[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rzemic » 11 gru 2018, 17:46

Ania1 pisze:Słyszałam,że na tej działce tak czy tak postawią blok,kwestia tylko tego,kto będzie wykonawcą.Jeśli spółdzielnia,to będzie to niska zabudowa,natomiast jak wepcha się tam ktoś inny,to niestety może się skończyć i na wysokim moloku.Nie ma szans niestety,żeby na tej działce rosły sobie drzewka i kwiatki :cry:



Spółdzielnia w piśmie do Szmaragd z propozycją zamiany działek, sugeruje że chce tę przestrzeń przeznaczyć na tereny zielone dla mieszkańców.
Rzemic
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 07 paź 2018, 23:33

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kabulekSG » 11 gru 2018, 20:05

Obrazek

To chyba jasna i klarowna deklaracja ze strony Spółdzielni, nie ma tu żadnych "chyba", ani tym bardziej "niskiej zabudowy".

Pytanie tylko co na to Szmaragd i czy w ogóle ktoś to u nich dostał. Bo jak wiadomo przejęli jedną z największych inwestycji w mieście, więc pewnie zajęci :P
kabulekSG
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 27 lut 2018, 13:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Shark » 11 gru 2018, 21:46

Siema na Ośce :)


Chciałem Was zapytać bo nie mogę się doszperać odpowiedzi na ten temat , a ktoś już pytał ... o podpisanie umowy na prąd z PGNiG zamiast z PGE.
Warunki są chyba takie same , bo nie pobierają opłaty handlowej. A rozliczanie intuicyjność wszystko w jednej aplikacji jest sporo wygodniejsze u jednego dostawcy.

Trzeba mieć na to jakąś zgodę ? ma ktoś prąd od Gazowni ?
Shark
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 11 gru 2018, 21:42

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ania1 » 11 gru 2018, 23:26

A to niespodzianka,bo informację o niskiej zabudowie mam poniekąd z pierwszej ręki,bo od pana z biura ze Słonecznej.Pytałam tam właśnie co z tą działką i taką właśnie usłyszałam odpowiedź.I nie było to całkiem dawno temu,tylko jakieś 3-4 miesiące temu.
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 11 gru 2018, 23:41

Może mylisz działki i chodzi Ci o działkę obok bloków b5 i b6 admy??? Tam faktycznie powstanie budynek, ale raczej minimum 7-8 pięter
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 12 gru 2018, 11:26

kabulekSG pisze:Pytanie tylko co na to Szmaragd i czy w ogóle ktoś to u nich dostał. Bo jak wiadomo przejęli jedną z największych inwestycji w mieście, więc pewnie zajęci :P


Oświeć mnie co to za inwestycja?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ania1 » 12 gru 2018, 12:40

No nie wydaje mi się,że pomyliłam działki,bo pytałam w biurze o tą konkretną. Kupiłam mieszkanie w inwestycji F 26 i interesuje mnie bardzo to,co będę miała za oknami ;) A do mojej rozmowy z panem dołączyła wtedy jeszcze pani która też to potwierdziła.Ale tak jak pisałam wcześniej to było jakieś 3-4 miesiące temu,a pismo jest z października więc może się wszystko zmieniło.Mam taką nadzieję...
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kabulekSG » 12 gru 2018, 13:06

@ JanzRzeszowa
tutaj masz szczegóły: http://czytajrzeszow.pl/?idd=25&id=58&p ... 1_mobile=0

@Ania1
informacje jakie otrzymywałem w biurze spółdzielni przed zakupem mieszkania w przeciągu ostatniego roku (na etapie wyboru, która inwestycja, który blok itd):
- działki należą do jakiejś pani i nie są na sprzedaż
- działki są na sprzedaż i spółdzielnia dołoży wszelkich starań aby je kupić
- oferta spółdzielni nie spotkała się z zainteresowaniem sprzedającej
- nie wiadomo co się tam dzieje, ale chyba nie są na sprzedaż, będą krzaki
- działki zostały sprzedane, nie wiadomo kto kupił
- działki kupił deweloper, spółdzielnia prowadzi rozmowy
- deweloper, który kupił działki wystąpił o warunki zabudowy, będzie protest spółdzielni
- propozycja zamiany działek na 2 razy większe za szkołą (po drugiej stronie osiedla)
- decyzja o warunkach zabudowy cofnięta do ponownego rozpatrzenia
- oczekiwanie na odpowiedź dewelopera w temacie zamiany działek

takie informacje otrzymywałem przy bezpośrednim pytaniu w okresie od listopada 2017 do listopada 2018. Również kupiłem mieszkanie w F26 i od samego początku te działki stanowiły swego rodzaju "zagrożenie" (oraz sąsiedztwo kolosów Admy, no ale z tym nic się nie da zrobić), że bloki inwestycji F zostaną oddane, a tu nagle zaczną kopać dół i stawiać molocha pod samym balkonem.

Na chwilę obecną deweloper (Szmaragd) wystąpił o zatwierdzenie warunków zabudowy dla budynku 8 (SIC) kondygnacyjnego, o ile dobrze pamiętam (18,5 metra wysokości), które oprotestowała spółdzielnia i wysunęła propozycję zamiany działek, którą wkleiłem w poprzednim poście. Ruch po stronie dewelopera i organu ponownie rozpatrującego decyzję o wydaniu warunków zabudowy.
kabulekSG
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 27 lut 2018, 13:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 12 gru 2018, 14:14

^^ Panie kabulekSG,

- po pierwsze mylisz ukraiński Szmaragd z ukraińskim Melnikiem (ten ostatni jest deweloperem CT, które się buduje obok mostu zamkowego)
- po drugie nie ma w SMP inwestycji F26, ale rozumiem, że chodzi ci o blok nr inwestycyjnym 26 z zadania F11
- po trzecie, praktycznie żaden inwestor nie ma szansy na postawienie 8 piętrowca na działce Szmaragdu (pisze tu o tej u zbiegu Żmigrodzkiej i Iwonickiej, patrz moje foto właśnie tej działki obok G11), bo z tą drugą już jest inaczej (na wprost Zmigrodzkiej 7 i 5 i inwestycji F11). I tu jak nie będzie zamiany, to Szmaragd postawi 8 pięter, to pewne. Zasłaniając 26 z F11
- po czwarte (bo temat był wałkowany już wcześniej i sięgnij do historii) Szmaragd byłby frajerem, gdyby się nie zamienił za działki z SMP. Dostaje większą, proporcjonalną działkę obok trzech nowych inwestycji w dobrej lokalizacji, gdzie może budować właściwie co chce, a przy Żmigrodzkiej będzie trudno iść w górę, szczególnie na działce przy G11. Oczywiście Ferenc nie takie WZ już dawał i tam dobry projektant jest w stanie zmieścić wąski wieżowiec. Ale będzie drogo i pod górę z protestami.
- po piąte, do tych działek podchodziła nie tylko SMP ale także Adma, ale widać pani dziennikarka nie wykazała się za dużym patriotyzmem lokalnym a 5 tys zł za ar więcej zdziałał cuda.
- po szóste, SMP nie może informować o przebiegu negocjacji, dopóki się nie zakończą, nie zmienia to faktu, że SMP zaspała nie tylko z tymi działkami, a 3-4 lata temu trzeba było kupować wszystko jak leci na zachód od Odrzykońskiej i nie byłoby fatalnych wieżowców Admy i sprawy ze Szmaragdem. A tak...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 12 gru 2018, 14:51

^^ opisywane działki
Załączniki
20181212_131539.jpg
20181212_131539.jpg (384.79 KiB) Przeglądany 3967 razy
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości