[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: przybysz » 18 lut 2017, 10:13

Na razie plany macie na 25 bloków (patrząc na zachód od budynku administracji), a powstanie jeszcze co najmniej drugie tyle. Informacje taką dostałem kiedy jakieś 2 lata temu kiedy byłem załatwić pewną sprawę w administracji osiedla. Na dobra sprawę sami nie wiedzą gdzie i jak będą one położone bo najpierw trzeba być właścicielem działek. Także nie zachodźcie w głowę.
przybysz
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 18 lut 2017, 10:01

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 18 lut 2017, 11:04

przybysz pisze:Na razie plany macie na 25 bloków (patrząc na zachód od budynku administracji), a powstanie jeszcze co najmniej drugie tyle. Informacje taką dostałem kiedy jakieś 2 lata temu kiedy byłem załatwić pewną sprawę w administracji osiedla. Na dobra sprawę sami nie wiedzą gdzie i jak będą one położone bo najpierw trzeba być właścicielem działek. Także nie zachodźcie w głowę.


Rozwalają mnie takie posty...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: przybysz » 18 lut 2017, 11:30

JanzRzeszowa pisze:
przybysz pisze:Na razie plany macie na 25 bloków (patrząc na zachód od budynku administracji), a powstanie jeszcze co najmniej drugie tyle. Informacje taką dostałem kiedy jakieś 2 lata temu kiedy byłem załatwić pewną sprawę w administracji osiedla. Na dobra sprawę sami nie wiedzą gdzie i jak będą one położone bo najpierw trzeba być właścicielem działek. Także nie zachodźcie w głowę.


Rozwalają mnie takie posty...



Prawda jest taka że Projektant obiecuje ludziom nie wiadomo co, a tak naprawdę sami do końca nie wiedzą jak co będzie wyglądać także jedyne co może rozwalać to ich polityka
przybysz
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 18 lut 2017, 10:01

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Piotr007 » 18 lut 2017, 11:45

madlen pisze:
byłam w srodku , nic nie ruszone, rozmawialam z kierownikiem pytam czy moze wczesniej cos oddadza ze im tak szybko idzie ;) , jego odpowiedz to ze najlatwiej blok postawic ale najdluzej schodzi wykonczenie i mowil ze nie ma co liczyc na szybsze oddanie maja termin i czas .
wiec jak mowie srodek jak byl tak w grudniu tak jest i teraz.


Nie wiem czy tak nic... robią już z tego co widzę piony wentylacji, elektryka już chyba na ukończeniu, kanalizacyjną. Ścianki działowe chyba już też na ukorzenieniu. Z zewnątrz są kompletne barierki, okna prawie w całości. Za miesiąc pozostaną tylko tynki wewnętrzne, klatki, windy i inne drobne wykończeniowe już rzeczy.
Z zewnątrz elewacja powinna zająć około miesiąca, gdy będzie dobra pogoda i odpowiednia ilość osób. Oczywiście mowa tu o blokach 13,12 bo te dwa za nimi mają kilka tygodni opóźnienia. Do czerwca 2018 roku powinni ukończyć pracując nawet trzy godziny dziennie ;)

Gdyby chcieli wcześniej to by mogli na wrzesień. Poniżej zdjęcie z tego forum, jak wcześniejsze bloki wyglądały w marcu tego roku, czyli ok. 6 miesięcy przed oddaniem, a jeszcze niżej jak wyglądają nowo budowane dziś na 15 miesięcy przed oddaniem.



Obrazek

Obecnie budowane bloki:

Obrazek
Obrazek
Piotr007
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 21 sie 2016, 19:50

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Moniqa » 18 lut 2017, 13:02

JanzRzeszowa pisze:
Moniqa pisze:hej
czy ktoś z Was wie, co będzie na działce na roku Odrzykońskiej i Iwonickiej, jestem zainteresowana mieszkaniem w bloku nr 18, ale w SM Projektant poinformowała mnie, że działka za blokiem nie jest ich i nie wiedzą do kogo należy, czy może ktoś coś słyszał. Jak ogólnie się mieszka na osiedlu Słoneczny Stok? :)
pozdrawiam


Podejdź sobie do projektanta budynków obok nr 33 i tych w Twoim kwartale ( w tym przypadku AW Projekt przy Jagiellońskiej) i poproś o pokazanie tego kawałka osiedla. Oni to mają na pewno, pytanie czy pokażą. Gdy okaże się że tam nic nie ma na razie naniesione zapytaj o plany.
SM ci tego nie pokaże.
Tam, akurat jest tak, że jak nawet postawią ci po drugiej stronie Iwonickiej wieżowiec, to cię nie przysłoni. Bardziej boję się aby coś nie wcisnęli na tym placu pomiędzy blokiem 18 , a ulicą. Jakaś myjnia, biedroneczka, etc...



dzięki za dobrą radę by podejść do projektanta bloku, pewnie się wybiorę :) Jestem zainteresowana mieszkaniem w bloku nr 18 i nie chciałabym mieć stacji benzynowej za oknem ;)
na razie byłam w Biurze Rozwoju Miasta i powiedzieli mi, że nie ma planów zagospodarowania tej działki za blokiem nr 18, pani projektant stwierdziła, że jeśli coś powstanie to ma to być inwestycja nieuciążliwa dla mieszkańców.
Moniqa
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 16 lut 2017, 16:26

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 20 lut 2017, 10:52

Na początek tygodnia budowa ADMA: (zdjęcia z piątku 17.02)
blok B2:
- okna w większości bloku do 5 piętra
- druga połówka bloku - wylany strop nad 7p.
- montowane balustrady balkonowe na pierwszym piętrze (na parterze z zdjęcia nie widać, ale pewnie też są)
blok B3:
- okna w całości do 6 piętra
- okna klatki schodowej do 6 piętra
- montowane balustrady balkonowe na 1 piętrze

Jeżeli chodzi o wykończenie wewnątrz to do końca tygodnia postaram się coś dowiedzieć i wrzucić kilka zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maud_b » 20 lut 2017, 11:39

A ja mam pytanie czy np. zamiana miejsca lodówki ze zlewozmywakiem wymaga jakiś przeróbek w systemie wod-kan?
Jest możliwa jakaś zmiana w aranżacji/ była możliwa?
Bud. 3 Admy
Maud_b
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 16 lis 2016, 14:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 20 lut 2017, 12:12

Maud_b pisze:A ja mam pytanie czy np. zamiana miejsca lodówki ze zlewozmywakiem wymaga jakiś przeróbek w systemie wod-kan?
Jest możliwa jakaś zmiana w aranżacji/ była możliwa?
Bud. 3 Admy

Jeśli w odpowiednim czasie zgłosisz kierownikowi to mogą ci wszystko zmienić. Ja chyba z 2-3 zmiany zrobiłem na pismo, zatwierdzili mi, wysłali nawet oficjalne pismo i jest ok. Nie zdążyłem tylko z elektryką, bo zbyt szybko mi ją zrobili, a jak skończyli to ja dopiero wtedy miałem projekt kuchni i teraz będę musiał sam przerabiać i dorabiać gniazdka. Odnośnie kuchni to jak już wiesz jak to ma wyglądać to idziesz do ADMY i mówisz, że chciałbyś aby rura była tu i tu. Jeżeli chcesz przesunąć zmywarkę czy zlew metr w prawo lub w lewo to myślę, że bez zmian się obejdzie. Najlepiej niech się wypowiedzą inni, którzy mieli takie przygody ...
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bart87 » 20 lut 2017, 22:26

bartek86 pisze:
Maud_b pisze:A ja mam pytanie czy np. zamiana miejsca lodówki ze zlewozmywakiem wymaga jakiś przeróbek w systemie wod-kan?
Jest możliwa jakaś zmiana w aranżacji/ była możliwa?
Bud. 3 Admy

Jeśli w odpowiednim czasie zgłosisz kierownikowi to mogą ci wszystko zmienić. Ja chyba z 2-3 zmiany zrobiłem na pismo, zatwierdzili mi, wysłali nawet oficjalne pismo i jest ok. Nie zdążyłem tylko z elektryką, bo zbyt szybko mi ją zrobili, a jak skończyli to ja dopiero wtedy miałem projekt kuchni i teraz będę musiał sam przerabiać i dorabiać gniazdka. Odnośnie kuchni to jak już wiesz jak to ma wyglądać to idziesz do ADMY i mówisz, że chciałbyś aby rura była tu i tu. Jeżeli chcesz przesunąć zmywarkę czy zlew metr w prawo lub w lewo to myślę, że bez zmian się obejdzie. Najlepiej niech się wypowiedzą inni, którzy mieli takie przygody ...


W starszych blokach było dokładnie tak jak pisze bartek86. Z perspektywy czasu myślę, że średnio opłaca się zlecanie np przesunięcia gniazdek, przewodów na lampy itd bo liczyli za to około 50zł za punkt. Przy wykańczaniu ogarnięta ekipa zrobi to zapewne w pakiecie np ze szpachlowaniem i napewno za niższą kwotę. To samo z kuchnią - warto umówić się z jakimś projektantem/ wykonawcą mebli, który rozplanuje rozkład gniazdek, włączników itd. Grubsze prace np dokładanie podłogówki (polecam wszędzie gdzie będą płytki), zmianę umiejscowienia odpływów czy doprowadzeń wody najlepiej zgłaszać na etapie ich montażu, żeby później nie kuć np wylewek bo z tego co pamiętam to krzywo na to patrzą.
bart87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 39
Na forum od: 07 sie 2016, 14:27

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maud_b » 21 lut 2017, 10:04

Patrzyłam właśnie na oferty SM Projektant i mają bardzo fajne plany mieszkań w inwestycji E11 w budynkach 22 i 23.
Cenowo również ok. Tylko oddane będą aż w 10.2018 r.
Trochę żałuję, że nie poczekaliśmy z zakupem, ale to w sumie rok różnicy.
Czy dobrze rozumiem, że Projektant oferuje też drzwi wewnętrzne i biały montaż?
Maud_b
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 16 lis 2016, 14:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jimik, Kolejorz, resim, tomimiot, wogx i 37 gości