[ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 12 paź 2017, 20:22

Dosłownie przed chwilą w TVP Rzeszów pojawił się ciekawy materiał o rekordzie w rzeszowskiej budowlance, jak się deweloperom sprzedają mieszkania ile mają w planach budynków, jakie metraże najchętniej kupowane...

I oczywiście kilka kadrów z Dzielnicy Parkowej i informacja pracownika NG Development o rozpoczęciu sprzedaży już w 3 ich budynku ;)


Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Glover » 13 paź 2017, 1:26

Słyszałem plotki że przy skrzyżowaniu Paderewskiego i Witolda na tej działce obok budowanego osiedla (naprzeciwko placu zabaw) mają robić jakieś mini centrum handlowe i że nawet Mc Donald ma być. Słyszał ktoś :o
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: złomek » 13 paź 2017, 20:16

Dawno temu jak się pytałem dewelopera co będzie na tej działce obok, to też otrzymałem informację, że będzie mini galeria. Zresztą było o tym też wspomniane w jednym z e-maili. Może to prawda, może nie - działa do niego nie należy, więc może powstać tam prawie wszystko...
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: karen » 15 paź 2017, 7:57

Glover pisze:Słyszałem plotki że przy skrzyżowaniu Paderewskiego i Witolda na tej działce obok budowanego osiedla (naprzeciwko placu zabaw) mają robić jakieś mini centrum handlowe i że nawet Mc Donald ma być. Słyszał ktoś :o


Nie wiem czy mc też, to to akurat pewnie plotki ;) ale mini galeria ma powstać. Niedługo też w planach budowa ronda na tej krzyżówce (Witolda, Paderewskiego).

http://www.nowiny24.pl/artykuly-sponsor ... ,12554658/ - fajny artykuł plus zdjęcia z lotu ptaka całej inwestycji. Warto zobaczyć :)
karen
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 10 cze 2017, 14:17

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dStan » 16 paź 2017, 9:23

Rondo na skrzyżowaniu Witolda i Paderewskiego, a skąd takie informacje? Jeśli to prawda, to współczuje wszystkim mieszkającym w tamtym rejonie, Paderewskiego się zakorkuje jeszcze bardziej, bo "wyższy priorytet" na rondzie będą mieli kierowcy jadący od ulicy Witolda, ponieważ będą wjeżdzać na rondo wcześniej niż Ci, jadący ulicą Paderewskiego.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: karen » 16 paź 2017, 18:04

:D :D :D ale mnie ubawiles! To jako, który się włączysz zależy od tego jakim jesteś kierowcą i jak sprawnie to robisz ;) Bo np. w przypadku wjeżdżających na rondo z Witolda pierwszeństwo mają jednak Ci z Paderewskiego od strony kościoła jadacy w kierunku Armii Krajowej a wtedy Paderewskiego nadal jest na pierwszeństwie bo Ci jadący z Armii Krajowej zdążą wjechać zanim włączy się Witolda :D :D :D

A info mam z biura sprzedaży
karen
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 10 cze 2017, 14:17

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Dwight_Schrute » 16 paź 2017, 18:55

Można sobie gdybać kto się kiedy włączy do ronda, ale mi się wydaje, że pomimo tego, że ono powstanie i tak niczego to nie zmieni, ponieważ będzie ono za małe a ludzie niestety nie potrafią po rondach jeździć. Sprawę mogłoby poprawić jedynie duże rondo, a tam nie ma na to miejsca.
Dwight_Schrute
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 13 lip 2017, 20:57

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dStan » 17 paź 2017, 9:05

karen pisze::D :D :D ale mnie ubawiles! To jako, który się włączysz zależy od tego jakim jesteś kierowcą i jak sprawnie to robisz ;)

Zacytuje, ":D :D :D". Bo ja nadal uważam, że nawet jeśli jesteś mega dobrym kierowcą i potrafisz sprawnie włączyć się do ruchu, to przy nieprzerwanym potoku pojazdów nadjeżdżających z lewej strony na rondzie i tak nie masz szansy na nie wjechać. No ale jeśli chcesz, to popatrzę na sprawę inaczej.
Potoki pojazdów. W jakich godzinach w jakim kierunku przemieszczają się pojazdy? Badań żadnych na ten temat nie robiłem, jednak mieszkałem na samej górze Słociny przez pewien czas i na logikę oraz z doświadczenia powiedzieć mogę, że rano najwięcej pojazdów przemieszcza się od ulic Słocińskiej/Rocha/Wieniawskiego w stronę miasta, czyli ulicy Paderewskiego oraz Witolda (wąskim gardłem jest tu ulica Paderewskiego od kościoła do skrzyżowania, bo praktycznie wszyscy tamtędy jadą) no i analogicznie w drugą stronę w szczycie popołudniowym.
Więc zakładając, że zbudują to rondo, rano nie będzie problemu ponieważ główne kierunki jazdy to Paderewskiego -> Paderewskiego obwodnica oraz Paderewskiego -> Witolda. W drugą stronę ruch nie jest blokowany (Paderewskiego obwodnica -> Paderewskiego kościół) więc nie ma problemu, jedynie jadący od Witolda w stronę kościoła muszą czasem poczekać.
Jak sytuacja będzie wyglądać po południu? Dwa główne potoki to Paderewskiego obwodnica -> Paderewskiego kościół (pierwszy, w tym momencie największe natężenie ruchu) oraz Witolda -> Paderewskiego kościół. I one powinny mieć (w takiej kolejności) priorytet przejazdu aby ruch był jak najpłynniejszy. Jednak na rondzie priorytety są na odwrót, ponieważ nad potokiem Paderewskiego -> Paderewskiego kościół pierwszeństwo mają kierowcy jadący Witolda -> Padereskiego kościół, a z kolei nad nimi pierwszeństwo mają również jadący w kierunku Paderewskiego kościół -> Paderewskiego obwodnica. Więc w każdym przypadku potok mniejszy, blokuje potok większy (to tak jakby na obwodnicy puścić z pierwszeństwem ruch na drogach które ją przecinają, powodzenia).
Dlatego też uważam, że rondo w tym miejscu to jest bardzo zły pomysł. Nie mówiąc o tym, że już teraz zdarzają się popołudniami sytuacje, że zator zaczyna się prawie na obwodnicy a kończy na światłach Rocha/Słocińska. To teraz dorzućmy do tego rondo, na które ludzie wjeżdżają bez możliwości zjazdu z niego i dostajemy korek/blokadę również na odcinku od świateł do ronda (ponieważ ludzie wjeżdżający od Witolda blokują całe rondo skręcając "w lewo" i nie mówcie mi że przepisy, że tak nie będzie, bo wszyscy wiemy jak wspaniale jeździ się po naszych polskich drogach).
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: karen » 17 paź 2017, 22:49

Dla przypomnienia Dzielnica Parkowa zlokalizowana jest na wysokości parku a nie na górze Slociny! Rozumiem Twoje rozzalenie, ale rozdzielmy też te dwa wątki ;)
karen
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 10 cze 2017, 14:17

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dStan » 18 paź 2017, 8:46

Ale ja nigdzie nie twierdziłem, że jest na górze Słociny. Uważam tylko, że jeśli zrobią tam rondo, to korki się stworzą i na Paderewskiego i na Witolda, więc każdy możliwy dojazd do osiedla będzie zakorkowany. Ja na waszym miejscu lobbowałbym za tym, żeby to rondo jednak nie powstało.

A swoją drogą, w ramach sprawdzania informacji o rondzie wszedłem na stronę http://ge.erzeszow.pl/ i znalazłem tam taki obrazek (jasnym niebieskim zaznaczone są projekty):

Może to rondo nie jest planowane na skrzyżowaniu Paderewskiego/Witolda a jednak w miejscu obecnej sygnalizacji świetlnej, na skrzyżowaniu Rocha/Słocińskiej?
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kolejorz i 31 gości