[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 21 gru 2016, 13:50

dras pisze:
JanzRzeszowa pisze:Poza tym, na zużycie wpływa mocno wilgoć, powierzchnia przeszkleń, szczelność wentylacji okiennych. Piętro czy położenie mieszkania jest mało znaczące, czego dowodem jest moje mieszkanie-ostatnie piętro, tylko kawałek ściany z sąsiadem.

Ma bardzo duże znaczenie. Już na etapie projektu jest to jeden z ważniejszych parametrów w obliczeniach przy dobieraniu grzejników. Jeśli ktoś sadzi inaczej wystarczy dotknąć ściany zewnętrznej i ściany od grzejącego sąsiada, różnica będzie łatwo wyczuwalna.
Jaką kolega ma powierzchnię i jakie zużycie na m-c, skoro dowodzimy czegoś?


>56m2
u mnie temp ścian jest taka sama,
powtarzam, na zużycie gazu wpływa przede wszystkim temperatura jaka jest zadana. Jest spora różnica pomiędzy utrzymywaniem 19 C a 20 C już nie wspomnę o różnicy 2 stopni (problematyka dobrania histerezy).
Poza tym, powierzchnia przeszkleń (a okna są kiepskie w projektancie o słabych parametrach). Do tego dochodzi wadliwa konstrukcja wentylacji.
Doświadczalnie to można sprawdzić. Ja odcinając pokój z oknami balkonowymi od reszty mieszkania na kilka godzin mam temp o 1-1,5 C niższą, niż w pozostałej części mieszkania. I nie grzeję wówczas, a więc nie ma możliwości dogrzewania mniejszej powierzchni tam gdzie jest czujnik.
Ogólnie płacę niskie rachunki, ale takie było założenie(ok 60-70 zł/mies).
Oprócz tego mocno wpływają nieszczelności przegród na poziom temperatury.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dras » 21 gru 2016, 14:34

Nie ma się co kłócić. Prawda jest taka że wszystko ma wpływ nawet wielkość balkonu.
http://www.schock.pl/upload/files/downl ... 584%5D.pdf
ciepło ucieka czym może, oknami, ścianami, sufitem czy podłogą. Oczywiście że oknem czy wentylacją bardziej niż ścianą. Ja w domu dotykając ściany czuję różnicę wyraźnie miedzy zewnętrzną a działową.
Mam w domu projektanta instalacji cieplnych m.in. w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, i mniej więcej wiem na co zwracają uwagę w projektach, aczkolwiek osobiście wykształcenie mam inne, jeśli ktoś jest mądrzejszy to się kłócił nie będę :)
Zgodzę się że zachowanie w miarę równego poziomu temperatur w ciągu doby to dobry pomysł. Ale na straty ciepła nie mamy wielkiego wpływu i na tempo wyziębiania pomieszczeń też a to w dużej mierze zależy od położenia i projektu mieszkania. I dalej będę się upierał że w porównywać należy jednak podobne mieszkania.
dras
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 17 lut 2015, 14:15

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 21 gru 2016, 16:09

Spółdzielnia Projektant wrzuciła kilka zdjęć na fb (inwestycja E-11).
https://www.facebook.com/smprojektant/p ... 1936330002
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katarzyna 123 » 21 gru 2016, 17:57

Witam
Mam takie pytanie
ponieważ zakupiłam mieszkanie w spółdzielni projektant i blok jest w trakcie budowy dopiero, chciałabym się dowiedzieć co się znajduje dokładnie w BIAŁYM MONTAŻU jak by ktoś miał zdjęcia byłam bym bardzo wdzięczna pozdrawiam
Katarzyna 123
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 21 gru 2016, 17:50

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: brumar » 22 gru 2016, 0:48

Seta pisze:...
Przez pierwsze dwa miesiące zużycie gazu wyniosło około 250 m3/ miesięcznie. ...

250 m3/m-c to koszt ok. 480 PLN :shock:
Jeżeli jesteś w taryfie W-2.x to powinieneś się zmieścić w zużyciu pomiędzy 3.350 a 13.350 kWh (przy współczynniku konwersji 10.972 [jaki ostatnio podali] daje to ok. od 305 do 1216 m3/rok). Jak przekroczysz to witaj taryfo W3.x z opłatą za dystrybucję stałą nie 9,00 PLN netto/m-c, a ok. 35,00 PLN netto/m-c (a dostawca sam nie zmniejszy taryfy po roku). Ale plusem jest to, że troszkę taniej będzie za to za dystrybucję zmienną o ok. 0,9 gr/kWh. :(

JanzRzeszowa pisze:
Seta pisze:... A propos- ja wczoraj dostałem rachunek za gaz w wysokości: 21 zł(listopad), a płacę zazwyczaj 60-70 zł/ mies. No ale nie przekraczam 20 C nigdy.

W taryfie W-2.12T sama opłata stała za miesiąc to 21,73 zł. Więc jeżeli zapłaciłeś 21 zł (z realnego odczytu licznika jaki podałeś) to wynika, że nie używasz gazu lub nie podajesz odczytu do wyliczeń. A więc wogóle nie grzejesz i temperaturę w mieszkaniu 20 st. C masz nie wiedzieć skąd (tzn. wiedzieć, ale to już sąsiadów problem). Rozumiem, że nie używasz również ciepłej wody użytkowej:)
Zużycie za 60-70 zł/mies. to ok. 0,68-0,84 m3/ dzień. To dla mieszkania ~57 m3, nowego, skrajnego, przy kiepskich oknach z poprawnie działającą wentylacją jaką zaprojektowano tutaj jest dla mnie pełne podziwu. :shock:
brumar
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 01 gru 2015, 23:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dras » 22 gru 2016, 8:51

Rozliczenie masz prognozowane czy realne? Jeśli prognozowane to może jakieś wyrównanie było i stąd mniejsza kwota?
Ostatnio zmieniony 22 gru 2016, 8:53 przez dras, łącznie zmieniany 1 raz
dras
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 17 lut 2015, 14:15

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 22 gru 2016, 8:53

JanzRzeszowa pisze:
Seta pisze:... A propos- ja wczoraj dostałem rachunek za gaz w wysokości: 21 zł(listopad), a płacę zazwyczaj 60-70 zł/ mies. No ale nie przekraczam 20 C nigdy.

W taryfie W-2.12T sama opłata stała za miesiąc to 21,73 zł. Więc jeżeli zapłaciłeś 21 zł (z realnego odczytu licznika jaki podałeś) to wynika, że nie używasz gazu lub nie podajesz odczytu do wyliczeń. A więc wogóle nie grzejesz i temperaturę w mieszkaniu 20 st. C masz nie wiedzieć skąd (tzn. wiedzieć, ale to już sąsiadów problem). Rozumiem, że nie używasz również ciepłej wody użytkowej:)
Zużycie za 60-70 zł/mies. to ok. 0,68-0,84 m3/ dzień. To dla mieszkania ~57 m3, nowego, skrajnego, przy kiepskich oknach z poprawnie działającą wentylacją jaką zaprojektowano tutaj jest dla mnie pełne podziwu. :shock:


Jest jeszcze jedna możliwość - pomyśl/nawet trzy/w tej alternatywie (zresztą to co piszesz jest zawarte na każdym rachunku z PGNiG-e i to żadna tajemna wiedza).
Poza tym nie pisałem, że to skrajne mieszkanie, nie pisałem że mam 20 C, tylko że nigdy nie przekraczam i jest to pomiar jednopunktowy, sąsiedzi maja nikły wpływ na to co ja im oddaję i na to co od nich zyskuję (ale to sprawa dyskusji o przegrodach i przenikalności cieplnej), to że stolarka może być lepsza, a wentylacja załatwiona sensowniej, to nie oznacza, że brakuje okien i nie ma wymiany cieplnej przez wentylację i ja tu piszę o faktach, a więc o wartości średniej moich rachunków za gaz, a nie o teorii jak dobrać grzejnik do pomieszczenia (np.)
Ironia jest sensowna, jak ma logiczne podłoże, tutaj takowego brak. To Twoje dywagacje.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 22 gru 2016, 8:56

dras pisze:Rozliczenie masz prognozowane czy realne? Jeśli prognozowane to może jakieś wyrównanie było i stąd mniejsza kwota?

