[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 23 lut 2019, 14:45

Nie wydaje Ci się, Arkada ma zdecydowanie najniższe tempo. Fakt, że budują jednocześnie 42 i 43, podczas gdy Adma ma na głowie tylko 44 (choć już trwają prace ziemne pod 45), ale - dla porównania - tak wyglądał plac budowy 26 grudnia 2018:

Obrazek

Przy 44 byli wtedy na etapie lania stropu między piwnicami a parterem, w tle widać prawdopodobnie ściany parteru 42. Przez 2 miesiące na 44 zbudowali trzy kondygnacje, a na 42 - jedną. Nie wiem z czego to wynika, ale kiedy rozmawiałem z kierownikiem budowy Admy, to zakładali jedną kondygnację na miesiąc, a przez dobrą pogodę już to założenie wyprzedzili.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tommek » 25 lut 2019, 9:22

Czy ktos z tu obecnych posiada lub ma informacje kto posiada mieszkanie w bud. 45 z ktorego chcualvy zrezygnowac?
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: artek87 » 25 lut 2019, 14:46

Witam, czy są jakieś informacje odnośnie inwestycji ukraińskiego dewolopera przy ul. Żmigrodzkiej ??
artek87
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 25 lut 2019, 14:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 27 lut 2019, 12:40

Witam wszystkich,
nabyłem mieszkanie w bloku nr 40 zadanie "H".
Z tego co widzę, realizacja idzie nad podziw wzorowo, nie mniej dowiedziałem się od Inspektora Pana Majchrowskiego odpowiedzialnego za ten odcinek, że terminu oddania inwestycji to nie przyśpieszy. Ponoć są problemy z realizacją drogi którą ma wykonać miasto, oraz przyłączami prądu, instalacji sanitarnych, itp. Nazwał ten teren TERENEM DZIEWICZYM...
Co za tym idzie - przewidywany czas finału inwestycji i przekazania kluczy przypadnie najpewniej na 2 połowie 2021 roku.
Dziwi mnie to, bo podpisując umowę (co prawda termin wskazany w niej to rok 2021) byliśmy niemal zapewnieni, że oddadzą szybciej tą inwestycję, może nawet początkiem roku 2020.

Osobiście, jakiś czas temu, starając się o papiery na budowę własnego domu musiałem mieć wszystkie niezbędne przyłącza podprowadzone aby zgodę na budowę otrzymać, dlatego dziwi mnie jak można rozpocząć budowę OSIEDLA bez przyłączy niezbędnych mediów?

Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

Inwestycja rozpoczęła się w roku 2018 więc czy jest możliwe żeby ciągnięto ją faktycznie do 2021 roku?

Wydaje się niemal pewnym, że bloki w zadaniu H budowane w takim tempie ukończone zostaną do lipca sierpnia b.r. Blok nr 41 ma już do połowy elewację i balustrady balkonowe. Jestem tam codziennie i robota idzie MEGA.

Proszę o informację czy ktoś z Was ma może jakieś nowe informację o planowanym terminie oddania tej inwestycji?

Pozdrawiam!
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 27 lut 2019, 15:09

Dla mnie najciekawsze jest, że w blokach nr 40-41, których budowa rozpoczęła się najwcześniej, i które są najbardziej zaawansowane, termin (umowny!) oddania mieszkań jest późniejszy (rok 2021) niż - przykładowo - w bloku nr 44, który jest obecnie na półmetku stanu surowego, a w umowie jest mowa o wrześniu 2020. Czyżby w tym przypadku "dziewiczość terenu" nie funkcjonowała? Aż taki wpływ na oddanie mieszkań ma ukończenie Wołyńskiej i Dynowskiej? Dziwne, nieopodal stoją te klocki DROM-u w jeszcze większym "polu" i w niczym to nie przeszkadzało.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Fredthered » 27 lut 2019, 22:54

Witam,

z racji, że nie jestem w stanie osobiscie być w Rzeszowie, otrzymałem zdjecia z postepu prac w swoim przyszlym mieszkaniu.
Jest to inwestycja G, bud 30. Co mnie przeraziło to widok tej paskudnej rury od gazu, która biegnie przez salon, nad wejsciem do sypialni :x
Bardzo prosze o pomoc poniewaz nie wyobrazam sobie takiej rury miec w salonie, w tak widocznym miejscu i kombinowac z jej zabudowaniem.
Czy ktoś z mieszkancow rowniez ma taka rure w tak widocznym miejscu w swoim mieszkaniu? Czy jest jakakolwiek mozliwosc jej przeniesienia badz likwidacji (i tak zdecyduje sie zapewne na plyte indukcyjna)?
Jeszcze nie kontaktowalem sie z kierownikiem budowy, dopiero co otrzymalem te zdjecia.
Myslalem, ze taka mysl technologiczna i wyczucie estetyki juz dawno przeminely ale chyba nie na Slonecznym Stoku...
Załączniki
52849998_1403708199783703_5381263287931371520_n.jpg
52849998_1403708199783703_5381263287931371520_n.jpg (217.7 KiB) Przeglądany 4742 razy
Fredthered
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 03 gru 2017, 20:54

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 28 lut 2019, 8:37

Co do w/w RURY - dziwna sprawa.
Nie powinno jej tam być - chyba, że w salonie masz aneks kuchenny.

Mam jeszcze takie oto wnioski z wczorajszych oględzin budowy zadania "H"
Otóż - odległości między blokami stają się skandalicznie małe. Przykładowo - blok 41 który stoi na dziwacznej skarpie ma się niemal przytulać do (bodaj) 45. Całe osiedle będzie moim skromnym zdaniem "SKOMPRESOWANE". Zdecydowaliśmy się z żoną na zakup mieszkania w projektancie, po analizie inwestycji dzikiej deweloperki rzeszowskiej, licząc na bardziej rozsądne (pod człowieka) planowanie przestrzeni. A tu ZONG - zero oddechu.

Nie wyobrażam sobie jak planiści widzą wpompowanie takiej ilości ludzi z co najmniej 2 samochodami na 1 mieszkanie w tak mały teren. Nadmienię, że bloki 40 i 41 nie mają garaży podziemnych.

Do tego - nie ma tam miejsca na plac zabaw ani na nic zielonego. Ponoć ma być tam jakaś namiastka piaskownicy z czymś tam między blokami. Ale w wersji MINI.
Chciwość wygrywa z CZŁOWIEKIEM.


Źle to zaczyna wyglądać...

ps.
dowiedziałem się dzisiaj, że planowany termin oddania budynków z całego zadania "H" zostanie przyśpieszony względem bloków 40 i 41. Karpat Bud ponoć nader szybko wywiązuje się z umowy o budowę. Tak więc realna jest połowa 2020 roku.
Jak widać każdy w S. Projektant mówi co innego. Co innego inspektor, co innego pełnomocnik zarządu.
Kto wie jak będzie na prawdę...
Ostatnio zmieniony 28 lut 2019, 10:15 przez KLAUS1978, łącznie zmieniany 1 raz
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 28 lut 2019, 9:59

Pozwolę się nie zgodzić ze wszystim, co przedstawiłeś.

Fakt, że bloki 40-45 tworzą coś w stylu "zagiętego" kwartału, co je do siebie fizycznie zbliża. Odległości nie są jednak tak małe, jak może się wydawać. Opierając się na danych w Geoportalu, odległości pomiędzy ścianami poszczególnych bloków (nie pomiędzy tarasami) wynoszą odpowiednio:

Obrazek

Dla porównania sprawdziłem jak wygląda sytuacja na dwóch, skrajnie przedstawianych w tym kontekście częściach miasta: Staromieściu Ogrody, które uchodzi za wyjątkowo pozytywny przykład w rzeszowskich realiach:

Obrazek

oraz antyprzykład - Grabskiego, do którego idealnie pasuje określenie "brak oddechu":

Obrazek

Wyraźnie widać, że zadaniu H jest zdecydowanie bliżej do Staromieścia Ogrody, co zresztą potwierdza, iż SM Projektant rzeczywiście buduje z głową i w miarę przyjaźnie dla swoich mieszkańców. Dużo większym problemem od strony urbanistycznej są sąsiednie inwestycje deweloperów - ale na to spółdzielnia nie ma większego wpływu. Niby mogli skupić wcześniej te działki i budować na nich po swojemu, ale to miasto ma stać na straży ładu i porządku w zabudowie.

Nie jest też prawdą, że nie ma tam miejsca na plac zabaw - sama koncepcja zadania H, dostępna na stronie internetowej, przewiduje dwa place zabaw: na północ od wjazdu do garażu podziemnego w 44 oraz na wewnętrznym placu pomiędzy blokami, przed blokiem 45. Sam ten trójkątny "dziedziniec" (z uwzględnieniem tarasów) będzie miał powierzchnię ok. 22 arów. Proponuję porównać Plac Tysiąclecia w Tarnobrzegu: link do Map Google, gdzie sam plac ma bardzo zbliżoną powierzchnię (tyle, że jest w kształcie prostokąta), natomiast odległość między skrajnymi, otaczającymi go blokami wynosi ~ 75 m. Proszę jednocześnie zwrócić uwagę, ile tam jest zieleni.

Zgodzę się natomiast, że czkawką może odbić się brak garaży podziemnych pod 40 i 41 oraz ogólny problem z parkowaniem, ale to nie jest tylko problem Projektanta. Patrząc na liczbę posiadanych samochodów, każde mieszkanie musiałoby mieć przydzielone dwa podziemne miejsca parkingowe, a to znacznie podniosłoby koszt inwestycji w tym, i tak, jednym z najtańszych miejsc w Rzeszowie. Plan bloków również umożliwia sporo nasadzeń i jeżeli ich nie będzie to wyłącznie z winy dalszych zaniedbań, które zawsze można nadrobić (chyba, że spółdzielnia zrobi wszystkim psikusa i nakaże wszystko wyłożyć kostką ;) ).

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KLAUS1978 » 28 lut 2019, 18:50

Dziś będąc na budowie rozmawiałem z majstrem APKLANU, i okazuje się że Projektant mocno puścił temat działek przed zadaniem H na których prezes Kawalec mający doświadczenie w budowaniu "gdzie popadnie", wystawi tam szpilki 8 piętrowe. A co!

Dramat.

Rozważam rezygnację z mieszkania w tym miejscu.
Apklan napcha tam mieszkań pod zaworek. Wiem jak buduje ten deweloper - nawet na miejscach zamulonych i zalewowych wzdłuż Wisłoka - powyzej mamy zdjęie Grabskiego które obrazuje jedną z inwestycji tego człowieka.

Jest rzeczą oczywistą i powszechną że Rzeszów od 1990 roku nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, nie ma bo radzie miasta i prezydencji zależy żeby takowego planu nigdy nie uchwalić. Właśnie dla tego, żeby w mieście robić co się chce, z kim i za ile.
Dlatego właśnie TAKIE kwiatki są możliwe (w tym miejscu gratulacje składam wszytkim którzy po raz kolejny zagłosowali na Tadeusza Ferenca i jego świtę).


Nie mniej, boli to, że spółdzielni Projektant nie przyszło do głowy żeby ratować interes swoich klientów. Te bloki NIJAK nie będą pasować ani architekturą, ani kubaturą, ani wysokością, ani przepustowością dróg. Ma ich tam powstać aż 3. Rzeszów robi się typowym miastem dzikiej deweloperki, gdzie budije się wszędzie, bez jakiegokolwiek opamiętania. Kasa, kasa, kasa.
Załączniki
szczescie_2019.jpg
Tak wygląda pancerne obudowanie naszego osiedla przez Pana KAWALCA, właściciela APklan.
szczescie_2019.jpg (186.89 KiB) Przeglądany 4395 razy
Ostatnio zmieniony 01 mar 2019, 8:20 przez KLAUS1978, łącznie zmieniany 7 razy
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Maglenaaa » 28 lut 2019, 19:41

Ja kupiłam mieszkanie w bloku 42 i w umówie zawartej ze spółdzielnia podany jest termin sierpień 2020 . Wiec nie wiem dlaczego piszecie tutaj o 2021 ? A z tego co wiem to Projektant oddaje mieszkania raczej terminowo , nie wcześniej a dodatkowo może się spóźnić 3 miesiące z oddaniem mieszkań pod klucz
Maglenaaa
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 27 sty 2019, 12:58

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości