[ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toya » 11 wrz 2017, 19:34

Ten prostokątny blok to bardzo blisko domów jednorodzinnych będzie postawiony, wygląda z tego filmu. Czy one idą do wyburzenia?
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 269
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 11 wrz 2017, 22:46

Te trzy na samym końcu takie nowsze według mnie nie, natomiast ten pojedynczy żółty wcześniej wychodzi mi, że tak, bo tam powinien stanąć blok numer 4.

Natomiast ja jestem ciekawa, co ze starym domem przy ulicy, którego połowa została generalnie wyremontowana, wygląda jakby postawiona od nowa (ale ja się na tym nie znam), wisiało tam jakiś czas temu ogłoszenie na sprzedaż (jeszcze zanim pojawiły się pogłoski o budowie osiedla), potem ktoś to chyba kupił, bo ogłoszenie znikło.
Na jednym z pierwszych planów Dzielnicy Parkowej, jakie się pojawiły w necie ten dom jest bezpośrednio zaznaczony przed blokiem numer 3 (przed jego lewym rogiem), czyli jakby teren należący do NG nie obejmował działki na której stoi ten dom. To mieszkanie w lewym rogu litery U jest bezpośrednio za tym domem. Zastanawiałam się nad nim, ale właśnie to sąsiedztwo było jednym z czynników mnie zniechęcających.
Chyba, że coś się zmieniło i NG jednak udało się kupić tą działkę z tym do połowy odremontowanym domem także.
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 12 wrz 2017, 8:53

leirion pisze:Te trzy na samym końcu takie nowsze według mnie nie, natomiast ten pojedynczy żółty wcześniej wychodzi mi, że tak, bo tam powinien stanąć blok numer 4.

Natomiast ja jestem ciekawa, co ze starym domem przy ulicy, którego połowa została generalnie wyremontowana, wygląda jakby postawiona od nowa (ale ja się na tym nie znam), wisiało tam jakiś czas temu ogłoszenie na sprzedaż (jeszcze zanim pojawiły się pogłoski o budowie osiedla), potem ktoś to chyba kupił, bo ogłoszenie znikło.
Na jednym z pierwszych planów Dzielnicy Parkowej, jakie się pojawiły w necie ten dom jest bezpośrednio zaznaczony przed blokiem numer 3 (przed jego lewym rogiem), czyli jakby teren należący do NG nie obejmował działki na której stoi ten dom. To mieszkanie w lewym rogu litery U jest bezpośrednio za tym domem. Zastanawiałam się nad nim, ale właśnie to sąsiedztwo było jednym z czynników mnie zniechęcających.
Chyba, że coś się zmieniło i NG jednak udało się kupić tą działkę z tym do połowy odremontowanym domem także.


Kiedyś byłem na spotkaniu ws sprzedaży tego domu i z tego co pamiętam to nie było możliwości kupienia 2 połówki nie wyremontowanej, ogólnie był tam jakiś problem, że osoba obok tego nie sprzeda chyba, bo nie ma gdzie się podziać lub nie ma rodziny. W środku dom był naprawdę ładny, cena była poniżej 200k (chyba ok. 186k), ale zrezygnowałem, bo z tyłu były tereny podmokłe i dodatkowo dom centralnie na zakręcie, a ruch dużyyyy. Dodatkowo park naprzeciw który miał być atutem tej lokalizacji okazał się minusem, bo jest w strasznym stanie.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: anna.nowakowska » 12 wrz 2017, 11:52

pisul pisze:Dziś znalazłem ciekawy artykuł który może przyszłych mieszkańców zainteresować. Cały kompleks budynków to nie będą tylko mieszkania. Już teraz jest mowa o lokalach usługowych. Pewnie gdzieś na parterach tych kilu budynków? Przy takiej ilości budynków/rodzin jest to bardzo dobry pomysł. Zamiast jechać autem do tesco zawsze lepiej windą poczłapać w kapciach do żabki ;) Jest i rozpiska.

... Obecnie do rozmów zapraszane są firmy, które chciałyby na terenie osiedla umiejscowić swoje placówki: - Przedszkola i żłobka - Przychodni lekarskiej - Gabinetu stomatologicznego - Sklepów spożywczych - Innych usług ważnych dla życia codziennego To właśnie dzięki takiemu podejściu, Dzielnica Parkowa ma stać się osiedlem w dużej mierze samowystarczalnym, dzięki czemu nie będzie konieczności podróżowania po całym mieście ...

... W pierwszym etapie (w budynkach 1 i 3 zlokalizowanych bezpośrednio od strony ul. Paderewskiego) powstanie 8 lokali komercyjnych o powierzchniach: ● 30 mkw. ● 40 mkw. ● 50 mkw. - 2 sztuki ● 100 mkw. - 2 sztuki ● 120 mkw. ● 460 mkw. W kolejnych etapach budowy pojawią się następne powierzchnie odpowiednio wyeksponowane na terenie osiedla. Ich ilość uzależniona będzie od zapotrzebowania naszych Klientów ...



Całość artykułu: http://www.nowiny24.pl/artykuly-sponsor ... ,12469544/


Brakuj mi właśnie osiedla, które przede wszystkim bedzie miało swoją placówkę żłobkowo-przedszkolną. Sama w tej chwili zmagam się z tym problemem, bo cieżko się dostać gdziekolwiek. A takie przedszkole zaraz pod nosem np. z pierwszeństwem zapisów dla mieszaków osiedla byłoby genialnym rozwiązaniem!
anna.nowakowska
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 02 wrz 2017, 15:48

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: złomek » 13 wrz 2017, 22:19

leirion pisze:Te trzy na samym końcu takie nowsze według mnie nie, natomiast ten pojedynczy żółty wcześniej wychodzi mi, że tak, bo tam powinien stanąć blok numer 4.

Natomiast ja jestem ciekawa, co ze starym domem przy ulicy, którego połowa została generalnie wyremontowana, wygląda jakby postawiona od nowa (ale ja się na tym nie znam), wisiało tam jakiś czas temu ogłoszenie na sprzedaż (jeszcze zanim pojawiły się pogłoski o budowie osiedla), potem ktoś to chyba kupił, bo ogłoszenie znikło.
Na jednym z pierwszych planów Dzielnicy Parkowej, jakie się pojawiły w necie ten dom jest bezpośrednio zaznaczony przed blokiem numer 3 (przed jego lewym rogiem), czyli jakby teren należący do NG nie obejmował działki na której stoi ten dom. To mieszkanie w lewym rogu litery U jest bezpośrednio za tym domem. Zastanawiałam się nad nim, ale właśnie to sąsiedztwo było jednym z czynników mnie zniechęcających.
Chyba, że coś się zmieniło i NG jednak udało się kupić tą działkę z tym do połowy odremontowanym domem także.


Ten dom raczej tam zostanie. Na planie osiedla granica zręcznie omija te działkę. Dlaczego zniechęcającym? Na wsi też mogłabyś mieć różnych sąsiadów i też budynek w różnym stanie (jak moi rodzice). Okna z mieszkania raczej nie będą na poziomie podwórza wokół tego domu.
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: złomek » 13 wrz 2017, 22:27

bartek86 pisze:Kiedyś byłem na spotkaniu ws sprzedaży tego domu i z tego co pamiętam to nie było możliwości kupienia 2 połówki nie wyremontowanej, ogólnie był tam jakiś problem, że osoba obok tego nie sprzeda chyba, bo nie ma gdzie się podziać lub nie ma rodziny. W środku dom był naprawdę ładny, cena była poniżej 200k (chyba ok. 186k), ale zrezygnowałem, bo z tyłu były tereny podmokłe i dodatkowo dom centralnie na zakręcie, a ruch dużyyyy. Dodatkowo park naprzeciw który miał być atutem tej lokalizacji okazał się minusem, bo jest w strasznym stanie.


Park może nie robi szału jak chociażby Papieski, ale jest. Część miejska nawet spoko (przydałoby się oczyścić stawy), a ta druga? Mogłaby być rzeczywiście lepsza, ale z drugiej strony trochę błota jeszcze nikomu nie zaszkodziło :D . Choć nie liczę na to, miasto może się w końcu dogada z tą plebanią i weźmie całość w swoje ręce. I jak dla mnie jednak ze wskazaniem na plus dla osiedla, bo najzwyczajniej większość osiedli nie ma nawet tego.
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Dwight_Schrute » 14 wrz 2017, 16:19

Co do spadkowej tendencji do rezerwacji i zakupu mieszkan.... moim skromnym zdaniem przyczynila sie do tego zmiana projektu. Na miescie wisza ladne wizualizacje 4 pietrowej zabudowy a w rzeczywistosci mamy 6+. Zysk z powierzchni metra dzialki ponad wszystko. Zrobilo sie blokowisko jakich duzo w miescie. Druga sprawa , ceny mieszkan juz zaczely tak windowac w gore ze dochodzimy powoli do rynku warszawskiego np. Taki żoliborz, i ceny okolo 6-7 tys za metr. Mam nadzieje ze to wszystko sie ustabilizuje bo niektorym deweloperom sodówa uderzyla do glowy.
Dwight_Schrute
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 13 lip 2017, 20:57

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: anna.nowakowska » 27 wrz 2017, 8:19

Dwight_Schrute pisze: Druga sprawa , ceny mieszkan juz zaczely tak windowac w gore ze dochodzimy powoli do rynku warszawskiego np. Taki żoliborz, i ceny okolo 6-7 tys za metr. Mam nadzieje ze to wszystko sie ustabilizuje bo niektorym deweloperom sodówa uderzyla do glowy.


Na pewno ta cena nie bierze się znikąd :) Standard mieszkań, wykończenie, wysoka jakość czy lokalizacja są wliczane w cenę, a to chyba na tym najbardziej nam zależy, prawda? :)
Jeżeli ktoś kupuje mieszkanie tylko po to, żeby w nim chwilowo zamieszkać lub pod wynajem, to jasne - kupujmy wtedy coś z tej niższej półki cenowej, bo po co przepłacać :D Ale jak wychodzę z założenia, że jak już szukam mieszkanie dla siebie i swojej rodziny na kilkanaście dobrych lat, to lepiej dopłacić i mieszkać wygonie i spokojnie :)
anna.nowakowska
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 02 wrz 2017, 15:48

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adek01 » 27 wrz 2017, 13:58

"....Standard mieszkań, wykończenie, wysoka jakość czy lokalizacja są wliczane w cenę,...."
W rzeszowie?! :|
adek01
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 26 paź 2014, 20:36

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: paul202 » 27 wrz 2017, 15:25

Liczę że w miarę zabudowywania się centrum kiedy wszystkie lepsze działki będą już sprzedane, ceny pójdą jeszcze bardziej w górę. Szybkość sprzedaży w DP może i wolniejsza, ale nie sądzę że dużo poniżej oczekiwań, w końcu to trochę dalsze centrum a najwyższe budynki nie są jeszcze w sprzedaży. Jak na to co teraz jest w ofercie wg. mnie i tak nieźle.
paul202
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 27 lis 2016, 15:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości