[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rolf » 13 gru 2016, 10:32

JanzRzeszowa - dzięki za zdjęcie, niestety na ostatnim zdjęciu od Bart83 wyłaniał się bardziej optymistyczny obraz B2 a tu widać że 6 piętro jest zrobione dopiero w połowie.
Jestem bardzo ciekaw czy wyrobią się do końca maja 2017 (planowany termin zakończenia prac budowlanych).
Według prospektu stropy nad 7p miały powstać na obu budynkach do 30.11.2016 - jak widać mają spore opóźnienie. Do 30.11 miały być też zrobione stolarka okienna oraz balustrady balkonowe do 5 piętra włącznie a jak jest dobrze widać na zdjęciu powyżej :|
Rolf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 25 maja 2016, 12:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 13 gru 2016, 12:38

Rolf pisze:JanzRzeszowa - dzięki za zdjęcie, niestety na ostatnim zdjęciu od Bart83 wyłaniał się bardziej optymistyczny obraz B2 a tu widać że 6 piętro jest zrobione dopiero w połowie.
Jestem bardzo ciekaw czy wyrobią się do końca maja 2017 (planowany termin zakończenia prac budowlanych).
Według prospektu stropy nad 7p miały powstać na obu budynkach do 30.11.2016 - jak widać mają spore opóźnienie. Do 30.11 miały być też zrobione stolarka okienna oraz balustrady balkonowe do 5 piętra włącznie a jak jest dobrze widać na zdjęciu powyżej :|


Przy takiej pogodzie to najlepiej aby wstrzymali wszystkie mokre prace pomimo opóźnień, bo to lepiej dla jakości wykonania już nie mówię o wytrzymałości (dzisiaj w nocy było u mnie na 5-pietrze -9 C.
Teraz powinni nadganiać ze wstawianiem okien i robić instalacje wewnątrz.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Piotr007 » 13 gru 2016, 13:32

Rolf pisze:JanzRzeszowa - dzięki za zdjęcie, niestety na ostatnim zdjęciu od Bart83 wyłaniał się bardziej optymistyczny obraz B2 a tu widać że 6 piętro jest zrobione dopiero w połowie.
Jestem bardzo ciekaw czy wyrobią się do końca maja 2017 (planowany termin zakończenia prac budowlanych).
Według prospektu stropy nad 7p miały powstać na obu budynkach do 30.11.2016 - jak widać mają spore opóźnienie. Do 30.11 miały być też zrobione stolarka okienna oraz balustrady balkonowe do 5 piętra włącznie a jak jest dobrze widać na zdjęciu powyżej :|


Toczyła się tu kiedyś dyskusja o terminie oddania od Projektanta bloków z D-11, który przypada na lipiec 2018 a termin Admy, który jest na maj 2017. To jest ponad rok różnicy, a prace na projektancie idę całkiem sprawnie i poziom zaawansowania jest większy. Dodać należy, że bloki Admy są większe. Dla mnie jedynym wytłumaczeniem tych dziwnych terminów jest to, że Projektant celowo opóźnił oddanie bloków, aby ludzie mogli kupować te z zaprzyjaźnionej budowy Admy, gdzie termin przyspieszono. Projektant wie, że i tak sprzeda, więc dla niego to żadna różnica. Jednak już teraz widać, że Projektantowi zostało kilka mieszkań, a Admie całkiem sporo. Ludzie jednak wolą czekać.
Moim zdaniem bloki z D-11 będą gotowe(bez odbiorów) po wakacjach 2017. Bloki Admy, lepiej żeby zostały oddane po terminie dla dobra klientów.
Piotr007
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 21 sie 2016, 19:50

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 16 gru 2016, 13:02

Budowa ADMA:
Budynek B3 - przygotowanie 7p. pod wylanie stropu, okna do 2p.
Budynek B2 - połowa 6 piętra (od pętli) wylany strop na 6p., druga połowa od ul. Żmigrodzkiej - ściany 6p., okna częściowo na parterze i 1p.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zdjęcia najlepiej otwierać w nowym oknie.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 20 gru 2016, 14:21

Kończą 6 piętro w jednym, a 7 w drugim wieżowcu, przy czym wstawiają powoli już okna i ustawiają rusztowania pod ocieplanie.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Seta » 20 gru 2016, 23:09

Witam,

Na początku chciałem przywitać wszystkie sąsiadki i sąsiadów z osiedla.
Jestem nowym lokatorem przy ul. Korczyńskiej.

Proszę Was o informacje odnośnie średniego zużycia gazu dla nowego mieszkania.
Przez pierwsze dwa miesiące zużycie gazu wyniosło około 250 m3/ miesięcznie. Jestem świadomy że ściany wyziębione, a lokatorów dookoła mało. Mimo wszystko nie jest to mała sumka, a tak naprawdę zima przed nami.
Proszę podzielcie się Waszymi doświadczeniami. Czy z początku trzeba się pogodzić z rachunkami tego rzędu? Czy może jednak osiągnięte przez mój licznik wartości są nie do przyjęcia?

Ustawienia termostatu:
temp. dzienna 21,
nocna 19.
Program standardowy: pon - pt temp dzienna ustawiona w godzinach 5:00 - 8:00 oraz 15:00 - 23:00. sob - nd temp dzienna 9:00 - 23:00.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc w temacie.
Seta
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 20 gru 2016, 22:56

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 21 gru 2016, 8:17

Seta pisze:Witam,

Na początku chciałem przywitać wszystkie sąsiadki i sąsiadów z osiedla.
Jestem nowym lokatorem przy ul. Korczyńskiej.

Proszę Was o informacje odnośnie średniego zużycia gazu dla nowego mieszkania.
Przez pierwsze dwa miesiące zużycie gazu wyniosło około 250 m3/ miesięcznie. Jestem świadomy że ściany wyziębione, a lokatorów dookoła mało. Mimo wszystko nie jest to mała sumka, a tak naprawdę zima przed nami.
Proszę podzielcie się Waszymi doświadczeniami. Czy z początku trzeba się pogodzić z rachunkami tego rzędu? Czy może jednak osiągnięte przez mój licznik wartości są nie do przyjęcia?

Ustawienia termostatu:
temp. dzienna 21,
nocna 19.
Program standardowy: pon - pt temp dzienna ustawiona w godzinach 5:00 - 8:00 oraz 15:00 - 23:00. sob - nd temp dzienna 9:00 - 23:00.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc w temacie.


Mnie się wydaje, że to duże zużycie. Możliwe, że wynikające właśnie z tej 2 stopniowej różnicy (piec musi "nadganiać").
A propos- ja wczoraj dostałem rachunek za gaz w wysokości: 21 zł(listopad), a płacę zazwyczaj 60-70 zł/ mies. No ale nie przekraczam 20 C nigdy.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dras » 21 gru 2016, 9:19

Na zużycie gazu będą miały wpływ rożne czynniki. Przede wszystkim musisz podać więcej informacji na temat swojego mieszkania typu kondygnacja, powierzchnia i umiejscowienie (ilość ścian zewnętrznych, czy wszystkie mieszkania na około są już zasiedlone), wszystkie te rzeczy będą decydować o tym jakie masz zyski i straty ciepła w mieszkaniu. Powinieneś się porównać z mieszkaniem podobnym bo porównanie 70m mieszkania na ostatniej kondygnacji na rogu bloku gdzie ciepło ucieka w każdym kierunku z mieszkaniem "środkowym" 50 metrowym na 2 pietrze gdzie masz tylko jedną ścianę zewnętrzna i grzeją cię sąsiedzi nie ma sensu ( ja w takim mieszkaniu miałem w tym miesiącu spalone 50 metrów przy podobnych ustawieniach do twoich), tylko się zdołować możesz mieszkając w tym większym.
dras
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 17 lut 2015, 14:15

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 21 gru 2016, 9:56

Poza tym, na zużycie wpływa mocno wilgoć, powierzchnia przeszkleń, szczelność wentylacji okiennych. Piętro czy położenie mieszkania jest mało znaczące, czego dowodem jest moje mieszkanie-ostatnie piętro, tylko kawałek ściany z sąsiadem.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dras » 21 gru 2016, 10:56

JanzRzeszowa pisze:Poza tym, na zużycie wpływa mocno wilgoć, powierzchnia przeszkleń, szczelność wentylacji okiennych. Piętro czy położenie mieszkania jest mało znaczące, czego dowodem jest moje mieszkanie-ostatnie piętro, tylko kawałek ściany z sąsiadem.

Ma bardzo duże znaczenie. Już na etapie projektu jest to jeden z ważniejszych parametrów w obliczeniach przy dobieraniu grzejników. Jeśli ktoś sadzi inaczej wystarczy dotknąć ściany zewnętrznej i ściany od grzejącego sąsiada, różnica będzie łatwo wyczuwalna.
Jaką kolega ma powierzchnię i jakie zużycie na m-c, skoro dowodzimy czegoś?
dras
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 17 lut 2015, 14:15

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AktynN i 64 gości