[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 15 maja 2017, 17:49

Przez ostatnie dni zauważyłem, że w bloku nr. 13 pojawiają się co jakiś czas takie białe kartki A4 przyklejone najczęściej na wewnętrzną część drzwi balkonowych. Czy są to jakieś dokumenty dotyczące wykończenia danego lokalu? Może właściciele poprzednio oddanych mieszkań z czymś takim się spotkali i mogli by odpowiedzieć :)
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: filemon » 15 maja 2017, 18:36

Przedszkole nr 3 chce wydzierżawiić od spółdzielni pomieszczenia w bolku pzy ul. Iwonickiej.
Przypuszczam, że chodzi o bloki 50+. Tam miała być biblioteka, rehabilitacja itp. Jeśli tak, to będzie strzał w 10 :P:P:P
Starsi chcą mieć spokój, dzieci chcą szaleć, krzyczeć. Mieszanka wybuchowa. Chyba że zrobią dźwiękoszczelne okna i będą dzieci trzymać zamknięte.

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,12079034/
filemon
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 25 kwie 2016, 21:44

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bart87 » 15 maja 2017, 22:04

Mateusz.B pisze:Czy orientuje się ktoś, jak wyglada sprawa z kamerami(montowane na bloku, w windzie), czy mieszkańcy maja do tego jakiś dostęp, czy jest to na wyłączność spółdzielni ?


Kiedyś słyszałem ze mieszkańcy nie mają dostępu do obrazu z kamer bez nakazu wydanego przez policję/sąd. Ile w tym prawdy nie wiem.
bart87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 39
Na forum od: 07 sie 2016, 14:27

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 16 maja 2017, 7:07

filemon pisze:Przedszkole nr 3 chce wydzierżawiić od spółdzielni pomieszczenia w bolku pzy ul. Iwonickiej.
Przypuszczam, że chodzi o bloki 50+. Tam miała być biblioteka, rehabilitacja itp. Jeśli tak, to będzie strzał w 10 :P:P:P
Starsi chcą mieć spokój, dzieci chcą szaleć, krzyczeć. Mieszanka wybuchowa. Chyba że zrobią dźwiękoszczelne okna i będą dzieci trzymać zamknięte.

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,12079034/

z 50+ chcą zrobić 500+
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 16 maja 2017, 7:42

jest rozwiązanie...podświetlić jak w Bostonie.
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,12079428/
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 17 maja 2017, 7:29

ZAWIADOMIENIE O ZWOŁANIU WALNEGO ZGROMADZENIA CZŁONKÓW SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ "PROJEKTANT" W RZESZOWIE
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "PROJEKTANT" w Rzeszowie zwołuje Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni, które odbędzie się o godzinie 1700 w dniu 26.05.2017 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie ul. Hetmańska 45A.
Materiały na Walne Zgromadzenie będą wyłożone do wglądu od dnia 12.05.2017 r. w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej "PROJEKTANT" w Rzeszowie, ul. Słoneczna 2, w pokoju nr 13 w godzinach pracy Spółdzielni.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rolf » 17 maja 2017, 12:27

Adma zmieniła termin realizacji inwestycji budynków 2 i 3 na 31.07.2017, według dewelopera nie ma to mieć wpływu na przekazanie lokali oraz przeniesienie własności.
Rolf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 25 maja 2016, 12:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 17 maja 2017, 14:45

Rolf pisze:Adma zmieniła termin realizacji inwestycji budynków 2 i 3 na 31.07.2017, według dewelopera nie ma to mieć wpływu na przekazanie lokali oraz przeniesienie własności.


Czyli, że co? to oficjalnie już? żeby teraz wszystkie banki nie odrzuciły ostatniej transzy i zażądały płatnego aneksu - to po pierwsze, po drugie może ktoś wyjaśnić czym różni się przekazanie mieszkania od odbioru? przykładowo 31.10 mam odbiór, ale np 31.08 deweloper pozwala mi wejść na mieszkania i już wykańczać, pytanie nasuwa się takie: skąd mam wiedzieć, że mogę wykańczać skoro nie było odbioru i nie wiem, czy wszystko jest ok (tynki, kąty proste itp.), czy jak wejdę wcześniej to nie naprawie sobie sam wad dewelopera, które teoretycznie mogą występować? i chyba nie będę miał wyjścia i mieszkania odebrać będę musiał. Jak wy to widzicie?
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rolf » 17 maja 2017, 15:24

Oficjalnie - zobacz na maila, ja dostałem info od dewelopera.
Rolf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 25 maja 2016, 12:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 17 maja 2017, 16:04

bartek86 pisze:
Rolf pisze:Adma zmieniła termin realizacji inwestycji budynków 2 i 3 na 31.07.2017, według dewelopera nie ma to mieć wpływu na przekazanie lokali oraz przeniesienie własności.


Czyli, że co? to oficjalnie już? żeby teraz wszystkie banki nie odrzuciły ostatniej transzy i zażądały płatnego aneksu - to po pierwsze, po drugie może ktoś wyjaśnić czym różni się przekazanie mieszkania od odbioru? przykładowo 31.10 mam odbiór, ale np 31.08 deweloper pozwala mi wejść na mieszkania i już wykańczać, pytanie nasuwa się takie: skąd mam wiedzieć, że mogę wykańczać skoro nie było odbioru i nie wiem, czy wszystko jest ok (tynki, kąty proste itp.), czy jak wejdę wcześniej to nie naprawie sobie sam wad dewelopera, które teoretycznie mogą występować? i chyba nie będę miał wyjścia i mieszkania odebrać będę musiał. Jak wy to widzicie?


jak developer wpuszcza wcześniej do mieszkania żebyś sobie wykańczał to jest jego "łaska" w pewnym sensie, bo oficjalnie, powinieneś czekać na odbiór, zgłosić ewentualne usterki i jak zostaną poprawione to wtedy sobie wykańczać. Także nie doszukiwał bym sie zbyt wielu swoich praw, przed oficjalnym odbiorem.
Oczywiście jest też wersja nieoficjalna, jesli pójdziesz do kierownika budowy i bez pretensji/roszczeń zgłosisz jakąś usterke to jest szansa że zostanie ona naprawiona przed oficjalnym odbiorem. To nie jest ich obowiązek (przed odbiorem) ale z odpowiednim podejściem mogą pójść na ręke.

I jeszcze jedno, po odbiorze i zgłoszonej usterce developer ma jakiś okreslony czas na jej naprawę. Ja np. miałem problem z instalacją elektryczną, oficjalnie miałem czekac do dwóch tygodni ! na naprawę. Także to nie jest tak, że naprawią od razu. Ale że elektryk się kręcił w okolicy a ja nie byłem natrętny tylko miły to zrobili mi to od ręki.
Dlatego uczulam na podejście do tematu. Zdaje sobie sprawe że zapłaciliśmy duże pieniądze za mieszkanie i to irytuje kiedy cos jest nie tak, bo zapłaciliśmy i miało być wszystko cacy.
Z ludzmi jednak trzeba umieć sie dogadać mimo to.
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: wogx i 12 gości