[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maniek1 » 25 maja 2017, 16:41

JanzRzeszowa pisze:Ewidentnie szykują tu bramę wjazdową, Widać metalowe słupki zalane betonem do bramy.

Bol jest niestety taki, że tych kilka osob nie stanie w tym akurat przypadku na drodze tak pieknej inwestycji. Kółko wzajemnej adoracji (SM+ Adma + prezydent chwalacy wiezowce.w nowych lokalizacjach) i tak wszystko przeskoczy. Dokladnie jak bylo z ulica Żmigrodzka a w zasadzie jej brakiem. I tez pisalismy pisma, byla mowa zeby czynsz placic w jakiejs czesci i...że tak powiem dupa. Płać i ewentualnie płacz bo i tak.jednosci w narodzie nie bedzie.
maniek1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 16 lis 2015, 10:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 25 maja 2017, 16:50

maniek1 pisze:
JanzRzeszowa pisze:Ewidentnie szykują tu bramę wjazdową, Widać metalowe słupki zalane betonem do bramy.

Bol jest niestety taki, że tych kilka osob nie stanie w tym akurat przypadku na drodze tak pieknej inwestycji. Kółko wzajemnej adoracji (SM+ Adma + prezydent chwalacy wiezowce.w nowych lokalizacjach) i tak wszystko przeskoczy. Dokladnie jak bylo z ulica Żmigrodzka a w zasadzie jej brakiem. I tez pisalismy pisma, byla mowa zeby czynsz placic w jakiejs czesci i...że tak powiem dupa. Płać i ewentualnie płacz bo i tak.jednosci w narodzie nie bedzie.


"Naród" się jednoczy przy specjalnych okazjach. Jak przez następne dwa, trzy lata naród prania nie powiesi, nie uśpi dziecka, nie dojedzie, nie zaparkuje, straci na myjni fortunę...etc, etc....to i na pasach zrobi strajk z blokadą. A zebry mamy w tym miejscu wyjątkowo piękne.

PS. Ja rozumiem budować trzeba, ale nie kosztem mieszkańców. Mieszkam dwa lata, do tego dołożą mi następne lata. I wszystko w hałasie, brudzie, spalinach, itd.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 26 maja 2017, 9:04

Szaleństwo klimatyzacyjne trwa w najlepsze szpecąc nasze osiedle. Oto przykład ingerencji w dopiero co wykończoną elewację nowego bloku (niedaleko administracji). Rozpruty tynk i izolacja z powieszoną w honorowym miejscu piękną skrzynią.

Trwa w najlepsze festiwal drewnianych ogrodzeń posiadaczy tarasów (od strony podwórka) w blokach przy Brzozowskiej i Odrzykońskiej. Każdy właściciel ma ambitne plany mieć innego koloru drewniane sztachety z Castoramy, byle tylko nie takie jak sąsiad. Przenoszenie ze wsi swoich upodobań na grunt miejski trwa w najlepsze. Kto wieśniakowi zabroni na swoim tarasie palić grilla przy muzyce disco polo za sztachetami tarasu.
Przecież nie Spółdzielnia...
Załączniki
20170520_191643.jpg
20170520_191643.jpg (298.34 KiB) Przeglądany 4276 razy
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 26 maja 2017, 10:06

Problem z klimatyzacją jest taki, że nastały takie czasy, że staje się ona niezbędna na upały. W standardzie powinna być już przy zakupie mieszkania, problem dotyczy tylko faktycznie jej montażu, bo strasznie szpeci otoczenie. Sam chciałbym założyć klimatyzacje, bo wiem jak upały dają popalić. Ciężko znaleźć "złoty środek" na ten problem. Najlepiej jakby ją każdy miał, tyle żeby jej nie było widać ;)
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 26 maja 2017, 10:20

bartek86 pisze:Problem z klimatyzacją jest taki, że nastały takie czasy, że staje się ona niezbędna na upały. W standardzie powinna być już przy zakupie mieszkania, problem dotyczy tylko faktycznie jej montażu, bo strasznie szpeci otoczenie. Sam chciałbym założyć klimatyzacje, bo wiem jak upały dają popalić. Ciężko znaleźć "złoty środek" na ten problem. Najlepiej jakby ją każdy miał, tyle żeby jej nie było widać ;)


A ile masz tych "upałów" w naszym klimacie?
W pracy klima, w samochodzie klima, w domu klima..., potem rosną pokolenia alergików bo wiatraczek nie wystarcza...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 26 maja 2017, 10:41

JanzRzeszowa pisze:
bartek86 pisze:Problem z klimatyzacją jest taki, że nastały takie czasy, że staje się ona niezbędna na upały. W standardzie powinna być już przy zakupie mieszkania, problem dotyczy tylko faktycznie jej montażu, bo strasznie szpeci otoczenie. Sam chciałbym założyć klimatyzacje, bo wiem jak upały dają popalić. Ciężko znaleźć "złoty środek" na ten problem. Najlepiej jakby ją każdy miał, tyle żeby jej nie było widać ;)


A ile masz tych "upałów" w naszym klimacie?
W pracy klima, w samochodzie klima, w domu klima..., potem rosną pokolenia alergików bo wiatraczek nie wystarcza...


Po części masz rację. Ale dam ci przykład, chyba rok temu albo maksymalnie dwa był 1-2 miesiące upałów po ponad 30 stopni, mieszkam teraz na 10p. i mam słońce w lato od 12 do 21.30 i wierz mi nie chciałbyś tak żyć. W mieszkaniu gdzie zamykałem rolety miałem 32 stopnie !!!!! katorga niesamowita, nie da się spać, dziecko się męczy, jak przychodzi deszcz to temperatura spada może do 28, nie więcej, bo budynek jest już nagrzany. Jak myślę sobie już o tym roku to modle się, żeby jak najszybciej stąd uciec. A co do klimy w pracy, samochodzie to też masz po części racje, ale wydaje się to też niezbędne. Jakbyś musiał siedzieć do 15-16 w np. biurowcu gdzie nie ma klimy to zmieniłbyś zdanie (czasem od 10 już odczuwa się upał) i żadne rolety, wiatraczki nie pomogą, co do auta to klima jest też niezbędna. Najlepsza klima to klimatronik, bo ta ręczna na pokrętła gdzie masz moc 1-4 też w największe upały nie daje rady, a automatik daje po 5min już ukojenie :)
Inna kwestia, że ludzie nie umieją używać klimatyzacji i za bardzo chłodzą, ale w obecnych czasach, gdzie temperatura jest nie do przewidzenia zazdroszczę ludziom, którzy swobodnie jej używają kliknięciem 1 przycisku na pilocie, gdzie w tym samym czasie ja siedzie w swoim mieszkaniu na 10p. i leje się ze mnie woda. Aaaa i fakt jestem alergikiem, nabyłem gdzieś tą alergie ... być może przez klimatyzacje, ale wiem, że nie dałbym rady wiele razy bez klimatyzacji.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 26 maja 2017, 11:10

Z innej beczki...
policzyłem "po grubych" w celu porównania inwestycji SM i Admy (b5 i b6). Porównałem chyba najbardziej adekwatne bloki (identyczna konstrukcja, podobne położenie, ten sam wykonawca, podobna proporcja m2 części wspólnych, ta sama ilość garaży podziemnych/mieszkanie, podobna wielkość działki, etc. Po co? Po to aby na liczbach udowodnić, że nie musiała wcale budować 8p wieżowców, aby wyjść na swoje. Oczywiście zajmuje się bardziej stroną przychodową, a nie kosztową, ale można wnioskować także na tej podstawie.
Oto co wyszło:

Blok Admy(obojetnie czy b5 czy b6-są porównywalne)
1. pow mieszkań na jednej kondygnacji=355m2
2. jedna klatka
3. 7 mieszkań na kondygnacji
4. 8 kondygnacji mieszkalnych
5. średnia pow mieszkania ok 50m2
6. cena m2 mieszkania (z płatną komórką dałem średnią cenę 4 tys zł) od 4500 do 4800 zł/m2)
7. wpływ zł za kondygnację=1 620 000 zł
8. wpływ na blok (8 kondygn) = 12 960 000 zł
9. wpływ z miejsc postojowych ok-2 400 000 zł
10. Całość wpływu: ok 15 360 000 zł
Blok Żmigrodzka 9
1. pow mieszkań na jednej kond =346m2
2. dwie klatki
3. 6 mieszkań na kond (w klatce tylko 3)
4. 5 kondygnacji mieszkalnych
5. śr pow mieszkania ok 55m2
6. cena m2 mieszkania (piwnica w cenie) =4200 zł/m2 (z 10tys na infrastrukturę)
7.wpływ zł za kond=1 453 000 zł
8. wpływ na blok (5 kond)=7 264 000 zł - tu już jest różnica aż 5,7 mln
9. wpływ z miejsc postojowych w podz garażu ok-630 000 zł
10. Całość wpływu: ok. 7 900 000 zł

Jak widać powyżej już w tej chwili mieszkańcy "dostarczają" Admie za jeden blok sporo ponad 7 mln więcej przy porównywalnej wielkości działki.

A teraz ile kosztował by blok wg założeń Admy dla 5 kondygnacji? Otóż z założeniem, że miejsc post jest mniej (porównywalnie do SM), to wpływ wynosi ok 8 730 000 zł. A więc, sporo zostaje na działkę... zakładając, że Adma płaciła za działki znacznie drożej, niż SM. W co nie chce mi sie wierzyć za bardzo. Czyli marżowość dla takiej budowy jest znacznie wyższa, niż dla bloków stawianych dla SM i to przy ....5 pietrach.
Przypomnieć należy, że bud SM to pojedyncze obiekty, a Adma bud b5 i b6 ze sporą częścią wspólną obniżającą koszty (zresztą podobnie jak b2 i b3)

Po grubych danych wygląda tak, że ....szkoda gadać.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mnikwidudel » 26 maja 2017, 22:01

W sprawie budowy dodatkowego żłobka/przedszkola na naszym osiedlu - w lokalu Pit Stop Pizza (dawna Rustica) można podpisać petycję w tej sprawie. Będzie tam dostępna do niedzieli włącznie:

https://www.facebook.com/PitStopPizzaRz ... =3&theater

podpisywałem dzisiaj, było na razie ok. 50 podpisów.
mnikwidudel
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 18 sie 2016, 7:03
Lokalizacja: Brzozowska

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lady M. » 27 maja 2017, 12:57

JanzRzeszowa pisze:Szaleństwo klimatyzacyjne trwa w najlepsze szpecąc nasze osiedle. Oto przykład ingerencji w dopiero co wykończoną elewację nowego bloku (niedaleko administracji). Rozpruty tynk i izolacja z powieszoną w honorowym miejscu piękną skrzynią.

Trwa w najlepsze festiwal drewnianych ogrodzeń posiadaczy tarasów (od strony podwórka) w blokach przy Brzozowskiej i Odrzykońskiej. Każdy właściciel ma ambitne plany mieć innego koloru drewniane sztachety z Castoramy, byle tylko nie takie jak sąsiad. Przenoszenie ze wsi swoich upodobań na grunt miejski trwa w najlepsze. Kto wieśniakowi zabroni na swoim tarasie palić grilla przy muzyce disco polo za sztachetami tarasu.
Przecież nie Spółdzielnia...


Szanowni Państwo, apeluję o konsultowanie z Janem z Rzeszowa swoich zakupów i aranżacji, gdyż brak uprzednich uzgodnień w tym zakresie może skutkować naruszeniem jego poczucia estetyki.
Oprócz kwestii montażu klimatyzacji i ogrodzeń na tarasach zalecane jest również zasięgnięcie jego opinii przed wyborem zasłon/rolet (inaczej może dojść do karygodnej, rażącej w oczy sytuacji kiedy w jednym oknie będą zasłony w kropki, w drugim w paski, a w trzecim z postaciami z bajek), a także kwiatów balkonowych (kolorystyka i gatunki muszą ze sobą współgrać).
Proszę zadbać również o ewolucję swoich upodobań muzycznych, gdyż jak widać Państwa preferencje mogą mierzić sąsiada o bardziej wysublimowanych gustach i tym samym narażacie się na nieprzychylne i niegrzeczne komentarze z jego strony.
Lady M.
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 27 maja 2017, 12:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 27 maja 2017, 15:20

Lady M. pisze:
JanzRzeszowa pisze:Szaleństwo klimatyzacyjne trwa w najlepsze szpecąc nasze osiedle. Oto przykład ingerencji w dopiero co wykończoną elewację nowego bloku (niedaleko administracji). Rozpruty tynk i izolacja z powieszoną w honorowym miejscu piękną skrzynią.

Trwa w najlepsze festiwal drewnianych ogrodzeń posiadaczy tarasów (od strony podwórka) w blokach przy Brzozowskiej i Odrzykońskiej. Każdy właściciel ma ambitne plany mieć innego koloru drewniane sztachety z Castoramy, byle tylko nie takie jak sąsiad. Przenoszenie ze wsi swoich upodobań na grunt miejski trwa w najlepsze. Kto wieśniakowi zabroni na swoim tarasie palić grilla przy muzyce disco polo za sztachetami tarasu.
Przecież nie Spółdzielnia...


Szanowni Państwo, apeluję o konsultowanie z Janem z Rzeszowa swoich zakupów i aranżacji, gdyż brak uprzednich uzgodnień w tym zakresie może skutkować naruszeniem jego poczucia estetyki.
Oprócz kwestii montażu klimatyzacji i ogrodzeń na tarasach zalecane jest również zasięgnięcie jego opinii przed wyborem zasłon/rolet (inaczej może dojść do karygodnej, rażącej w oczy sytuacji kiedy w jednym oknie będą zasłony w kropki, w drugim w paski, a w trzecim z postaciami z bajek), a także kwiatów balkonowych (kolorystyka i gatunki muszą ze sobą współgrać).
Proszę zadbać również o ewolucję swoich upodobań muzycznych, gdyż jak widać Państwa preferencje mogą mierzić sąsiada o bardziej wysublimowanych gustach i tym samym narażacie się na nieprzychylne i niegrzeczne komentarze z jego strony.


Popieram...popieram
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hlasco, JaSzymon i 53 gości