[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grande1970 » 21 sty 2017, 18:46

wspólnota podejmuje decyzje większością głosów i nie ma tu prawa veta, więc jeśli wspólnota zdecyduje to doliczą do opłat i tyle ...
grande1970
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 136
Na forum od: 17 sie 2016, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bart87 » 23 sty 2017, 0:11

JanzRzeszowa pisze:"Wicie, rozumicie"..., mogę wiedzieć dlaczego i do kogo używasz tej liczby mnogiej?
Rozumiem, że kolega wyznaje zasadę "moja chata z kraja"...


Dokładnie taką zasadę wyznaję i raczej nie mam ochoty zeby ktos decydowal na co mam wydawać swoje pieniądze poddając dziwne pomysły. Nie decyduje tutaj wspólnota tak jak ktoś wspominał a spółdzielnia i w tym przypadku to akurat plus. Tak samo używam liczby mnogiej jak wnioskodawcy ogrzewania mówiąc o sąsiadach którzy się na nie zrzucą. Ostatnio jakieś dziwne zwyczaje panują, że za wszystkie problemy obarcza się innych zamiast zacząć od siebie. Jak mi zimno to podkręcam temperaturę i nie robię z tego problemu na 3 strony forum. Możemy mieszkać w jednym bloku pić razem wódkę - nie ma problemu, ale co innego sąsiedzkie współżycie a co innego usilne narzucanie swoich wizji bo chyba marzenia o nowym mieszkaniu nieco rozminęły się z rzeczywistością. Akurat to że nie ma ogrzewania klatki ze wspólnego budżetu uważam za wielki plus bo tak jak już wspominałem eliminuje to problem ze starych bloków gdzie oprócz kibelka wszystkie grzejniki w mieszkaniach po zakręcane bo grzejemy sie tym co na klatce. Tutaj ile sobie nagrzejesz tyle masz.

john1200 pisze:Ciekawe rozumowanie, aż się rozweseliłem. Chciałbym zauważyć, że mieszkania w jednym bloku to nie domy wolnostojące na jednej ulicy, no ale może ja się nie znam:)


Miło mi, że mogłem poprawić Ci nastrój. Nie zazdroszczę mieszkańcom parterów bo faktycznie brak sąsiadów od dołu i bliskość wejścia może skutkować zwiększonymi kosztami grzania ale ja nikomu mieszkania nie wybierałem więc nie rozumiem dlaczego teraz mam ponosić jakieś koszty. Chyba dlatego w porę pomyślałem nad ewentualnymi plusami minusami i nie zdecydowałem się na ten poziom.

Po drugie montaż ogrzewania na parterze nic nie da bo i tak ciepło pójdzie w górę i pewnie w komin.
Dzięki ociepleniu klatek będzie na nich jeszcze zimniej bo stracą dopływ ciepła z mieszkań,a to już za skutkuje grubszymi problemami bo to tak jakbyście wychodzili prosto na zewnątrz. Wtedy dopiero trzeba będzie je dogrzewać w jakiś dodatkowy sposób.
Wydaje się więc że obecnie mamy rozwiązanie pośrednie, najmniej obciążajace kosztowo i w miarę komfortowe na klatce.
Może wystarczy zmienić sposób ogrzewania, np czujnik temeratury umiescic w tym najzimniejszym pokoju, a pozostałe grzejniki skręcić? Rozwiązań jest dużo.
Żeby nie było, że nie wiem o czym mówię też całym jednym pokojem graniczę z klatką.
Także Panowie nie róbcie problemów tam gdzie można je rozwiązać samemu.
Pozdrawiam was ciepło :)
bart87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 39
Na forum od: 07 sie 2016, 14:27

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 23 sty 2017, 8:42

Właściwie, to nie wiem czego dotyczy powyższy post, oprócz chyba ponownego akcentowania swojego egoizmu lokatorskiego barta87. No, ale przyjdzie jeszcze taki czas, gdy sąsiedzi się przydadzą...

Podsumowując:
1. Trzeba zmienić skrzynki pocztowe na takie, aby zlikwidować mostek termiczny. Taki wniosek zostanie złożony.
2. Orientowałem się czy można coś zrobić z wyłazem. Niestety nie. Tylko sprawdzić uszczelnienie.
3. W projektach nie wykazuje się szczegółowych wyliczeń termiki związanej z klatkami schodowymi (nasz casus powiększania się kubatury klatek vs. te same założenia przenikalności cieplnej ścian wynikającej z ilości m2 sąsiadujących pomieszczeń), dlatego trudno jest sprawdzić.
4. Nie jest tak, że w tej chwili projektuje się i buduje tylko nieogrzewane klatki w budownictwie wielorodzinnym i nie jest tak, że zwycięża szkoła falenicka, bo szkoła otwocka mówi jasno, że trzeba zamieszczać źródło ogrzewania na klatce.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Piotr007 » 23 sty 2017, 9:14

Czy komuś udało się może odwiedzić swoje mieszkanie w nowo budowanych blokach na D-11, podczas tego zimowego przestoju?
Piotr007
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 21 sie 2016, 19:50

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dras » 23 sty 2017, 12:18

bart87 pisze:
JanzRzeszowa pisze:"Wicie, rozumicie"..., mogę wiedzieć dlaczego i do kogo używasz tej liczby mnogiej?
Rozumiem, że kolega wyznaje zasadę "moja chata z kraja"...


Dokładnie taką zasadę wyznaję i raczej nie mam ochoty zeby ktos decydowal na co mam wydawać swoje pieniądze poddając dziwne pomysły. Nie decyduje tutaj wspólnota tak jak ktoś wspominał a spółdzielnia i w tym przypadku to akurat plus. Tak samo używam liczby mnogiej jak wnioskodawcy ogrzewania mówiąc o sąsiadach którzy się na nie zrzucą. Ostatnio jakieś dziwne zwyczaje panują, że za wszystkie problemy obarcza się innych zamiast zacząć od siebie. Jak mi zimno to podkręcam temperaturę i nie robię z tego problemu na 3 strony forum. Możemy mieszkać w jednym bloku pić razem wódkę - nie ma problemu, ale co innego sąsiedzkie współżycie a co innego usilne narzucanie swoich wizji bo chyba marzenia o nowym mieszkaniu nieco rozminęły się z rzeczywistością. Akurat to że nie ma ogrzewania klatki ze wspólnego budżetu uważam za wielki plus bo tak jak już wspominałem eliminuje to problem ze starych bloków gdzie oprócz kibelka wszystkie grzejniki w mieszkaniach po zakręcane bo grzejemy sie tym co na klatce. Tutaj ile sobie nagrzejesz tyle masz.

john1200 pisze:Ciekawe rozumowanie, aż się rozweseliłem. Chciałbym zauważyć, że mieszkania w jednym bloku to nie domy wolnostojące na jednej ulicy, no ale może ja się nie znam:)


Miło mi, że mogłem poprawić Ci nastrój. Nie zazdroszczę mieszkańcom parterów bo faktycznie brak sąsiadów od dołu i bliskość wejścia może skutkować zwiększonymi kosztami grzania ale ja nikomu mieszkania nie wybierałem więc nie rozumiem dlaczego teraz mam ponosić jakieś koszty. Chyba dlatego w porę pomyślałem nad ewentualnymi plusami minusami i nie zdecydowałem się na ten poziom.

Po drugie montaż ogrzewania na parterze nic nie da bo i tak ciepło pójdzie w górę i pewnie w komin.
Dzięki ociepleniu klatek będzie na nich jeszcze zimniej bo stracą dopływ ciepła z mieszkań,a to już za skutkuje grubszymi problemami bo to tak jakbyście wychodzili prosto na zewnątrz. Wtedy dopiero trzeba będzie je dogrzewać w jakiś dodatkowy sposób.
Wydaje się więc że obecnie mamy rozwiązanie pośrednie, najmniej obciążajace kosztowo i w miarę komfortowe na klatce.
Może wystarczy zmienić sposób ogrzewania, np czujnik temeratury umiescic w tym najzimniejszym pokoju, a pozostałe grzejniki skręcić? Rozwiązań jest dużo.
Żeby nie było, że nie wiem o czym mówię też całym jednym pokojem graniczę z klatką.
Także Panowie nie róbcie problemów tam gdzie można je rozwiązać samemu.
Pozdrawiam was ciepło :)

Pełna zgoda.
Zakładanie grzejników nie ma sensu, ciepło i tak ucieknie. Skrzynki nie są aż takim problemem ze względu na to że nie są na klatce. Wejście do klatki to dwoje drzwi a skrzynki są za pierwszymi. Przy tak szerokich klatkach ciepło będzie uciekać i szczerze to grzejnik to ogrzania takiej kubatury musiał by być naprawdę duży i działać 24/7. Cały spór sprowadza się do tego żeby mieszkańcy dofinansowali ogrzewanie mieszkań osobom na parterze. Pewna osoba udowadniała mi parę stron wcześniej że ściany nie mają znaczenia - więc w czym problem?? Sprawdźcie wentylacje i okna, zgodnie ze wskazówkami owej osoby.
Mnie w mieszkaniu jest ciepło, i rachunki tez mam niskie a dopłacać do rachunków sąsiadów nie mam ochoty, ale wybierając mieszkanie myślałem też o ograniczeniu kosztów grzania.
P.S. Zwracam się z uprzejmą prośba do Pana Jana o obliczenie zapotrzebowania cieplnego na klatce i dobranie odpowiedniego grzejnika, wraz z przybliżona wyceną kosztów. Zamiast mędrkowania konkrety.
dras
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 17 lut 2015, 14:15

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 23 sty 2017, 12:49

dras pisze:P.S. Zwracam się z uprzejmą prośba do Pana Jana o obliczenie zapotrzebowania cieplnego na klatce i dobranie odpowiedniego grzejnika, wraz z przybliżona wyceną kosztów. Zamiast mędrkowania konkrety.


A ja się zwracam, do pana dras-a, z uprzejmą prośbą o niewprowadzanie opini publicznej w błąd. Pokaż mi teks, gdzie piszę, że jestem zwolennikiem grzejnika na klatce. Czekam.

No i, zamiast "mędrkować" sam wykonaj te obliczenia. Zakładam, że jesteś inżynierem budownictwa ze specjalizacją w tej branży. A więc, czekamy z niecierpliwością...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: janek » 23 sty 2017, 14:18

dras pisze:Mnie w mieszkaniu jest ciepło, i rachunki tez mam niskie a dopłacać do rachunków sąsiadów nie mam ochoty, ale wybierając mieszkanie myślałem też o ograniczeniu kosztów grzania.

Pan Dras chciał przekazać: Mam niskie rachunki, bo prawie nie grzeję! Na szczęście z boku mam sąsiadów którzy tak nie oszczędzają jak ja i mogę uzyskać moje ulubione 18 stopni prawie bez grzania. Mam środkowe mieszkanie więc zimno z klatki prawie do mnie nie dociera (przecież moja ściana styczna z klatką jest najkrótsza, najbardziej oddalona od okien i nawiewników i jeszcze przed moją ścianą jest kolejna ścianka, która zakrywa liczniki gazu i wody - świetna izolacja). Nie mam zamiaru dopłacać innym sąsiadom, ja nie będę im grzał mieszkań! :D

Panie Dras i panie Bart87 zrozumcie, że to nie wy grzejecie innych tylko blok to jedna konstrukcja, która jest ogrzewana przez nas wspólnie. Jeśli ktoś na parterze naparza ile wlezie to ty na piętrze czwartym czy piątym też korzystasz, bo klatka ogrzewa się z wszystkich mieszkań obok, a ciepłe powietrze wędruje do góry. Mam wrażenie, że ci co najwięcej krzyczą że "nie będą innym dopłacać do rachunku" to siedzą w mieszkaniach i trzęsą porami z zimna czekając, aż sąsiad z boku zagrzeje :lol:

Przy grzejnikach zapewne najwięcej skorzystaliby mieszkańcy parterów, no ale przestańcie używać argumentu, że "ja to nic nie skorzystam i będę sponsorował innych", bo to jest argument bardzo nielogiczny. Mieszkaniec parteru też może powiedzieć, że płaci za windę tyle samo co inni, a to mieszkaniec piątego piętra ma najdłuższe podróże więc zużywa windę najbardziej. Dlaczego więc nie płaci więcej?

Powtarzam jednak, że uruchamianie grzejników na prąd byłoby nieefektywne. Na innych nowych osiedlach jest jeden grzejnik gazowy na samym dole i jest w porządku, nikt nie krzyczy, że dogrzewa sąsiadów!
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maniek1 » 23 sty 2017, 14:33

janek pisze:
dras pisze:Mieszkaniec parteru też może powiedzieć, że płaci za windę tyle samo co inni, a to mieszkaniec piątego piętra ma najdłuższe podróże więc zużywa windę najbardziej. Dlaczego więc nie płaci więcej?

!

Co do windy to nie najlepszy przyjlad. Mozna by znowu rozpoczac dywagacje - koles z parteru (5 osobowa rodzina)z piwnica na -2 i garazem z dwoma miejscami parkingowymi "wykorzysta" winde bardziej niz kawaler z 5tego pietra. Za smieci tez placimy "od glowy",ale jeden wywala smieci raz w tygodniu a kto inny raz dziennie. Ile ludzi tyle pomyslow. Wszystkim nie dogodzi. Temperatura to tez pojecie wzgledne,jednemu styka 18 i jest git,inny marznie w.23'stopniach. Myk jest taki aby dogadzac wiekszosci a nie realizowac roszczenia jednostek
maniek1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 16 lis 2015, 10:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dras » 23 sty 2017, 14:52

JanzRzeszowa pisze:A ja się zwracam, do pana dras-a, z uprzejmą prośbą o niewprowadzanie opini publicznej w błąd. Pokaż mi teks, gdzie piszę, że jestem zwolennikiem grzejnika na klatce. Czekam.

No i, zamiast "mędrkować" sam wykonaj te obliczenia. Zakładam, że jesteś inżynierem budownictwa ze specjalizacją w tej branży. A więc, czekamy z niecierpliwością...

Proszę mi wskazać tekst gdzie takie coś zasugerowałem. Zwracam się z prośba do osoby która stara się sprawić wrażenie że wszystko wie najlepiej.
Ja niestety jestem tylko prostym informatykiem. Ale moja żona jest projektantem instalacji sanitarnych ze sporą praktyką i ma na prawdę kilka dużych osiedli na koncie. I powiem tylko że czytając to forum często ma uśmiech na twarzy. W razie pytań lub wątpliwości zapraszam na prv.

Do Pana Janka.
Tak dokładnie to miałem na myśli. Mając własny piec grzeję jak chcę. Chcę mieć 18 stopni nikt mi nie zabroni. Chce mieć 25 tez moja sprawa. Że mnie sąsiedzi grzeją, to owszem to był element mojego perfidnego planu.
Chcecie mieć sprawiedliwie? Idźcie do zodiaka, tam jest opcja rozliczenia za ciepło ryczałtem od powierzchni. Moja mama tak się rozlicza przy grzaniu z miasta. Płaci więcej niż ja a ma mniejsze mieszkanie. Ale owszem średnia temperatura w mieszkaniu to 24 stopnie przy skręconych grzejnikach, wilgotność na poziomie 30%. -10 na zewnątrz a można spać przy otwartym oknie. Chcesz płacić mniej i mieć chłodniej? Sorry nie da się.
Dodam tylko jeszcze że kilka lat temu grzejniki z klatki schodowej zostały tam uwaga... USUNIĘTE bo znacznie podnosiły koszty.
dras
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 17 lut 2015, 14:15

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 23 sty 2017, 15:51

dras pisze:
JanzRzeszowa pisze:A ja się zwracam, do pana dras-a, z uprzejmą prośbą o niewprowadzanie opini publicznej w błąd. Pokaż mi teks, gdzie piszę, że jestem zwolennikiem grzejnika na klatce. Czekam.

No i, zamiast "mędrkować" sam wykonaj te obliczenia. Zakładam, że jesteś inżynierem budownictwa ze specjalizacją w tej branży. A więc, czekamy z niecierpliwością...

Proszę mi wskazać tekst gdzie takie coś zasugerowałem. Zwracam się z prośba do osoby która stara się sprawić wrażenie że wszystko wie najlepiej.
Ja niestety jestem tylko prostym informatykiem. Ale moja żona jest projektantem instalacji sanitarnych ze sporą praktyką i ma na prawdę kilka dużych osiedli na koncie. I powiem tylko że czytając to forum często ma uśmiech na twarzy. W razie pytań lub wątpliwości zapraszam na prv.

Do Pana Janka.
Tak dokładnie to miałem na myśli. Mając własny piec grzeję jak chcę. Chcę mieć 18 stopni nikt mi nie zabroni. Chce mieć 25 tez moja sprawa. Że mnie sąsiedzi grzeją, to owszem to był element mojego perfidnego planu.
Chcecie mieć sprawiedliwie? Idźcie do zodiaka, tam jest opcja rozliczenia za ciepło ryczałtem od powierzchni. Moja mama tak się rozlicza przy grzaniu z miasta. Płaci więcej niż ja a ma mniejsze mieszkanie. Ale owszem średnia temperatura w mieszkaniu to 24 stopnie przy skręconych grzejnikach, wilgotność na poziomie 30%. -10 na zewnątrz a można spać przy otwartym oknie. Chcesz płacić mniej i mieć chłodniej? Sorry nie da się.
Dodam tylko jeszcze że kilka lat temu grzejniki z klatki schodowej zostały tam uwaga... USUNIĘTE bo znacznie podnosiły koszty.


To może, zamiast patrzeć na uśmiechy żony (zrozumiałem, że ironiczne), przekażesz, aby wreszcie się "objawiła" ze swoją magiczną wiedzą i policzyła czy blok spełnia projektowane założenia.
I zwracam się do osoby, która sprawia wrażenie, że wszystko wie najlepiej.

A propos-pleciesz bzdury o Zodiaku. Sprawdź to lepiej, a napomknę ci tylko, że wszystkie nowe budynki są indywidualnie opomiarowane cieplnie i każdy płaci nie od metra a od zużycia (Gromskiego). A grzejniki nie zostały usunięte, bo ich tam nigdy nie było. Chyba że chodzi ci o starsze budynki (np Sportowa), gdzie grzejniki są do teraz, a zostały tylko zredukowane. Zresztą podobnie jak w RSM-ie, czy MZBM-ie.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: diderot23, dStan i 39 gości