[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: janek » 16 lut 2017, 10:12

Widziałem wczoraj, że paliki pod budowę nowych bloków Admy już wbite. Ściana budynku ma być ze dwa metry od skarpy, zastanawiam się jak to oni będą kopać żeby tej skarpy nie ruszyć. Jestem też ciekawy jak będą beton lać z gruszek. Chyba będą stać betoniarą na środku ulicy i przekładać rękaw ponad zaparkowanymi samochodami.... Tak czy siak, na pewno będziemy w centrum wydarzeń:)
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 16 lut 2017, 10:56

janek pisze:Widziałem wczoraj, że paliki pod budowę nowych bloków Admy już wbite. Ściana budynku ma być ze dwa metry od skarpy, zastanawiam się jak to oni będą kopać żeby tej skarpy nie ruszyć. Jestem też ciekawy jak będą beton lać z gruszek. Chyba będą stać betoniarą na środku ulicy i przekładać rękaw ponad zaparkowanymi samochodami.... Tak czy siak, na pewno będziemy w centrum wydarzeń:)


Najgorsze dla mnie to, to że przez następne 2, 3 lata będzie napier....ie na tych budowach i brud, a w następnych setki dodatkowych samochodów i znaczne zagęszczenie mieszkańców jak to oddadzą do użytkowania.
Do dzisiaj nie zrobione klatki schodowe, winda nadal w płycie wiórowej, dach cieknie, droga z rocznym opóźnieniem oddana, a teraz jeszcze zajmą pod budowę jedna część ulicy...,ale co tam mieszkańcy, oni są tylko dostarczycielem pracy dla SM i utrudniają i narzekają.
To zupełnie inna rzeczywistość, niż w tej niższej części osiedla.
To następne "niedopowiedzenie" SM Projektant dla kupujących u nich mieszkania w tym rejonie.

Aaaa..., i żeby było ciekawiej, słyszałem, że te dwa wieżowce są tylko preludium. Architektonicznie ma powstać cała ściana wieżowców wzdłuż Żmigrodzkiej. Na razie blokuje ich te dwie działki, które pani dziennikarka chyba jeszcze im nie odsprzedała... . Zobaczymy.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: janek » 16 lut 2017, 11:51

JanzRzeszowa pisze:To zupełnie inna rzeczywistość, niż w tej niższej części osiedla. To następne "niedopowiedzenie" SM Projektant dla kupujących u nich mieszkania w tym rejonie.

Właśnie o to chodzi. Kto się spodziewał, że obok będą stawiać wieżowce i że w ogóle wejdzie tu deweloper. No ale ADMA i SM Projektant to bardzo zaprzyjaźnione podmioty, nawet mieszkania Admy reklamowane są na stronach spółdzielni (na projektant.rzeszow.pl można przeczytać "Ponadto Spółdzielnia oferuje mieszkania i lokale handlowo-usługowe realizowane przez Firmę ADMADEVELOPMENT"). Trochę mnie zdziwiło, że spółdzielnia działa tak aktywnie na rzecz firmy prywatnej. Ale wracając do meritum, klatki i winda to masakra. Po co szpachlowali jak teraz nie malują? Chyba żebyśmy w kurzu dłużej pomieszkali, jakby smogu i pyłu z budowy było za mało.... :x
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 16 lut 2017, 12:27

janek pisze:Właśnie o to chodzi. Kto się spodziewał, że obok będą stawiać wieżowce i że w ogóle wejdzie tu deweloper. No ale ADMA i SM Projektant to bardzo zaprzyjaźnione podmioty, nawet mieszkania Admy reklamowane są na stronach spółdzielni (na projektant.rzeszow.pl można przeczytać "Ponadto Spółdzielnia oferuje mieszkania i lokale handlowo-usługowe realizowane przez Firmę ADMADEVELOPMENT"). Trochę mnie zdziwiło, że spółdzielnia działa tak aktywnie na rzecz firmy prywatnej. Ale wracając do meritum, klatki i winda to masakra. Po co szpachlowali jak teraz nie malują? Chyba żebyśmy w kurzu dłużej pomieszkali, jakby smogu i pyłu z budowy było za mało.... :x


A mnie się wydaje, że SM mogła już dawno dawno temu się dogadać z deweloperem. Dziwnym przypadkiem wszystko dookoła się buduje, a SM pozostawił na całej długości Żmigrodzkiej wolny pas wzdłuż drogi. Nie mam nic przeciwko budowie w tym rejonie, ale jeśli już coś tam ma powstać fajnie żeby to ładnie wyglądało i jakoś komponowało się w całość. Dziwnie to będzie chyba wyglądać, bo będzie pas wieżowców, a po lewo i prawo bloki 4p.. Nie znam się na tym, nie mnie to oceniać, ale faktycznie nie buduje się to chyba tak jak powinno.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 16 lut 2017, 12:43

Na Projektancie na tych dwóch osiedlach nigdy nie było wieżowców. Dlatego, zapewne, większość z nas kupiła tam mieszkanie, aby mieć trochę przestrzeni i światła, pomimo oddalenia od centrum. Jakbym chciał mieszkać w wyższej zabudowie to można by bylo zafundować sobie lokum z MakDomu czy Developresu.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Moniqa » 16 lut 2017, 16:29

hej
czy ktoś z Was wie, co będzie na działce na roku Odrzykońskiej i Iwonickiej, jestem zainteresowana mieszkaniem w bloku nr 18, ale w SM Projektant poinformowała mnie, że działka za blokiem nie jest ich i nie wiedzą do kogo należy, czy może ktoś coś słyszał. Jak ogólnie się mieszka na osiedlu Słoneczny Stok? :)
pozdrawiam
Moniqa
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 16 lut 2017, 16:26

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maniek1 » 16 lut 2017, 17:39

Moniqa pisze:ale w SM Projektant poinformowała mnie, że działka za blokiem nie jest ich i nie wiedzą do kogo należy,
pozdrawiam

Oni nigdy nic nie wiedza co bedzie na sasiednich dzialkach. Wiecej informacjii uzyskasz dopiero gdy sprzeda sie wiekszosc mieszkan w bloku o ktory pytasz ☺ lub wczesniej jakis zaprzyjazniony developer zacznie kopac doly
maniek1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 16 lis 2015, 10:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 17 lut 2017, 8:13

Moniqa pisze:hej
czy ktoś z Was wie, co będzie na działce na roku Odrzykońskiej i Iwonickiej, jestem zainteresowana mieszkaniem w bloku nr 18, ale w SM Projektant poinformowała mnie, że działka za blokiem nie jest ich i nie wiedzą do kogo należy, czy może ktoś coś słyszał. Jak ogólnie się mieszka na osiedlu Słoneczny Stok? :)
pozdrawiam


Podejdź sobie do projektanta budynków obok nr 33 i tych w Twoim kwartale ( w tym przypadku AW Projekt przy Jagiellońskiej) i poproś o pokazanie tego kawałka osiedla. Oni to mają na pewno, pytanie czy pokażą. Gdy okaże się że tam nic nie ma na razie naniesione zapytaj o plany.
SM ci tego nie pokaże.
Tam, akurat jest tak, że jak nawet postawią ci po drugiej stronie Iwonickiej wieżowiec, to cię nie przysłoni. Bardziej boję się aby coś nie wcisnęli na tym placu pomiędzy blokiem 18 , a ulicą. Jakaś myjnia, biedroneczka, etc...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 17 lut 2017, 9:36

JanzRzeszowa pisze:
Podejdź sobie do projektanta budynków obok nr 33 i tych w Twoim kwartale ( w tym przypadku AW Projekt przy Jagiellońskiej) i poproś o pokazanie tego kawałka osiedla. Oni to mają na pewno, pytanie czy pokażą. Gdy okaże się że tam nic nie ma na razie naniesione zapytaj o plany.
SM ci tego nie pokaże.
Tam, akurat jest tak, że jak nawet postawią ci po drugiej stronie Iwonickiej wieżowiec, to cię nie przysłoni. Bardziej boję się aby coś nie wcisnęli na tym placu pomiędzy blokiem 18 , a ulicą. Jakaś myjnia, biedroneczka, etc...


Nie odbierz tego jako złośliwość, ale czy mógłbyś podać przykład osiedla w Rzeszowie składającego się z nie mniej niż 10 bloków, gdzie mamy przestrzeń i widoki z każdego bloku?

A co do biedroneczki... to przydał by się Lidl ;)
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 17 lut 2017, 11:06

Santinel pisze:
JanzRzeszowa pisze:
Podejdź sobie do projektanta budynków obok nr 33 i tych w Twoim kwartale ( w tym przypadku AW Projekt przy Jagiellońskiej) i poproś o pokazanie tego kawałka osiedla. Oni to mają na pewno, pytanie czy pokażą. Gdy okaże się że tam nic nie ma na razie naniesione zapytaj o plany.
SM ci tego nie pokaże.
Tam, akurat jest tak, że jak nawet postawią ci po drugiej stronie Iwonickiej wieżowiec, to cię nie przysłoni. Bardziej boję się aby coś nie wcisnęli na tym placu pomiędzy blokiem 18 , a ulicą. Jakaś myjnia, biedroneczka, etc...


Nie odbierz tego jako złośliwość, ale czy mógłbyś podać przykład osiedla w Rzeszowie składającego się z nie mniej niż 10 bloków, gdzie mamy przestrzeń i widoki z każdego bloku?

A co do biedroneczki... to przydał by się Lidl ;)


Baranówka II, III, IVa, IVb, przykład z brzegu, na przykładzie Baranówki II i III (ponad 20 bloków duzych) można się uczyć jak stawiać wieżowce w niższej zabudowie 4-pietrowej
z nowszych-wschodnia część osiedla SS (pomiędzy Iwonicką, Odrzykońską a Leską) ponad 30 bloków małych
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Odradzam i 61 gości