[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GKK » 16 gru 2015, 20:50

Czesc. Dzis u nas na Brzozowskiej 3 byly montowane liczniki gazu i mam jedna rade, zadzwonce sobie wczesniej do Pani nadzorujacej pracownikow , koncowka 274 aby upewnic sie ze oni wyjechali do Was. Dzis sytluacja taka ze od 8 mieli montowac u nas liczniki, o godzinie 9 nikogo nie ma wiec dzwonie tam gdzie sie umawia montarz Pani mowi ze przed 8 wyjezdzaja ale nie ma do nich nr(nie moze podac chyba) wiec wydarlem na sile do kogos nr, dzwonie do Pani od kierowania ekipami a tam... Przeciez nic mi nie wiadomo o zadnych zleceniach bo chwili rozmowy dosyc powaznej slysze jak z majstrem dyskutuje ktory kaze mnie splawic a ja argument ze caly blok wziol wolne na te liczniki. Po jakims czasie oddzwania ze jada do nas bo rzucili inna robote. Wiec moja rada przypilnujcie sobie tego..
GKK
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 09 kwie 2015, 19:05

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maciejczek » 16 gru 2015, 22:15

GKK pisze:Czesc. Dzis u nas na Brzozowskiej 3 byly montowane liczniki gazu i mam jedna rade, zadzwonce sobie wczesniej do Pani nadzorujacej pracownikow , koncowka 274 aby upewnic sie ze oni wyjechali do Was. Dzis sytluacja taka ze od 8 mieli montowac u nas liczniki, o godzinie 9 nikogo nie ma wiec dzwonie tam gdzie sie umawia montarz Pani mowi ze przed 8 wyjezdzaja ale nie ma do nich nr(nie moze podac chyba) wiec wydarlem na sile do kogos nr, dzwonie do Pani od kierowania ekipami a tam... Przeciez nic mi nie wiadomo o zadnych zleceniach bo chwili rozmowy dosyc powaznej slysze jak z majstrem dyskutuje ktory kaze mnie splawic a ja argument ze caly blok wziol wolne na te liczniki. Po jakims czasie oddzwania ze jada do nas bo rzucili inna robote. Wiec moja rada przypilnujcie sobie tego..


Witam. Czy na Brzozowskiej 3 masz już oddane mieszkanie, czy tylko masz klucze pod wykończenie? Chodzi mi o to, że ja na Brzozowskiej 1 jeszcze nie mam kluczy pod wykończenie, ale niebawem mam mieć i chciałbym się dowiedzieć czy już na tym etapie o te liczniki można się starać?
maciejczek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 03 gru 2015, 20:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GKK » 17 gru 2015, 8:18

Raczej takie tematy zeby dostac papier do elektrowni i gazowni zalatwia sie z kierownikiem , nam sie udalo bo nasz blok jest spozniony 3 miesiace , Twoj jeszcze jest i napewno bedzie oddany w terminie. Musisz podejsc i zapytac sie jak wyglada sprawa. Pewnie prad tak jak my na poczatku bedziesz mial od nich za 100zl/miesiac co tak naprawde przy ilosci sprzetow i oswietleniu i jakies farelce to sie oplaca. Jak z gazem niewiem musisz dopytac.
GKK
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 09 kwie 2015, 19:05

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 17 gru 2015, 10:38

Bez prawa do lokalu poświadczonego przez SMP ani PGE ani Gaz nie podepną Ci mediów (przynajmniej tak powinno być). Powinien być odbiór mieszkania oficjalny.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 17 gru 2015, 10:43

maniek1 pisze:
mz1990 pisze:A jak wygląda opłata za infrastrukturę i przyłącza? Nie pamiętam czy tak się nazywa, ale z tego co mi mówili przy zakupie mieszkania to ma być taka opłata w wys. ok 10 tys. Płaciliście to już? Jeżeli tak, to możecie napisać kiedy się to płaci i ile mniej więcej? Trochę bez sensu taka opłata, bo z infrastrukturą i przyłączami jest porażka póki co. Brak drogi to już w ogóle skandal, co z tego że ktoś wykupił miejsce w garażu, jak nie ma dojazdu

Z tą opłatą jest jak z umowa (jest to w ogóle niejasne nie mówiąc już o magicznym zwrocie - "po rozliczeniu inwestycji dostanie Pan zwrot"). Nie jest to doliczone ani wskazane przy podpisywaniu umowy. Dostajesz niusa na pewnym etapie zaawansowania robót o opłacie za infrastrukturę oraz przyłacza Ja mam mieszkanie w bud. 6, do tej pory brak kompletnych przyłączy i dojazdu, a Projektatnt wysłał mi pismo w sierpniu aby zapłacić w dwóch ratach coś koło 8 tys. za przyłącza i infrastrukturę. Najlepszym rozwiązaniem jest zapłacić mała kwotę i napisać pismo o rozłożenie reszty na raty. A po otrzymaniu zgody po prostu ich olać z góry na dół i zapłacić wsio dopiero jak roboty będą wykonane.

Jesli ktoś bierze kredyt to ta kwota musi być uwzględniona. Także dostałem newsa jak była już prolongata i trzeba było zmieniać wartości transz. A dochodzi jeszcze kłopot z tymi min 10% wkładu własnego.
Inna sytuacja jest jak ktoś finansuje z własnych środków.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nyala » 17 gru 2015, 11:20

GKK pisze:wydarlem na sile do kogos nr, dzwonie do Pani od kierowania ekipami

A mógłbyś podać ten drugi numer (do pani od kierowania ekipami)? Może się jutro przydać....
Dzięki!
nyala
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 22 paź 2015, 11:11

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 17 gru 2015, 11:40

nyala pisze:
GKK pisze:wydarlem na sile do kogos nr, dzwonie do Pani od kierowania ekipami

A mógłbyś podać ten drugi numer (do pani od kierowania ekipami)? Może się jutro przydać....
Dzięki!

Ja przed chwilą sprawdzałem i pani z gazowni się zaklina, że będą jutro u mnie...;-)
Podobno mają być cały dzień na 9, tak więc nie będzie trudno ich znaleźć.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maniek1 » 17 gru 2015, 11:48

DariuszB pisze:
nyala pisze:
GKK pisze:wydarlem na sile do kogos nr, dzwonie do Pani od kierowania ekipami

A mógłbyś podać ten drugi numer (do pani od kierowania ekipami)? Może się jutro przydać....
Dzięki!

Ja przed chwilą sprawdzałem i pani z gazowni się zaklina, że będą jutro u mnie...;-)
Podobno mają być cały dzień na 9, tak więc nie będzie trudno ich znaleźć.

A dawali Ci jakos znac czy sam sie musiales doprosic o podlaczenie.ja jestem ze zmigrodzkiej 9 ale nikt sie ze mna nie kontaktowal,a w zeszlym tygodniu jak dzwonilem do gazownikow to jakas znuzona kobitka kazala czekac na telefon..
maniek1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 16 lis 2015, 10:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mireneusz » 17 gru 2015, 16:43

DariuszB pisze:Skanska rozkopała od zachodniej strony bloku nr 9 przy Żmigrodzkiej i teraz błoto jest z jednej i drugiej strony. Co z tego że jest fragment wypłytowany jak na płytach także błocko. Może po ułozeniu pod sąsiedni blok tych płyt jakoś je wyczyszczą...zobaczymy.

Sprawdzałem także wczoraj instalację rtv(bo int oczywiście nie ma jeszcze), ale sygnał nie dociera do mieszkań. W tej sprawie SMP miał się odezwać ale oczywiście zlali temat...


Czy dobrze rozumiem, że w gniazdkach będzie sygnał z anteny satelitarnej i nie trzeba wieszać "talerza"? (Na dachach widać anteny)
Mireneusz
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 30 lis 2015, 19:49

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nyala » 17 gru 2015, 18:38

maniek1 pisze:A dawali Ci jakos znac czy sam sie musiales doprosic o podlaczenie.ja jestem ze zmigrodzkiej 9 ale nikt sie ze mna nie kontaktowal,a w zeszlym tygodniu jak dzwonilem do gazownikow to jakas znuzona kobitka kazala czekac na telefon..

Mi też mówiła w poniedziałek, że będą dzwonić, ale jak zadzwoniłam znów w środę, to powiedziała, że będą w piątek robić na Żmigrodzkiej 9 i czy mnie wpisać na listę - wyszło na to, że jakbym nie zadzwoniła sama, to by mnie nie wpisała. Lepiej sobie sprawdzić jak komuś zależy na czasie, bo jak powiedziała pani montażyści dzwonić nie będą, albo jesteś na miejscu i na nich czekasz, albo Cię nie ma i wtedy nie zamontują.
nyala
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 22 paź 2015, 11:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości