[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jashsk » 22 sty 2019, 15:17

GregInv pisze:Będę uważał. Dobrze, że to był pączek. 8-)
Ale nie, takie ceny za m2 to w ramach akcji "szukam jelenia".
III kw 2018 wg GUS to średnio 4385 za 1m PUM ale to ujmuje wszystkie koszty.
Także za samą robociznę nie będzie 4500. Chyba że jakieś wyjątkowe inwestycje.


Przez mój błąd mało się nie udusiłeś ;). Wykonanie m2 to koszt ok 4000zł/netto. Mea culpa. Tak się kończy jak człowiek nie przeczyta co napisał przed publikacją.
jashsk
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 13 cze 2018, 17:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GregInv » 22 sty 2019, 15:19

Mogłeś mnie zabić 8-)
Ale ok, forgiven.

PS
Od dzisiaj nie jem przed kompem.
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 22 sty 2019, 15:24

jashsk pisze:Piszę o blokach. Szeregówki buduje się taniej. 1000zł/m2 do stanu deweloperskiego - to materiały wyjdą drożej. Praktycznie rzecz biorąc pozycje kosztorysowe rbg-mat-msg-media to obecnie ok 4000. Wiadomo im wyższy budynek tym wyższa cena za metr. Łatwiej zbudować budynek o wys. 9m niż 50m. Wykonawstwo to główna składowa ceny. Obecnie deweloperzy jadą na marży ok. 20%. Ceny jeszcze nie poszły w górę, bo roboty są zakontraktowane po cenach z zeszłego roku. Nowe inwestycje już mają inne ceny. I nie, nie mam firmy wykonawczej :)

Edit: dobra mój błąd. Miało być "wykonanie m2" a nie robocizna. Wiem - całkowicie zmienia to sens. Tak to jest jak się siedzi w robocie i robi 5 rzeczy na raz.

I znowu mieszasz..., używasz tym razem słowa "wykonawstwo".
Zaraz, zaraz...im wyższy budynek tym cena m2 wyższa w PUM-ie. A możesz mnie oświecić czy 20 m budynek w tej sytuacji wychodzi drożej, niż 35 m? Za m2? Czy tylko demagogicznie powołałeś szeregówkę 9m z wieżowcem 50m?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jashsk » 22 sty 2019, 15:51

Celowo porównałem szeregówkę i wieżowiec. Zupełnie inne koszty sprzętu, prądu, wody itp. Przy szeregówkach nie potrzeba zbyt wielu rusztowań by zrobić elewację. Do wybudowania bloku potrzebne są żurawie, spore ilości rusztowań, większe zaplecze budowy. Poza tym więcej miejsca zajmują klatki schodowe, trzeba zamontować windę itp. Między blokiem 20m a 35m ta różnica nie będzie już tak widoczna. Można też porównać np. budynek wielorodzinny 12m i 24m gdzie różnica jest bardziej widoczna (winda, drogi pożarowe itp itd). Wykonanie m2 PUM szeregówki można zamknąć w kwocie 2800-3000zł, a systemem gospodarczym jeszcze taniej. Przy niskim bloku bez windy to już 3200-3500zł natomiast wysokie bloki to ok 4000zł.
jashsk
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 13 cze 2018, 17:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 22 sty 2019, 16:03

^^ Właśnie, nie nadużywajmy porównań, nieporównywalnych.
Ale do rzeczy, budynek wielorodzinny (kilka miesięcy temu na forum robiłem taką analizę kosztów i marży dla Admowskich wieżowców) np. -2 z 5+ vs. -2 z 8+ w sensie opłacalności zdecydowanie wychodzi marżowo lepiej, niż ten niższy. I tu jest odpowiedź dlaczego deweloperzy umiłowali wyższe bloki.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jashsk » 22 sty 2019, 16:40

Przy takiej różnicy wysokości koszt wykonania różni się niewiele (właściwie różnica pomijalna) ale jest więcej PUM do sprzedaży no i koszt działki na PUM wychodzi mniejszy więc marża wyższa.

No i przy wyższych blokach UM daje współczynnik miejsc postojowych 1,2-1,6 na lokal a w szeregówkach 2-lokalowych i nizszych blokach jest to na ogół 2 miejsca na lokal. Wg mnie głupota z tym współczynnikiem dla wysokich bloków ale to już osobny temat.
jashsk
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 13 cze 2018, 17:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Duszek » 22 sty 2019, 16:57

Nabiera kształtów to o czym kiedyś pisałem - Słoneczny Stok z os.Przybyszówka do os. Kotuli - jest projekt uchwały Rady Miasta RZ o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami w tej sprawie

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 550
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 22 sty 2019, 17:00

Bardzo dobrze.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 22 sty 2019, 21:06

[quote="Duszek"]Nabiera kształtów to o czym kiedyś pisałem - Słoneczny Stok z os.Przybyszówka do os. Kotuli - jest projekt uchwały Rady Miasta RZ o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami w tej sprawie

Obrazek

Obrazek[/quote

To już było przerabiane. Ferenc się na to nie zgodził.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 22 sty 2019, 21:10

jashsk pisze:Przy takiej różnicy wysokości koszt wykonania różni się niewiele (właściwie różnica pomijalna) ale jest więcej PUM do sprzedaży no i koszt działki na PUM wychodzi mniejszy więc marża wyższa.

No i przy wyższych blokach UM daje współczynnik miejsc postojowych 1,2-1,6 na lokal a w szeregówkach 2-lokalowych i nizszych blokach jest to na ogół 2 miejsca na lokal. Wg mnie głupota z tym współczynnikiem dla wysokich bloków ale to już osobny temat.


Właśnie, i tu jest pies pogrzebany, jest więcej m2 do uzysku dla dewelopera na tej samej powierzchni działki. Stąd wyższa marża. W tym tajemnica wiary.

Co do miejsc postojowych, to akurat tu zaszaleć nie można bo wymiary się powiększyły miejsca, a więc wskaźniki porównawcze poszły się paść...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości