[ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tnt1200 » 06 lip 2017, 12:54

Odświeżam bo temat troszkę zapomniany, a szkoda bo SGL coraz prężniej działa na rynku.

Co do zaliczkowych prognoz i rozliczeń za zużycie gazu dla wspólnej kotłowni, to ciężko oceniać sytuację w tej chwili. Tego typu prognozy były wykonywane przez Zarządce - SM Projektant po raz pierwszy i stąd mogły wziąć się tak wysokie zaliczki.

Na ten moment otrzymaliśmy rozliczenia za listopad i grudzień 2016 r. Jak naprawdę będą kształtowały się koszty, dowiemy się zapewne dopiero po zakończeniu obecnego roku i rozliczeniu całościowych kosztów. Wpływ na brak możliwości wykonania obiektywnych wyliczeń miał fakt, iż nie wszyscy mieszkańcy zdążyli wykończyć mieszkanie i wprowadzić się do niego w 2016, a co za tym idzie koszty rozkładały się na mniejszą ilość osób przy wspólnej kotłowni.

Jeśli chodzi o samą inwestycję i zakończony już I etap, przedstawiliśmy Deweloperowi/Wykonawcy listę rzeczy do poprawy. Jak to zazwyczaj bywa, część rzeczy trzeba poprawić. Jak wywiąże się z tego Deweloper który jest jednocześnie Wykonawcą, zobaczymy. Będziemy informować na bieżąco o postępach, wraz z materiałem graficznym.
tnt1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 21 paź 2015, 10:26

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Aniasasiadka » 23 lip 2017, 12:14

Witajcie chciałabym kupić mieszkanie w Nowym bloku budowanym na ul. Strzelniczej. Mam trochę obawy o stan deweloperski a właściwie co tak naprawdę się w nim wlicza ? Jak wy to sprawdzaliscie? Ponad to obawiam się o termin czy faktycznie mieszkania zostaną oddane do końca 1 kw. 2018 ? Piszecie o zgłaszanych poprawkach,co macie na myśli ?
Aniasasiadka
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 23 lip 2017, 12:08

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Aniasasiadka » 23 lip 2017, 12:19

Ja słyszałam że ten budynek przejdzie prawdopodobnie pod spółdzielnie Zodiak. Kolega odradza mi tą inwestycję bo mów i że w okolicy są mieszkania socjalne do których zostały przeniesione osoby z bloków rotacyjnych, czy macie złe doświadczenia? Czy to tylko Plotka?
Aniasasiadka
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 23 lip 2017, 12:08

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ten_Fajny » 24 lip 2017, 20:15

Aniasasiadka pisze: Kolega odradza mi tą inwestycję bo mów i że w okolicy są mieszkania socjalne do których zostały przeniesione osoby z bloków rotacyjnych, czy macie złe doświadczenia? Czy to tylko Plotka?


Totalna plotka. Zawsze najwięcej mają do powiedzenia Ci co nie mieszkają w danym miejscu a kierują się stereotypami. Że ktoś ma mieszkanie socjalne to nie od razu trzeba go wrzucać do wora z patologią, alkoholizmem itd. Jest całkiem spokojnie i przyjemnie. Mi się tutaj mieszka dobrze. Równie dobrze patologia może być w normalnych mieszkaniach. Na to nie ma reguły. Stąd zamiast słuchać kolegi który słyszał od kolegi kolegi którego wcale tutaj nie było najlepiej sama udaj się na miejsce i porozmawiaj z ludźmi popytaj. Przecież wybierasz dom dla swojej rodziny na lata i takie rozeznanie sama możesz zrobić. Za to że się zapytasz nikt Ci nic złego nie powie a dowiesz się u źródła.

Pozdrawiam.
"Kto buduje - pracuje także dla swych dzieci, kto buduje dobrze - pracuje również dla swych wnuków, ale kto tworzy - pracuje dla wszystkich przyszłych pokoleń."
Awatar użytkownika
Ten_Fajny
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 09 lip 2016, 9:00
Lokalizacja: Staroniwa

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tnt1200 » 25 lip 2017, 15:35

Aniasasiadka pisze:Witajcie chciałabym kupić mieszkanie w Nowym bloku budowanym na ul. Strzelniczej. Mam trochę obawy o stan deweloperski a właściwie co tak naprawdę się w nim wlicza ? Jak wy to sprawdzaliscie? Ponad to obawiam się o termin czy faktycznie mieszkania zostaną oddane do końca 1 kw. 2018 ? Piszecie o zgłaszanych poprawkach,co macie na myśli ?


Po kolei:
- jeśli chodzi o to co wlicza się do stanu deweloperskiego w tym konkretnych przypadku, informacje są na stronie http://mieszkaniastrzelnicza.pl/ , w zakładce standard wykończenia. Jeśli interesowałby Cię szczegółowy opis, zwróć się prośbą o przesłanie go do Dewelopera.
- sprawdzanie odbywa się przy odbiorach, proponuje wtedy skorzystać z wiedzy fachowców.
- co do terminu oddania, to ciężko wyrokować.
- na poprawki tego co zostało wadliwie wykonane - czekamy.

Aniasasiadka pisze:Ja słyszałam że ten budynek przejdzie prawdopodobnie pod spółdzielnie Zodiak. Kolega odradza mi tą inwestycję bo mów i że w okolicy są mieszkania socjalne do których zostały przeniesione osoby z bloków rotacyjnych, czy macie złe doświadczenia? Czy to tylko Plotka?


Nie socjalne, tylko komunalne. Niektóre z różnic to zapisywanie w kolejce na przydział do nich, dość długi czas oczekiwania (chyba że jest się wykładowcą na dobrym kierunku, znaną osobą itp), możliwość wykupu na dobrych warunkach jeśli lokal jest utrzymywany w dobrym stanie technicznym, itd. Więcej informacji o różnicach na http://www.google.pl

Kupując mieszkanie pasuje zrobić rozeznanie, ja takie przeprowadziłem przed podjęciem decyzji, okolica jest jak najbardziej w porządku.
tnt1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 21 paź 2015, 10:26

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: riko » 20 paź 2017, 15:56

Nowe fotki z budowy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Sindus » 07 lut 2018, 15:07

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tnt1200 » 12 mar 2019, 16:04

Odkopie temat - czy są tutaj osoby z 2 etapu? Jak wygląda sytuacja w tej chwili, czy Deweloper wywiązał się z umowy i z uzgodnień? Jakie są Wasze ogólne wrażenia?
tnt1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 21 paź 2015, 10:26

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Milaneczka » 29 mar 2019, 21:59

Witam
i ja odkopie ten temat. Proszę o opinie odnoście wykończenia?
Czy dużo było poprawek?
Interesuje mnie inna inwestycja tego dewelopera dlatego chciałabym wiedzieć czy jest on godny polecenia i solidny.

Pozdrawiam
Milaneczka
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 29 mar 2019, 21:55

Re: [ul. Strzelnicza] SGL Budynki wielorodzinne

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kano » 02 wrz 2022, 11:52

Cicho o tym deweloperze, a w ostatnich 2 latach skończył 2 budynki przy Strzelniczej, a trzeci w budowie.
Załączniki
IMG_0548.JPG
IMG_0548.JPG (390.87 KiB) Przeglądany 2691 razy
Kano
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 31 mar 2015, 14:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości