[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 18 sty 2017, 14:58

Sprzed chwili...
Załączniki
20170118_134829.jpg
Coś tam grzebią
20170118_134829.jpg (341.81 KiB) Przeglądany 4464 razy
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 18 sty 2017, 15:49

Wszystko ładnie z oknami na B2 idzie, szkoda tylko, że B3, które było tak do przodu, a zostało teraz w tyle. Ciekawe czemu w B3 nie wstawiają okien? Pewnie nie ma się co przejmować, bo 2-3tyg jak będzie ciepło i wstawią na B3, ale dziwne, że w B2 kończą, chociaż nawet 7p. jeszcze nie ma :>
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: john1200 » 18 sty 2017, 22:38

JanzRzeszowa pisze:
Poniżej pewna zajawka:

https://www.ogrzewnictwo.pl/poradnik/te ... orytarzach

Ciekawy link. Te temperatury na klatkach podane w artykule to chyba nie w naszej klatce...
john1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 18 mar 2016, 9:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maciejczek » 18 sty 2017, 23:37

No tak, a u nas woda na umytych schodach potrafiła zamarzać :-)
maciejczek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 03 gru 2015, 20:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 19 sty 2017, 2:57

A propos-ogrzewania i temperatur w klatkach schodowych, to przewertowałem trochę zagadnienie i wygląda na to, że obowiązują jeszcze PN i WT sprzed kilkunastu lat, a konkretnie poniższa ustawa (par134):

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 12 kwietnia 2002 r. Dz. U. Nr. 75 poz. 690

Widać, że powinno być co najmniej 8 st C na klatce i to w każdym miejscu. Interesująca jest także metodologia projektowania ciepłowniczego dla takich klatek, gdzie zakłada się przyrosty temp na piętro o 2 C, a więc na 5 kondygnacji powinno być ok 16 C, co jak wiadomo nie jest możliwe zer względu na potężny komin termiczny wyłazu na dach. Czasami stosuje się na parterze rzeczywiście grzejniki elektryczne włączane w najsilniejsze mrozy, ale wówczas są wojny o dodatkowe zużycie energii. W naszym przypadku to jest bez sensu.
Reasumując: trzeba pomierzyć temperaturę na piętrach zestawić z temp otoczenia (kilka pomiarów), udokumentować to i jeżeli okaże się, że nie ma tych 8 C, ubiegać się o zmiany w naszych blokach, np. uszczelnienie przegród czy dodatkowe izolacje.
Bloki muszą spełniać warunki techniczne i na klatce nie może być mniej niż te 8 C nawet jak na dworze jest przez miesiąc -20 C.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 19 sty 2017, 15:02

W większości nowych bloków nie ma ogrzewanych klatek. Czasami są jedynie pojedyncze grzejniki przy wejściu. Jeżeli wasze bloki oddano na jesień to błędem było branie się za wykończenie. Ja wiem, że każdy chciałby szybko zamieszkać w nowym mieszkaniu, ale to wszystko musi odpocząć i wilgoć wyjść ze ścian. Prawidłowo to trzeba było zabrać się za to na wiosnę i nie odczulibyście tego problemu. Mam nadzieje, że płytki i tynki po jakimś czasie nie poodpadają.
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: janek » 19 sty 2017, 16:01

Santinel pisze:nie odczulibyście tego problemu

Jakiego problemu? Że w klatce jest 4 czy 5 stopni Celsjusza? Myślisz, że to wina wykańczania mieszkań na zimę? Chyba sobie żartujesz. Możesz wytłumaczyć dlaczego kładzenie tynków i płytek w zimie wpływa na to, że rok później w klatce jest diabelsko zimno? Jeden sąsiad, który wykańczał w listopadzie i grudniu tamtego roku miał nagrzewnicę, dwa osuszacze i stale działający higrometr. Myślisz, że ktoś jest dzisiaj taki beztroski, że będzie kładł płytki mając, nie wiem, 3 stopnie ciepła i 90% wilgotności w pomieszczeniu? Nie sądzę, żeby dzisiaj wilgoci w ścianach było na tyle, że temperatura w klatkach jest taka, a nie inna (zwłaszcza, że mury stały odkryte chyba z pół roku latem 2015, a lato 2016 było naprawdę gorące; do tego przez skrzynki na listy hula wiatr po całym budynku - i latem i zimą). Te klatki, to jest po prostu monstrum nie do ogrzania! Myślisz, że za 5 lat będzie lepiej bo budynek odpocznie? Ja się mogę założyć, że różnica będzie prawie żadna (albo może się wziąć niewielka z tego, że wszystkie mieszkania będą ogrzewane, bo teraz niektóre są jeszcze puste).
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 19 sty 2017, 20:13

janek pisze:Jakiego problemu? Że w klatce jest 4 czy 5 stopni Celsjusza? Myślisz, że to wina wykańczania mieszkań na zimę? Chyba sobie żartujesz.


Hehe, zrozumieć to w ten sposób to jednak sztuka. Tak, myślę, że zimne oddechy robotników wyziębiły klatkę.
A tak na serio to miałem na myśli to, że należało by w mieszkaniu ogrzewać i je pozostawić na zimę.

janek pisze:Myślisz, że ktoś jest dzisiaj taki beztroski, że będzie kładł płytki mając, nie wiem, 3 stopnie ciepła i 90% wilgotności w pomieszczeniu?


Oczywiście! Takich jest wielu. Jeżeli uważasz, że taka nagrzewnica i osuszacz zrobi całą robotę to widać że masz tylko teoretyczną wiedzę.

janek pisze:Myślisz, że za 5 lat będzie lepiej bo budynek odpocznie? Ja się mogę założyć, że różnica będzie prawie żadna (albo może się wziąć niewielka z tego, że wszystkie mieszkania będą ogrzewane, bo teraz niektóre są jeszcze puste).


Idź do innych bloków, już przez jakiś czas temu zamieszkanych i zobaczysz jak jest. Dla mnie to totalna głupota by ogrzewać klatki. Kompletna strata pieniędzy, i założę się, że gdyby tak było, to zaczęło by się narzekanie na wysokie koszty ogrzewania części wspólnych.
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maciejczek » 19 sty 2017, 21:42

U nas w nowych blokach z windami i szerokimi klatkami (o czym już ktoś wspomniał), nie będzie na nich ciepło jak np na krośnieńskiej nawet za 5 lat. Owszem jak sie wprowadzą wszyscy to może delikatnie cieplej w okolicy przedostatniego i ostatniego piętra.
Z drugiej strony to ogrzewanie, które proponuje spółdzielnia, to jedyne 3,5zł/miesiąc i to jedynie miesiące grzewcze z tego co się orientuję.
Pytanie tylko czy to grzejniki z nadmuchem, czy zwykły elektryczny?
maciejczek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 03 gru 2015, 20:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 19 sty 2017, 22:15

Dzisiaj (19.01.17), godz 12 00, temp klatki na 5 piętrze 13 C, na zewnątrz -5 C
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości