[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 17 kwie 2018, 6:25

scorpo33 pisze:Niestety na sąsiedztwo nikt nie będzie miał wpływu. Również na tych wynajmujacych. Wszędzie były, są i będą jakieś elementy z niskim IQ.
Jaki wpływ na kierowce miała 4os. rodzina jadąca na rowerach, która skosil jakiś gość mieszkający zupełnie gdzie indziej. Finał znany.
Oczywiście nie twierdze, że nie powinniśmy nic robić aby na naszym osiedlu było bezpieczniej. Jeśli tylko będę mógł na zebrania przyjdę.
Jeśli szaleją na drogach trzeba będzie zgłosić o zamontowanie popularnych garbów.
Pozdrawiam

a propos - zebrania, to masz dzisiaj szansę, bo właśnie takie zebranie administracji dzisiaj jest...
MaciekContii
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 19 mar 2018, 11:25

Postautor: fokker » 18 kwie 2018, 15:30

madlen pisze:
scorpo33 pisze:Witam
Mam pytanie czy mierzyliście mieszkanie przy odbiorze i czy brał ktoś jakiegoś fachmana do odbioru ze sobą w celu sprawdzenia ew. usterek?

Brałam fachowca z firmy pewny lokal. Powiem krótko niewarto. Jeżeli chcesz więcej info to daj znać w wiadomości wyślę Ci mój nr to powiem ci co i jak

Witam przyszłych sąsiadów,

Ja również jestem już po odebraniu mieszkania. Pomagał mi fachowiec (firma inwest-men) i w moim przypadku akurat było warto. Pokazał co jest nie tak i jak to powinno wyglądać po wprowadzeniu poprawek. Teraz będę czekał te 2 tygodnie na wprowadzenie napraw. Mieszkania nie mierzyłem.
fokker
Świeżak

Na forum od: 18 kwie 2018, 15:19

Postautor: yreks » 19 kwie 2018, 7:36

Zmiany w projekcie w koncepcji H. Bloki nr 37, 38, 39 aktualnie mają być już 7 piętrowe ...
yreks
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 16 sie 2017, 7:39

Postautor: keram » 19 kwie 2018, 11:16

fokker pisze:
madlen pisze:
scorpo33 pisze:Witam
Mam pytanie czy mierzyliście mieszkanie przy odbiorze i czy brał ktoś jakiegoś fachmana do odbioru ze sobą w celu sprawdzenia ew. usterek?

Brałam fachowca z firmy pewny lokal. Powiem krótko niewarto. Jeżeli chcesz więcej info to daj znać w wiadomości wyślę Ci mój nr to powiem ci co i jak

Witam przyszłych sąsiadów,

Ja również jestem już po odebraniu mieszkania. Pomagał mi fachowiec (firma inwest-men) i w moim przypadku akurat było warto. Pokazał co jest nie tak i jak to powinno wyglądać po wprowadzeniu poprawek. Teraz będę czekał te 2 tygodnie na wprowadzenie napraw. Mieszkania nie mierzyłem.

Proszę o informację, czy miał Pan duże usterki np. krzywizny na suficie, czy drobne rzeczy. Podpisał Pan protokół pomimo usterek. Jak uzgodnił Pan z komisją usunięcie niedoróbek, będą np. poprawiać międzyczasie - o ile odebrał Pan już mieszkanie - czy też nie podpisał Pan protokołu i trzeba czekać aż łaskawie naprawią...
keram
Początkujący
Początkujący

Na forum od: 16 cze 2016, 12:06

Postautor: fokker » 20 kwie 2018, 17:13

keram pisze:
Proszę o informację, czy miał Pan duże usterki np. krzywizny na suficie, czy drobne rzeczy. Podpisał Pan protokół pomimo usterek. Jak uzgodnił Pan z komisją usunięcie niedoróbek, będą np. poprawiać międzyczasie - o ile odebrał Pan już mieszkanie - czy też nie podpisał Pan protokołu i trzeba czekać aż łaskawie naprawią...

Miałem i duże rzeczy bezpośrednio związane z tynkami (odparzony tynk na suficie w jednym pokoju, źle zatarty w innym itp.) oraz mniejsze (typu źle wyregulowane jedno okno). Wszelkie wychwycone usterki zostały wpisane w protokół, który podpisałem i odebrałem mieszkanie.

Zostawiłem jedną kopię klucza dla wykonawcy, usterkami mają zająć się w międzyczasie.

Ściany/sufity akurat są prościutkie, tyle że gdyby fachowiec nie wychwycił tej dużej rzeczy mógłby mi sufit spaść na głowę pierwszej zimy w skrajnym przypadku.Teoretycznie mógłbym coś robić w mieszkaniu, tyle, że mam ograniczone możliwości skoro tynki do poprawy plus czas na ich schnięcie do dalszych prac.
fokker
Świeżak

Postautor: pma » 20 kwie 2018, 22:08

fokker pisze:Wszelkie wychwycone usterki zostały wpisane w protokół, który podpisałem i odebrałem mieszkanie.

Czy w takim razie podpisanie odbioru mieszkania jest dobrym pomysłem? Czy teraz wykonawca nie będzie olewał sprawy?
pma
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 09 paź 2017, 17:23

Postautor: madlen » 21 kwie 2018, 16:34

pma pisze:
fokker pisze:Wszelkie wychwycone usterki zostały wpisane w protokół, który podpisałem i odebrałem mieszkanie.

Czy w takim razie podpisanie odbioru mieszkania jest dobrym pomysłem? Czy teraz wykonawca nie będzie olewał sprawy?

Nie może olać. napisane jest w protokole usterki poprawione do 2 tyg
madlen
Bywalec
Bywalec

Na forum od: 18 sie 2016, 17:41

Postautor: fokker » 21 kwie 2018, 17:43

madlen pisze:
pma pisze:

Nie może olać. napisane jest w protokole usterki poprawione do 2 tyg

Chwilę się wahałem z podpisaniem protokołu. Jednak na początku podpisałem umowę ze spółdzielnią, w której zgodziłem się na odebranie lokalu w 30 dni od pozostawienia go do dyspozycji. Jest tam również punkt mówiący o tym, że i tak ponoszę koszty utrzymania lokalu, nawet kiedy odrzuciłbym odbiór. Wolałem mieć te formalne rzeczy wypełnione ze swojej strony. Liczę, że teraz wykonawca wykona swoją część. Swoją drogą, na lokal jest 3 lata gwarancji - gdyby coś jeszcze wyszło wykonawca jest zobowiązany to naprawić.

Poza tym, kierowałem się opiniami znajomych, którzy kupili mieszkanie na tym osiedlu (zarówno dopiero co jak i kilka lat temu) i nie mieli żadnych problemów. Mam nadzieję, że i w moim przypadku nie będzie problemów i wykonawca po prostu te rzeczy naprawi. Poinformuję jak się sprawa rozwinęła.

Może inni czytający to forum mieli podobną sytuację? Czy ktoś mógłby opisać jak to u niego wyglądało?
Zachęcam do dzielenia się doświadczeniami, tymi pozytywnymi i przykrymi również.
fokker
Świeżak

Postautor: julkow7 » 21 kwie 2018, 19:03

po odbiorze podpisałem protokół (było kilka usterek), w ciągu dwóch tygodni od odbioru usterki naprawili (firma karpat bud).
julkow7
Początkujący
Początkujący

Na forum od: 04 maja 2017, 18:01

Postautor: Kamka » 24 kwie 2018, 12:29

Witam serdecznie Drogich Forumowiczów.
Orientujecie się, czy do mieszkań w zadaniu H (bloki nr 37-45) jest obowiązkowym wykupienie miejsca parkingowego? Jeśli tak, to jaka jest jego cena?
Miłego dnia i dziękuję za pomoc :)
Kamka
Świeżak

Na forum od: 19 maja 2015, 18:10

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa