[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kabulekSG » 22 gru 2018, 14:23

Dogadali się w kwestii zamiany działek? Czy jak? Nie wiem czy otwierać szampana, czy jednak czekać do sylwestra :P
kabulekSG
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 27 lut 2018, 13:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Zyrtec » 22 gru 2018, 15:24

Na stronie MGroup są wizualizacje bloczków które wg mapki mają być zlokalizowane na północnej działce.
Zyrtec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 29 cze 2014, 16:13

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nowy lokator26 » 22 gru 2018, 18:40

Oj chyba się nie dogadali, 21 grudnia wrzucili informacje o nowej inwestycji :evil:
Załączniki
Line-House-Rzeszów.png
Line-House-Rzeszów.png (380.95 KiB) Przeglądany 4252 razy
Nowy lokator26
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 01 mar 2018, 23:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kabulekSG » 22 gru 2018, 19:37

Okeeeeeejjjj:

"Projekt nosi nazwę „Line House” – kompleksu z parkingiem podziemnym, który będzie zlokalizowany w spokojnym i malowniczym zakątku miasta, w okolicy ulicy Błogosławionej Karoliny. Kompleks mieszkalny będzie zlokalizowany w pobliżu szkoły, przedszkola i przychodni. Inwestycja planowana jest blisko zieleni i ma dobre połączenia z centrum Rzeszowa oraz szybki dojazd do autostrady. Oferujemy komfortowe i wysokiej jakości zakwaterowanie.”
Jeśli realizacja koncepcji nie będzie znacznie odbiegać od założeń i wizualizacji to z pewnością będzie to jeden z najciekawszych pod względem architektonicznych projektów w Rzeszowie – zwłaszcza na tle niewyróżniających się budynków SM Projektant i Admy."


A to, że nie pasuje ani trochę do okolicznej zabudowy i działka ma kilkanaście metrów szerokości to ani słowem. Niby gdzie chcą posadzić te drzewka z wizualizacji? Na chodniku, czy na ulicy? :)
kabulekSG
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 27 lut 2018, 13:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 22 gru 2018, 21:43

@kabulek

Jak kopiujesz opis z mojej strony proszę wstaw źródło.

Co do części: "Jeśli realizacja koncepcji nie będzie znacznie odbiegać od założeń i wizualizacji to z pewnością będzie to jeden z najciekawszych pod względem architektonicznych projektów w Rzeszowie – zwłaszcza na tle niewyróżniających się budynków SM Projektant i Admy."

Jako, że jestem autorem tych słów to pozwolę sobie się krótko odnieść. W mojej opinii do bloków w zachodniej części Rzeszowa nie pasuje nic prócz prostokątnych, stonowanych, nudnych budynków - czyli przepisem na sukces tej dzielnicy jest metoda lekko mokra bez krzty innowacyjności. Jak było budowane w latach 80-90 tak budujmy też dzisiaj.

Więc co byś tam nie chciał postawić nieco bardziej kreatywnego to do tej okolicy pasować nie będzie. Apklan próbuje choć trochę przełamać tę nudę, SM Projektant w etapie H też na swoje możliwości próbuje "poszaleć" ale w efekcie nie wychodzi to po za przeciętny wygląd. Dlatego cieszę się, że w ogóle ktoś jeszcze chce w jakiś sposób tę okolicę ożywić i pokazać, że można budować fajnie i ładnie. Niebawem powstanie Res Tower - opinie co do efektywności wizualnej tego projektu lekko mówiąc są podzielone dlatego cała ta część Rzeszowa to będzie jedno wielkie betonowe blokowisko. A mi jako mieszkańcowi Rzeszowa zależy, żeby w naszym mieście powstały projekty, które możemy podziwiać i którymi możemy się pochwalić - jak np. ZigZak.

Działka może i jest wąska ale od tego jest architekt żeby wpasować odpowiednio budynek i zachować jego funkcjonalność...
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ania1 » 23 gru 2018, 8:48

Wszystkim Sąsiadom i Waszym Bliskim,życzę cudownych i magicznych Świąt,
samych radosnych chwil przy wigilijnym stole
oraz pachnących jodełek z ogromem światełek
:) :) :)
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nowy lokator26 » 23 gru 2018, 10:22

Dzięki i wzajemnie ;) a następne święta już na swoim :D
Nowy lokator26
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 01 mar 2018, 23:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 23 gru 2018, 15:34

Martinn pisze:
Dlatego cieszę się, że w ogóle ktoś jeszcze chce w jakiś sposób tę okolicę ożywić i pokazać, że można budować fajnie i ładnie.


Ja tez lubię ciekawe architektonicznie budynki... ALE tylko pod warunkiem, że ich lokalizacja jest równie dobrze dobrana, przykładem moze być Res Towers albo wieżowiec na przeciwko filharmonii (nie znam nazw inwestycji). Ale ten tu na Żmigrockiej/Iwonickiej będzie wyglądał równie źle (jak nie gorzej) jak ten przy ul. Lewakowskiego. Wciśnięty, na siłę, obok zwykłych prostokątnych bloków.
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ania1 » 23 gru 2018, 17:39

A mi się z kolei bardzo podoba ten budynek i myślę,że na tle naszych prostych bloków będzie wyglądał efektownie.
U mnie na Rymanowskiej(zaraz jak się wjeżdża od Matuszczaka) też zbudowali taki jeden wydziwiany blok i jakoś stoi i na pewno większość przechodzących tam osób nie zastanawia się czy ten blok wtapia się w okoliczną architekturę i czy jest od parady czy nie :lol:

Gdzie jest napisane zresztą,że bloki mają być takie same i na ''jedno kopyto'' ?
No fakt,jakby były jakieś moooooooooocno odbiegające wyglądem,to można by było gdybać,ale tak? Nie widzę powodu.
A co do wymiarów działki na której nowa inwestycja powstanie,to na taki mały wąski budynek jest moim zdaniem wystarczająco miejsca.Przecież to wszystko projektował architekt i na pewno nie będzie też tak,że z naszymi blokami te nowe będą się stykać okno w okno ;)
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kabulekSG » 24 gru 2018, 13:46

@martinn racja, zapomniałem o źródle, wybacz.

tu nie chodzi o to, że mi się te bloki nie podobają, bo faktycznie u nas w kraju to się buduje głównie pastelowe prostopadłościany, chodzi mi bardziej to, że nie ważne jak nie oryginalny i wspaniały byłby projekt tych budynków to na tych działkach w odległości jak sądzę 4m jak ustawa nakazuje od sąsiadów i tak nic nie będzie widać, więc samo wstawianie czegokolwiek w tym miejscu to jakas farsa. "Miłość" do dewelopera zarówno mieszkańców ze Żmigrodzkiej jak i Solińskiej będzie gorąca i dozgonna. SM dawała za to 2x większee działki po drugiej stronie osiedla, a oni wciąż chcą się tu wciskać? Serio? Jeśli ten budynek jest taki wspaniały architektonicznie, to tak jakby rzucać perły między wieprze. A raczej wciskać.

@Ania1 tak, na pewno architekt, który projektuje budynki dla dewelopera rozważa, czy sąsiadom spodoba się blok 4 metry obok :P no cóż, najwyżej będzie Nowy Jork na Słonecznym :P Jak komuś się nie będzie podobało zawsze można mieszkanie sprzedać lub wynając, co nie?
kabulekSG
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 27 lut 2018, 13:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mykiell i 90 gości