[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bart87 » 06 kwie 2017, 21:27

Dajcie spokój. Narzekać można zawsze ale z umiarem. Kiedyś ktoś miał do mnie pretensje o to że widzę tylko swój koniec nosa a teraz co? "Mój blok stoi więc innym się już nie nalezy" tak? Akurat w kwestii nowych bloków było mało prawdopodobne aby osiedle kończyło się na Żmigrodzkiej i naprawdę trzeba było być naiwnym żeby wierzyć w piękne zachody słońca wiecznie i tutaj Sentinel ma sporo racji. Tak samo na brak słońca mogą narzekać mieszkańcy Żmigrodzkiej 13 czy Odrzykońskiej 9 bo im widoki zasłaniają 11stka i 9tka na Żmigrodzkiej. Nie znaczy to chyba że ich mieszkańcy będą dążyć do ich wyburzenia. Jak nie chcecie mieszkać w mieście gdzie powstają nowe osiedla to proponuje przeprowadzkę do Przemyśla, Jasła czy Sanoka, tam naprawdę będziecie mieli cisze i spokój długie lata. Ja tam Rzeszów lubię i choć czasem są czasem różne przegięcia to jest to miasto raczej chwalone.
A teraz skończcie już te narzekania bo osiedle mamy naprawdę fajne. Ciężko znaleźć w Rzeszowie nowe z tak bogatą infrastrukturą, komunikacją MPK i zagospodarowaniem. Naprawdę nic mi tutaj nie brakuje i mieszka mi się dobrze. Z nowo budowanych jedynie Staromieście Ogrody jako tako wygląda, ma trochę przestrzeni i infrastrukturę, innej konkurencji nie widzę.
Swoją drogą ciekawe co miała do protestowania spółdzielnia. Adma jako prywatna firma kupiła działki za swoje pieniądze i sobie na nich robi co chce zgodnie z tym na co dostała pozwolenie. Niektórzy żyją chyba jeszcze w komunie i chcieliby żeby wszystkim zarządzał za nich ktoś inny..
bart87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 39
Na forum od: 07 sie 2016, 14:27

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pool81 » 07 kwie 2017, 9:34

Zgadzam się z przedmówcą.
Prawo budowlane chroni mieszkańców obecnych i przyszłych przed skrajną nieodpowiedzialnością deweloperów.
Może prawnie standard jest gorszy niż w Danii ale na pewno dużo lepszy niż na Ukrainie.

Z tego co obserwuję dla osiedla największą bolączką w tej chwili jest niedostatek połączeń komunikacyjnych. Z racji kolejnych inwestycji mieszkalnych problem będzie narastał. I to jest PROBLEM.

Co do terminów oddania B2 i B3 to jeszcze nie tak dawno wiecznie lekko zamotany acz sympatyczny kierownik budowy dawał mi do zrozumienia że zdążą. Oceniam szanse 50/50%
Pool81
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 17 lis 2016, 11:21

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 07 kwie 2017, 13:25

Pool81 pisze:
Co do terminów oddania B2 i B3 to jeszcze nie tak dawno wiecznie lekko zamotany acz sympatyczny kierownik budowy dawał mi do zrozumienia że zdążą. Oceniam szanse 50/50%


Zdążą? Hmm szanse chyba na 10-20%
1. elewacja - B3 w sumie chyba z 3 stron w styropianie, może nawet z 4 stron, B2 troszkę gorzej, do tego dodać wykończenie balkonów, z zewnątrz do końca maja powinni zdążyć
2. środek (garaże, klatki schodowe - schody, korytarze - płytki itp. - trudno powiedzieć jaki jest stan obecnie, bo nikt nic nie wrzuca, a ja sam mam problem z wejściem na budowę, wg mnie ciężko będzie w środku zrobić wszystko, ale jest to możliwe (do tego barierki na klatkach schodowych, winda, wylewki na korytarzach i mieszkaniach, montaż kaloryferów, piony z logotermami na korytarzach). Dużo tego, ale chyba jest to możliwe. Jak ktoś opisze co jest na dziś będzie łatwiej to ocenić
3. chodniki, drogi, zieleń, oświetlenie, ogólnie całe zagospodarowanie + chyba jeszcze trzeba zrobić przyłącz do PEC-u // dla mnie na tą chwilę do końca maja to nie wykonalne z racji tego, że w ogóle jeszcze nic z tych rzeczy nie jest rozpoczęte.
4. do tego wszystkiego trzeba dodać galerię (cienko to idzie) oraz nowe bloki naprzeciwko Żmigrodzkiej (jak to jakoś rozsądnie porozdzielają to powinno być chyba ok). Nie wiem, czy mają jakiś wpływ te obiekty na inwestycję, ale trzeba będzie to jakoś porozdzielać, zapewne dla galerii dojazd od pętli, a do budowy nowych bloków może jakoś ogrodzą z prawej.
Do tego dochodzi najlepsze pytanie: kiedy miałyby powstać drogi asfaltowe, mając doświadczenia z problemami z asfaltem na ul. Żmigrodzkiej. Kto te drogi wykona? miasto? czy deweloper?
Dla mnie cienko to wygląda. Najlepsze jest jak słyszę już od kilku deweloperów, że zima ich zaskoczyła i wstrzymała praktycznie na 2 miesiące ruch. Mimo, że przyszła ta zła zima to ci sami deweloperzy ryzykują, że skoro była teraz zima, to za rok nie będzie (znaczy się najbliższa) i nóż może się uda, a jak się nie uda to będzie znów, że zaskoczyła nas ta straszna zima (a przecież jesteśmy w klimacie umiarkowanym, gdzie występują 4 pory roku!) Odnośnie innych spraw nie wypowiadam się, a miałbym bardzo dużo do opisania i powiedzenia, wstrzymam się jednak do odebrania mieszkania i dopiero wtedy wypowiem się z swoich odczuć dotyczących budowy.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bart87 » 07 kwie 2017, 19:42

bartek86 pisze:
Pool81 pisze:
Co do terminów oddania B2 i B3 to jeszcze nie tak dawno wiecznie lekko zamotany acz sympatyczny kierownik budowy dawał mi do zrozumienia że zdążą. Oceniam szanse 50/50%


Zdążą? Hmm szanse chyba na 10-20%
1. elewacja - B3 w sumie chyba z 3 stron w styropianie, może nawet z 4 stron, B2 troszkę gorzej, do tego dodać wykończenie balkonów, z zewnątrz do końca maja powinni zdążyć
2. środek (garaże, klatki schodowe - schody, korytarze - płytki itp. - trudno powiedzieć jaki jest stan obecnie, bo nikt nic nie wrzuca, a ja sam mam problem z wejściem na budowę, wg mnie ciężko będzie w środku zrobić wszystko, ale jest to możliwe (do tego barierki na klatkach schodowych, winda, wylewki na korytarzach i mieszkaniach, montaż kaloryferów, piony z logotermami na korytarzach). Dużo tego, ale chyba jest to możliwe. Jak ktoś opisze co jest na dziś będzie łatwiej to ocenić
3. chodniki, drogi, zieleń, oświetlenie, ogólnie całe zagospodarowanie + chyba jeszcze trzeba zrobić przyłącz do PEC-u // dla mnie na tą chwilę do końca maja to nie wykonalne z racji tego, że w ogóle jeszcze nic z tych rzeczy nie jest rozpoczęte.
4. do tego wszystkiego trzeba dodać galerię (cienko to idzie) oraz nowe bloki naprzeciwko Żmigrodzkiej (jak to jakoś rozsądnie porozdzielają to powinno być chyba ok). Nie wiem, czy mają jakiś wpływ te obiekty na inwestycję, ale trzeba będzie to jakoś porozdzielać, zapewne dla galerii dojazd od pętli, a do budowy nowych bloków może jakoś ogrodzą z prawej.
Do tego dochodzi najlepsze pytanie: kiedy miałyby powstać drogi asfaltowe, mając doświadczenia z problemami z asfaltem na ul. Żmigrodzkiej. Kto te drogi wykona? miasto? czy deweloper?
Dla mnie cienko to wygląda. Najlepsze jest jak słyszę już od kilku deweloperów, że zima ich zaskoczyła i wstrzymała praktycznie na 2 miesiące ruch. Mimo, że przyszła ta zła zima to ci sami deweloperzy ryzykują, że skoro była teraz zima, to za rok nie będzie (znaczy się najbliższa) i nóż może się uda, a jak się nie uda to będzie znów, że zaskoczyła nas ta straszna zima (a przecież jesteśmy w klimacie umiarkowanym, gdzie występują 4 pory roku!) Odnośnie innych spraw nie wypowiadam się, a miałbym bardzo dużo do opisania i powiedzenia, wstrzymam się jednak do odebrania mieszkania i dopiero wtedy wypowiem się z swoich odczuć dotyczących budowy.



Patrząc po zdjęciach z budowy mojego bloku to w podobnym stanie jak te obecne Admy był jakieś 4-5 miesięcy przed odbiorem kluczy. Tyle że wtedy był jeszcze problem z drogami, gazem itd. więc i odbiory się opóźniły.
Do końca maja pewnie się nie wyrobią chyba że mocno przyspieszą prace, ale poślizg tez niekoniecznie musi być duży, trzeba by poznać więcej szczegółów jak wygląda sytuacja w środku. Zależy też czy będą oddawać blok jak już wszystko będzie ukończone czy np malowanie ścian na klatkach czy nasadzenia będą robić w późniejszym terminie.
Pytałeś w Admie jak z terminami? Dalej trzymają się tego co w planie?
bart87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 39
Na forum od: 07 sie 2016, 14:27

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 09 kwie 2017, 19:16

bart87 pisze:Patrząc po zdjęciach z budowy mojego bloku to w podobnym stanie jak te obecne Admy był jakieś 4-5 miesięcy przed odbiorem kluczy. Tyle że wtedy był jeszcze problem z drogami, gazem itd. więc i odbiory się opóźniły.
Do końca maja pewnie się nie wyrobią chyba że mocno przyspieszą prace, ale poślizg tez niekoniecznie musi być duży, trzeba by poznać więcej szczegółów jak wygląda sytuacja w środku. Zależy też czy będą oddawać blok jak już wszystko będzie ukończone czy np malowanie ścian na klatkach czy nasadzenia będą robić w późniejszym terminie.
Pytałeś w Admie jak z terminami? Dalej trzymają się tego co w planie?


Na chwilę obecną nic nie pytam dewelopera, czekam cierpliwie do około 15-20maja i dopiero wtedy będę się dowiadywać jaki podadzą możliwy termin oddania kluczy. Na teraz to szkoda się denerwować, gołym okiem widać, że są opóźnienia, dlatego mam prośbę jak ktoś był na budynkach ADMY bądź wybiera się na dniach to niech opisze jaka jest sytuacja (czy są wylewki, czy są zrobione garaże, czy robią już może klatki i korytarze - płytki, malowanie). Obecnie nie posiadam żadnych informacji z wewnątrz, dodatkowo deweloper wpuszcza tylko 3 razy przez całą budowę, a ja już byłem chyba z 4-5. Ciekawe jak będzie można zweryfikować co jest zrobione przed ostatnią transza, bo jeśli będzie możliwość blokady to chętnie skorzystam, ale na chwilę obecną nie mam ochoty prowadzić żadnych przepychanek i poczekam do końca maja.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 11 kwie 2017, 23:10

Stan na dzień 11.04.2017 godz. około 14.30
Obrazek
Obrazek
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Iwonicka36 » 13 kwie 2017, 9:24

Podobno do bloków 35 i 36 na Iwonickej nie ma wstępu do maja. Pracuje już ekipa sprzątająca. Czy to oznacza, że wszystkie prace we wnętrzu zostały skończone? Czy możliwe jest, że oddane kluczy będzie wcześniej? Planowane było na wrzesień.
Iwonicka36
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 13 kwie 2017, 9:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pitloju » 13 kwie 2017, 10:31

Czy ktoś wie co zaczęło się dziać przy tymczasowej pętli autobusowej?
Od wczoraj jakiś cięższy sprzęt równa teren?
pitloju
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 23 cze 2014, 15:21

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 14 kwie 2017, 9:24

Stan na dzisiaj b2 i b3
Załączniki
20170414_091328.jpg
20170414_091328.jpg (364.08 KiB) Przeglądany 4062 razy
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: madlen » 16 kwie 2017, 21:00

madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości