[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marcin77 » 13 cze 2017, 0:15

[quote="bartek86"]Budowa ADMA - 10.06 - koniec dnia.


cytat:
- czy teraz już czy na jakimkolwiek etapie konsument może coś zrobić? coś wskórać?

Tak, oczywiście proszę nie przeszkadzać i nie siać zamętu. Widać, że pan coś tam wie, lecz ta wiedza jest niekompletna, a snucie na forum domysłów i wprowadzanie od kilku miesięcy teorii spiskowych typu "Macierewicza" szkodzi Developerowi, a w interesie każdego nowego lokatora jest aby ten Developer był w dobrej formie, ponieważ musi dokończyć panu mieszkanie, a potem przez następne 5 lat je jeszcze serwisować, usuwać ewentualne usterki, po prostu dbać o ten pana, budynek.
Często zdarza się tak, że zdenerwowany na firmę X klient, postanawia zniechęcić do niej innych i wypisuje na jej temat nieprawdziwe i stawiające ją w bardzo złym świetle komentarze. O ile wszystko, co piszemy jest zgodne z prawdą, to w porządku, jednak ze zdenerwowania lub czystej złośliwości zdarza się nam „podkoloryzować” fakty. I tak – przykładowo – z 4 dni oczekiwania na przesyłkę, w naszym komentarzu robi się tydzień. Oczywiście, pisząc nieprawdę w Internecie, najczęściej nikt nie podpisuje się prawdziwym imieniem i nazwiskiem, pozostawiając w podpisie jedynie nick czyli internetowy pseudonim.
Działania takie nie są bezkarne, a oczerniając firmę w Internecie i pisząc o niej nieprawdę, niezależnie od tego, czy robimy to na zlecenie firmy, czy zdenerwowaliśmy się i chcemy wyrazić swoją niechęć do producenta, możemy zostać ukarani wyrokiem za pomówienie (inaczej zniesławienie).
Wracając do tematu terminu zakończenia, znam "Admę" jako firmę i wiem, że dadzą sobie radę.
A ty, Bartek spróbuj się na chwile wyluzować, będzie ok.
marcin77
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 12 cze 2017, 23:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 13 cze 2017, 7:21

evans pisze:
Również jestem ciekaw tych terminów, bo sądząc po stanie robót powinni skończyć spokojniutko za 3 miesiące.


w 12tce montowane są już drzwi, wylewki gotowe. Ostatnie prace wykończeniowe trwają w mieszkaniach i na klatkach. Niestety mediów wciąż brak.
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 13 cze 2017, 7:56

brumar pisze:Obrazek


Świetne miejsce.
To nasza przewaga nad innymi osiedlami, że mamy w pobliżu ( na osiedlu) taki obiekt.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rolf » 13 cze 2017, 8:15

marcin77 pisze:
bartek86 pisze:Budowa ADMA - 10.06 - koniec dnia.


cytat:
- czy teraz już czy na jakimkolwiek etapie konsument może coś zrobić? coś wskórać?

Tak, oczywiście proszę nie przeszkadzać i nie siać zamętu. Widać, że pan coś tam wie, lecz ta wiedza jest niekompletna, a snucie na forum domysłów i wprowadzanie od kilku miesięcy teorii spiskowych typu "Macierewicza" szkodzi Developerowi, a w interesie każdego nowego lokatora jest aby ten Developer był w dobrej formie, ponieważ musi dokończyć panu mieszkanie, a potem przez następne 5 lat je jeszcze serwisować, usuwać ewentualne usterki, po prostu dbać o ten pana, budynek.
Często zdarza się tak, że zdenerwowany na firmę X klient, postanawia zniechęcić do niej innych i wypisuje na jej temat nieprawdziwe i stawiające ją w bardzo złym świetle komentarze. O ile wszystko, co piszemy jest zgodne z prawdą, to w porządku, jednak ze zdenerwowania lub czystej złośliwości zdarza się nam „podkoloryzować” fakty. I tak – przykładowo – z 4 dni oczekiwania na przesyłkę, w naszym komentarzu robi się tydzień. Oczywiście, pisząc nieprawdę w Internecie, najczęściej nikt nie podpisuje się prawdziwym imieniem i nazwiskiem, pozostawiając w podpisie jedynie nick czyli internetowy pseudonim.
Działania takie nie są bezkarne, a oczerniając firmę w Internecie i pisząc o niej nieprawdę, niezależnie od tego, czy robimy to na zlecenie firmy, czy zdenerwowaliśmy się i chcemy wyrazić swoją niechęć do producenta, możemy zostać ukarani wyrokiem za pomówienie (inaczej zniesławienie).
Wracając do tematu terminu zakończenia, znam "Admę" jako firmę i wiem, że dadzą sobie radę.
A ty, Bartek spróbuj się na chwile wyluzować, będzie ok.


Zaraz zaraz, kto tu podaje nieprawdziwe informacje i oczernia dewelopera ?
Z tego co kojarzę nikt nie pisał że coś tam jest niezrobione lub zrobione źle jeśli tego nie widział - najczęściej jest to udokumentowane zdjęciami.
Wiadomo że stanu wykończenia w środku nie znamy dokładnie ale na zdjęciach jasno widać że skoro przykładowo do któregoś tam końca miesiąca miały być zbudowane 3 piętra budynku a jest zaledwie zaczęty parter to piszemy o opóźnieniach. Zdjęcia budowy, które ciężko żeby okłamywały stan rzeczywisty łatwo porównać z prospektem, w którym jasno jest napisane co i kiedy ma być skończone.

Co do naszych domysłów to deweloper mógłby je łatwo rozwiać podając informację na swojej stronie czy FB o postępie prac (najlepiej ze zdjęciami) - to chyba nic złego że płacąc za przysłowiową dziurę w ziemi chcesz kontrolować na co wydawane są Twoje pieniądze ? I to forum nam to po części umożliwia.
Deweloper niestety sam sobie szkodzi nie informując o postępach prac i to że pewne rzeczy zostają w kwestii domysłów jest skutkiem braku informacji z jego strony a nie naszej złej woli.
Więc marcin77, może jeśli masz takie dobre układy z Admą to zasugeruj im żeby zdecydowanie częściej informowali na swojej stronie czy FB o postępach prac ? Myślę że i nam i deweloperowi wyjdzie to na dobre.
Rolf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 25 maja 2016, 12:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 13 cze 2017, 8:33

marcin77 pisze:
bartek86 pisze:Budowa ADMA - 10.06 - koniec dnia.


cytat:
- czy teraz już czy na jakimkolwiek etapie konsument może coś zrobić? coś wskórać?

Tak, oczywiście proszę nie przeszkadzać i nie siać zamętu. Widać, że pan coś tam wie, lecz ta wiedza jest niekompletna, a snucie na forum domysłów i wprowadzanie od kilku miesięcy teorii spiskowych typu "Macierewicza" szkodzi Developerowi, a w interesie każdego nowego lokatora jest aby ten Developer był w dobrej formie, ponieważ musi dokończyć panu mieszkanie, a potem przez następne 5 lat je jeszcze serwisować, usuwać ewentualne usterki, po prostu dbać o ten pana, budynek.
Często zdarza się tak, że zdenerwowany na firmę X klient, postanawia zniechęcić do niej innych i wypisuje na jej temat nieprawdziwe i stawiające ją w bardzo złym świetle komentarze. O ile wszystko, co piszemy jest zgodne z prawdą, to w porządku, jednak ze zdenerwowania lub czystej złośliwości zdarza się nam „podkoloryzować” fakty. I tak – przykładowo – z 4 dni oczekiwania na przesyłkę, w naszym komentarzu robi się tydzień. Oczywiście, pisząc nieprawdę w Internecie, najczęściej nikt nie podpisuje się prawdziwym imieniem i nazwiskiem, pozostawiając w podpisie jedynie nick czyli internetowy pseudonim.
Działania takie nie są bezkarne, a oczerniając firmę w Internecie i pisząc o niej nieprawdę, niezależnie od tego, czy robimy to na zlecenie firmy, czy zdenerwowaliśmy się i chcemy wyrazić swoją niechęć do producenta, możemy zostać ukarani wyrokiem za pomówienie (inaczej zniesławienie).
Wracając do tematu terminu zakończenia, znam "Admę" jako firmę i wiem, że dadzą sobie radę.
A ty, Bartek spróbuj się na chwile wyluzować, będzie ok.


Panie "marcin77" (bo jak na pracownika Admy także nie używa Pan(i) swoich personaliów, a jest taki obowiązek, bo występuje Pan(i) służbowo tutaj i w interesie swojej firmy i jak rozumiem chce Pan(i) poprawić nieco ten wizerunek, szkoda tylko, że na granicy groźby bezprawnej w stosunku do jednego z forumowiczów) przypominam, także, że należy się najpierw dowiedzieć co to jest za kategoria: "teoria spiskowa", potem odnosić ją do zawartości tego wątku , na tym forum, a potem używać pewnego nazwiska (już abstrahuję od braku poprawnej formy). Wówczas imputować.
Aaaa..., jak Pan(i) chce nieco zadbać o biały PR swojej firmy, to służę pomocą. I na pewno, nie robi się tego poprzez zastraszanie i sugestię "wyluzowania" swoim przyszłym mieszkańcom. Lepiej z waszej strony będzie zadbać o politykę poprawnej informacji i tłumaczenia problemów lokatorom. Bo bańka mieszkaniowa lada moment pęknie i zostaniecie tylko z odrobiną mydła na dłoniach i kupą "rozgrzebanych" mieszkań oraz waszym nieudolnym PR-em.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 13 cze 2017, 9:36

Widzę wywołałem dyskusje, której nie chciałem wcale, ale może to i lepiej,bo wreszcie wypowiedzą się inni. Na żadnym etapie nie pomawiałem ani nie pisałem nic złego na dewelopera, wręcz odwrotnie. Od kwietnia 2016r jeżdżę przez pół miasta żeby zrobić relację dla siebie i dla ludzi, zdobywałem wizualizacje, mapy, bo nikt tego nie mógł zdobyć. Rozumiem, że to na szkodę ADMY? Piszą do mnie na forum co jakiś czas inni ludzie, żeby nie okłamać z 15-20 osób co kupiło lub chciało kupić mieszkania z tysiącami pytań o budowę. Gdybym i ja nie interesował się niczym, to kompletnie nikt nic by nie wiedział o tym jak jest. Od samego początku budowy broniłem dewelopera, wstawiałem się za nim, wrzucałem zdjęcia, polecałem innym mieszkania .... a teraz mi się grozi ??? napisałem tylko posta w którym stwierdziłem, że odnośnie budowy nikt nic nie wie. Nie jeździłbym jak głupi na budowę ponad rok, gdybym mógł zobaczyć postępy prac ze strony dewelopera lub innych osób, a wybaczcie, że to napiszę, ale wygląda to teraz tak jakby wszystko co w środku od samego początku nie jest dla klienta. O ile mnie pamieć nie myli od kwietnia 2016 do dziś nikt nigdy nie wrzucił zdjęć ze środka (chyba ja wrzuciłem jeden raz). I kibicuje deweloperowi, bo każdemu chyba zależy na szybkim skończeniu, tylko może gdyby przekazywać więcej informacji kupującym nie było by nieporozumień.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 13 cze 2017, 9:48

W blokach Projektanta nr. 22 oraz 23 jest jeszcze mnóstwo wolnych mieszkań i to na nieco ponad pół roku przed oddaniem. Zazwyczaj mieszkania szły na długo przed oddaniem. Nie muszę chyba przypominać, że wiele jest w budowie lub planowanych.
Będzie robiło się nerwowo bo planowanie na wiele lat do przodu i ignorowanie stanu teraźniejszego, może przynieść komuś sporo strat.
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 13 cze 2017, 10:46

bartek86 pisze:Widzę wywołałem dyskusje, której nie chciałem wcale, ale może to i lepiej,bo wreszcie wypowiedzą się inni. Na żadnym etapie nie pomawiałem ani nie pisałem nic złego na dewelopera, wręcz odwrotnie. Od kwietnia 2016r jeżdżę przez pół miasta żeby zrobić relację dla siebie i dla ludzi, zdobywałem wizualizacje, mapy, bo nikt tego nie mógł zdobyć. Rozumiem, że to na szkodę ADMY? Piszą do mnie na forum co jakiś czas inni ludzie, żeby nie okłamać z 15-20 osób co kupiło lub chciało kupić mieszkania z tysiącami pytań o budowę. Gdybym i ja nie interesował się niczym, to kompletnie nikt nic by nie wiedział o tym jak jest. Od samego początku budowy broniłem dewelopera, wstawiałem się za nim, wrzucałem zdjęcia, polecałem innym mieszkania .... a teraz mi się grozi ??? napisałem tylko posta w którym stwierdziłem, że odnośnie budowy nikt nic nie wie. Nie jeździłbym jak głupi na budowę ponad rok, gdybym mógł zobaczyć postępy prac ze strony dewelopera lub innych osób, a wybaczcie, że to napiszę, ale wygląda to teraz tak jakby wszystko co w środku od samego początku nie jest dla klienta. O ile mnie pamieć nie myli od kwietnia 2016 do dziś nikt nigdy nie wrzucił zdjęć ze środka (chyba ja wrzuciłem jeden raz). I kibicuje deweloperowi, bo każdemu chyba zależy na szybkim skończeniu, tylko może gdyby przekazywać więcej informacji kupującym nie było by nieporozumień.


Dostarczyłeś kasę? To czego jeszcze chcesz? Mieszkania w terminie? Prawa do informacji co się dzieje z Twoją kasą? W głowie się przewróciło?
Przeproś dewelopera... i to już, bo on zawalczy o swoje dobre imię z Tobą przed sądem, a wcześniej postraszy Cię. I jeszcze Ci wypomni, że daje Ci w Twoich pieniądzach gwarancję na to co z łaską dla Ciebie wybudował. A najgorsze co dla Ciebie może się stać, to to że deweloper może się na Ciebie obrazić. Powiem szczerze, w takiej sytuacji, nie mógłbym spać

Niestety, w deweloperce polskiej, rzadko kto ma wiedzę co to jest CRM i biały PR. I wygląda to tak, jakbyś to Ty na siłę dawał im swoje ciężko zapracowane pieniądze, wciskał im sakiewkę, a oni na to: no dobra, weźmiemy, ale pamiętaj różnie może być... .
Ostatnio zmieniony 13 cze 2017, 11:10 przez JanzRzeszowa, łącznie zmieniany 1 raz
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 13 cze 2017, 11:09

Pan_Piotr pisze:W blokach Projektanta nr. 22 oraz 23 jest jeszcze mnóstwo wolnych mieszkań i to na nieco ponad pół roku przed oddaniem. Zazwyczaj mieszkania szły na długo przed oddaniem. Nie muszę chyba przypominać, że wiele jest w budowie lub planowanych.
Będzie robiło się nerwowo bo planowanie na wiele lat do przodu i ignorowanie stanu teraźniejszego, może przynieść komuś sporo strat.


Zgadzam się w 100%.
Wszystko w tej chwili podąża w kierunku hiszpańskiej bańki. Ciekawe co zrobią niektórzy, jak w wieżowcu 70-80 mieszkaniowym zostanie wykupionych 20-30 mieszkań. Co wówczas z zarządem? A właściwie kosztami zarządu, remontami, etc.? Jak będę jeszcze mieszkał na Projektancie, to pierwszy będę głosował przeciwko braniu takich budynków pod zarząd spółdzielni. Taka sytuacja może się przydarzyć już rychło, za dwa, trzy lata. Taki jest rynek.
Pisałem już, że warto zaobserwować co się dzieje na rynku warszawskim czy krakowskim. Tam deweloperzy jako jeden z podstawowych driverów marketingowych używają rachunku powierniczego zamkniętego. Dlaczego? Ano dlatego, że setki osób sparzyło się na nieuczciwych deweloperach i chce oprócz dobrej ceny, bliskości metra czy ciszy, także pewności, że ich ciężko zarobione pieniądze będą jak najdłużej poza deweloperem, aż do oddania mieszkania z infrastrukturą. Czasy kupowania kota w worku powoli się kończą.
Ciekawe jest także to jak lokatorzy/właściciele zaczynają występować zbiorowo przeciwko niektórym nierzetelnym. Mamy taki casus także już w Rzeszowie. Nie ma co się obawiać. A straszyć to sobie mogą.... .
Coraz częściej ( na szczęście) racja w sądach przyznawana jest słabszemu, a jak występuje już w zbiorowych powództwach "ten słabszy", to się okazuje, że deweloper chce nagle ugody.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: terminator » 13 cze 2017, 20:06

Szczerze bylem zainteresowany kupnem mieszkania w bloku nr 25 lub 26- Koncepcja F-11, zobaczyłem wykop pod b5 i b6 oraz obok jeszcze wolną działke i podziękowałem hehe, życzę powodzenia..... Co do wolnych mieszkań 20,21,22,23 to PO 1. 30% kwoty do miesiąca( tego co pamietam) , którą chce SMP zrobiło robotę na minus 2. Adma to duża konkurencja jakby nie patrzeć i wiem, że ludzie właśnie tam pokupowali mieszkania (kilku znajomych).
terminator
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 02 cze 2017, 17:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: karolki1989 i 124 gości