[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 11 gru 2015, 10:41

Od wczoraj działają windy.
Od dzisiaj rano sprawdzają instalację gazową w bloku 9.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 11 gru 2015, 10:47

jimbo pisze:Witam,

Ja mam pytanie do osób które kupowały mieszkanie odnośnie zawarcia umowy o budowę mieszkania ze Spółdzielnią. Dostaliśmy wzór umowy i zastanawiają mnie takie punkty jak:

1. "W powierzchni lokalu może wystąpić różnica nie więcej jak +/-5m2 "???
Czy oznacza to. że zapłacę wkład za mieszkanie 50m, a okaże się po zmierzeniu, że ma faktycznie 46m to za brakujące metry mi zwrócą, czy nie bo mieści się w zakresie zawartym w umowie?

A tak na marginesie w jaki sposób wykonują pomiary powierzchni mieszkań podczas odbioru, tzn. wg jakiej PN? Oraz czy ściany działowe są wliczane do powierzchni mieszkania czy odjęte?

2. "Termin przekazania mieszkania może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Spółdzielni" oraz "Nabywca nie będzie dochodził odsetek od środków pieniężnych w przypadku jeżeli budowa nie zostanie zakończona w ustalonym terminie z powodu wydłużenia się cyklu inwestycyjnego"

Czy dobrze to rozumiem, mogą być opóźnienia w budowie np. 6m-c czy 12 m-c i nic z tym nie zrobię, żadnych odsetek odszkodowania tylko łaskawie czekać? A olbrzymie pieniądze zapłacone, wzięty kredyt i brak mieszkania....

3. Rezygnacja z białego montażu? czy jest możliwość i czy ktoś mógłby mi podać kontakt na priv do kierownika budowy. bo z nim podobno to można ustalić. Z góry dziękuje ;)

Czy w ogóle punkty umowy są negocjowalne i da się coś w niej zmienić?

pozdrawiam


ad.1. Ja w tym celu specjalnie kupiłem dalmierz laserowy z funkcją powierzchni. U mnie był zapis 2m2 a nie 5. Po zmierzeniu, na szczeście, pow zgadzała się do dziesiątych m2.
ad.2. To chyba najbarzdziej "wredny" zapis jaki może być. W ogóle taka forma umowy (jednostronnie korzystne zapisy dla strony SM) powinna być zaskarżona np do UOKiK. Ale każdy się zgadza bo mu zależy na mieszkaniu w rozsądnych pieniądzach za m2. Cóż...
ad.3. Najlepiej ustalić to z nim osobiście bo i tak musisz zapisać z czego konkretnie rezygnujesz. Na tel tego nie załatwisz.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jimbo » 14 gru 2015, 8:48

DariuszB pisze:
jimbo pisze:Witam,

Ja mam pytanie do osób które kupowały mieszkanie odnośnie zawarcia umowy o budowę mieszkania ze Spółdzielnią. Dostaliśmy wzór umowy i zastanawiają mnie takie punkty jak:

1. "W powierzchni lokalu może wystąpić różnica nie więcej jak +/-5m2 "???
Czy oznacza to. że zapłacę wkład za mieszkanie 50m, a okaże się po zmierzeniu, że ma faktycznie 46m to za brakujące metry mi zwrócą, czy nie bo mieści się w zakresie zawartym w umowie?

A tak na marginesie w jaki sposób wykonują pomiary powierzchni mieszkań podczas odbioru, tzn. wg jakiej PN? Oraz czy ściany działowe są wliczane do powierzchni mieszkania czy odjęte?

2. "Termin przekazania mieszkania może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Spółdzielni" oraz "Nabywca nie będzie dochodził odsetek od środków pieniężnych w przypadku jeżeli budowa nie zostanie zakończona w ustalonym terminie z powodu wydłużenia się cyklu inwestycyjnego"

Czy dobrze to rozumiem, mogą być opóźnienia w budowie np. 6m-c czy 12 m-c i nic z tym nie zrobię, żadnych odsetek odszkodowania tylko łaskawie czekać? A olbrzymie pieniądze zapłacone, wzięty kredyt i brak mieszkania....

3. Rezygnacja z białego montażu? czy jest możliwość i czy ktoś mógłby mi podać kontakt na priv do kierownika budowy. bo z nim podobno to można ustalić. Z góry dziękuje ;)

Czy w ogóle punkty umowy są negocjowalne i da się coś w niej zmienić?

pozdrawiam


ad.1. Ja w tym celu specjalnie kupiłem dalmierz laserowy z funkcją powierzchni. U mnie był zapis 2m2 a nie 5. Po zmierzeniu, na szczeście, pow zgadzała się do dziesiątych m2.
ad.2. To chyba najbarzdziej "wredny" zapis jaki może być. W ogóle taka forma umowy (jednostronnie korzystne zapisy dla strony SM) powinna być zaskarżona np do UOKiK. Ale każdy się zgadza bo mu zależy na mieszkaniu w rozsądnych pieniądzach za m2. Cóż...
ad.3. Najlepiej ustalić to z nim osobiście bo i tak musisz zapisać z czego konkretnie rezygnujesz. Na tel tego nie załatwisz.


No właśnie te zapisy co opisałem w pkt 1 i 2 są mocno kontrowersyjne.
Spróbuję coś zdziałać chociażby z tym zapisem o dopuszczalnej różnicy w powierzchni i pewnie też się zaopatrzę w dalmierz ;) Za tą różnicę zwracali Ci/ dopłacałeś pieniądze? jak to wyglądało w praktyce?

Ale podsumowując to pewnie jet tak jak Dariusz piszesz że albo bierzesz umowę i mieszkanie na takich "warunkach"i w takiej cenie albo nie...
jimbo
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 19 mar 2015, 13:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 15 gru 2015, 11:58

Czy ktoś ma już zawieszony licznik gazowy?
Bo ja mam wyznaczony termin dopiero na piątek w bloku 9 przy Żmigrodzkiej.

A propos-Skanska kładzie płyty budowlane przy bloku od wczoraj, także teoretycznie powinien niedługo być dojazd do bloku (zakładając, że pozwolą tam jeździć) bo cała Brzozowska jest nimi wyłozona.
Zastanawia mnie także wysokość (wysoko strasznie) kanalizacji, którą wybudowali na tej nieistniejącej jeszcze ulicy.Jesli tak by zostało, to samochody bedą jeździły na wysokości Ip przy Brzozowskiej 1 i 3.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nyala » 15 gru 2015, 12:52

Ja też mam termin założenia licznika gazowego na piątek w tym samym bloku. Pani z zakładu powiedziała, że robią całymi blokami, jutro Brzozowska, pojutrze Odrzykońska, a Żmigrodzka 9 na końcu. Nie ma niestety opcji przyśpieszenia terminu.
nyala
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 22 paź 2015, 11:11

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 16 gru 2015, 9:37

Skanska rozkopała od zachodniej strony bloku nr 9 przy Żmigrodzkiej i teraz błoto jest z jednej i drugiej strony. Co z tego że jest fragment wypłytowany jak na płytach także błocko. Może po ułozeniu pod sąsiedni blok tych płyt jakoś je wyczyszczą...zobaczymy.

Sprawdzałem także wczoraj instalację rtv(bo int oczywiście nie ma jeszcze), ale sygnał nie dociera do mieszkań. W tej sprawie SMP miał się odezwać ale oczywiście zlali temat...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mz1990 » 16 gru 2015, 11:23

A jak wygląda opłata za infrastrukturę i przyłącza? Nie pamiętam czy tak się nazywa, ale z tego co mi mówili przy zakupie mieszkania to ma być taka opłata w wys. ok 10 tys. Płaciliście to już? Jeżeli tak, to możecie napisać kiedy się to płaci i ile mniej więcej? Trochę bez sensu taka opłata, bo z infrastrukturą i przyłączami jest porażka póki co. Brak drogi to już w ogóle skandal, co z tego że ktoś wykupił miejsce w garażu, jak nie ma dojazdu
mz1990
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 01 gru 2015, 9:54

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 16 gru 2015, 11:46

mz1990 pisze:A jak wygląda opłata za infrastrukturę i przyłącza? Nie pamiętam czy tak się nazywa, ale z tego co mi mówili przy zakupie mieszkania to ma być taka opłata w wys. ok 10 tys. Płaciliście to już? Jeżeli tak, to możecie napisać kiedy się to płaci i ile mniej więcej? Trochę bez sensu taka opłata, bo z infrastrukturą i przyłączami jest porażka póki co. Brak drogi to już w ogóle skandal, co z tego że ktoś wykupił miejsce w garażu, jak nie ma dojazdu

Tak jest taka opłata, ale płacisz przy zakupie mieszkania...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mz1990 » 16 gru 2015, 12:22

DariuszB pisze:Tak jest taka opłata, ale płacisz przy zakupie mieszkania...


U mnie ta kwota nie była uwzględniona w cenie mieszkania
mz1990
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 01 gru 2015, 9:54

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maniek1 » 16 gru 2015, 15:49

mz1990 pisze:A jak wygląda opłata za infrastrukturę i przyłącza? Nie pamiętam czy tak się nazywa, ale z tego co mi mówili przy zakupie mieszkania to ma być taka opłata w wys. ok 10 tys. Płaciliście to już? Jeżeli tak, to możecie napisać kiedy się to płaci i ile mniej więcej? Trochę bez sensu taka opłata, bo z infrastrukturą i przyłączami jest porażka póki co. Brak drogi to już w ogóle skandal, co z tego że ktoś wykupił miejsce w garażu, jak nie ma dojazdu

Z tą opłatą jest jak z umowa (jest to w ogóle niejasne nie mówiąc już o magicznym zwrocie - "po rozliczeniu inwestycji dostanie Pan zwrot"). Nie jest to doliczone ani wskazane przy podpisywaniu umowy. Dostajesz niusa na pewnym etapie zaawansowania robót o opłacie za infrastrukturę oraz przyłacza Ja mam mieszkanie w bud. 6, do tej pory brak kompletnych przyłączy i dojazdu, a Projektatnt wysłał mi pismo w sierpniu aby zapłacić w dwóch ratach coś koło 8 tys. za przyłącza i infrastrukturę. Najlepszym rozwiązaniem jest zapłacić mała kwotę i napisać pismo o rozłożenie reszty na raty. A po otrzymaniu zgody po prostu ich olać z góry na dół i zapłacić wsio dopiero jak roboty będą wykonane.
maniek1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 16 lis 2015, 10:24

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości