[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Koscik » 19 sty 2017, 22:24

Czy ktoś z państwa dysponuje planem (lub linkiem do) zagospodarowania przestrzennego okolic ulicy Odrzykońskiej i Żmigrodzkiej?
Koscik
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Na forum od: 19 sty 2017, 22:13

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: janek » 20 sty 2017, 11:38

Santinel pisze:
janek pisze:Jakiego problemu? Że w klatce jest 4 czy 5 stopni Celsjusza? Myślisz, że to wina wykańczania mieszkań na zimę? Chyba sobie żartujesz.


Hehe, zrozumieć to w ten sposób to jednak sztuka. Tak, myślę, że zimne oddechy robotników wyziębiły klatkę.
A tak na serio to miałem na myśli to, że należało by w mieszkaniu ogrzewać i je pozostawić na zimę.


Myślę, że wszyscy tak zrozumieli, więc to żadna sztuka. Przekazywanie swoich przemyśleń przez wypowiedź pisemną to może być dla niektórych sztuka... A tak na serio to pozostawienie niewykończonego mieszkania na zimę i ogrzewanie go nie sprawiłoby, że na klatce byłoby znacznie cieplej - to oczywiste.

Santinel pisze:
janek pisze:Myślisz, że ktoś jest dzisiaj taki beztroski, że będzie kładł płytki mając, nie wiem, 3 stopnie ciepła i 90% wilgotności w pomieszczeniu?


Oczywiście! Takich jest wielu. Jeżeli uważasz, że taka nagrzewnica i osuszacz zrobi całą robotę to widać że masz tylko teoretyczną wiedzę.


Nie masz argumentów więc stosujesz gadkę szmatkę. Oczywiście, że takie sprzęty są wystarczające do opanowania 50 metrowego mieszkania. Poza tym cały czas mówisz o wilgoci technologicznej występującej w nowych mieszkaniach, a ja o temperaturze na klatce.

Santinel pisze:
janek pisze:Myślisz, że za 5 lat będzie lepiej bo budynek odpocznie? Ja się mogę założyć, że różnica będzie prawie żadna (albo może się wziąć niewielka z tego, że wszystkie mieszkania będą ogrzewane, bo teraz niektóre są jeszcze puste).


Idź do innych bloków, już przez jakiś czas temu zamieszkanych i zobaczysz jak jest. Dla mnie to totalna głupota by ogrzewać klatki. Kompletna strata pieniędzy, i założę się, że gdyby tak było, to zaczęło by się narzekanie na wysokie koszty ogrzewania części wspólnych.

Nie muszę iść, bo mieszkałem całe życie w blokach. Na osiedlach z lat 70-tych i 80-tych grzejniki są na każdym półpiętrze i w klatkach jest ciepło. Oczywiście wszystko zasilane jest z elektrociepłowni. Rachunki za ogrzewanie w takich blokach są takie same lub nawet mniejsze niż w nowych blokach.

Pomyśl, jeśli na klatkach nie ma grzejników, a temperatura nie może spaść poniżej pewnej wartości (JanzRzeszowa o tym pisał) to oczywiste jest, że klatkę ogrzewają wszystkie mieszkania wokół (ściany styczne z klatką). Ktoś wyżej pisał, że w pokoju, który ma bezpośredni kontakt z klatką ma temperaturę o kilka stopni niższą niż w innych pomieszczeniach. Wiadomo, że ta energia poszła do ogrzania klatki. Więc w tym momencie też płacisz za ogrzewanie klatki, tylko nie masz tego na papierze i cieszysz się, że nie ma rubryki "koszty ogrzewania części wspólnych". To jest stworzone właśnie dla ludzi myślących tak jak ty. Ja nie uważam żeby grzejniki na klatkach to była totalna głupota. Koszty rozłożyły by się mniej więcej po równo, a teraz nie zazdroszczę mieszkańcom parterów i najniżej położonych mieszkań, bo to oni głównie ponoszą największe koszty (jak pisał JanzRzeszowa temperatura w klatce jest najniższa na parterze i zwiększa się wraz z kondygnacją - to sprawia, że mieszkańcy parteru chcąc uzyskać tą samą temperaturę w mieszkaniu co mieszkańcy 4 czy 5 piętra potrzebują zużyć większej ilości energii). Inną sprawą jest jeszcze kto jaką temperaturę w mieszkaniu utrzymuje. Po licznikach (można zerknąć do sąsiadów) widać kto dogrzewa klatkę bardziej, a kto mniej. Z grzejnikami na klatce w naszym przypadku są jednak pewne wątpliwości. Po pierwsze kubatura jest naprawdę spora, do tego wiatrołap to u nas bardziej "wiatrotwór" (przez skrzynki i nieszczelne drzwi), a po drugie grzejnik elektryczny byłby zbyt energochłonny. Gdyby na etapie projektu przewidziano to wszystko i wstawiono jeden dobry grzejnik na dolnej kondygnacji zasilany piecykiem gazowym myślę, że większego problemu by nie było. Zrzuta na wszystkich byłaby chyba niewielka.

Co jeszcze ciekawe w naszym budynku, temperatura w piwnicy przy ostatnich mrozach to 4 stopnie. Na starych osiedlach temp. w piwnicach w takie mrozy to spokojnie 18 stopni.
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 20 sty 2017, 12:20

dot temperatury na klatkach...
Osadźcie Wasze dywagacje na danych, dokonujecie pomiarów temperatur u siebie na kondygnacjach, piwnicy?

(19.01.17), godz 12 00, temp klatki na 5 piętrze 13 C, na zewnątrz -5 C
(20.01.17), godz 11 00, Vp 13C, na zewn -3C

a propos-nie można po danych zużycia gazu z licznika wnioskować o stopniu dogrzewania klatki schodowej. To fałszywy trop. Dlaczego? Bo dogrzewanie polega w dużym stopniu na ... częstotliwości otwierania drzwi od mieszkania. Np., rodzina 5-osobowa z 5 piętra z 60m2 mieszkaniem więcej dogrzewa, niż emeryt, który znacznie rzadziej otwiera swoją przegrodę, z parteru na 30m2.

I jeszcze jedno, jednym z pierwszych wniosków do SM będzie na pewno wymiana skrzynek pocztowych, na szczelne. Bo komu one tak na prawdę robią dobrze? Reklamodawcom, a nie mieszkańcom. A to podstawowy mostek termiczny. Drugie-to izolacja termiczna wyłazu na dach. Bo jeżeli tam jest drugi największy, bierny komin termiczny, to grzejniki na dole i tak nic nie dadzą. Tak działa termika. Jeśli "czapa" ciepła zostanie zatrzymywana skuteczniej, to za chwilę podniesie się temperatura na parterze.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 20 sty 2017, 12:36

janek pisze:
Santinel pisze:
janek pisze:Jakiego problemu? Że w klatce jest 4 czy 5 stopni Celsjusza? Myślisz, że to wina wykańczania mieszkań na zimę? Chyba sobie żartujesz.


Hehe, zrozumieć to w ten sposób to jednak sztuka. Tak, myślę, że zimne oddechy robotników wyziębiły klatkę.
A tak na serio to miałem na myśli to, że należało by w mieszkaniu ogrzewać i je pozostawić na zimę.


Myślę, że wszyscy tak zrozumieli, więc to żadna sztuka. Przekazywanie swoich przemyśleń przez wypowiedź pisemną to może być dla niektórych sztuka... A tak na serio to pozostawienie niewykończonego mieszkania na zimę i ogrzewanie go nie sprawiłoby, że na klatce byłoby znacznie cieplej - to oczywiste.

Santinel pisze:
janek pisze:Myślisz, że ktoś jest dzisiaj taki beztroski, że będzie kładł płytki mając, nie wiem, 3 stopnie ciepła i 90% wilgotności w pomieszczeniu?


Oczywiście! Takich jest wielu. Jeżeli uważasz, że taka nagrzewnica i osuszacz zrobi całą robotę to widać że masz tylko teoretyczną wiedzę.


Nie masz argumentów więc stosujesz gadkę szmatkę. Oczywiście, że takie sprzęty są wystarczające do opanowania 50 metrowego mieszkania. Poza tym cały czas mówisz o wilgoci technologicznej występującej w nowych mieszkaniach, a ja o temperaturze na klatce.

Santinel pisze:
janek pisze:Myślisz, że za 5 lat będzie lepiej bo budynek odpocznie? Ja się mogę założyć, że różnica będzie prawie żadna (albo może się wziąć niewielka z tego, że wszystkie mieszkania będą ogrzewane, bo teraz niektóre są jeszcze puste).


Idź do innych bloków, już przez jakiś czas temu zamieszkanych i zobaczysz jak jest. Dla mnie to totalna głupota by ogrzewać klatki. Kompletna strata pieniędzy, i założę się, że gdyby tak było, to zaczęło by się narzekanie na wysokie koszty ogrzewania części wspólnych.

Nie muszę iść, bo mieszkałem całe życie w blokach. Na osiedlach z lat 70-tych i 80-tych grzejniki są na każdym półpiętrze i w klatkach jest ciepło. Oczywiście wszystko zasilane jest z elektrociepłowni. Rachunki za ogrzewanie w takich blokach są takie same lub nawet mniejsze niż w nowych blokach.

Pomyśl, jeśli na klatkach nie ma grzejników, a temperatura nie może spaść poniżej pewnej wartości (JanzRzeszowa o tym pisał) to oczywiste jest, że klatkę ogrzewają wszystkie mieszkania wokół (ściany styczne z klatką). Ktoś wyżej pisał, że w pokoju, który ma bezpośredni kontakt z klatką ma temperaturę o kilka stopni niższą niż w innych pomieszczeniach. Wiadomo, że ta energia poszła do ogrzania klatki. Więc w tym momencie też płacisz za ogrzewanie klatki, tylko nie masz tego na papierze i cieszysz się, że nie ma rubryki "koszty ogrzewania części wspólnych". To jest stworzone właśnie dla ludzi myślących tak jak ty. Ja nie uważam żeby grzejniki na klatkach to była totalna głupota. Koszty rozłożyły by się mniej więcej po równo, a teraz nie zazdroszczę mieszkańcom parterów i najniżej położonych mieszkań, bo to oni głównie ponoszą największe koszty (jak pisał JanzRzeszowa temperatura w klatce jest najniższa na parterze i zwiększa się wraz z kondygnacją - to sprawia, że mieszkańcy parteru chcąc uzyskać tą samą temperaturę w mieszkaniu co mieszkańcy 4 czy 5 piętra potrzebują zużyć większej ilości energii). Inną sprawą jest jeszcze kto jaką temperaturę w mieszkaniu utrzymuje. Po licznikach (można zerknąć do sąsiadów) widać kto dogrzewa klatkę bardziej, a kto mniej. Z grzejnikami na klatce w naszym przypadku są jednak pewne wątpliwości. Po pierwsze kubatura jest naprawdę spora, do tego wiatrołap to u nas bardziej "wiatrotwór" (przez skrzynki i nieszczelne drzwi), a po drugie grzejnik elektryczny byłby zbyt energochłonny. Gdyby na etapie projektu przewidziano to wszystko i wstawiono jeden dobry grzejnik na dolnej kondygnacji zasilany piecykiem gazowym myślę, że większego problemu by nie było. Zrzuta na wszystkich byłaby chyba niewielka.

Co jeszcze ciekawe w naszym budynku, temperatura w piwnicy przy ostatnich mrozach to 4 stopnie. Na starych osiedlach temp. w piwnicach w takie mrozy to spokojnie 18 stopni.


Pozwól, że nie będę polemizował z każdą twoją odpowiedzią bo oczywiście wiesz wszystko najlepiej, wiesz co każdy pomyślał itd.

Mam tylko jedno pytanie, ile budynków projektowałeś lub brałeś udział w projektowaniu? No właśnie...
Teoria nie wystarczy, a praktyka mieszkania w starym budownictwie... Ten argument mnie wyjątkowo rozbawił.

Jak tak czytam twoje żale to mam wrażenie, że komuś trafił się wyjątkowo upierdliwy sąsiad.
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: janek » 20 sty 2017, 14:46

Santinel nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nie pisz i nie cytuj postów, bo szkoda miejsca.
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: janek » 20 sty 2017, 15:08

JanzRzeszowa pisze:nie można po danych zużycia gazu z licznika wnioskować o stopniu dogrzewania klatki schodowej. To fałszywy trop. Dlaczego? Bo dogrzewanie polega w dużym stopniu na ... częstotliwości otwierania drzwi od mieszkania. Np., rodzina 5-osobowa z 5 piętra z 60m2 mieszkaniem więcej dogrzewa, niż emeryt, który znacznie rzadziej otwiera swoją przegrodę, z parteru na 30m2.

Jest w tym trochę racji, ale co powiedzieć kiedy na tym samym piętrze jeden licznik pokazuje zużycie gazu równe x, a na drugim widnieje wartość 2x (a są takie różnice)? Nie myślę, żeby aż taki wpływ miała częstotliwość otwierania drzwi (tym bardziej, że otwarcie okna lub drzwi na kilka sekund nie wyziębia ścian i przedmiotów - można przeczytać w dowolnym artykule o wietrzeniu mieszkań zimą np. http://muratordom.pl/instalacje/grzejni ... _9569.html ). Wpływ ma oczywiście wielkość mieszkania.

JanzRzeszowa pisze:I jeszcze jedno, jednym z pierwszych wniosków do SM będzie na pewno wymiana skrzynek pocztowych, na szczelne. Bo komu one tak na prawdę robią dobrze? Reklamodawcom, a nie mieszkańcom.

Same skrzynki to nie był głupi pomysł, bo z jednej strony robi dobrze reklamodawcom, ale i nam też - reklamodawcy i listonosze nie wydzwaniają domofonem żeby im otworzyć drzwi. Natomiast tak jak mówisz, jest to podstawowy mostek termiczny.

JanzRzeszowa pisze:Drugie-to izolacja termiczna wyłazu na dach. Bo jeżeli tam jest drugi największy, bierny komin termiczny, to grzejniki na dole i tak nic nie dadzą. Tak działa termika. Jeśli "czapa" ciepła zostanie zatrzymywana skuteczniej, to za chwilę podniesie się temperatura na parterze.

Oczywiście 100% racji, wiadomo, że ciepłe powietrze się unosi.

P.S. Przedwczoraj na drugim piętrze przy -5 na zewnątrz było 8,2 stopnia.
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bart87 » 20 sty 2017, 22:45

Przezywacie co najmniej jakbyscie na tej klatce mieszkali. Wszystkie mieszkania w tym moje granicza z klatka przynajmniej jedna sciana ale jakos nie odczuwam z tego tytulu niedogodnosci i obnizonych temperatur w przylegajacym pokoju. Musialbym chyba miec tam drzwi zamkniete 24/7, otwarte nawiewniki, skręcony kaloryfer i nie wiem co jeszcze zeby temperatura była nizsza az 3 stopnie niz w pozostalych pomieszczeniach. Jeszcze raz powtórzę ze stawianie grzejnikow jest bez sensu. Jak chcecie dopłacac do grzejnikow to moze wystarczy podwyzszyc temperaturę regulatorem w pokoju. Na jedno wam wyjdzie. Chyba tez taki był zamysł projektanta zeby klatki były poniekąd ogrzewane tym co ucieknie z mieszkań. Jak chcecie miec cieplo myslac ze sie wam pozostali dorzuca do dodatkowego ogrzewania klatek to chyba jestescie w błędzie :) Każdy niech odpowiada za siebie i swoje wybory.
Podobny temat toczy się zreszta w temacie mieszkan budowanych przez BOZ, tyle ze tam zamarzala im woda w rurach i wtedy jest to juz problem.

Na koniec z innej beczki. Wiecie moze co się po raz kolejny dzieje z oświetleniem? Bo od pary dni wzdłuż Żmigrodzkiej ciemno na parkingach i osiedlowych chodnikach.
bart87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 39
Na forum od: 07 sie 2016, 14:27

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 21 sty 2017, 12:36

bart87 pisze:Przezywacie co najmniej jakbyscie na tej klatce mieszkali. Wszystkie mieszkania w tym moje granicza z klatka przynajmniej jedna sciana ale jakos nie odczuwam z tego tytulu niedogodnosci i obnizonych temperatur w przylegajacym pokoju. Musialbym chyba miec tam drzwi zamkniete 24/7, otwarte nawiewniki, skręcony kaloryfer i nie wiem co jeszcze zeby temperatura była nizsza az 3 stopnie niz w pozostalych pomieszczeniach. Jeszcze raz powtórzę ze stawianie grzejnikow jest bez sensu. Jak chcecie dopłacac do grzejnikow to moze wystarczy podwyzszyc temperaturę regulatorem w pokoju. Na jedno wam wyjdzie. Chyba tez taki był zamysł projektanta zeby klatki były poniekąd ogrzewane tym co ucieknie z mieszkań. Jak chcecie miec cieplo myslac ze sie wam pozostali dorzuca do dodatkowego ogrzewania klatek to chyba jestescie w błędzie :) Każdy niech odpowiada za siebie i swoje wybory.
Podobny temat toczy się zreszta w temacie mieszkan budowanych przez BOZ, tyle ze tam zamarzala im woda w rurach i wtedy jest to juz problem.



"Wicie, rozumicie"..., mogę wiedzieć dlaczego i do kogo używasz tej liczby mnogiej?
Rozumiem, że kolega wyznaje zasadę "moja chata z kraja"...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Bart83 » 21 sty 2017, 14:28

Takie trzy zdjęcia dzisiejsze:
WP_20170121_11_24_30_Pro.jpg
WP_20170121_11_24_30_Pro.jpg (187.33 KiB) Przeglądany 4166 razy


WP_20170121_11_19_49_Pro.jpg
WP_20170121_11_19_49_Pro.jpg (185.21 KiB) Przeglądany 4166 razy


WP_20170121_11_18_24_Pro.jpg
WP_20170121_11_18_24_Pro.jpg (209.45 KiB) Przeglądany 4166 razy



Jak byłem widziałem kilka osób pracujących na najwyższej kondygnacji B2 - na pierwszym zdjęciu widać też po lewej pompę do betonu.
Bart83
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 16 lis 2016, 20:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: john1200 » 21 sty 2017, 15:48

bart87 pisze:Wszystkie mieszkania w tym moje granicza z klatka przynajmniej jedna sciana ale jakos nie odczuwam z tego tytulu niedogodnosci i obnizonych temperatur w przylegajacym pokoju.

Mam pytanie, mieszkasz może na Żmigr. 9 w środkowym mieszkaniu (na wprost wyjścia z windy)?

bart87 pisze:Jak chcecie miec cieplo myslac ze sie wam pozostali dorzuca do dodatkowego ogrzewania klatek to chyba jestescie w błędzie :) Każdy niech odpowiada za siebie i swoje wybory.

Ciekawe rozumowanie, aż się rozweseliłem. Chciałbym zauważyć, że mieszkania w jednym bloku to nie domy wolnostojące na jednej ulicy, no ale może ja się nie znam:)
john1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 18 mar 2016, 9:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości