[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dras » 23 sty 2017, 16:09

Nie pisałem że to nowe budownictwo. Osiedle Grota-Roweckiego.
Najmądrzejszy nie jestem wręcz przeciwnie, ale mam zasadę że jak się nie znam to się nie wypowiadam. Jak się wypowiadam to albo sam wiem albo mam opinię lub wiedzę kogoś kompetentnego za sobą. Uważam że każdego warto wysłuchać, jak się myli albo wprowadza w błąd to skorygować.
Zapraszam na prv, to sobie możemy wyjaśnić bo takiej szarpaninie słownej brak merytoryki, i żadna przyjemność z czytania dla innych użytkowników.
dras
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 17 lut 2015, 14:15

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maciejczek » 23 sty 2017, 17:48

Do wątku dodam tylko, że dzwoniłem do SM z pytaniem o rodzaj grzejników jakie proponują, i.. niczego się nie dowidziałem (ani ile kW, ani czy z dmuchawą). Osoba która coś wie jest na urlopie :-)
maciejczek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 03 gru 2015, 20:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dras » 23 sty 2017, 20:07

Z nowinek. Jak pewnie większość zauważyła rozpoczął się remont klatek schodowych. Połowa stycznia, więc jak zwykle moment jest idealny. Wracając do klatki zwróciłem uwagę że Panowie "ułatwiają" sobie pracę blokując wycieraczką drzwi zewnętrzne. Niestety nikogo nie widziałem. Jak by ich ktoś złapał proponuję zwrócić uwagę.
dras
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 17 lut 2015, 14:15

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Paulo89 » 23 sty 2017, 22:20

Sam zauważyłem, że około miesiąc temu w mrozy Panowie kładli tynk na czysto na klatce. Oczywiście zostałem pouczony żeby niczego nie ubić ani nie zniszczyć bo wiadro takiego tynku 300zł... Na drugi dzień pod wpływem mrozów ten tynk sam poodpadał ze ścian...
Paulo89
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 05 mar 2016, 13:33

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 24 sty 2017, 8:58

Dzwoniłem wczoraj do projektanta budynków przy Żmigrodzkiej i:
1. skrzynki pocztowe (przelotowe) były sugestią SM Projektant, a więc takie znalazły się w projekcie i w wykonawstwie
2. wiatrołap nie podpada pod wytyczne ustawy z 2002 r, a więc temperatura 8C nie dotyczy tego pomieszczenia
3. budynki liczone były tradycyjnie programem (pod EP czy EK) a wsadem były standardowe wskaźniki typu: strefa klimatyczna, naświetlenie, rodzaj wentylacji, ekspozycja budynku, etc. W konsekwencji przy założeniu klatki i 8C wychodzą materiały jakich trzeba użyć dla np. przegród. Podobno, w ścianach klatki schodowej sąsiadujących z mieszkaniami mamy specjalny pustak. Wymagania mówią o parametrach i akustycznych i izolacyjnych. Ale jaki? Bo Termoziegel to to nie jest na pewno.... Jak chadzałem na budowę to nie rzucił mi się w oczy jakiś specjalny pustak.
Tak więc, musimy chyba jeść tę żabę w takiej postaci w jakiej jest...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: brumar » 25 sty 2017, 8:54

dras pisze:Z nowinek. Jak pewnie większość zauważyła rozpoczął się remont klatek schodowych. Połowa stycznia, więc jak zwykle moment jest idealny. Wracając do klatki zwróciłem uwagę że Panowie "ułatwiają" sobie pracę blokując wycieraczką drzwi zewnętrzne. Niestety nikogo nie widziałem. Jak by ich ktoś złapał proponuję zwrócić uwagę.

Spotkałem wczoraj tych przemiłych Panów. Ktoś "rozsądny" zadecydował, że w styczniu przy ujemnej temperaturze zewnętrznej będą wykonywać dylatacje w tynku wokół szybu dźwigowego za pomocą urządzeń mechanicznych bez jakiegokolwiek odciągu. W klatce biało, przy przejeździe windą, już na 2. piętrze w windzie mnie zatkało i brakło oddechu. Nic nie zostało zabezpieczone. Mamy zanieczyszczone wszystko co się znajduje na klatce schodowej, tj. wycieraczki, ściany, drzwi, okna, a przede wszystkim wszystkie elementy elektryczne (tj. czujki dymu, przyciski uruchamiania oddymiania, całe mechanizmy windy, rozdzielnice sterujące, itd.). Teraz wystarczy odczekać odpowiedni okres czasu, gdy gwarancje się skończą na urządzenia (lub już się skończyły) i będziemy za nasze pieniądze usuwać usterki.
W celu usunięcia znaków na posadzce - rozprowadzono znaczną ilość wody, która po okresie 2-3 godzin zaczęła przesychać i ukazywać biel na posadzce...
Dramat, zero rozsądku...
Czekamy już ponad rok na coś co powinno być już gotowe na odbiór, bo za to zapłaciliśmy (nie dostaliśmy odroczenia tej części opłaty) i w zamian otrzymujemy takie oto rozwiązania. Na zewnątrz nie można nic robić, bo zimno, więc "ekipa" wykańcza nie ogrzewane klatki schodowe...
brumar
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 01 gru 2015, 23:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 26 sty 2017, 10:19

Brumar, tak jak pisałeś trzeba przypilnować aby po tym zapyleniu wszystko w naszej klatce wyczyścili, a najważniejsze są mechanizmy windy.
Proponuję za to odpowiedzialnym zrobić niejakiego drasa i barta87 (chyba im już popylili gipsem w 2 klatce i trochę przewietrzyli?).
Czy wniosek przeszedł?

A poważnie mówiąc, wczoraj nasze niezamierzone doświadczenie, a propos-wychłodzenia ścian w klatce (otwarty wyłaz i okno) dało jasne wyniki jak temperatura na klatce schodowej wpływa na temperaturę sąsiadujących ścian, a co za tym idzie zużycie gazu. Dokonane pomiary dały dużo do myślenia.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: brumar » 26 sty 2017, 22:03

JanzRzeszowa pisze:... a najważniejsze są mechanizmy windy.

Winda na Żmigrodzkiej 9 klatka 1 nie działa odkąd wróciłem z pracy po 15. Brak jakichkolwiek informacji, więc podejrzewam awarię... Winda działała bez większego zarzutu od roku, dwa dni temu rozpoczęto wykończeniówkę...
brumar
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 01 gru 2015, 23:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 27 sty 2017, 8:47

brumar pisze:
JanzRzeszowa pisze:... a najważniejsze są mechanizmy windy.

Winda na Żmigrodzkiej 9 klatka 1 nie działa odkąd wróciłem z pracy po 15. Brak jakichkolwiek informacji, więc podejrzewam awarię... Winda działała bez większego zarzutu od roku, dwa dni temu rozpoczęto wykończeniówkę...


A najciekawsze jest to, że nikt z sąsiadów podobno przede mną (zgłoszenie po 20-tej) tej awarii nie zgłosił.
Wniosek: po co nam działająca winda...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pool81 » 27 sty 2017, 11:28

Witam
Nawiązując do małego spięcia na forum - Nie da się komfortowo żyć w większym skupisku ludzkim bez prospołecznego nastawienia. Nie chodzi dorzucaniu się do czyjegoś czynszu ale o wspólne rozwiązywanie aktualnych problemów i dyskusja.
Jeżeli w danym bloku temp. na klatce jest nienormatywna to spółdzielnia ma rozwiązać ten problem.

W budynkach ADMY B2 i B3 będzie wspólna wentylacja niskociśnieniowa (tak jest w projekcie) oparta o specjalne kratki wyciągowe, nawiewniki okienne, nasady wentylacyjne dachowe. Uczulam przyszłych sąsiadów że majstrowanie przy kratkach (sufity podwieszane, design, własne sprawdzone pomysły etc.) może spowodować zakłócenia w pracy wentylacji w całym pionie.
Należy też zapewnić przelot powietrza świeżego od nawiewników okiennych do kratek (drzwi wewnętrzne z otworami wentylacyjnymi albo z podcięciem).

Pozdrawiam
Paweł
Pool81
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 17 lis 2016, 11:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości