanie z ekspozycją na północ, wchód i zachód.
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 04 wrz 2017, 19:22

leirion pisze:
elCzaporro pisze:Też patrzyłem na to mieszkanie, ale cena mnie odstraszyła całkiem skutecznie :)


Natomiast argument, że w Szklanych Tarasach są sypialnie poniżej 7m, nie jest argumentem za akceptacją sypialni o powierzchni poniżej 10m, tylko kolejnym przykładem ABSURDU na rynku mieszkaniowym. Proponuję swiety abyś wszedł do sypialni o wielkości 8m2, najlepiej umeblowanej i spróbował sobie tam wyobrazić pokój dla 16-latki.


Ja nikogo nie bronię. Niestety takie są realia i mieszkania gdzie mamy 3 sypialnie w większości mają 1 większa sypialnia (~11-13m2) i dwie mniejsze poniżej 10. Ciężko znaleźć mieszkanie gdzie mamy 3 duże sypialnie. Wyobrażać sobie nie muszę, sam wiem jak to wygląda.

W Nowoczesnym Pobitnie są mieszkania gdzie 2 sypialnie po 13m2 albo 3 sypialnie (14,12, 8.5 m2 ).
W Developresie (bella dolina) jest mieszkanie gdzie sypialnia główna ma ponad 16m2 a kolejne dwie po 11 i 9 m2.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2957
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: anna.nowakowska » 04 wrz 2017, 20:53

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, jestem już coraz bliżej podjęcia decyzji o jego kupnie :)
Mi akurat osobiscie nie przeszkadzają pokoje o metrażu poniżej 10m2. Bardzo długo mieszkałam w mieszkaniu o 2 większych pokojach i cały czas brakowało mi tego 3 na gabinet, a teraz już pewnie na pokój dziecięcy, więc uważam, że takie rozwiązanie jest bardzo optymalne.
anna.nowakowska
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 02 wrz 2017, 15:48

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 04 wrz 2017, 21:09

swiety pisze:Niestety takie są realia i mieszkania gdzie mamy 3 sypialnie w większości mają 1 większa sypialnia (~11-13m2) i dwie mniejsze poniżej 10. Ciężko znaleźć mieszkanie gdzie mamy 3 duże sypialnie. Wyobrażać sobie nie muszę, sam wiem jak to wygląda.

W Nowoczesnym Pobitnie są mieszkania gdzie 2 sypialnie po 13m2 albo 3 sypialnie (14,12, 8.5 m2 ).
W Developresie (bella dolina) jest mieszkanie gdzie sypialnia główna ma ponad 16m2 a kolejne dwie po 11 i 9 m2.


W tym konkretnym przypadku, gdy mamy 3 sypialnie i chcemy mieć je nadal, to jest oczywiście zrozumiałe, ale ja miałam na myśli ogólnie mieszkania 3 pokojowe, czyli pokój dzienny i 2 sypialnie, gdzie na ogół co najmniej jedna z nich ma 8-9m2, nieważne czy mieszkanie ma 56, 60 czy 70 m2, a przedpokój często jest większy od tej sypialni. A taka sytuacja występuje i w inwestycji Bulwary Park i Dzielnicy Parkowej.

No właśnie, Nowoczesne Pobitno tego mankamentu nie ma, ale za to dwa inne :( , dla mnie równie istotne, ale o tym już pisałam w odpowiednim wątku.
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: elCzaporro » 04 wrz 2017, 22:37

Ok, jednak wycofuję się z tego, nie zauważyłem że to tylko 69 m. Jednak patrząc przez pryzmat ceny (ponad 5000 za m2?) szukałbym czegoś w developresie :)
elCzaporro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 139
Na forum od: 03 lut 2017, 22:29

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: anna.nowakowska » 05 wrz 2017, 19:04

elCzaporro pisze:Ok, jednak wycofuję się z tego, nie zauważyłem że to tylko 69 m. Jednak patrząc przez pryzmat ceny (ponad 5000 za m2?) szukałbym czegoś w developresie :)


a coś poza niższą ceną w Developresie jest godne polecenia?

Dzielnica Parkowa może pochwalić się np. tym, że kupując u nich mieszkanie mamy możliwość nabycia inteligentnego systemu FIBARO, który umożliwia zarządzanie całym mieszkaniem niezależnie od tego gdzie się znajdujemy :)
anna.nowakowska
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 02 wrz 2017, 15:48

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toya » 06 wrz 2017, 6:40

anna.nowakowska pisze:
a coś poza niższą ceną w Developresie jest godne polecenia?

Dzielnica Parkowa może pochwalić się np. tym, że kupując u nich mieszkanie mamy możliwość nabycia inteligentnego systemu FIBARO, który umożliwia zarządzanie całym mieszkaniem niezależnie od tego gdzie się znajdujemy :)

Oj.. wygląda mi to na autoreklamę...
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 269
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości