[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: evans » 21 lut 2017, 11:11

Maud_b pisze:Patrzyłam właśnie na oferty SM Projektant i mają bardzo fajne plany mieszkań w inwestycji E11 w budynkach 22 i 23.
Cenowo również ok. Tylko oddane będą aż w 10.2018 r.
Trochę żałuję, że nie poczekaliśmy z zakupem, ale to w sumie rok różnicy.
Czy dobrze rozumiem, że Projektant oferuje też drzwi wewnętrzne i biały montaż?


Tak, na stronie SM umieszczona jest informacja na temat technologi wykonania budynków. Dla ułatwienia wrzucam poniżej:

Budynki o numerach inwestycyjnych 11-23 wykonane są w technologii tradycyjnej:

- stropodach pokryty papą,
- stropy kondygnacji żelbetowe,
- ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych, rdzenie, stropy żelbetowe,
- klatki schodowe i szyby windowe żelbetowe,
- elewacja, docieplenie o grub. 15 cm styropian,
- stolarka okienna dwuszybowa z trzema uszczelkami,
- płytki na balkonach z izolacją podposadzkową,
- biały montaż standard (umywalka, zlewozmywak, wanna, miska ustępowa),
- drzwi wewnątrz lokalowe z regulowanymi ościeżnicami,
- drzwi zewnętrzne antywłamaniowe Gerda,
- kuchenka gazowa czteropalnikowa,
- indywidualny system centralnego ogrzewania (kocioł dwufunkcyjny kondensacyjny, grzejniki z termostatami),
ogrzewanie podłogowe (łazienka, WC),
- videodomofon.
evans
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 09 lut 2017, 21:48

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maud_b » 21 lut 2017, 15:12

bart87 pisze:
bartek86 pisze:
Maud_b pisze:A ja mam pytanie czy np. zamiana miejsca lodówki ze zlewozmywakiem wymaga jakiś przeróbek w systemie wod-kan?
Jest możliwa jakaś zmiana w aranżacji/ była możliwa?
Bud. 3 Admy

Jeśli w odpowiednim czasie zgłosisz kierownikowi to mogą ci wszystko zmienić. Ja chyba z 2-3 zmiany zrobiłem na pismo, zatwierdzili mi, wysłali nawet oficjalne pismo i jest ok. Nie zdążyłem tylko z elektryką, bo zbyt szybko mi ją zrobili, a jak skończyli to ja dopiero wtedy miałem projekt kuchni i teraz będę musiał sam przerabiać i dorabiać gniazdka. Odnośnie kuchni to jak już wiesz jak to ma wyglądać to idziesz do ADMY i mówisz, że chciałbyś aby rura była tu i tu. Jeżeli chcesz przesunąć zmywarkę czy zlew metr w prawo lub w lewo to myślę, że bez zmian się obejdzie. Najlepiej niech się wypowiedzą inni, którzy mieli takie przygody ...


W starszych blokach było dokładnie tak jak pisze bartek86. Z perspektywy czasu myślę, że średnio opłaca się zlecanie np przesunięcia gniazdek, przewodów na lampy itd bo liczyli za to około 50zł za punkt. Przy wykańczaniu ogarnięta ekipa zrobi to zapewne w pakiecie np ze szpachlowaniem i napewno za niższą kwotę. To samo z kuchnią - warto umówić się z jakimś projektantem/ wykonawcą mebli, który rozplanuje rozkład gniazdek, włączników itd. Grubsze prace np dokładanie podłogówki (polecam wszędzie gdzie będą płytki), zmianę umiejscowienia odpływów czy doprowadzeń wody najlepiej zgłaszać na etapie ich montażu, żeby później nie kuć np wylewek bo z tego co pamiętam to krzywo na to patrzą.

Dzwoniłam właśnie do Admy i moje piętro jest już zrobione. Jeśli na tym etapie chciałabym wprowadzić zmiany w kuchni, to już tylko odpłatnie. Ma się dowiedzieć, ile by to kosztowało.
Maud_b
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 16 lis 2016, 14:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bart87 » 21 lut 2017, 20:27

Maud_b pisze:Dzwoniłam właśnie do Admy i moje piętro jest już zrobione. Jeśli na tym etapie chciałabym wprowadzić zmiany w kuchni, to już tylko odpłatnie. Ma się dowiedzieć, ile by to kosztowało.


Sprawdź sobie tez dokładnie rozkład włączników i gniazdek bo np u mnie zdarzyło się, że włącznik oświetlenia w kuchni znalazł by się za lodówką tzn lodówka by go nieco przysłoniła, na rysunkach i projektach było ok ale mierząc głębokość lodówki i umiejscowienie kontaktu trzeba było go przesuwać. To samo z innym włącznikiem którego nie dało by się później zamontować ze względu na regulowane ościeżnice drzwi. Tyle że przeróbki elektryczne to nie jakiś wielki problem i można to zrobić tak jak wspomniałem przy wykańczaniu mieszkania.
bart87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 39
Na forum od: 07 sie 2016, 14:27

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Piotr007 » 21 lut 2017, 22:10

Czy ktoś z mieszkaniowców mógłby podać orientacyjne koszty przy danej powierzchni mieszkania, związane z wizytą u notariusza przy końcowych formalnościach?
Piotr007
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 21 sie 2016, 19:50

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 22 lut 2017, 2:09

bart87 pisze:
Maud_b pisze:Dzwoniłam właśnie do Admy i moje piętro jest już zrobione. Jeśli na tym etapie chciałabym wprowadzić zmiany w kuchni, to już tylko odpłatnie. Ma się dowiedzieć, ile by to kosztowało.


Sprawdź sobie tez dokładnie rozkład włączników i gniazdek bo np u mnie zdarzyło się, że włącznik oświetlenia w kuchni znalazł by się za lodówką tzn lodówka by go nieco przysłoniła, na rysunkach i projektach było ok ale mierząc głębokość lodówki i umiejscowienie kontaktu trzeba było go przesuwać. To samo z innym włącznikiem którego nie dało by się później zamontować ze względu na regulowane ościeżnice drzwi. Tyle że przeróbki elektryczne to nie jakiś wielki problem i można to zrobić tak jak wspomniałem przy wykańczaniu mieszkania.


a ja dodam, że gorąco polecam wszystkim robienie własnych zdjęć instalacji elektrycznej przed nałożeniem tynków. U mnie było tak ze jedna puszka do światła z wystającymi, niezaizolowanymi! kablami została zalana tynkiem i ślad po niej zaginął. Korki wywalało podczas podłączania lamp i nie można było znaleźć przyczyny. Po przestudiowaniu moich własnych zdjęć z instalacji okazało się że w jednym miejscu kable i puszka są, a ściana przecież gładka. I trzeba było kuć.
Niby dostaje się płyte CD ze zdjęciami ale dopiero przy oficjalnym odbiorze a wykańcza się czasem wcześniej.
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mariusz19 » 23 lut 2017, 14:43

Witam,
jestem zadowolony, że zdecydowałem się na mieszkanko na zadaniu E11. Zabawne są te wymyślane historie na forum, że niby wieżowce wokoło, że zabudują itp. To jacyś nasłani goście to piszą-Trolle. Wiem z praktyki bo analizowałem wszystkie osiedla przed zakupem. Tylko na Projektancie jest jak należy. Jak zrobią ronda i się pokończą budowy to będzie raj. Mało smogu, mało hałasu, czyste powietrze (uwierzcie sprawdziłem, z przełęczy dukielskiej właśnie w miejscu osiedla do Rzeszowa napływa czyste i świeże powietrze) warunki do wychowywania dzieci, a nie jak u developerów, same betony, a balkon nad ulicą i okna nie otworzysz bo na meblach tłusty kurz się osadza, to samo w płucach. Doliczane dodatkowo balkony, próg i milion innych drobiazgów i cena mi wychodziła 1,5 tyś drożej niż na reklamie. Przecież tak się nie da mieszkać. Wiem co pisze bo już nie mogę się doczekać żeby się przenieść z centrum do E11. Tu przynajmniej jak idę z problemem to starają się mi pomóc, wyjaśnić,a u developera -" podpisz pan podpisz umowę a później nas cmoknij".
Polecam osiedle Projektanta drodzy sąsiedzi :)jak dam rade to kupie drugie mieszkanko na wynajem.
Mariusz19
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 23 lut 2017, 13:57

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mariusz19 » 23 lut 2017, 15:24

JanzRzeszowa pisze:
janek pisze:Widziałem wczoraj, że paliki pod budowę nowych bloków Admy już wbite. Ściana budynku ma być ze dwa metry od skarpy, zastanawiam się jak to oni będą kopać żeby tej skarpy nie ruszyć. Jestem też ciekawy jak będą beton lać z gruszek. Chyba będą stać betoniarą na środku ulicy i przekładać rękaw ponad zaparkowanymi samochodami.... Tak czy siak, na pewno będziemy w centrum wydarzeń:)


Najgorsze dla mnie to, to że przez następne 2, 3 lata będzie napier....ie na tych budowach i brud, a w następnych setki dodatkowych samochodów i znaczne zagęszczenie mieszkańców jak to oddadzą do użytkowania.
Do dzisiaj nie zrobione klatki schodowe, winda nadal w płycie wiórowej, dach cieknie, droga z rocznym opóźnieniem oddana, a teraz jeszcze zajmą pod budowę jedna część ulicy...,ale co tam mieszkańcy, oni są tylko dostarczycielem pracy dla SM i utrudniają i narzekają.
To zupełnie inna rzeczywistość, niż w tej niższej części osiedla.
To następne "niedopowiedzenie" SM Projektant dla kupujących u nich mieszkania w tym rejonie.

Aaaa..., i żeby było ciekawiej, słyszałem, że te dwa wieżowce są tylko preludium. Architektonicznie ma powstać cała ściana wieżowców wzdłuż Żmigrodzkiej. Na razie blokuje ich te dwie działki, które pani dziennikarka chyba jeszcze im nie odsprzedała... . Zobaczymy.


Obywatelu co wy wypisujecie? Jakie wieżowce? Coś Ci się pomyliło bo to właśnie Spółdzielnia się odwoływała ( wiem bo pytałem i w UM i w SM) od prób budowy przez developerów budynków w pobliżu naszych bloków, zarówno Admie development jak, Ukraińcom i Apklanowi. Skoro za Nas walczą to jak możesz o coś takiego oczerniać SM, jak masz wpływ na decyzje w UM to na pewno pomoże w zablokowaniu obcych budów. Jak to w życiu, Admie develop nie udało się odwołać, ale Ukraińców i Panią dziennikarke udało się ich zniechęcić i o dwa wieżowce mniej będzie. Opanuj się sąsiedzie bo Apklan chce też tam budować i Drom developer też i pewnie jeszcze inni przyjdą. Nie można zwalać na SM skoro próbują to powstrzymać. Jak jesteś taki przebojowy to zablokuj tych developerów. Jak nie wierzysz to poszukaj sobie na ich stronach informacji. Co do Planu miejscowego się wymądrzasz, ale to tylko pokazuje, że nic nie próbowałeś budować, a bez praktyki to kiepski autorytet. O Plan miejscowy zagospodarowania to już wiele razy były spotkania (jakbyś chodził na coroczne spotkania z Prezydentem Ferencem na osiedlach to byś wiedział bo były o Planie rozmowy) i nawet na sesji rady miasta było. Po prostu Miasto nie przygotowało Plany i nie da się "zaplanować" jak byś to chciał na 10 lat w przód, no chyba że przekonasz UM albo zmienisz Ustawe w Warszawie. Odnośnie hałasu budowy, to nie po Katolicku żeby jak już sam mieszkasz to już nie dasz mieszkać innym. Jak Tobie budowali to był dobry hałas, a teraz jest zły? Słyszałeś może co to jest WSPÓLNOTA ? Dziwie się temu co piszesz bo na pewno jesteś mądrym gościem, ale przecież klatki są tylko dlatego nie zrobione do końca(sam pisałem prośbe żeby tak zostawiać ZABEZPIECZONE, żebyś nie musiał płacić ( obojętnie czy w gotówce karnie jak złapią czy z funduszu remontowego) jak wnosząc meble porysowałeś klatke i urąbałeś troszkę drzwi i nie pisz że tak nie było bo każdy kto wnosił kiedykolwiek meble wie że jakoś się troszkę gdzieś zawsze porysuje. To samo z windą. Czy wiesz Obywatelu, że po zamontowaniu wind już na drugi dzień jakieś dziecko porysowało te płytowe OSŁONY (bo tym właśnie te płyty wiórowe są-OSŁONAMI naszej wspólnej własności) cyrklem, po kilku dniach flamastrem itd. Czy chciałbyś żeby tych sąsiadów karać za naprawę windy? chyba lepiej zniszczyć osłony, a jak je zdejmą, to ładna winda utrzyma się dłużej. Droga nie zrobiona zarzucasz, ale czy jesteś świadomy tego że to Miasto robi drogę? nie SM. Ja nie chcę się składać dodatkowo na drogę, wolę żeby z podatków naszych Miasto zrobiło nawet że później ale za free. Ja nie chcę płacić za naprawę windy dodatkowo, wole poczekać jak się wszyscy wprowadzą i wtedy mieć ładną winde i klatke.
Apeluje sąsiedzie o uspokojenie i dopytanie się szczegółów zamiast szerzyć dezinformacje...no chyba że Obywatel pracuje dla developerów ,ale to już inna historia.
Mariusz19
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 23 lut 2017, 13:57

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 23 lut 2017, 15:49

Mariusz19 pisze:
(...) Ciach... te mądrości (...)


A propos-przeczytaj cały wątek, to może coś się dowiesz i nauczysz nowicjuszu, a na razie, to pachniesz brzydko pracownikiem spółdzielni...
"Łubu dubu, łubudubu..."
Następny do śmieciary, a kysz...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 23 lut 2017, 16:09

Panowie czyli co będzie? będą te wszystkie wysokościowce, czy zostały lub zostaną zablokowane? bo 4 są już pewne tj. budynek 2 i 3 oraz te które były ostatnio tyczone (wszystko ADMA). Jest szansa, że kolejne będą blokowane w takiej formie ???
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 24 lut 2017, 9:06

bartek86 pisze:Panowie czyli co będzie? będą te wszystkie wysokościowce, czy zostały lub zostaną zablokowane? bo 4 są już pewne tj. budynek 2 i 3 oraz te które były ostatnio tyczone (wszystko ADMA). Jest szansa, że kolejne będą blokowane w takiej formie ???


Wieżowce w tym miejscu, to już fakty, na razie 4+1(w planie) przy Żmigrodzkiej, jednak jeżeli będą następne (a będą, bo działki dochodzą już do 35 tys za ar), to wysoka zabudowa powstanie na zachód i pd-zach.
Jak dwie działki przy Żmigrodzkiej zmienią właściciela to wstawią jeszcze 3 wieżowce w linii tej ulicy (tak jak pisałem wcześniej).
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lordfisher i 53 gości