[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: guzik » 13 kwie 2015, 23:11

Jak jest z kwestią samego zakupu w spółdzielni? Jest jakaś rezerwacja i wpłata 10% czy jak to wygląda?
guzik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 81
Na forum od: 08 mar 2015, 12:14

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pitloju » 15 kwie 2015, 9:59

Z tego co pamiętam, to najpierw była taka "krótka" rezerwacja darmowa, ale to chyba na parę tygodni.

Później trzeba już zapisać się na członka spółdzielni, wnieść opłaty:
- wpisowe - 300
- udział członkowski - 200
- fundusz samorządowy - 200
- zaliczka na wkład budowlany - u mnie było to 7000, chyba taki jest standard.

Następny etap to wpłata 30% wartości nieruchomości, a później już transze do końca budowy.

Pozdrawiam
pitloju
pitloju
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 23 cze 2014, 15:21

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Cieja » 07 paź 2015, 8:32

Hej, czy wiadomo kiedy będzie odbiór mieszkań oraz jak wygląda odbiór mieszkania w spółdzielni Projektant?
Cieja
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 07 paź 2015, 8:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mak » 21 paź 2015, 20:59

Dzisiaj dowiedziałem się że mieszkania będą oddawać może za 3-4 tygodnie, może pod koniec grudnia, a może w przyszłym roku....

Jest problem z przyłączem gazu. Trzeba się dokopać w okolice przedszkola.

Rury od gazu leżą obok bloku i nie wygląda jak by to miało się zaraz dziać.

W mojej umowie mam zapis że "planowane" oddanie mieszkań to koniec października, jestem w stanie zrozumieć miesiąc obsuwy, ale grudzień...

Jak by ktoś miał informacje ze swojego źródła niech wpisuje.

Pozdrawiam
mak
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 21 paź 2015, 20:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nyala » 22 paź 2015, 11:32

Witam,
Ja mam mieszkanie w bloku nr 6 i klucze odbieram w przyszłym tygodniu (ale to nie jest jeszcze odbiór mieszkania od spółdzielni, tylko odbiór od kierownika budowy). Przy czym ten blok miał w umowie termin na wrzesień i buduje go z tego co wiem (wraz z blokiem nr 5) inna firma niż pozostałe 4 bloki od ulicy.
Co do gazu, to wczoraj uzyskałam informację od kierownika budowy, że już robią podłączenie i ma być włączony ok. połowy listopada. W spółdzielni też mi tak powiedzieli. Problem jest tylko z drogą dojazdową do bloków wyżej, ale za tą sprawę odpowiada Urząd Miasta.
Pozdrawiam!
nyala
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 22 paź 2015, 11:11

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jack » 06 lis 2015, 23:58

Mam kupione mieszkanie w budynku nr 2. W aneksie do umowy zmienili nam termin oddania z września na październik. Co do gazu to rozmawiałem na początku października z gościem z firmy montującej gaz na terenie inwestycji. Powiedział że roboty potrwają 3 tyg. plus papierologia 3 tyg. Wtedy wypadało to na koniec listopada. Na oficjalnym spotkaniu też obiecali wyrobić się do końca listopada. Ostatnio od znajomych za to słyszałem że gaz ma popłynąć 20 listopada. Może coś jednak przyspieszyli bo znajoma z 6tki dostała pismo z terminem odbioru na koniec listopada. Tak czy siak ciężko cokolwiek się dowiedzieć od kierownika budowy i inspektora nadzoru odnośnie dokładnych terminów. Za takie opóźnienia powinni ludziom płacić odszkodowania !!
Jeśli chodzi o drogę to dopiero niedawno wyłonili wykonawcę drogi - Skańska. Trzeba się wiec nastawiać z nią na przyszły rok.
jack
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 06 lis 2015, 23:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maniek1 » 16 lis 2015, 10:30

Co do odszkodowań to można zapomnieć. Umowa jest tak napisana, że wynika z niej tylko tyle iż Spółdzielnia nie odpowiada za nic. Podpisujesz albo nie. A jak już podpiszesz to wszystkie opóźnienia bierzesz na klate i możesz im skoczyć. Teoretycznie wydaje mi się że jakby poszedł z tym do jakiegoś radcy prawnego to by się za głowę złapał, ale jest jedno ale - cena m2 niższa o około 400 albo i więcej w stosunku do tego co budują na mieście.
A co do drogi to ja uzyskałem w Urzędzie miasta informację, że droga obejmująca pierwszy etap (do bloku nr6) ma być gotowa w tym roku. Chyba że pogoda nie dopisze i będzie zajeb....sta zima to wtedy może się to przeciągnąć do marca...
maniek1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 16 lis 2015, 10:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 24 lis 2015, 14:08

Witam Wszystkich,

co co tematu, to jestem chyba najlepiej zorientowanym mieszkańcem, tak... mieszkańcem, bo mieszkam od 17-tego i to bez mediów, tylko z prądem.
I trafia mnie jak zmagam się z tym burdelem, który moim zdaniem zafundował nam Projektant.
Nie ma gazu, wody, o drodze nie wspomnę bo chodzę po błocku po pachy.
Dzisiaj dowiedziałem się, że Projektant podpisał umowę na wykonanie gazu, której data to: 31.12 2015r. Brawo dla urzedników ze SM.
Instalacja gazowa wykonana jest w ok. 80% i podobno do połowy grudnia 15 ma być zakończona. Drugie brawo dla gaziarzy, którzy czekali na rozpoczecie robót aż do listopada. Potem będą odbiory instalacji, etc.
Co do Skanskiej, która "wygrała" przetarg na wykonanie drogi, to brawo dla urzędników UM (zamówienia publiczne) za termin, który zapisany jest na marzec 2017r.
W MPWiK nic nie wiedzą do teraz o Żmigrodzkiej, bo inspektorzy z Projektanta nie zadbali o termin montaży głównych wodomierzy na budynkach.
To wszytko to jakis kosmos..., jakbym przewidział takie podejście, nigdy bym nie kupił u nich za ćwierć miliona mieszkania.
A co do umowy na budowę, to jest to przykład jednostronnie sformułowanego aktu i nadaje się to do denuncjacji np.w UOKiK...Umowa na zasadzie: ty nam wpłać ćwierć miliona a my zobaczymy co i kiedy ci za to damy..
Chyba najmniej winny jest wykonawca, w moim przypadku Adma ze Staszowa.
A propos-następne budynki już nie bedą budowane przez SM, tylko przez Admę Bis(developer) na tym osiedlu...
Ostatnio zmieniony 14 lip 2016, 13:25 przez JanzRzeszowa, łącznie zmieniany 2 razy
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Cieja » 24 lis 2015, 14:23

Czy ktoś oficjalnie odebrał klucze ?
Cieja
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 07 paź 2015, 8:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 24 lis 2015, 15:49

Cieja pisze:Czy ktoś oficjalnie odebrał klucze ?


Tak, już sporo osób, bo odbiory trwają od początku listopada.
Sporo osób wykańcza mieszkania (widzę po światłach).

Ludzie są nieświadomi tego, że jak przyjdą mrozy to może im to wszystko rozsadzić, szczególnie, że wilgoci w murach jest sporo...a ogrzewania może nie być do końca tego roku...po prostu skandal.

Materiał do tv rzeszów...;-)
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mykiell i 26 gości