dokładnie, była nadpłata zapewne, ale dziwi mnie fakt, że ja płacę niskie rachunki (w porównaniu z tym co się słyszy), a i tak dostałem za listopad tylko "abonament".
Mija dokładnie 12 mies odkąd zużywam gaz i mam to na bieżąco notowane. Oczywiście poprzednia zima byla łagodna i nie ma porównania, ale jak tak pójdzie dalej, to bedę zadowolony. Przypominam jakie mam założenia:
1. nie przekraczać nigdy 20 C
2. nie schodzić poniżej 18 C ( w pomiarach jednopunktowych)
3. ustawienia utrzymywać na 19C z minimalną histerezą, liczba 19 to optimum
4. robić manualne poprawki w stosunku do sytuacji, a więc np. spory wiatr i wilgoć to dodać, jak na dworze > niż 0 C, wyłączać grzanie w ogóle
5. chcę mieć cieplej, stosuję zasadę skandynawską (ubierz sweter)

Oczywiście to nie jest komfort z bloków np RSM-u, że się ma 24 C i otwiera okno, aby obniżyć temp, ale ja małych dzieci nie mam i wystarczy mi 19 C i 100 zł maks opłat za gaz to dla mnie spełnienie założeń. Zobaczymy czy się tak da dalej utrzymać na tym poziomie.
I sądzę, że pies pogrzebany jest wlaśnie w tej różnicy ( a nie w jakiś tam projektach i teorii), jak ktoś chce mieć 22-23 C to wkłada w kocioł nieporównywalnie więcej (przy podobnych parametrach wyjściowych), niż ja, gdzie mam trzy, cztery kreski niższą temp.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: brumar » 22 gru 2016, 10:45

JanzRzeszowa pisze:...
Poza tym nie pisałem, że to skrajne mieszkanie, nie pisałem że mam 20 C, tylko że nigdy nie przekraczam i jest to pomiar jednopunktowy, sąsiedzi maja nikły wpływ na to co ja im oddaję i na to co od nich zyskuję (ale to sprawa dyskusji o przegrodach i przenikalności cieplnej), to że stolarka może być lepsza, a wentylacja załatwiona sensowniej, to nie oznacza, że brakuje okien i nie ma wymiany cieplnej przez wentylację i ja tu piszę o faktach, a więc o wartości średniej moich rachunków za gaz, a nie o teorii jak dobrać grzejnik do pomieszczenia (np.)
Ironia jest sensowna, jak ma logiczne podłoże, tutaj takowego brak. To Twoje dywagacje.

Nie pisałeś, tak?
JanzRzeszowa pisze:Poza tym, na zużycie wpływa mocno wilgoć, powierzchnia przeszkleń, szczelność wentylacji okiennych. Piętro czy położenie mieszkania jest mało znaczące, czego dowodem jest moje mieszkanie-ostatnie piętro, tylko kawałek ściany z sąsiadem.
brumar
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 01 gru 2015, 23:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 22 gru 2016, 10:58

brumar pisze:
JanzRzeszowa pisze:...
Poza tym nie pisałem, że to skrajne mieszkanie, nie pisałem że mam 20 C, tylko że nigdy nie przekraczam i jest to pomiar jednopunktowy, sąsiedzi maja nikły wpływ na to co ja im oddaję i na to co od nich zyskuję (ale to sprawa dyskusji o przegrodach i przenikalności cieplnej), to że stolarka może być lepsza, a wentylacja załatwiona sensowniej, to nie oznacza, że brakuje okien i nie ma wymiany cieplnej przez wentylację i ja tu piszę o faktach, a więc o wartości średniej moich rachunków za gaz, a nie o teorii jak dobrać grzejnik do pomieszczenia (np.)
Ironia jest sensowna, jak ma logiczne podłoże, tutaj takowego brak. To Twoje dywagacje.

Nie pisałeś, tak?
JanzRzeszowa pisze:Poza tym, na zużycie wpływa mocno wilgoć, powierzchnia przeszkleń, szczelność wentylacji okiennych. Piętro czy położenie mieszkania jest mało znaczące, czego dowodem jest moje mieszkanie-ostatnie piętro, tylko kawałek ściany z sąsiadem.

Gdzie jest napisane, że to skrajne mieszkanie?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bogdanoo, Google [Bot], kangur i 30 gości