[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 24 kwie 2018, 13:46

^^ Norma w Rzeszowie. Nie zdziwię się jak za chwilę okaże się, że gdzieś obok powstaną 18 piętrowe bloki.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mbie » 24 kwie 2018, 14:20

Kamka pisze:Witam serdecznie Drogich Forumowiczów.
Orientujecie się, czy do mieszkań w zadaniu H (bloki nr 37-45) jest obowiązkowym wykupienie miejsca parkingowego? Jeśli tak, to jaka jest jego cena?
Miłego dnia i dziękuję za pomoc :)


Z tego co się dowiadywałem w spółdzielni to nie ma takiego obowiązku. Ponaddto, miejsca postojowe nie będą przypisywane do poszczególnych mieszkań więć każdy będzie mógł je wykupic (nawet mieszkająć w innym bloku). Ceny nie pamiętam dokładnie, więc nie podaję

Zaznaczam, że to info otrzymałem gdzieś w marcu, trudno mi ocenić czy w międzyczasie się coś nie zmieniło w tej kwestii.
mbie
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 19 mar 2018, 21:20

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: romek05 » 24 kwie 2018, 15:33

julkow7 pisze:po odbiorze podpisałem protokół (było kilka usterek), w ciągu dwóch tygodni od odbioru usterki naprawili (firma karpat bud).


Potwierdzam, u mnie (Żmigrodzka 1) dopieli poprawki w przeciągu kilku dni. ;)


MaciekContii - jak były wcześniej wrzucone mieszkanka to była możliwość chyba tylko rezerwacji (bo byliśmy zainteresowani zakupem), nigdzie nie było potwierdzenia że mieszkania sprzedane na tym czy innym piętrze. Zobaczymy jak to będzie ostatecznie wyglądać :P
romek05
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 20 gru 2017, 14:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 25 kwie 2018, 7:59

romek05 pisze:
julkow7 pisze:po odbiorze podpisałem protokół (było kilka usterek), w ciągu dwóch tygodni od odbioru usterki naprawili (firma karpat bud).


Potwierdzam, u mnie (Żmigrodzka 1) dopieli poprawki w przeciągu kilku dni. ;)


MaciekContii - jak były wcześniej wrzucone mieszkanka to była możliwość chyba tylko rezerwacji (bo byliśmy zainteresowani zakupem), nigdzie nie było potwierdzenia że mieszkania sprzedane na tym czy innym piętrze. Zobaczymy jak to będzie ostatecznie wyglądać :P


W Spółdzielni rezerwacja równoznaczna jest z faktem opłaty 30% wartości mieszkania, opłat członkowskich i zobowiązania się do spłaty w następnych 2 transzach całości wkładu budowlanego, już nie mówię o podpisaniu umowy na budowę. Także, Ci co mieli status od kilku tygodni: zarezerwowane, na pewno kupili lokal. SMP może "przytrzymać" mieszkanie maks tydzień bez zobowiązań..., potem rezygnacja, albo machina się napędza.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mbie » 25 kwie 2018, 9:48

MaciekContii pisze:
romek05 pisze:
MaciekContii - jak były wcześniej wrzucone mieszkanka to była możliwość chyba tylko rezerwacji (bo byliśmy zainteresowani zakupem), nigdzie nie było potwierdzenia że mieszkania sprzedane na tym czy innym piętrze. Zobaczymy jak to będzie ostatecznie wyglądać :P


W Spółdzielni rezerwacja równoznaczna jest z faktem opłaty 30% wartości mieszkania, opłat członkowskich i zobowiązania się do spłaty w następnych 2 transzach całości wkładu budowlanego, już nie mówię o podpisaniu umowy na budowę. Także, Ci co mieli status od kilku tygodni: zarezerwowane, na pewno kupili lokal. SMP może "przytrzymać" mieszkanie maks tydzień bez zobowiązań..., potem rezygnacja, albo machina się napędza.


Ja dostałem trochę inne info w spółdzielni odnośnie inwestycji H. Otóż defacto nie mogl wymagać wpłaty 30%, gdyż nie mieli jeszcze pozwolenia na budowę. Jeśli pod względem formalnym będą mieli wszystkie pozwolenia i dograną koncepcję bloków to dopiero wtedy mają wysyłać pisma z prośbą o wpłątę 30%. Generalnie to co mają na stronie nie zawsze jest chyba aktualne, bo numer mieszkania, który rezerwowaliśmy w spółdzielni nie pokrywa się z tym co jest na stronie. Dzwoniąc tam zapewniono mnie, że ważne jest to co jest we wniosku niż na stronie. Dziwne to wszystko.
mbie
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 19 mar 2018, 21:20

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maniek1 » 25 kwie 2018, 9:53

mbie pisze:
MaciekContii pisze:
romek05 pisze:
. Dzwoniąc tam zapewniono mnie, że ważne jest to co jest we wniosku niż na stronie. Dziwne to wszystko.

Witaj w świecie Projektanta.... :twisted:
Gdyby nie to że udało się im postawić mnóstwo bloków (czyli jest duże prawdopodobieństwo że i mój/Twój też im się uda skończyć) to trzeba by być szaleńcem żeby zaakceptować te ich warunki zakupu
maniek1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 16 lis 2015, 10:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 25 kwie 2018, 10:35

maniek1 pisze:
mbie pisze:
MaciekContii pisze:Gdyby nie to że udało się im postawić mnóstwo bloków (czyli jest duże prawdopodobieństwo że i mój/Twój też im się uda skończyć) to trzeba by być szaleńcem żeby zaakceptować te ich warunki zakupu

No, nie przesadzaj..., niektórzy kupują w Melniku czy Admie mieszkania i to ich powinno się nazywać w ten sposób...Co by nie mówić o SMP, to jest na razie nieźle zarządzana, co nie znaczy że nie mają w umowach abuzywnych klauzul.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ERz » 25 kwie 2018, 11:07

Jaka znowu spłata w 2 transzach pozostalych 70% wartości mieszkania ? Jesli chodzi o inwestycje H to będzie to ok 7-8 transz plus oczywiście te poczatkowe 30% które jeszcze nie wiadomo kiedy będzie wymagane bo poki co trwa przetarg... to tez info ze spółdzielni. Tak jak i to, ze zaczną kopac w "wakacje"
ERz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 16 mar 2018, 15:08

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 25 kwie 2018, 13:35

ERz pisze:Jaka znowu spłata w 2 transzach pozostalych 70% wartości mieszkania ? Jesli chodzi o inwestycje H to będzie to ok 7-8 transz plus oczywiście te poczatkowe 30% które jeszcze nie wiadomo kiedy będzie wymagane bo poki co trwa przetarg... to tez info ze spółdzielni. Tak jak i to, ze zaczną kopac w "wakacje"


Jeśli nie masz umowy, to skąd wiesz ile będziesz mieć transz bankowych?
Do tej pory było tak jak pisałem.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ERz » 25 kwie 2018, 18:46

Też kupowalam już mieszkanie od SM Projektant i placilam dokładnie 30% plus 8 transz. Z tego co mowili w spółdzielni zazwyczaj bank życzy sobie od 5 do 8 transz.
Byc moze kupowal Pan blok ktory byl juz wybudowany, stąd ta różnica
ERz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 16 mar 2018, 15:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: johny20010, Muminek7, mykiell i 22 gości