[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maciejczek » 14 mar 2016, 17:03

A czy prawda jest, że tą część za infrastrukturę ok 9-10 tys zł SM powinna za jakiś czas (kilka lat) zwracać mieszkańcom, po tym jak miasto zwróci za drogi spółdzielni? Gdzieś mi się coś takiego obiło o uszy.

PS: Z tego co wiem blok Brzozowska 1 miał dzisiaj nadzór budowlany, więc taplających się bez chodników i dróg mieszkańców przybędzie.
maciejczek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 03 gru 2015, 20:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 14 mar 2016, 18:41

maciejczek pisze:A czy prawda jest, że tą część za infrastrukturę ok 9-10 tys zł SM powinna za jakiś czas (kilka lat) zwracać mieszkańcom, po tym jak miasto zwróci za drogi spółdzielni? Gdzieś mi się coś takiego obiło o uszy.

PS: Z tego co wiem blok Brzozowska 1 miał dzisiaj nadzór budowlany, więc taplających się bez chodników i dróg mieszkańców przybędzie.


Ja to rozumiem tak, że SM podliczy wydatki na infrastrukturę (tzn. ile Tadek dostał, a ile zwrócił) i zwróci ewentualną resztę.
Najciekawsze jest plotka, którą usłyszałem własnie, że SM nie pobierając "czynszu" ponieważ nie ma drogi musi sobie straty czymś nadrobić..., a więc to rozliczenie może jeszcze wyjść na minus... .

Co do Brzozowskiej 1, to oni akurat mają dobrą sytuację, wjazd bezpośrednio z ulicy Odrzykońskiej ..., a propos-ten blok na zdjęciu powyżej to właśnie Brz1
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mak » 15 mar 2016, 13:51

mak pisze:Ktoś może orientuję się jak wygląda sprawa z aktami notarialnymi (mówię o budynku oddanym już do użytku) ?

kiedy ? ile kosztuje ?

Pozdrawiam


Dowiedziałem się w spółdzielni że możliwość zawiera aktów notarialnych (pytałem o Odrzykońską - budynek oddany do użytku) będzie możliwa najwcześniej za miesiąc.
Pani powiedziała że informację będą aktualizować na ich stronie http://www.projektant.rzeszow.pl/index.php?gr=7&id=5

Ktoś może wie jaki jest koszt ?
mak
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 21 paź 2015, 20:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 16 mar 2016, 11:48

Informuję, że:
1. po mies. od wysłania naszej petycji, ani UM , ani Skanska nie odpowiedziała na nasze pisma
2. Sekretariat prezydenta poinformował mnie, że nasza petycja została delegowana do wydz. inwestycji UM
3. zadzwoniłem do UM, do inwestycji i przedprowadziłem długą rozmowę panem (który, nie powiem, bardzo kulturalnie się zachowywał)
4. pan zobowiązał się do szybkiej odpowiedzi na to pismo
5. informował, że miasto w porozumieniu ze Skanską przesunęło środki budżetowe z2017 na wykonanie tej inwestycji, na 2016.
6. podobno, w związku z tym faktem, Skanska zobowiązała się na przyśpieszenie zakończenia inwestycji do końca 2016
7. poinformowałem, że w to nie wierzę, ponieważ mogę mu wysłać w tej chwili zdjęcie, gdzie nie ma żadnego robotnika ze Skanskiej na placu budowy naszych ulic. Pan był zdziwiony
8. zobowiązał sie do szybkiego zwołania narady roboczej ze Skanką (dobre), która to, podobno dostaje od UM każdą kopię listów (bo nie tylko nasza petycja poruszała tę sprawę) i jest "bombardowana"
9. na koniec-poprosiłem o formalną odpowiedź z datami i terminami oraz omówieniem finansowania tej inwestycji ze stony UM
10. zobaczymy..., poruszyłem (dla pełnej świadomości tego Pana) sprawę naszej wpłaty 10 tys na infrastrukturę i powiedziałem, że to jest szopka, że pętla typu: my dajemy 10 tys SM Proj -> SM -> daje te środki UM -> UM nimi obraca -> spłaca Skanską z poslizgiem -> Skanska nie robi nic ->w konsekwencji drogi brak, UM udaje, że przesuwa środki budżetowe z łaski dla nas!!! Można zobaczyć jak się ma księgowy deficyt miasta poprzez takie działanie.

wniosek: Finansujemy deficyt miasta w ten sposób, a na drogę sobie poczekamy.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mz1990 » 16 mar 2016, 12:00

A później, żeby zachęcić ludzi do płacenia podatków w Rzeszowie, organizują loterie gdzie można tablet wygrać. Może lepszym pomysłem byłoby poważne traktowanie nowych mieszkańców, którzy potrzebują drogi dojazdowej i chodników...
mz1990
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 01 gru 2015, 9:54

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 16 mar 2016, 12:01

Koparka Skanskiej układa płyty budowlane na dojeździe do ogrodzonego składu budowlanego (po lewej)
Załączniki
20160316_105131.jpg
miejsce potencjalnego skrzyżowania Żmigrodzka/Brzozowska na wysokości bloku nr 9
20160316_105131.jpg (79.22 KiB) Przeglądany 5343 razy
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pitloju » 16 mar 2016, 13:08

DariuszB pisze:
maciejczek pisze:
Co do Brzozowskiej 1, to oni akurat mają dobrą sytuację, wjazd bezpośrednio z ulicy Odrzykońskiej ..., a propos-ten blok na zdjęciu powyżej to właśnie Brz1

nie do końca :)
Mieszkanie odebrane, a miejsce postojowe w garażu podziemnym nie.
Podobno dopiero w lipcu (na pytanie dlaczego, dostałem odpowiedź, że niema dojazdu a po chwili sami się zorientowali, że akurat do tego bloku dojazd jest, nie ma za to chodnika :)
pitloju
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 23 cze 2014, 15:21

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 16 mar 2016, 13:37

pitloju pisze:
DariuszB pisze:
maciejczek pisze:
Co do Brzozowskiej 1, to oni akurat mają dobrą sytuację, wjazd bezpośrednio z ulicy Odrzykońskiej ..., a propos-ten blok na zdjęciu powyżej to właśnie Brz1

nie do końca :)
Mieszkanie odebrane, a miejsce postojowe w garażu podziemnym nie.
Podobno dopiero w lipcu (na pytanie dlaczego, dostałem odpowiedź, że niema dojazdu a po chwili sami się zorientowali, że akurat do tego bloku dojazd jest, nie ma za to chodnika :)


tam jest w ogóle ciekawa sprawa z niwelacyjnymi sprawami na Brzozowskiej, przecież Wy tam macie kostkę przy klatkach schodowych poniżej tych płyt o około 1 m. Będą tyle zbierać pod drogę? Chyba nie, bo poziom studzienek jest poziomem płyt, tak mw.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 17 mar 2016, 7:48

Witam wszystkich. Pierwszy post i od razu pytanie (a jeśli głupie to wybaczcie ale jestem laikiem):

ciekawi mnie dlaczego przy ocieplaniu bloków oprócz białego styropianu robią takie łaty z szarego/czarnego?

Obrazek

czy one maja takie same właściwości? czy może to jest styropian grafitowy? a jeśli tak to czy mądrze jest je mieszać?

i jeszcze z innej beczki, drzwi wjazdowe do parkingów podziemnych są/będą na pilota?
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: brumar » 17 mar 2016, 8:30

Vube pisze:Witam wszystkich. Pierwszy post i od razu pytanie (a jeśli głupie to wybaczcie ale jestem laikiem):

i jeszcze z innej beczki, drzwi wjazdowe do parkingów podziemnych są/będą na pilota?


Witam, do każdego miejsca postojowego ma być pilot dla bramy wjazdowej - 1 szt. (informacje oczywiście niejawne - przekazane przez "obsługę" budowy). Pewne jest tylko to co dostaniemy za ustaloną kwotę...

Rozłożenie płyt styropianowych, jak dla mnie laika, też jest dziwne...
brumar
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 01 gru 2015, 23:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: dStan i 25 gości