[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 27 maja 2017, 23:48

No przepraszam, ale ta klima jest tak powieszona na tym balkonie, że nie mogę się przestać śmiać jak tamtędy przechodzę. Lady M., rozumiem, że to twoja artystyczna instalacja? No to powiem Ci, że spierd...ł Ci to ktoś :D Jak mam zły humor to idę tamtędy i odrazy mi lepiej.
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 28 maja 2017, 9:56

Kilka podstawowych informacji - myślę, że dla nas istotnych - z Walnego SM Projektant, które odbyło się w ten piątek:
1. Sprawa dojazdu budowlanego Admy przez Brzozowską i Żmigrodzką do swojej nowej budowy - Prezes Węgrzyn zapewnił, że są ustalenia że Adma nie może tamtędy jeździć, jednak zdziwił się, że Adma zrobiła bramę przy Brzozowskiej. Ma sie dopytywać w tej kwestii - zobaczymy.
2. Sprawa nowej drogi (tej, która ma iść pomiędzy inwestycjami Admy do Inwestycji SM G11 i F11) a więc, Żmigrodzka do Baligrodzkiej. Prezes zapytany odpowiedział, że do końca 2018 ma zostać oddana. Przetarg na projekt i wykonawstwo jest w toku. Wygląda, zatem, na to że będzie ona realizowana równolegle z budową b5, b6 (tu jest problem z przecinaniem się transportów Admy na swoją budowę) i zahaczy o rozpoczęcie F11 i G11. Na mojego czuja opóźnią ją znacznie, aby nie było konfliktowania. Na ten kawałek SM udziela pożyczki Miastu w wysokości 1 199 000 zł w (a całość pożyczek dla UM w 2017r naszej SM wynosi 2 869 000 zł)
3. Bloki F11 będzie budowała Arkada, G11 (nie dosłyszałem, ale jakaś firma z Rogoźnicy), A11-Adma Bis
4. Ciekawa rzecz, a propos - cen jakie SM płaciło na Słonecznym Stoku za działki. Okazuje się, że trochę przeszacowałem w swojej powyższej symulacji dotyczącej wpływów za budowy porównując SM z Admą Dewelopment. Za działki SM płaciła w tym zakątku od 20 000 do 25 000 zł za ar. A więc, taniej niż myślałem.
5. Sprawa MUX-8 i dodatkowych, czterech programów w darmowej telewizji cyfrowej na naszym osiedlu i uruchomieniu ich, w już przecież istniejącej, zbiorczej instalacji antenowej. Złożono wniosek do SM ma się tym zająć.
6. Sprawa zanieczyszczania przez psy ogródków jordanowskich, alejek i trawników - wniosek dot lepszego oznakowania i zakazów dla zwierząt (ogłoszenia w klatkach i tabliczki na zewnątrz)
7. Sprawa zajmowania parkingów, przede wszystkim przy Żmigrodzkiej, przez samochody ekip podwykonawczych Admy. SM ma się zastanowić jakie środki w tym celu zastosować czy wnioskować do zarządcy tych dróg (mało skuteczne) czy zobowiązać Admę do kontroli sytuacji (ciekawe jak to zrobią)

To tyle..., jeśli są jakieś pytania proszę pytać na priv-ie.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 28 maja 2017, 10:44

JanzRzeszowa, było coś o terminie oddania bloków z D-11?
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 28 maja 2017, 12:37

Pan_Piotr pisze:JanzRzeszowa, było coś o terminie oddania bloków z D-11?


Raczej nie..., ale mogłem to przeoczyć.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 29 maja 2017, 7:53

Czy ktoś z osób które kupili mieszkanie w blokach o numerach inwestycyjnych 22 i 23 może podać informacje, jaki termin oddania ma na umowie?
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: julkow7 » 29 maja 2017, 9:34

Pan_Piotr pisze:Czy ktoś z osób które kupili mieszkanie w blokach o numerach inwestycyjnych 22 i 23 może podać informacje, jaki termin oddania ma na umowie?


Byłem w sobotę w biurze na ul. Słonecznej i wybierałem umowę do przeczytania przed podpisaniem. Na umowie jest data sporządzenia 25.05.2017(czwartek) i termin oddania: wrzesień 2018. Jednak Pani poinformowała mnie, że nowy termin oddania to grudzień 2017.

Dzisiaj zaniosłem podpisaną umowę, Pan podmienił dwie strony, tą z data oddania (z września 2018 na grudzień 2017) i ostatnia z harmonogramem.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 11:43 przez julkow7, łącznie zmieniany 1 raz
julkow7
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 04 maja 2017, 19:01

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 29 maja 2017, 11:04

Czy wie ktoś kiedy ruszy budowa terenu rekreacyjnego koło pętli? O ile się nie mylę inwestycja miała ta być realizowana z BO 2017, na razie to jest tam jedynie nawieziona ziemia, czy ma ktoś jakiekolwiek informacje? Żeby się nie okazało zaraz, że stanie tam budynek :)
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 29 maja 2017, 21:28

Czy ktoś będzie tak miły i wyjaśni mi, co spółdzielnia rozumie poprzez "termin oddania" mieszkania? Jest to termin kiedy można pierwszy raz wejść? Czy może termin odbiorów lub też podpisania aktów?
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 30 maja 2017, 6:48

Pan_Piotr pisze:Czy ktoś będzie tak miły i wyjaśni mi, co spółdzielnia rozumie poprzez "termin oddania" mieszkania? Jest to termin kiedy można pierwszy raz wejść? Czy może termin odbiorów lub też podpisania aktów?


oficjalnie wejść...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 01 cze 2017, 7:20

Tak parkują miszcze na naszym osiedlu. Ulica Żmigrodzka. Co najmniej 4 przepisy złamane. A parking po drugiej stronie bloków pusty.
Znaki zakazu stoją już od tygodnia na tej ulicy i na Brzozowskiej, ale jak widać takie zachowania nadal górą...
Załączniki
20170531_143744.jpg
20170531_143744.jpg (455.82 KiB) Przeglądany 4245 razy
Ostatnio zmieniony 01 cze 2017, 9:51 przez JanzRzeszowa, łącznie zmieniany 1 raz
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bogdanoo, Fork i 39 gości