[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 21 kwie 2017, 16:48

marcinw pisze:
to jest budynek nr 20, w piśmie z decyzją o przyjęciu do spółdzielni jest napisane - "wymagana zaliczka na wkład budowlany wynosi XX i nie obejmuje kosztów opłat przyłączeniowych do sieci elektroenergetycznej i gazowej, o których wysokości i terminie wpłaty zostanie Pan powiadomiony odrębnym pismem". Samej umowy w tej chwili nie mam przy sobie, ale tam też jest taki sam zapis, z tym że wspomniane jest jeszcze dodatkowo o przyłączeniach kanalizacji, itp.
Pomyślałem, że ktoś tutaj na forum będzie może coś bliżej wiedział na ten temat, orientacyjnie o wysokości tej opłaty.


Nie wiem dlaczego tak jest, co to za różnica, ale ja mam w 13tce i takiego zapisu nie mam. Cena za m2 wychodzi podobna. Wydaje mi się, że masz już wliczone.
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 22 kwie 2017, 8:33

Budowa jak widać idzie na przód pomimo długiego terminu. Numer 12 i 13 jest mocno do przodu. Na 11 i 14 dzieje się mniej, ale w środku też już robią tynki. W 13 od drugiej strony jest już pomalowana elewacja na biało-brązowo. Od strony wschodniej, jak widać na zdjęciu w 70 procentach jest wykończona. Ten blok jest mocno do przodu i gdyby była pogoda to do końca maja spokojnie zrobią całą elewację, jak nie wcześniej. Tynki w środku już w bardzo dużym stopniu zrobione, oraz oczywiście gotowe instalacje. Zaskakujące to jak nierówno te bloki są wykańczane. Normalnie mogło by się wydawać, że po wakacjach ta 13 będzie oddana. Może mieszkanie ma tam ktoś "ważny" ;) ?

Robią również drogę po stronie budynku nr. 13.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pepino » 22 kwie 2017, 9:38

marcinw pisze:Orientuje się ktoś jakie są dodatkowe koszty za przyłącza po zakupie mieszkania w spółdzielni? Z tego co wiem to w umowie jest tylko informacja, że kwota podana w umowie nie obejmuje tych opłat i zostaną one później podane, i nie ma żadnej dokładniejszej informacji. Chodzi mi oczywiście o orientacyjną kwotę, jak to u Was było.



Jeżeli dobrze pamiętam, to koszty związane z przyłączeniami wynosiły ok 900 pln (mniej więcej po 50% prąd i gaz), na etapie rozliczenia z SM była to odrębna pozycja.
pepino
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 23 maja 2016, 20:26

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 24 kwie 2017, 8:24

Budynek nr. inw. 13. Pojawiają się kolory na elewacji. Szybko idzie jak na rok przed oddaniem.

Coraz mniej rozumiem, co Oni przez rok będą jeszcze tu robić widząc stan w środku i na zewnątrz.

IMG_1593.JPG
IMG_1593.JPG (343.88 KiB) Przeglądany 5242 razy
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 26 kwie 2017, 12:52

Wykop pod dwa nowe wieżowce Admy (B5 i B6) już praktycznie zrobiony. Ok 18 tys m3 wywiezione.
Na 126 mieszkań, 27 jest zarezerwowanych -21% (zakładając że to nie marketing).
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lokator14 » 27 kwie 2017, 10:31

Witam wszystkich. Czy na naszym Osiedlu powstanie w końcu coś innego oprócz bloków i kolejnej w Rzeszowie galerii? Gdzie sklep spożywczy (np. frac, żabka, delikatesy), koloporter z prasą czy zwykły kiosk ruchu? Dlaczego nikt nie pomyśli o bibliotece dla mieszkańców, o oddziale banku czy sklepie monopolowym 24h? Sądzę, że mała stacja paliwa np. Orlen (jak na ul. Przemysłowej) też byłaby mile widziana. Tak samo jak większa przychodnia. Medyk przy ul. Leskiej w galerii Trend jest zbyt mały na żeby sprawować opiekę medyczną nad coraz większą liczbą mieszkańców. Już teraz są tam bardzo duże kolejki do pediatry. Wiem, że na ul. Leskiej jest Biedronka, ale nie ma on wszystkich produktów, a te produkty które oferują uważam za gorszej jakości niż w innych marketach. Czy ktoś z Was orientuje się czy na naszym Osiedlu będą inne inwestycje?
Słyszałem również że naprzeciwko Biedronki ma zostać wybudowany Komisariat Policji i będzie to przeniesiony KP II z Baranówki. Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Uważam, że podniesie to poziom bezpieczeństwa na naszym Osiedlu.
Lokator14
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 25 wrz 2016, 13:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 27 kwie 2017, 10:46

Lokator14 pisze:Witam wszystkich. Czy na naszym Osiedlu powstanie w końcu coś innego oprócz bloków i kolejnej w Rzeszowie galerii? Gdzie sklep spożywczy (np. frac, żabka, delikatesy), koloporter z prasą czy zwykły kiosk ruchu? Dlaczego nikt nie pomyśli o bibliotece dla mieszkańców, o oddziale banku czy sklepie monopolowym 24h? Sądzę, że mała stacja paliwa np. Orlen (jak na ul. Przemysłowej) też byłaby mile widziana. Tak samo jak większa przychodnia. Medyk przy ul. Leskiej w galerii Trend jest zbyt mały na żeby sprawować opiekę medyczną nad coraz większą liczbą mieszkańców. Już teraz są tam bardzo duże kolejki do pediatry. Wiem, że na ul. Leskiej jest Biedronka, ale nie ma on wszystkich produktów, a te produkty które oferują uważam za gorszej jakości niż w innych marketach. Czy ktoś z Was orientuje się czy na naszym Osiedlu będą inne inwestycje?
Słyszałem również że naprzeciwko Biedronki ma zostać wybudowany Komisariat Policji i będzie to przeniesiony KP II z Baranówki. Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Uważam, że podniesie to poziom bezpieczeństwa na naszym Osiedlu.


Odnośnie posterunku pisał o tym użytkownik riko w dziale Wieści z miasta.
Link do artylułu: http://supernowosci24.pl/policja-wybudu ... omisariat/

Odnośnie sklepów to zapewne w galerii ADMY powstaną jakieś delikatesy, pewnie Stokrotka, Piotr i Paweł lub Delikatesy Centrum. Jeden z tych sklepów powinien powstać na parterze. Dodatkowo o ile to prawda ma powstać kącik dla dzieci, pokoje lekarzy itp.
Więcej pod linkiem: http://www.admadevelopment.pl/wpis/na-c ... -rzeszowie
Ile z tego jest prawdy - nie mam pojęcia, może wszystko to zwykła reklama i nic z tego nie wyjdzie, ale może coś z tego jednak powstanie i na osiedlu będzie ciekawiej.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 27 kwie 2017, 12:42

Lokator14 pisze:Witam wszystkich. Czy na naszym Osiedlu powstanie w końcu coś innego oprócz bloków i kolejnej w Rzeszowie galerii? Gdzie sklep spożywczy (np. frac, żabka, delikatesy), koloporter z prasą czy zwykły kiosk ruchu? Dlaczego nikt nie pomyśli o bibliotece dla mieszkańców, o oddziale banku czy sklepie monopolowym 24h? Sądzę, że mała stacja paliwa np. Orlen (jak na ul. Przemysłowej) też byłaby mile widziana. Tak samo jak większa przychodnia. Medyk przy ul. Leskiej w galerii Trend jest zbyt mały na żeby sprawować opiekę medyczną nad coraz większą liczbą mieszkańców. Już teraz są tam bardzo duże kolejki do pediatry. Wiem, że na ul. Leskiej jest Biedronka, ale nie ma on wszystkich produktów, a te produkty które oferują uważam za gorszej jakości niż w innych marketach. Czy ktoś z Was orientuje się czy na naszym Osiedlu będą inne inwestycje?
Słyszałem również że naprzeciwko Biedronki ma zostać wybudowany Komisariat Policji i będzie to przeniesiony KP II z Baranówki. Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Uważam, że podniesie to poziom bezpieczeństwa na naszym Osiedlu.


Większość usług, o których piszesz będzie skupiona w nowej galerii Admy. I dobrze. Ostatnio chodziłem po inwestycji, która lada moment zostanie oddana, a więc dwa bloki przy Iwonickiej dla 50+ z częścią usługową na parterze. Bardzo sensownie i estetycznie wykonana inwestycja. Z tego co wiem tam ma być biblioteka, apteka, etc.
Oprócz tego Trend (pisałem o tym) buduje drugi obiekt obok myjni przy Leskiej. Tam będzie klinika dentystyczna, jakieś spa chyba, i drobne usługi.

Przetarg na posterunek policji jest przygotowywany w tej chwili.

Mam tylko nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł, aby w tej części osiedla budować kościół czy inny zbór.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 27 kwie 2017, 18:53

Na budynku numer 13 znika rusztowanie. Koniec prac przy elewacji bliski.

123.jpg
123.jpg (390.98 KiB) Przeglądany 4682 razy
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: madlen » 27 kwie 2017, 21:12

pięknie <3 :D choć kolor mógłby być ciut jaśniejszy :P
moze oddadza w czerwcu 2017 a nie 2018 :P
ciekawe jak wyglada stan wewnatrz budynku.. pozostaje zrobic kl schodowa, winde co pewnie troche to potrwa i plytki na balkonach , cos wiecej?
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości