[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mz1990 » 16 lut 2016, 22:29

Inwestycyjny 32, niedługo ma być możliwość wcześniejszego wejścia. Też rozumiem ich argumenty, zastanawiam się tylko czy agregat da radę zasilić wszystkie potrzebne urządzenia. No nic, zobaczę jak wyjdzie
mz1990
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 01 gru 2015, 9:54

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 17 lut 2016, 10:15

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34 ... iedlu.html

niestety całość artykułu płatna jako news...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mz1990 » 17 lut 2016, 10:30

W ramach darmowego limitu udało mi się przeczytać całość

Chodzi o bloki mieszkalne budowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Projektant" przy ul. Odrzykońskiej. Mieszkańcy dwóch pierwszych bloków usytuowanych przy tej ulicy problemu z dojazdem i dojściem nie mają, ale tuż za nimi wybudowano kolejne trzy budynki. Zostały oddane w listopadzie. Nie wybudowano jednak dróg dojazdowych. Planowana tu ul. Żmigrodzka to obecnie błoto i betonowe budowlane płyty.

- Nie mam słów, żeby powiedzieć, co myślę o mieście i organizacji pracy. Przecież wiadomo było, że budynki będą oddane w listopadzie, dlaczego więc miasto nie zajęło się budową drogi w odpowiednim czasie? - denerwuje się pani Joanna, mieszkanka jednego z nowych bloków.

Problem z dojazdem do nowych budynków spędza sen z powiek także pracownikom spółdzielni Projektant. - Dzwonimy, prosimy, piszemy listy. Cały czas interweniujemy w ratuszu w tej sprawie - mówi Andrzej Jurak, wiceprezes Projektanta. - Kiedy dowiedzieliśmy się, że wykonawcą drogi będzie firma Skanska, to się ucieszyliśmy. Teraz życie zweryfikowało wszystko.

Opowiada, że firma, owszem, weszła na plac budowy drogi, ale na tym się skończyło. - Bo zajęli się budową kanalizacji deszczowej, drogę odpuścili, kiedy przyszła zima - opowiada Andrzej Jurak.

- Denerwuje mnie takie gadanie. Zima przyszła, ale tylko w kalendarzu. Bo jej nie ma i pogoda jest taka, że drogę można by budować, tak jak to robią na S19 - twierdzi pani Joanna.

Inwestorem budowy drogi jest Urząd Miasta Rzeszowa. Ma być wybudowana i oddana dopiero w czerwcu 2016 r.

- Bo w mieście komuś pomyliły się dokumenty i przetarg na budowę drogi zamiast w styczniu ubiegłego roku ogłoszono dopiero w lipcu. Ot i cała tajemnica - słyszymy od mieszkańców osiedla.

- Nic podobnego - zapewnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Dodaje, że w ratuszu zdają sobie sprawę z niedogodności, z jakimi borykają się spółdzielcy z Projektanta, ale według niego przetarg odbył się we właściwym, zaplanowanym terminie. - Nie buduje się najpierw dróg, a potem bloków mieszkalnych. Szczególnie tam, gdzie powstaje tych bloków tak dużo i szybko jak na osiedlu Przybyszówka. Chodzi o to, że droga zostałaby zniszczona przez ciężki sprzęt jeżdżący na budowę. Trzeba by było ją od razu remontować - uzasadnia rzecznik.

- Bez dróg dojazdowych nie buduje się osiedli. Każde dziecko to wie - komentują mieszkańcy Przybyszówki. - Przecież jak budowano pierwsze bloki na naszym osiedlu, to wybudowano ul. Odrzykońską i jakoś nikt jej nie zrujnował. Na budowę nie jeżdżą przecież czołgami na gąsienicach. Takie tłumaczenie to kpina z nas - denerwują się.

Ich pretensje dotarły do ratusza. A były na tyle dobitne, że do spółdzielni osobiście pofatygował się prezydent Tadeusz Ferenc. - Był u nas i od nas dzwonił do wykonawcy. Ten zobowiązał się do ułożenia tymczasowo betonowych płyt. To jednak niewiele daje, bo płyty się rozsuwają i wszędzie jest błoto - kończy prezes Jurak.

Skanska nie rozpoczęła budowy drogi, bo ma czas do czerwca. Taki termin zakłada umowa z miastem
mz1990
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 01 gru 2015, 9:54

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 17 lut 2016, 11:02

Dzięki za całość tekstu...
Pani Joanna to chyba nasza sąsiadka z 9-tki. Jeżeli tak, to dzięki Joanno:-)

Całość nie zmienia faktu, że UM dał d... i Skanska ma wszystko także w tej części ciała...
a jak słyszę, że Ferenc zadzwonił i ułożyli płyty, to mnie trafia..., a gdzie on był? aaaa otwierał most....wówczas, a gdzie była Kukulska jak się kapnęli że mają rok w plecy?
Do wyrzucenia takie urzedasy, do wyrzucenia...

Ludzie powoli dopisują się do listy petycyjnej..., w przyszłym tygodniu ją zamykamy i wysyłamy. Wcześniej obejdę jeszcze wieczorem mieszkania w których się świeci w tych 4 blokach...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 18 lut 2016, 18:45

W tę niedzielę zamykam listę podpisów, a w poniedziałek wysyłam te dwie petycje.
Dzisiaj rozwiesiłem, także, na 8 klatkach w 4 blokach zawiadomienie z moim nr tel.
W sobotę obejdę jeszcze raz te klatki.
Zakładając, że dociągniemy do 20-24 podpisów odsetek ok. 20% nie jest zachwycającą skalą petycji, ale zawsze coś...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 19 lut 2016, 21:08

Ogłoszenia rozklejone na klatkach coś jednak dały. Już jest 26 rekordów.
Do niedzieli może coś przybędzie.

Reasumując- ogólnie wszyscy są wściekli na sytuację z drogą (może oprócz jednego małżeństwa, które się łudzi, że SM tym dłużej nie będzie pobierać czynszu, im dłużej będzie błoto...- bez komentarza). Większość, jednak nie wie co się takiego podziało, że Bozia Miasta nas ukarała błotem. Starałem się to wyjaśniać w miarę swoich informacji i zasłyszanych plotek (chodzi o brak przelewów za Iwonicką z UM i brak inicjatywy z wcześniejszym wejściem na Żmigrodzką i Brzozowską-ale to pewnie plotki, że UM jest niewypłacalny już;-).
Dla mnie najbardziej "zabawne" jest to, że formalnie łazimy w tym błocie po placu budowy Skanskiej, a nie mamy zupełnie prawa tam i jeździć i chodzić wedle przepisów.
Wniosek:
Już dawno kupiłem gumiaki (pisałem o tym 3 mies temu), teraz radzę kupić kaski oraz zabezpieczyć się w gotówkę na mandaty za wynoszenie błota na drogę publiczną, czy to w postaci opon naszych samochodów, czy to na butach naszego obuwia... . Trzeba sobie kupić transportowego drona. Ale czy "niebo" nad budową drogi nie jest czasami także Skanskiej? Tak przynajmniej zinterpretowałby to Pawlak z filmu znanego niejednemu pokoleniu Polaków...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maniek1 » 19 lut 2016, 22:15

DariuszB pisze:Ogłoszenia rozklejone na klatkach coś j
Wniosek:
Już dawno kupiłem gumiaki (pisałem o tym 3 mies temu), teraz radzę kupić kaski oraz zabezpieczyć się w gotówkę na mandaty za wynoszenie błota na drogę publiczną, czy to w postaci opon naszych samochodów, czy to na butach naszego obuwia... . Trzeba sobie kupić transportowego drona. Ale czy "niebo" nad budową drogi nie jest czasami także Skanskiej? Tak przynajmniej zinterpretowałby to Pawlak z filmu znanego niejednemu pokoleniu Polaków...

Dobre podsumowanie :-). Poza calym tym syfem ktory dostalismy w pakiecie z mieszkaniem,mnie (goscia ktory jest jeszcze przed transportem mebli) osobiscie lekko mmartwi to ze ta droga płytowa jest ale nie ma zadnej pewnosci ze za.chwile nie bedzie przeszkadzala przy budowie docelowej drogi i ja rozbiora "na chwile". Wtedy jedyna nadzieja że koledzy (bacznosc) Wegrzyn z Tadeuszem znowu skkutecznie podejma interwencje ;-)
maniek1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 16 lis 2015, 10:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: django » 21 lut 2016, 13:27

DariuszB pisze:
django pisze:
DariuszB pisze:
Kierownika budowy..., jeśli już.
A propos- ja bym nie zaczynał wykończeń bez upewnienia się czy dach jest już skończony i szczelny. To podstawa...

A były takie przypadki?, mi się wydaje że to mało prawdopodobne. Dach jest przeważnie gotowy przed tynkami. Na budowe nie powinien być wpuszczany nikt przed odbiorem włącznie z ekipami wykończeniowymi. Coś sie stanie i kierownik ma po dupie ale to jego sprawa


Nie znam bloku w tej inwestycji, aby dach był skończony wcześniej, niż tynki, i te zewnętrzne i te wewnątrz, także nie wiem o czym piszesz...
Pisałem już o tym, warto doczytać..., zleca się to ekipom..., a jak ci się coś stanie to dlaczego to ma być wina kierownika, jak sami się ludzie pchają do wcześniejszego wykańczania czego przykładem jestem ja. Wlazłem na budowę wbrew przepisom i tyle.


Kolego ja bardzo dobrze wiem co sie komu zleca. Ale skoro budowa nie zostala odebrana to trwa i za bezpieczenstwo na budowie odpowiada kierownik budowy. I tak na budowie pojawiaja sie ekipy budowlane z ktorymi kierownik nie ma podpisanej umowy i za nich odpowiada. A dopoki nie ma pozwolenia na uzytkowanie to do mieszkan nie moze wchodzic nikt poza pracownikami budowy. A te ekipy to czesto zlepek przypadkowych ludzi bez badan lekarskich szkolen bez uran roboczych itd. Wszystko jest dobrze dopoki sie nic nie stanie.
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 21 lut 2016, 15:00

@django
No a Ty dalej swoje..., chodzi o ekipy, które są podwykonawcami dla Admy. One maja prawo przebywać i wykonywać roboty, o tym pisałem...Ja zleciłem trzem takim podwykonawcom roboty ....
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 22 lut 2016, 14:59

Petycje wysłane listami poleconymi.
Zobaczymy, czy jakaś odpowiedź formalna będzie.
Dziękuję wszystkim, którzy wykazali inicjatywę w tym zakresie i pozdrawiam.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: qweadfh563 i 140 gości