[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 28 lip 2017, 17:20

Na nasze e-maile deweloper ADMA wysłał info dotyczące budowy B2 i B3.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Helga » 28 lip 2017, 18:15

david22pl pisze:Ja tam co prawda nie mieszkam..
ale ciekawi mnie czy osoby które tak narzekają na ten wygląd są mieszkańcami tego budynku.. ?
Bo wydaje mi się że jednak mieszkańcom tego bloku to nie przeszkadza, bo gdyby tak było to zawsze znajdą się przepisy które nakażą demontaż takiego "ogrodzenia".
A co do tego lubieni indywidualności albo nie - mimo wszystko wygląda to o niebo lepiej (możecie się zgadzać lub nie - to jest kwestia gustu) niżeli szmaty aby zasłonić się od sąsiada rozwieszone na balkonach, każda w innym kolorze ;)


Tez mi sie wydaje ze przeszkadza to osobom postronnym. Prawie wszedzie na osiedlu ludzie maja takie plotki i nikomu to nie przeszkadza. Poza tym srednia to przyjemnosc jak ktos siedzi na tarasie czy balkonie a ludzie siedzacy z dziecmi na placu zabaw czy po prostu spacerujacy wrecz zagladaja innym do mieszkan. Jesli spoldzielni zalezaloby na estetyce, przy budowie blokow balkony i tarasy bylyby zaslaniane wg ich uznania.
Helga
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 19 lip 2017, 21:07

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 28 lip 2017, 22:40

dStan pisze:
porteño pisze:To tak jakby ktoś Wam narzucał kolorystykę czy styl wykończenia domu.

Pewnie w bloku nie mieszkasz, bo jakby tak było to zdawałbyś sobie sprawę, że to jak wykończysz w środku nikogo nie obchodzi, ale wygląd bloku z zewnątrz już tak. Dlatego nie możesz sobie np. powiesić klimatyzatora byle gdzie, żaden deweloper ani pewnie mieszkańcy nowych, świeżych bloków, nie chcieliby żeby elewacja wyglądała w ten sposób, musi to być uregulowane. Nie można wieszać anten satelitarnych na balkonach (po to są anteny zbiorcze i sygnał w każdym mieszkaniu), banerów reklamowych i pewnie wielu innych rzeczy też nie można (a co jakby ktoś nagle zachciał sobie przemalować elewacje wokół swojego mieszkania?). Też uważasz, że jak coś takiego komuś się podoba, to dlaczego inni mają zabraniać? Blok poza pojedynczymi mieszkaniami, jednostkami, to też wspólnota, w której powinno się żyć i dogadywać. To, że nie każdy ma takie samo poczucie estetyki, moim zdaniem nie ma tu nic do rzeczy.

Mieszkam obecnie w Amsterdamie w starej kamienicy, ale gdy wracam do Rzeszowa na urlop, to jak najbardziej do swojego rodzinnego bloku, gdzie mam wielką antenę satelitarną nigdzie indziej jak właśnie na balkonie. Uregulowana może być elewacja bloku, jednak na balkonach i w przyległych do parterów ogródkach (które to są integralną częścią powiechrzni mieszkalnej danego lokatora) nikt nie powinien ingerować w poczucie estetyki mieszkańca. Skoro twierdzisz, że blok to wspólnota, w której każdy powinien się dogadywać, to co powiesz na to, jeśli mieszkańcy dogadają się, że każdy może sobie pomalować swój fragment elewacji na inny kolor? Co wtedy?

Łucja pisze:
porteño pisze:Nie każdy ma takie samo poczucie estetyki. Skoro niektórym ludziom się to podoba, to dlaczego inni mają im zabraniać? To tak jakby ktoś Wam narzucał kolorystykę czy styl wykończenia domu. I tak mieszkańcy bloków niewiele mogą sami zmienić, więc niech chociaż ten balkon urządzą sobie po swojemu. Nie każdy blok musi wyglądać jak biurowiec o jednorodnej i ascetycznej fasadzie. Zabudowa mieszkalna powinna tętnić życiem, inspirować, dawać pole do popisu kreatywności. Jeśli jej wyrazem mają być na wskroś wiejskie zagrody przy balkonach, to niech tak będzie, póki są chętni, by z nich czerpać radość.

Pan tak poważnie? Rozumiem, że jest Pan lokatorem takiej zagrody. Skoro lubi Pan indywidualność i popisywać się kreatywnością, to dlaczego nie mieszka Pan w kreatywnie stworzonej przez Pana zagrodzie w otoczeniu, któremu nie będzie przeszkadzać ta "kreatywność"? "TO je moje i tak zrobię" jest nieco egoistyczne. Nie bierze Pan pod uwagi tego, że jest to budynek wielorodzinny, czyli wiele rodzin mieszka i jest to wspólnota, a nie zbiór pojedynczych jednostek funkcjonujących osobno. Także reszcie mieszkańców Pana wspólnego domu, może się nie podobać to co zrobił Pan przed Waszym WSPÓLNYM domem.

W netykiecie nie ma pań i panów, więc przejdę od razu na ty. Piszę jak najbardziej poważnie. Jakby każdy chciał myśleć o tym, co innym się może spodobać albo i nie, to żadna kreatywność nie miałaby racji bytu. Ogródki przed balkonami to twór spółdzielni, więc nie żadne indywidualne widzimisię. Może jeszcze zanim spółdzielnia blok wybuduje, powinna zapytać wszystkich mieszkańców sąsiednich bloków, jakiego rodzaju ogródek nie będzie im przeszkadzał? Nie popadajmy w paranoję. Jeśli tak zależy Ci na braku finezji i oryginalności, to dlaczego wybierasz blok zaprojektowany tak, by mieszkańcy parterów mieli swoje ogródki urządzone na własną modłę? W socrealistycznych blokach będzie Ci łatwiej dostosować się do szarzyzny i monolityczności bez miejsca na inwencję we wspólnocie mieszkaniowej. Balkon to część mieszkania, więc nikomu nic do tego, jak inni go sobie urządzą.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: david22pl » 28 lip 2017, 22:52

porteño pisze:
dStan pisze:
porteño pisze:To tak jakby ktoś Wam narzucał kolorystykę czy styl wykończenia domu.

Pewnie w bloku nie mieszkasz, bo jakby tak było to zdawałbyś sobie sprawę, że to jak wykończysz w środku nikogo nie obchodzi, ale wygląd bloku z zewnątrz już tak. Dlatego nie możesz sobie np. powiesić klimatyzatora byle gdzie, żaden deweloper ani pewnie mieszkańcy nowych, świeżych bloków, nie chcieliby żeby elewacja wyglądała w ten sposób, musi to być uregulowane. Nie można wieszać anten satelitarnych na balkonach (po to są anteny zbiorcze i sygnał w każdym mieszkaniu), banerów reklamowych i pewnie wielu innych rzeczy też nie można (a co jakby ktoś nagle zachciał sobie przemalować elewacje wokół swojego mieszkania?). Też uważasz, że jak coś takiego komuś się podoba, to dlaczego inni mają zabraniać? Blok poza pojedynczymi mieszkaniami, jednostkami, to też wspólnota, w której powinno się żyć i dogadywać. To, że nie każdy ma takie samo poczucie estetyki, moim zdaniem nie ma tu nic do rzeczy.

Mieszkam obecnie w Amsterdamie w starej kamienicy, ale gdy wracam do Rzeszowa na urlop, to jak najbardziej do swojego rodzinnego bloku, gdzie mam wielką antenę satelitarną nigdzie indziej jak właśnie na balkonie. Uregulowana może być elewacja bloku, jednak na balkonach i w przyległych do parterów ogródkach (które to są integralną częścią powiechrzni mieszkalnej danego lokatora) nikt nie powinien ingerować w poczucie estetyki mieszkańca. Skoro twierdzisz, że blok to wspólnota, w której każdy powinien się dogadywać, to co powiesz na to, jeśli mieszkańcy dogadają się, że każdy może sobie pomalować swój fragment elewacji na inny kolor? Co wtedy?

Łucja pisze:
porteño pisze:Nie każdy ma takie samo poczucie estetyki. Skoro niektórym ludziom się to podoba, to dlaczego inni mają im zabraniać? To tak jakby ktoś Wam narzucał kolorystykę czy styl wykończenia domu. I tak mieszkańcy bloków niewiele mogą sami zmienić, więc niech chociaż ten balkon urządzą sobie po swojemu. Nie każdy blok musi wyglądać jak biurowiec o jednorodnej i ascetycznej fasadzie. Zabudowa mieszkalna powinna tętnić życiem, inspirować, dawać pole do popisu kreatywności. Jeśli jej wyrazem mają być na wskroś wiejskie zagrody przy balkonach, to niech tak będzie, póki są chętni, by z nich czerpać radość.

Pan tak poważnie? Rozumiem, że jest Pan lokatorem takiej zagrody. Skoro lubi Pan indywidualność i popisywać się kreatywnością, to dlaczego nie mieszka Pan w kreatywnie stworzonej przez Pana zagrodzie w otoczeniu, któremu nie będzie przeszkadzać ta "kreatywność"? "TO je moje i tak zrobię" jest nieco egoistyczne. Nie bierze Pan pod uwagi tego, że jest to budynek wielorodzinny, czyli wiele rodzin mieszka i jest to wspólnota, a nie zbiór pojedynczych jednostek funkcjonujących osobno. Także reszcie mieszkańców Pana wspólnego domu, może się nie podobać to co zrobił Pan przed Waszym WSPÓLNYM domem.

W netykiecie nie ma pań i panów, więc przejdę od razu na ty. Piszę jak najbardziej poważnie. Jakby każdy chciał myśleć o tym, co innym się może spodobać albo i nie, to żadna kreatywność nie miałaby racji bytu. Ogródki przed balkonami to twór spółdzielni, więc nie żadne indywidualne widzimisię. Może jeszcze zanim spółdzielnia blok wybuduje, powinna zapytać wszystkich mieszkańców sąsiednich bloków, jakiego rodzaju ogródek nie będzie im przeszkadzał? Nie popadajmy w paranoję. Jeśli tak zależy Ci na braku finezji i oryginalności, to dlaczego wybierasz blok zaprojektowany tak, by mieszkańcy parterów mieli swoje ogródki urządzone na własną modłę? W socrealistycznych blokach będzie Ci łatwiej dostosować się do szarzyzny i monolityczności bez miejsca na inwencję we wspólnocie mieszkaniowej. Balkon to część mieszkania, więc nikomu nic do tego, jak inni go sobie urządzą.

Kolejny post z którym należy się jedynie zgodzić.
Dodam tylko:
a co jeśli jakiś właściciel balkonu powiesi sobie na balkonie świecące kule LED - pierwszej osobie będzie się to podobało, drugiej nie, trzecia nie zwróci uwagi, dziesiąta powie, że to wieś i kury - tak więc ile ludzi tyle opinii - chcecie czy nie jest to kwestia gustu - i czy to że to budynek wielorodzinny ma oznaczać że każdy balkon ma być tak samo szary i bez ozdób ? wdg mnie nie, aczkolwiek mogę się mylić. Jak już pisałem w innym temacie - jeśli komuś podobają się szmaty na ogrodzeniu czy też balkonie żeby odgrodzić się od sąsiadów - jego sprawa o ile nie wpływa to na życie innych mieszkańców..
david22pl
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Na forum od: 09 mar 2016, 16:44

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mateusz.B » 29 lip 2017, 17:18

O litości, Polak Polakowi zawsze wrogiem. Ja mieszkam w tym bloku i kompletnie mi to nie przeszkadza a zwłaszcza, ze jest to za blokiem a nie od drogi.
Mateusz.B
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 11 maja 2016, 19:55

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiezak » 29 lip 2017, 20:26

Lokator14 pisze:Taki oto widok z okna. Wieś w mieście. Czekamy na wpuszczenie zwierząt do zagrody...

Kolego a nie przeszkadzaja ci rolety w oknach ? Jedni maja rozowe inni czarne a jeszcze inni biale to tez zle wyglada? Zazdrosc przez ciebie przemawia
swiezak
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 07 mar 2016, 8:13

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: anncha@vp.pl » 31 lip 2017, 9:24

Odchodząc drodzy przyszli sąsiedzi od Waszego burzliwego tematu, przejdę się na blok numer 20. Być może są wśród Was cisi słuchacze, którzy czekają na wieści z ich przyszłych czterech ścian.
-praca na budowie wre! w piwnicach już w znacznej części położone są tynki, początkiem tego tygodnia-jak tylko wsadzą okna idą z tynkami do góry. Jak nasz Pan elektryk mówi, jak już tynki ruszą to praca nabierze jeszcze większego tempa. Klucze dostaniemy prawdopodobnie kwiecień-maj :)
-w mieszkaniu numer 2 na tarasie już czekają steropiany do ocieplania budynku. Ciekawe jakich kolorów elewacji możemy się spodziewać ?:)
-elektryka z tego co widziałam w większości jest już zrobiona-sądze, że poniedziałek to ostatni dzwonek jeśli ktoś chce coś jeszcze u siebie w tej kwestii zmienić-my zmieniliśmy i dodaliśmy bardzo dużo-gdyż na tym etapie zmiany wyniosą dużo mniej $ niż później gdy po oddaniu mieszkania wezwiemy do siebie fachowców.
-nie wiem czy przyszli lokatorzy wiecie, ale do naszego bloku z łatwością można wejść gdy ekipy budowlane skończą pracę. najłatwiej jest od strony klatek wystarczy tylko podnieść siatkę. Cieć rzadko przechadza się wokół bloków, więc na spokojnie można spędzić w mieszkaniu dłuższą chwilę :)
anncha@vp.pl
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 07 maja 2017, 9:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: piotrekm1987 » 31 lip 2017, 11:19

No dziś do mnie elektryk też zadzwonił z wyceną i się zdziwiłem bo myślałem że będzie 2 razy większakwota
piotrekm1987
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 05 lut 2017, 15:32

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pawel006 » 31 lip 2017, 12:37

Witam mam pytanie kupilismy mieszkanie na parterze i zastanawiamy sie czy zrobic ogrzewanie podłogowe w całym mieszkaniu czy tylko przedpokój ,kuchnia, łazienka i WC. I czy przy ogrzewaniu podłogowym w całym mieszkaniu nie jest zimno??. Z góry dziekuje ;)
Pawel006
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 21 lip 2017, 14:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 01 sie 2017, 8:50

a propos inicjatywy sprzed kilku miesięcy odnośnie pisania do Miejskiego Zarządu Dróg w sprawie poszerzenia Błogosławionej Karoliny i łączenia z Dębicką, to dziś znalazłem w skrzynce mailowej w spamie taką odpowiedź:

Obrazek

Jeśli ktoś już o tym pisał to przeoczyłem.
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości