[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mariusz19 » 20 cze 2017, 12:15

autor: filemon » 17 cze 2017, 15:08

Monia84 pisze:
Piotrek, zanim sie wypowiesz przeczytaj umowe ze zrozumieniem... 10tys jest juz w cenie m2 mieszkania, dlatego tak cena metra skoczyła. I tak juz jest od roku bodajże


Monia84

Mylicie opłatę za przyłącza i opłatę za infrastukturę.
Opłata za przyłącza nie jest wliczona w cenę. DObecnie wynosi ona ok.900-1000zł i jest dodatkowo płatna.

Opłata za infrastrukturę została doliczona do ceny mieszkania, nie ma więc jej jako dodatkowej.

Opłata za infrastrukturę to jeden wielki przekręt. Początkowo była zwracana miaszkańcom po rozliczeniu kosztów.
Następnie uchwalono, że będzie to ryczałt - bezzwrotny. Mimo to w dalszym ciągu wmawiali ludziom, że będą zwroty. Część mieszkańców otrzymało, część nie. Jedynie pozew zbiorowy tutaj rzowiąałby problem.
Obecnie wliczono tą opłatę w cenę za metr mieszkania. Rozwiązanie to też ma minusy, ponieważ po rozliczeniu budowy wszystko wraca do spółdzielni a więc płacisz więcej niż wynosi inwestycja. (dla przykładu - przy wcześniejszych inestycjach z 8000zł były zwroty w granicach 3000-5000zł)

Kolejną kwestią jest brak rozliczenia kosztów budowy mieszkania. Obecnie SM P działą tak, jak deweloper. Zapłaciłeś z góry ustaloną cenę, a kwota po rozliczeniu koszów budowy wraca do spółdzielni. Spółdzielnie mieszkaniowe rozliczają się z członkami spółdzielni z budowy i zwracają różnicę. W przypadku SM P - "górka" przechodzi jako przychód/zysk.

Powyższe informacje są uzyskane przeze mnie i z własnych doświadczeń.


Ale piszesz bzdury. Pewnie nalezysz do tych ludzi co by chcieli zeby im "zrobila Spoldzielnia za darmo" czyli z pieniedzy moich i innych czlonkow bo pewnie jestes lepszy od innych. Zanim zaczniesz tak perfidnie klamac to przeczytaj co to jest Spoldzielnia bo nie zrozumiales, nastepnie przeczytaj statut i nastepnie Ustawe o spoldzielczosci ( oczywiscie jak zrozumiecz po polskiemu) to moze do twej malej makowki dotra zasady na jakis to sie odbywa. No chyba ze jestes ukrytym przedstawicielem developera drom albo innego i chcesz oczernic Spoldzielnie. Zrozum ze Spoldzielnia to My, wszyscy ludzie ktorzy sa czlonkami i mieszkaja, jak chcesz zeby ci zrobic infrastrukture bez placenia to znaczy ze chcesz Nas pozostalych naciagnac zebysmy to My z naszych pieniedzy zrobili bo wedlug Ustawy Spoldzielnia nie moze dzialac jak developer. Nie ma zysku ani inne herezje co wypisujesz nie moga miec miejsca bo jest to sprawdzane przez bieglych rewidentow. To pewnie oni wszyscy sa w zmowie i kolejna twoja teoria spiskowa. Pewnie jeszcze wiesz kto zlikwidowal Kenediego(z wlasnego doswiadczenia) i jak bylo z UFO (z wlasnego doswiadczenia). Hehe chyba jestes tym ktorego UFO porwalo i robili na tobie jakies eksperymenty. W twoim swiecie jak sie buduje najtaniej to jeszcze sie zarabia chociaz sie buduje najtaniej. Ale logika, smieszne. Mi wygladasz na kogos kto chce po prostu wyludzic odemnie i pozostalych pieniadze na swoje potrzeby.Ale na szcezscie to ci sie nie uda. HEHE
Mariusz19
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 23 lut 2017, 13:57

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 20 cze 2017, 13:04

Mariusz19, to ty poczytaj, najlepiej sprawozdanie finansowe i raport z badania bilansu SM. Była o tym mowa na ostatnim walnym. No, ale jak się nie chadza na takie spotkania, to się nie wie, że SM może mieć zysk.
Jeszcze jedno, sugerowanie, że SM to My, to jakaś totalna bzdura i idealistyczne pojmowanie tej organizacji. Doswiadcz tego na spotkaniach i głosowaniach, to zobaczysz, kto zacz... .
To tak, a propos- twojego głównego zarzutu do niejakiej Moniki84. Pomijam język jakim się posługujesz, bo te twoje "hehe" świadczą o braku elementarnej ogłady, nie tylko językowej.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017, 6:40 przez JanzRzeszowa, łącznie zmieniany 1 raz
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 21 cze 2017, 6:39

Wczoraj skończyli lać płytę na b5 i b6. Dwa dni wcześniej zaczęli zbroić fundament.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 21 cze 2017, 12:49

Miasto rozpisało (5.06.17) przetarg na wykonanie projektu połączenia Bł. Karoliny z Dębicką i rozbudowę Pańskiej. A więc, to co nas jako mieszkańców osiedla Przybyszówka (część Słoneczny Stok) na pewno interesuje. Przetarg także z decyzją ZRID.
Podali koncepcję przebiegu. Co rzuca się w oczy to zaniechanie części śladu Pańskiej w okolicach włączenia z Iwonicką. Druga rzecz, to następne dwa ronda się szykują na Karoliny (projektowane w okolicach galerii (na pd-zach ok 100m od niej) i domniemane na Karoliny z Odrzykońską. Trzecia rzecz, to "zamknięcie" wieżowców Admy od zachodu nie Pańską, która jest sporo oddalona, a tą nowa drogą, która jest właściwie pod oknami (ok 40-50 m) nowych inwestycji Admy
Rozstrzygnięcie na kwiecień 2018r. Potem się zobaczy czy ruszy przetarg na budowę.

http://bip.erzeszow.pl/ogloszenia-komun ... -zrid.html
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: madlen » 21 cze 2017, 15:03

Trzecia rzecz, to "zamknięcie" wieżowców Admy od zachodu nie Pańską ? jak to rozumieć? od zachody nie będą powstawać już wieżowce?
Czy wiesz co będzie w tej części co pani redaktor ma działkę? planują tam coś budować? mam nadzieje ze adma tej ziemi nie weźmie..
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 21 cze 2017, 20:37

madlen pisze:Trzecia rzecz, to "zamknięcie" wieżowców Admy od zachodu nie Pańską ? jak to rozumieć? od zachody nie będą powstawać już wieżowce?
Czy wiesz co będzie w tej części co pani redaktor ma działkę? planują tam coś budować? mam nadzieje ze adma tej ziemi nie weźmie..


Otwórz sobie mapy z przetargu. Pisemnie i słownie ciężko jest to wyjaśnić.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 24 cze 2017, 19:04

Stan na 24.06.17 b2 i b3 - nadal nie zrobiona jedna ściana.
Załączniki
20170624_190105.jpg
20170624_190105.jpg (355.34 KiB) Przeglądany 4294 razy
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pepino » 25 cze 2017, 10:29

Cześć,
Miałem okazję spędzić kilka min. na budowie B2/B3 stan wykonania w połowie ubiegłego tygodnia był następujący:

1. Brak skończonej elewacji w 2 miejscach - pomiędzy b2 i b3 oraz na b2 od strony ul.Pańskiej.
2. Wewnątrz mamy zakończone tynki i wylewki oraz częściowo wykonane płytki na klatkach schodowych (biorąc pod uwagę, że budowa w pełni (pył, brud) mam sporo obaw w jakim stanie będą te płytki na etapie oddania budynku).
3. Grzejniki nie są zamontowane (są dostarczone do części lokali i gotowe do montażu).
4. Drzwi wewnętrzne - mieszkanie/ klatka nie są zamontowane (częściowo są dostarczane ościeżnice).
5. Piony instalacyjne na klatkach schodowych w trakcie montażu (raczej bliżej początku niż końca).
6. Klatki schodowe część zewnętrzna od ul. Pańskiej - brak wykończenia.
7. W garażu montowana jest elektryka (info od pracownika, nie było mi dane zobaczyć).
8. Infrastruktura na zewnątrz (m.in. chodniki) - brak jakichkolwiek widocznych prac.

Nie miałem możliwości wykonania zdjęć :(

Po rozmowie z jednym z pracowników na budowie jestem niemal w 100% przekonany, że termin zakończenia inwestycji, do jakiego odnosi się Developer to 31.10.2017, czyli dokładnie to, co jest w akcie notarialnym i jednocześnie pierwszy termin, w jakim klienci mogą składać roszczenia.

Moim zdaniem zarówno, ja jak i część klientów jest w sposób jawny wprowadzana w błąd przez Developera poprzez podawanie terminu zakończenia budowy na dzień 31.07.2017. Taki termin pojawił się pod koniec maja, czyli w pierwotnie planowanym dniu zakończenia inwestycji (31.05.2017) i już wówczas Developer, który podkreśla swoje duże doświadczenie w realizacji inwestycji mieszkaniowych powinien mieć wiedzę, że termin zakończenia budowy będzie inny (późniejszy).

W pełni zgadzam się m.in. z Bartek86, że Developer popełnia podstawowy błąd nie udzielając rzetelnej i bieżącej informacji nt. postępu i zaawansowania prac. Pozostaje chyba jedynie uzbroić się w cierpliwość obserwując przebieg prac i czekać na notarialny termin przekazania lokalu.
pepino
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 23 maja 2016, 20:26

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 25 cze 2017, 21:25

pepino pisze:Cześć,
Miałem okazję spędzić kilka min. na budowie B2/B3 stan wykonania w połowie ubiegłego tygodnia był następujący:

1. Brak skończonej elewacji w 2 miejscach - pomiędzy b2 i b3 oraz na b2 od strony ul.Pańskiej.
2. Wewnątrz mamy zakończone tynki i wylewki oraz częściowo wykonane płytki na klatkach schodowych (biorąc pod uwagę, że budowa w pełni (pył, brud) mam sporo obaw w jakim stanie będą te płytki na etapie oddania budynku).
3. Grzejniki nie są zamontowane (są dostarczone do części lokali i gotowe do montażu).
4. Drzwi wewnętrzne - mieszkanie/ klatka nie są zamontowane (częściowo są dostarczane ościeżnice).
5. Piony instalacyjne na klatkach schodowych w trakcie montażu (raczej bliżej początku niż końca).
6. Klatki schodowe część zewnętrzna od ul. Pańskiej - brak wykończenia.
7. W garażu montowana jest elektryka (info od pracownika, nie było mi dane zobaczyć).
8. Infrastruktura na zewnątrz (m.in. chodniki) - brak jakichkolwiek widocznych prac.

Nie miałem możliwości wykonania zdjęć :(

Po rozmowie z jednym z pracowników na budowie jestem niemal w 100% przekonany, że termin zakończenia inwestycji, do jakiego odnosi się Developer to 31.10.2017, czyli dokładnie to, co jest w akcie notarialnym i jednocześnie pierwszy termin, w jakim klienci mogą składać roszczenia.

Moim zdaniem zarówno, ja jak i część klientów jest w sposób jawny wprowadzana w błąd przez Developera poprzez podawanie terminu zakończenia budowy na dzień 31.07.2017. Taki termin pojawił się pod koniec maja, czyli w pierwotnie planowanym dniu zakończenia inwestycji (31.05.2017) i już wówczas Developer, który podkreśla swoje duże doświadczenie w realizacji inwestycji mieszkaniowych powinien mieć wiedzę, że termin zakończenia budowy będzie inny (późniejszy).

W pełni zgadzam się m.in. z Bartek86, że Developer popełnia podstawowy błąd nie udzielając rzetelnej i bieżącej informacji nt. postępu i zaawansowania prac. Pozostaje chyba jedynie uzbroić się w cierpliwość obserwując przebieg prac i czekać na notarialny termin przekazania lokalu.


To, że zakończenie będzie później jak 31.07 można było przewidzieć już pewnie w marcu, kwietniu (a teraz zdjęcia i obserwacje innych tylko to potwierdzają). Ciekawe jaki będzie komunikat na koniec lipca.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 26 cze 2017, 6:53

To macie podobną sytuację do nas sprzed dwóch lat.
-obiecane oddanie wrzesień, później koniec października
-w listopadzie zaczęły się odbiory budynku od wykonawcy
-listopad/grudzień odbiory mieszkań...a to już zima
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: swiety i 36 gości