[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ankawro » 19 kwie 2017, 19:40

Powiedzcie mi jak wygląda sprawa rozliczenia zaliczki na infrastrukturę w kwocie 10ty, która w moim przypadku, została w umowie dodana do ogólnej kwoty za mieszkanie. Czy spółdzielnia z własnej inicjatywy porusza ten temat czy trzeba się upominać?
I druga kwestia - czy ktoś z Was zamawiał sobie szyby o wyższym współczynniku wyciszenia? Jak to wygląda cenowo? Ile trzeba dopłacić wykonawcy?
ankawro
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 21 sty 2016, 18:01

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mireneusz » 20 kwie 2017, 10:59

ankawro pisze:Powiedzcie mi jak wygląda sprawa rozliczenia zaliczki na infrastrukturę w kwocie 10ty, która w moim przypadku, została w umowie dodana do ogólnej kwoty za mieszkanie. Czy spółdzielnia z własnej inicjatywy porusza ten temat czy trzeba się upominać?
I druga kwestia - czy ktoś z Was zamawiał sobie szyby o wyższym współczynniku wyciszenia? Jak to wygląda cenowo? Ile trzeba dopłacić wykonawcy?


Z tego co się dowiedziałem na tym forum, zaliczka została rozliczona jako finalny koszt budowy więc żadnych zwrotów nie będzie.
Mireneusz
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 30 lis 2015, 19:49

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marcinw » 20 kwie 2017, 21:35

Orientuje się ktoś jakie są dodatkowe koszty za przyłącza po zakupie mieszkania w spółdzielni? Z tego co wiem to w umowie jest tylko informacja, że kwota podana w umowie nie obejmuje tych opłat i zostaną one później podane, i nie ma żadnej dokładniejszej informacji. Chodzi mi oczywiście o orientacyjną kwotę, jak to u Was było.
marcinw
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 20 kwie 2017, 19:03

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JaAga » 20 kwie 2017, 23:21

Witam

zamierzam kupić mieszkanie na tym osiedlu dopiero z tych budujących się ;)
Pytanie moje dotyczy opłat miesięcznych, tj. prąd, woda, gaz i kierowane jest do osób już tam mieszkających, ale samemu lub ewentualnie w 2. Chodzi mi w głównej mierze o to, jak miesięcznie wyglądają one kwotowo, tzn ile płaci Pan/Pani X, który/a mieszka sam/a za gaz, prąd, wodę itd. Zdaję sobie sprawę, że są prognozy i wszystko zależy od zużycia, jednak chodzi mi pewne rozeznanie.
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :)
JaAga
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 20 kwie 2017, 22:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 21 kwie 2017, 5:18

marcinw pisze:Orientuje się ktoś jakie są dodatkowe koszty za przyłącza po zakupie mieszkania w spółdzielni? Z tego co wiem to w umowie jest tylko informacja, że kwota podana w umowie nie obejmuje tych opłat i zostaną one później podane, i nie ma żadnej dokładniejszej informacji. Chodzi mi oczywiście o orientacyjną kwotę, jak to u Was było.


W którym bloku kupiłeś mieszkanie? Pytam o numer inwestycyjny.
W mojej umowie czegoś takiego nie znajduje.
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 21 kwie 2017, 7:05

JaAga pisze:Witam

zamierzam kupić mieszkanie na tym osiedlu dopiero z tych budujących się ;)
Pytanie moje dotyczy opłat miesięcznych, tj. prąd, woda, gaz i kierowane jest do osób już tam mieszkających, ale samemu lub ewentualnie w 2. Chodzi mi w głównej mierze o to, jak miesięcznie wyglądają one kwotowo, tzn ile płaci Pan/Pani X, który/a mieszka sam/a za gaz, prąd, wodę itd. Zdaję sobie sprawę, że są prognozy i wszystko zależy od zużycia, jednak chodzi mi pewne rozeznanie.
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :)


Tego nie wie nikt jeśli chodzi o nowe wieżowce Admy, ponieważ one będą mieć centralne zasilanie w ciepło, a reszta bloków SM ma ciepło z kotłów wewnętrznych.
No chyba, że kupujesz mieszkanie w SM, to opłaty za ok 50-60 m2 mieszkanie to ok 200 zł +zużycia prądu i gazu. U mnie w sumie to ok. 150 zł/ mies średnio w roku.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JaAga » 21 kwie 2017, 8:53

Nie doprecyzowałam. Chodzi o mieszkanie z piecem dwufunkcyjnym. Powierzchnia 46 m2. Piszesz, że 150 zl/ ms, ale co w tym jest? Zuzycie Gazu i prądu? Co dokładnie zawiera czynsz w SM Projektant i ile wynosi?
JaAga
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 20 kwie 2017, 22:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 21 kwie 2017, 10:39

JaAga pisze:Nie doprecyzowałam. Chodzi o mieszkanie z piecem dwufunkcyjnym. Powierzchnia 46 m2. Piszesz, że 150 zl/ ms, ale co w tym jest? Zuzycie Gazu i prądu? Co dokładnie zawiera czynsz w SM Projektant i ile wynosi?


Pisałem: "w sumie", a więc prąd i gaz/mies średnio
To co zawiera tzw. "czynsz" to możesz doczytać na stronie SM (zresztą "wywalczyliśmy" to rozróżnienie i zamieszczenie z sąsiadem swojego czasu...)
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marcinw » 21 kwie 2017, 15:53

Pan_Piotr pisze:
marcinw pisze:Orientuje się ktoś jakie są dodatkowe koszty za przyłącza po zakupie mieszkania w spółdzielni? Z tego co wiem to w umowie jest tylko informacja, że kwota podana w umowie nie obejmuje tych opłat i zostaną one później podane, i nie ma żadnej dokładniejszej informacji. Chodzi mi oczywiście o orientacyjną kwotę, jak to u Was było.


W którym bloku kupiłeś mieszkanie? Pytam o numer inwestycyjny.
W mojej umowie czegoś takiego nie znajduje.


to jest budynek nr 20, w piśmie z decyzją o przyjęciu do spółdzielni jest napisane - "wymagana zaliczka na wkład budowlany wynosi XX i nie obejmuje kosztów opłat przyłączeniowych do sieci elektroenergetycznej i gazowej, o których wysokości i terminie wpłaty zostanie Pan powiadomiony odrębnym pismem". Samej umowy w tej chwili nie mam przy sobie, ale tam też jest taki sam zapis, z tym że wspomniane jest jeszcze dodatkowo o przyłączeniach kanalizacji, itp.
Pomyślałem, że ktoś tutaj na forum będzie może coś bliżej wiedział na ten temat, orientacyjnie o wysokości tej opłaty.
marcinw
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 20 kwie 2017, 19:03

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ankawro » 21 kwie 2017, 16:36

Ta opłata wynosi 10tys i jest dopisana do całości kwoty za mieszkanie
ankawro
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 21 sty 2016, 18:01

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości