[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kognakus » 02 lut 2018, 22:46

Usunąłem posty odnośnie "masztu". Proszę więcej nie poruszać tego tematu. Ewentualne pytania proszę kierować do geoportalu.
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: piotrekm1987 » 03 lut 2018, 13:21

Czy ktoś się orientuje jak wygląda postęp prac w 20?
piotrekm1987
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 05 lut 2017, 15:32

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: asier » 03 lut 2018, 22:24

Przepraszam, że pomimo zakazu zabieram głos w sprawie tzw. "masztu". Administrator poprawnie zareagował, bowiem wszyscy uczestnicy dyskusji z powodu braku znajomości aspektów technicznych, wysnuli dwa skrajne mylne poglądy, czym wywołali nieuzasadnioną autentyczną panikę wśród czytelników forum. Nie jestem fachowcem, ale amatorsko zajmuję się elektroniką i mapowaniem. Chciałbym spróbować obu stronom wyjaśnić te kwestie, w których mijają się z prawdą i mogą tym samym wprowadzać innych w błąd.
Po pierwsze mapka jest prawdziwa. Każda jednostka terytorialna ma obowiązek udostępniać publicznie mapę swojego terenu. Powiat miejski Rzeszów ma ją pod adresem internetowym:
http://osrodek.erzeszow.pl/map/www/mapa.php?CFGF=wms&mylayers=+granice+OSM+
Do dyspozycji jest kilka warstw, których źródłem są m.in. geoportal, openstreetmap i lokalny wydział geodezji. Włączając warstwę "sieci projektowane" mamy podgląd tego co jest zaprojektowane, zatwierdzone i gotowe do realizacji w przyszłości. Na tej warstwie są na naszym osiedlu np. bloki z zaczętą już budową jak i te które wkrótce będą budowane. Jest tez wyrysowany obiekt będący przedmiotem sporu.
Po drugie mapy trzeba nauczyć się poprawnie czytać, zanim wysnuje się nieprawdziwe wnioski. Trzeba też w przypadkach wątpliwych umieć znaleźć na stronach urzędów odpowiednie dokumenty, co łatwe nie jest bo żaden urzędnik nie dba o to by wyszukiwarka działała poprawnie. Wracając do mapy to widzimy na niej prostokątne ogrodzenie, a wewnątrz duży okrąg, który w świetle przytoczonych przez spółdzielnię dokumentów to "studnia do podnoszenia ciśnienia wody" (nie opisane czy wkopana w ziemię czy w postaci wieży ciśnień, dająca pewien rezerwuar wody do skutecznej regulacji ciśnienia). Dochodzimy do drugiej części tytułu inwestycji "wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną". Oznacza ona, że zainstalowane tam będą pompy elektryczne do utrzymania odpowiedniego ciśnienia wody dla okolicznych bloków, które z racji posadowienia na górkach są znacznie powyżej miejskiej sieci wodociągowej. Z racji konieczności utrzymania prawidłowego działania stacji i możliwie szybkiej reakcji na awarię, musi mieć ona kontakt radiowy z tzw. "bazą", dlatego w projekcie przewidziany jest maszt antenowy. Tutaj uwagi do sprawy całego zamieszania. Jako "maszt antenowy" opisane jest maluteńkie kółeczko, a nie cały obiekt. Określenie "maszt antenowy" oznacza maszt pod jakąś antenę, a nie od razu maszt pod stację bazową sieci komórkowej. Żeby było śmieszniej to na każdym bloku mamy maszt antenowy z antenami do odbioru telewizji naziemnej ;)
Do Mariusz19 - spółdzielnia w oświadczeniu nie zaprzeczyła temu, że powstanie tam zwykły nieszkodliwy maszt antenowy, a jedynie zapewniła, że nie będzie to stacja przekaźnikowa GSM, której nikt by tam nie chciał.
Dla uspokojenia wszystkich dodam, że rzeczony maszt będzie prawdopodobnie wyglądał tak jak ten przy przepompowni, którą pewnie każdy widział i wie gdzie się znajduje (zdjęcie).
PS: Do administratora - jeśli mój post narusza zasady, pozwalam na jego skasowanie.
Załączniki
20180203_123742.jpg
20180203_123742.jpg (181.91 KiB) Przeglądany 5342 razy
asier
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 17 lip 2017, 21:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Fredthered » 04 lut 2018, 10:21

Witam,

mam prośbę do mieszkańców Słonecznego Stoku. Czy byłby ktoś z Was tak uprzejmy i podesłał zdjęcie tego piecyka z łazienki? Jestem na etapie tworzenia wizualizacji, projektów wykończenia mieszkania i do poprawnego zaplanowania łazienki potrzebuję zdjęcia jak duży i na jakiej wysokości jest ten piec do ogrzewania. Czy da się go jakoś zabudować, schować "w szafce"? Podzielcie się swoimi wrażeniami jak poradziliście sobie z tym tematem. Łazienki są dosyć małe i trzeba to z głową rozplanować. Z góry bardzo dziękuję!

Jeśli nie uda się komuś wkleić tutaj zdjęcia to podsyłam adres @: kaju99@interia.pl

Pozdrawiam :)
Fredthered
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 03 gru 2017, 20:54

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: anncha@vp.pl » 04 lut 2018, 21:02

:arrow:
Ostatnio zmieniony 09 lut 2018, 10:03 przez anncha@vp.pl, łącznie zmieniany 1 raz
anncha@vp.pl
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 07 maja 2017, 9:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Fredthered » 04 lut 2018, 23:02

anncha@vp.pl pisze:FREDTHERED niestety juz nie posiadam wymiarow piecyka, my etap projektowania łazienki mamy juz za soba. I ten piecyk w naszym mieszkaniu (4m blok 20) da się ładnie zabudowac w szafce, obok zostaje duze miejsce na lustro. W razie w. moge podeslac zdj projektu jak to u nas bd wygladac.



Jasne, bardzo prosiłbym o zdjęcie projektu! :) pozwoli mi to chociaż +/- mieć rozeznanie jak i na jakiej wysokości będą piecyki. Z góry bardzo dziękuję!
Fredthered
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 03 gru 2017, 20:54

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: anapuz » 05 lut 2018, 11:34

Ktoś zorientowany w temacie może podpowie.

Posiadam mieszkanie w SM Projektant na Słoneczny Stok, które będzie za jakiś czas oddane.
Oddane przez spółdzielnię/wykonawcę mieszkanie trzeba wiadomo wykończyć.

Zgodnie z prawem budowlanym niektóre rzeczy (remonty, przebudowy itp) wymagają, zgłoszenia do urzędu lub pozwolenia na budowę lub nie wymagają nic - stąd moje wątpliwości.

sprawa 1. Postawienie ścianki działowej z płyt GK, przesunięcie kilku gniazdek - czy wymagane jest informowanie spółdzielni, bądź zgłaszanie do jakiegoś urzędu - wydaje mi się że w tym wypadku nie.

sprawa 2. Czy takie przeróbki jak zmiana usytuowania baterii wannowej i kaloryfera w łazience są dopuszczalne, czy wymaga to jakiejś zgody od spółdzielni, czy trzeba to zgłaszać do jakiegoś urzędu (pozwolenie na budowę) zgodnie z prawem budowlanym? - roboty te wiążą się z kuciem kanałów pod rurki w ścianie będącej ścianą zewnętrzną mieszkania, może też być konieczność częściowego kucia wylewki.

sprawa 3. Czy dorobienie ogrzewania podłogowego w salonie jest wogóle możliwe - są to poważne prace budowlane na zasadzie skucia wylewki ułożenia rurek ponownego wylania wylewki lub prace lżejsze na zasadzie wyfrezowania kanałów pod rurki w wylewce - czy wymaga to zgody spółdzielni, zgłoszenia do odpowiedniego urzędu, pozwolenia na budowę - podłogówka jest już w łazience, aneksie kuchennym, przedpokoju

Jeżeli ktoś zna temat i jest w stanie coś doradzić będę wdzięczna.
anapuz
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 30 mar 2017, 17:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jareksen » 05 lut 2018, 21:14

Mam pytanie do mieszkańców SM Projektant. Ile wynosi czynsz w Waszych mieszkaniach? Kupiliśmy mieszkanie 4 pokojowe w budynku 29 (74mkw) na razie będą mieszkały w nim 3 osoby. Ile może mniej więcej wynosić czynsz przy standardowych założeniach (zużycie wody - podstawowa opcja, winda itp).
jareksen
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 06 lis 2017, 9:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nyala » 06 lut 2018, 0:01

Czynsz wynosi ok. 220 zł (73 m2, woda na 1 os. wliczona, winda).
nyala
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 22 paź 2015, 11:11

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: sunrise » 06 lut 2018, 13:57

nyala pisze:Czynsz wynosi ok. 220 zł (73 m2, woda na 1 os. wliczona, winda).

A masz rozpisany czynsz na składowe typu opłata eksploatacyjna itp? Interesuje mnie konkretnie opłata za samą windę.
I garaż :)
sunrise
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 09 sty 2018, 12:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości